» »

Nov računalnik... help =)

Nov računalnik... help =)

llamma ::

Pozdravljeni!

Stvar je taka, stvarem na računalniški sceni sem sledil kar nekaj časa, 2 leti nazaj pa sem prešaltal bolj na konzole. Zdaj pa kupujem nov računalnik in bi rad kakšen predlog, ker vem, da imate večinoma več pojma od mene.
Da vam bo lažje, naj naštejem par dejstev :)

Uporabljal ga bom za internet, filme(HD), glasbo, tu pa tam kakšno igro(GTA4 obvezno, dokler ne dobim 360ke nazaj), oblikovanje(Adobe programi), priklopljen pa bo na lcd tv, ki sem ga kupil prejšnji mesec(hd resolucija).
Prosim torej za nasvet, kako najceneje dobiti spodoben računalnik, ki bi mi služil vsaj 2-3 leta. Sam bi se najraje odločil za mimovrste, ker imam odlične izkušnje z njimi. Če ma kdo predloge, naj predloži povezave do idej.

Še budget: recmo 500€, pa še mal rezerve ... kmalu morm registrirat avto, tko da... :D

Hvala za pomoč, če pa morm še kej povedat, smo pa na "vezi".

Lep pozdrav, Jan

mesoreznica ::

Glede na tvoj budget nekaj takega. Dovolj zmogljiva mašina. KLIK

A kupuješ sestavljeno mašino ali jo boš sam sestavljal? Kakšen monitor uporabljaš? Na katerih resolucijah boš igral?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

llamma ::

Odgovarjam... lahko tudi sestavljam, ni blema. Tukaj lahko še dodam, da bi rad tišjo mašino. Resolucija monitorja je 720p, velikost 26", slika je še vedno dovolj kvalitetna (namenoma nisem vzel 32", ker je potem slika obupna).

gagagagic ::

evo jz se tud glih odločam o nakupu novga kompa, pa me zanima če ga je kdo že kupu na ebaya?
jz sm tole gledu, pa se mi zdi zelo ugodna zadeva... tud zate llamma

http://cgi.ebay.de/INTEL-Core-2-Quad-2-...



a ma kdo kej izkušenj s tem ankermannom, drugač mislm da majo trgovino tud nekje v avstriji...

lp

llamma ::

zanimiva zadeva... sam sem se podal v iskanje komponent na slovenskih straneh in našel precej dober računalnik(sestavil bi ga sam) za 550€(zraven še brezžična miš in tipkovnica).
Ker pa sem glede vsakega nakupa zelo previden, se bom tudi tukaj poglobil v branje "review-jev" komponent, ki sem jih izbral. Bi pa rad kakšen predlog od vas.
Torej, je bolje vzeti:
1. AMD Phenom X3 8450 2.1Ghz BOX AM2+ ali AMD ATHLON 64 X2 6000+ BOX (cena je podobna)?
2. DDR2 ali DDR3 ram?
3. In še zadnje... grafična kartica... toliko jih je, da nevem katero izbrati 9600GT se zdi logična izbira, ampak sam bi raje vzel boljši procesor in malenkost slabšo grafično, ker iger ne bom igral veliko (konzola frik=))

Vzel bom še 3gb rama(več kasneje), 500gb disk(imam zunanjega), osnovna plošča, neko normalno ohišje, 500w napajalnik(dovolj?), hladilnik za procesor,... najbrž sem še kaj pozabil, upam pa, da ne bo vse skupaj preseglo 550€, ker drugače gremo na manj zmogljivo grafično in procesor.

Hvala in lep pozdrav, Jan

mesoreznica ::

Če misliš tu in tam odšpilat kak dober špil bo 9600GT kar minimum. Kaj dosti šibkejšega jaz ne bi jemal.

Ram zaenkrat vzami kar DDR2, 800MHz CL=4. Z DDR3 ne boš nič kaj pridobil razen višje cene.

Procesor je OK, sploh če ti špili niso glavna zadeva na mašini. Vzel pa bi glede na to da špili niso glavna stvar X3. Če bi špili bli pomembni pa Intel C2D.

Kaj pa matična plošča, ohišje, napajalnik, diskovje....

