» »

Procesor + plata. Kakšna, zakaj?

Procesor + plata. Kakšna, zakaj?

Rokic ::

Bolj kot gledam, kaj hočem nabavit, manj vem, bolj sem zmeden. Eni hvalijo to, drugi ono. Pisal sem že, da bom nabavil X3 ali X4, sedaj pa sem spet na začetku, predvsem zaradi prebiranja mnenj uporabnikov.
V tujino ne grem kupovat, ker sem preveč oddaljen od Avstrije, v Italji pa nič pametnega.
Gledam pa nekaj tem stilu:
- Intel E7200 C2D
- plata pa ne vem kakšno (nujno m-ATX, vgrajena grafa, ne rabm HDMIja, potrebujem DVI, podporo za RAID)
ali:
-Phenom 8450
- plata z 780G čipovjem (gledam Gigabyte)

Navijal ne bom, mogoče čez čas (ampak na začetku ne pride v poštev), ampak prioriteta mi je tiho delovanje. Delam predvsem v Photoshopu, internet, pisarniški programi, razni CAD programi, tu pa tam kakšna igra se bo tudi zalaufala (pride čezčas še boljša grafa).

Za plato+proc MAX!!!! €200.

Prosil bi za čimhitrejše nasvete.

Hvala in LP
Rokic

jest10 ::

Preveri, če znajo aplikacije ki jih uporabljaš dobro izkoristiti 3 jedra! Če jih znajo, potem 8450. Če jih ne znajo, potem absolutno E7200

Rokic ::

kakšno plato pa naj bi zel zraven E7200? Kakšen chiset?

Za rograme pa bom pogledal.

Ted ::

Aplikacije ki jih naštevaš v glavnem izkoriščajo večjedrne procesorje. Poleg tega je amd platforma za matx sisteme vsaj po mojem mnenju bolj primerna.
Mah...

jest10 ::

Aplikacije ki jih naštevaš v glavnem izkoriščajo večjedrne procesorje. Poleg tega je amd platforma za matx sisteme vsaj po mojem mnenju bolj primerna.

Večina aplikacij podpira le 1 ali 2 jedri. Le redke znajo izkoristiti 3, zato se splača pozanimati, ker le ob polno izkoriščenih 3 jedrih je Phenom v prednosti.

x45 ::

vsekakor x 8450, bolje , jedro več, zelo tiho, dosti boljša plošča ( 780g ali 790 FX ) ki razbremeni dodatno cpu, za jedro več rabiš patch v Wiasti - pač instaliraš, xp ji uporabijo vsa jedra.

glede na to kar si napisal da boš delal je to zelo dobra izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Rokic ::

kako visok je pa box hladilnik pri intlu in pri AMDju? Na slikah mi deluje intelov nižji. A je dejansko to res? Ker prostora v ohišju ni veliko, da gre za Cube ohišje.

x45 ::

amd jev box coler za x3 je zlo tih, sploh ker ne boš navijal. intel po fotkah je pa nizek precej nižji kot so bli prej za 65 nm. dimenzije se da dobit.
ja pa mal neroden 775 za montažo ker moraš zlo stisnit zadevo na ploščo.

Rokic ::

montaža me ne moti. Dejasko me samo zanima, da bo zadeva tiha, stabilna, pa da bo imela kolikor toliko dobre performance v programih. Igre pa itak igram več al manj stratgije, tako da mislm da bi moglo vse skupaj lepo deat z enim ali drugim procesorjem.

Še zmeraj čakam na kakšen primerek za plato za E7200.

Kako pa je z napajanjem? 550W LC Power bo dovolj, da bo čez čas prebavljal še grafo 3870 oz. 4850 oz. 4870 (če bo seveda pasala v ohišje) in pa dva diska?

jest10 ::

vsekakor x 8450, bolje , jedro več, zelo tiho, dosti boljša plošča ( 780g ali 790 FX ) ki razbremeni dodatno cpu, za jedro več rabiš patch v Wiasti - pač instaliraš, xp ji uporabijo vsa jedra.

glede na to kar si napisal da boš delal je to zelo dobra izbira.

Kaj pomaga jedro več, če ga večina aplikacij ne zna izkoristiti? V aplikacijah, ki uporabljajo le 1 ali 2 jedri je E7200 prepričljivi zmagovalec. Veš, ne gre se za to, koliko jeder je sposoben izkoristiti operacijski sistem! Gre se za to, koliko jih je sposoben izkoristiti določen program. Zato pa se je potrebno dobro pozanimati in šele nato odločiti kaj kupiti.
Grafika v jedru razbremeni procesor le pri predvajanju videa in še to le pri uporabi določenih predvajalnikov.

jest10 ::


Kako pa je z napajanjem? 550W LC Power bo dovolj, da bo čez čas prebavljal še grafo 3870 oz. 4850 oz. 4870 (če bo seveda pasala v ohišje) in pa dva diska?