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

vzemi kaj takega kot si napisal amd phenom x3 8450, 4 gb ali pa 2 gb dr2 rama + sapphire ati radeon hd4670 al pa hd4830 pa plošča asus s čipsetom 780gx al kaj je že

llamma ::

Aha... tudi radeon sem gledal, točno ta dva modela...
Thermaltake ohišje 50€ in hladilnik za procesor 25€.
Matična Asus M2A-VM HDMI 75€, DDR2 ram torej, 3gb, bom na Xpjih :).
Napajalnik tam nekje 50€, 550W, upam, da bo dovolj.
Procesor torej phenom, mogoče celo kakšen boljši model, za grafično še nisem odločen.
DVD enoto bom vzel za 25€, mam še eno doma...dva dvd pekača sta prek glave.
Disk bo nekje do 75€, ciljam na 500gb, al pa dva 250 za hitrejše delovanje (menda)

Budget se mi je pa zvišal na 600€, ker so ravno prazniki in so ljudje okoli mene bolj radodarni kot ponavadi. :)

Manjka mi torej le še neka grafična... to je pa tut najtežje za odločit se:)

mesoreznica ::

Priporočam da vzameš 2x2GB rama. Res je, da windowsi prepoznajo samo 3.25GB ampak bo ram delal v dual channelu. Če boš imel 3GB bo delal v single channel. DDR2 ram je smešno poceni.

Disk vzami WD ali Samsung 640GB. (najcenejši glede na velikost in tudi zelo hitri).

Grafična pa če si dvignil Budget vzami HD4830 pa imaš mir. HD4670 je precej švoh grafa.

Napajalnik 550W (recimo LC 6550) je dovolj močan za tvojo konfihuracijo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Z temle spodaj boš zelo dobro opremljen, ko se pa Deneb poceni pa bošlahko imel tud precej zmogljivejši CPU na tej isti plošči ramu itd...

Torej :
1. AMD Phenom X3 8450 2.1Ghz BOX AM2+
2. DDR2 800 po želji, kak ocz
3. grafična kartica... 9600GT je ok ali Ati 4850
4. plošča 780g ali mal dražja in boljša 780GX ( dfi- elektronika ) ali GA - agt.

gruntfürmich ::

Z temle spodaj boš zelo dobro opremljen, ko se pa Deneb poceni pa bošlahko imel tud precej zmogljivejši CPU na tej isti plošči ramu itd...

Torej :
1. AMD Phenom X3 8450 2.1Ghz BOX AM2+
2. DDR2 800 po želji, kak ocz
3. grafična kartica... 9600GT je ok ali Ati 4850
4. plošča 780g ali mal dražja in boljša 780GX ( dfi- elektronika ) ali GA - agt.


skor use lahko vzameš pri solo:
1: solo.si 8450 94 €
2: http://www.akcija.si/izdelek/67582 2gb×2 40€
3: solo.si 4850 150€
4: elektronika.si slabše so malce pod 100€, dobre okoli 150€
5: solo.si lc power 550W (skoraj preveč) 31€
6: solo.si wd bc 640gb 68€
ohišje, dwdrw 50€
skupaj torej min 533€.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

g33kbuster ::

mene pa zanima, če se splača kupit pc v harvey normanu......gledal sem nekega sestavljenega ....C2D 8500, 9800gt, 4gb rama.640gb disk..... stane pa 700EUR

da se ga pa vzet na 24 obrokov brez obresti.....sej ravno zaradi obrokov me mika, ker se potem niti ne pozna tolk, da si kej kupil....je pa res, da nič ne piše, kakšni rami , mamaplata in podobno je notr...

a pozna kdo še kakšno trgovino, ki daje na obroke...npr agt, funtech...ali dajo?

llamma ::

Z temle spodaj boš zelo dobro opremljen, ko se pa Deneb poceni pa bošlahko imel tud precej zmogljivejši CPU na tej isti plošči ramu itd...

Torej :
1. AMD Phenom X3 8450 2.1Ghz BOX AM2+
2. DDR2 800 po želji, kak ocz
3. grafična kartica... 9600GT je ok ali Ati 4850
4. plošča 780g ali mal dražja in boljša 780GX ( dfi- elektronika ) ali GA - agt.


vse mi je jasno, razen matične.. gledam jih na funtech, mi lahko eno izpostaviš, ker ne vem, kaj naj iščem:) 780g, to mi ni čist jasno.. sori, za matične res nism:D bom kr brez rajš:D

x45 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858347 (21857) Meizu
»

Budget komplet (plošča + CPU + ram

Oddelek: Kaj kupiti
361799 (1021) opeter
»

Procesor + plata. Kakšna, zakaj?

Oddelek: Kaj kupiti
431981 (1196) Rokic
»

Komp do 330eur, raje manj

Oddelek: Kaj kupiti
121354 (1002) Cjek
»

zmeden amd ali intel

Oddelek: Kaj kupiti
341946 (1197) DJ MartiNi

Več podobnih tem