LC je dovolj za te grafične. Le če boš vse skupaj zelo navijal, bi se znali pokazati problemi.

dzinks63 ::

Npr: plošča
"(nujno m-ATX, vgrajena grafa, ne rabm HDMIja, potrebujem DVI, podporo za RAID)"
775 PCI-E Biostar GF7100P-M7S DVI 55€
Proc 775 po želji: od E5200 (75€) do Q6600 (165€)

Kenshin ::

V primeru da se odločiš za E7200 ti svetujem ASUS P5Q-EM ali Gigabyte GA-EG45M-DS2H. Izpolnjujeta vse tvoje zahteve in sta tudi cenovno še sprejemljivi (Obema se giblje cena okoli €100).

Će ti programi ne izkoriščajo treh jeder je vseekakor E7200 hitrejši od x3 8450.
V kolikor bi rad relativno poceni in dober sistem vzami AMD, če pa bi rad malo boljši sistem z nižjo porabo vzami Intela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kenshin ()

Rokic ::

a imaš mogoče kakšen link do ASUSke (trgovino v SLO, kjer jo prodajajo)?

x45 ::

vsekakor x 8450, bolje , jedro več, zelo tiho, dosti boljša plošča ( 780g ali 790 FX ) ki razbremeni dodatno cpu, za jedro več rabiš patch v Wiasti - pač instaliraš, xp ji uporabijo vsa jedra.

glede na to kar si napisal da boš delal je to zelo dobra izbira.

Kaj pomaga jedro več, če ga večina aplikacij ne zna izkoristiti? V aplikacijah, ki uporabljajo le 1 ali 2 jedri je E7200 prepričljivi zmagovalec. Veš, ne gre se za to, koliko jeder je sposoben izkoristiti operacijski sistem! Gre se za to, koliko jih je sposoben izkoristiti določen program. Zato pa se je potrebno dobro pozanimati in šele nato odločiti kaj kupiti.
Grafika v jedru razbremeni procesor le pri predvajanju videa in še to le pri uporabi določenih predvajalnikov.


si pa res teški sucker in intel funn.
x3 8450 ima po cpu in memory testih boljše score od E6700 ki je hitrejši od 7200. tist tvoje nakladanje o programih pa je tak tak... igre ne bo igral kaj dost zato bo dost bolje s tem cpu jem.

tišje, zmogljivejše sodobnejše, podpora večim jedroma pa se stalno izboljšuje ...

x45 ::

tu si še teste poglej
intel nima kaj iskat z 45 g zudi z 4x dražjim cpu jem 1250 eur v slo) v primeru 790gx oz 780g ( sideport mem disabled ):

http://my.ocworkbench.com/2008/gigabyte...

jest10 ::

tu si še teste poglej
intel nima kaj iskat z 45 g zudi z 4x dražjim cpu jem 1250 eur v slo) v primeru 790gx oz 780g ( sideport mem disabled ):

http://my.ocworkbench.com/2008/gigabyte...

Koga v tej temi zanima test integrirane grafične in kaj ima tukaj veze tvoja iz riti privlečena primerjava cen CPUjev?
Človek išče sistem za resno delo. Za igre si bo kasneje mogoče kupil dodatno grafično, kot je rekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jest10 ::


si pa res teški sucker in intel funn.
x3 8450 ima po cpu in memory testih boljše score od E6700 ki je hitrejši od 7200.

Jp, po CPU ni memory testih. V večini ostalih testov pa gladko pogrne proti 2-jedernemu Intelu.

P.S. A greva znova šteti, koliko AMD in koliko Intel procov si lastim?

x45 ::

x3 8450je precej boljši v vseh poglehih od 7200 tako pač je. Če nebo mel grafiče pa sploh ni debate, nakup intela z integrirano greafiko je debilsko dejanje, tu zmaga tud x2 amd z 780g.
tak pač je.

mtosev ::

x3 8450je precej boljši v vseh poglehih od 7200 tako pač je. Če nebo mel grafiče pa sploh ni debate, nakup intela z integrirano greafiko je debilsko dejanje, tu zmaga tud x2 amd z 780g.
tak pač je.

pol je 70% ljudi kateri uporbljajo pc debilov?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

x45 ::

ne izkrivljal zadev motosev. veš točno za kaj se gre.

jest10 ::

Iger naj ne bi igral(naj bi kasneje kupil pravo grafično). Za filme je E7200 čez glavo dovolj, torej ne rabi strojnega pospeševanja dekodiranja. Kje je torej prednost 780G v tem primeru?

neres ::

Večina aplikacij podpira le 1 ali 2 jedri. Le redke znajo izkoristiti 3

A lahko našteješ kake programe ki izkoriščajo 2 jedri, ne pa 3?

jest10 ::

x3 8450je precej boljši v vseh poglehih od 7200 tako pač je.

primerjava
(pozor, kjer je rezultat v sekundah pomeni manj=bolje)
Si siguren, da je X3 v vseh pogledih boljši?

x45 ::

maš test gor - moj link - jest10 pa si poglej , pa ne delaj norca iz sebe....

x45 ::

x3 8450je precej boljši v vseh poglehih od 7200 tako pač je.

primerjava
(pozor, kjer je rezultat v sekundah pomeni manj=bolje)
Si siguren, da je X3 v vseh pogledih boljši?


ja tud tule se vidi da je 8450 boljši v povprečju

jest10 ::

maš test gor - moj link - jest10 pa si poglej , pa ne delaj norca iz sebe....

Sem pogledal link. Zato te znova vprašam: "Iger naj ne bi igral(naj bi kasneje kupil pravo grafično). Za filme je E7200 čez glavo dovolj, torej ne rabi strojnega pospeševanja dekodiranja. Kje je torej prednost 780G v tem primeru?"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jest10 ::

x3 8450je precej boljši v vseh poglehih od 7200 tako pač je.

primerjava
(pozor, kjer je rezultat v sekundah pomeni manj=bolje)
Si siguren, da je X3 v vseh pogledih boljši?


ja tud tule se vidi da je 8450 boljši v povprečju

In če še malo bolje pogledaš boš videl, da je X3 večinoma boljši v sintetičnih testih. To pa nekoga, ki bo CPU uporabljal za resno delo ne zanima ravno najbolj ane?

x45 ::

še to na vrh x3 8450 + 780g je cenejši od 7200 z dobro ploščo ( vsaj g35 ).

Rokic ::

dajte mi še povedat, do kakšne meje je mogoče navit E7200 z box hladilnikom.
Ker bolj kot gledam teste bolj se nagibam k Intelu, čeprav je malenkost dražji nakup.

Kdo v Sloveniji je sploh zastopnik za DFI plate? Pa če mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobit eno izmed teh dveh plat: ASUS P5Q-EM ali Gigabyte GA-EG45M-DS2H (razen elektronike)?

Hvala

jest10 ::

3-3,5GHz brez težav. Pač odvisno od tega, koliko se ti bi navil brez dviganja voltaže. Ko začneš dvigati voltažo postane BOX hladilnik prešvoh.

x45 ::

3,5 ghz.. in občutek boš imel da je v ps ju fen:D

še en test, kjer se vidi koliko je x3 in 780g boljši od G35 in E7200:

http://www.amd.com/us/athome/Pages/show...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Rokic ::

Kje bi lahko dobil plato ASUS P5Q-EM?
Ker vsaj ko sem iskal po spletu nisem nič dobil :(

opeter ::

Ta Gigabyte GA-G33M-S2L plata je vredu za svoj denar. En ga v malih oglasih prodaja celo za 55 €.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

x45 ::

še nekaj drugih testov:

Amd 780g čipset vs. intel G35:






trnvpeti ::

kaksen glup test
primerja graficne čipe in ne CPU
pa še graficna na maticni
igralci bojo kupli posebej graficno
se pravi, cisto ZAVAJANJE

pa se komentarje si poglejte spodaj na youtube :)

x45 ::

Rokic ::

brez zamere X45, vendar lahko tukaj pospamaš celoto temo, vendar je odločitev padla za intel (čeprav sem celo življenje že na AMDju).

Sedaj pa iščem ASUSko, ki je skoraj ni dobil pri nas (razen Demise)

trnvpeti ::

sej ce bi znal res svetovati, bi pa se kdo kupil kaksen amd

x45 ::

jas nisem postal zadnjih postov zato kaj bo kupil ampak da mi ne plamudijo da je e7200 + G35 boljši od 8450 x3 + 780g ker je daleč od amd ja.

pač se je odločil za slabše.

jest10 ::

jas nisem postal zadnjih postov zato kaj bo kupil ampak da mi ne plamudijo da je e7200 + G35 boljši od 8450 x3 + 780g ker je daleč od amd ja.


Dečko, daj vklopi ni tisti gram možganov, če jih imaš. Povej mi no, kje je 780G v prednosti pred G35, če te NE ZANIMA IGRANJE IGER Z INTEGRIRANO GRAFIČNO?

Rokic ::

mene me sploh ne briga, kaj ima vgrajeno. Zarad mene lahko ima gor GF2. Itak, se bo grafa menjala. Važno je, da lepo teče namizje v 1680x1050, pa da lahko na začetku v miru gledam filme, pa da internet laufa. Potem pa itak pride druga grafa not.
Glede testov, kolikor sem jih pregledal, mi za moje programe bolj ustreza Intel, pa naj si bo E7200 ali Q6600.

x45 ::

Phenom 9950 BE zmaga tudi v večni testov in zanimiv sklep, ki pove veliko kdo nudi največ za denar:

http://www.guru3d.com/article/amd-pheno...

Rokic ::

Po tehtnem premisleku in še nekaj testih sem nabavil naslednje:
- Intel Core 2 Quad Q6600
- ASUS P5Q-VM (EM izvedenke ni bilo mogoče dobit, ampak HDMIja itak nisem potreboval)
- WD 640AAKS
- 2GB spomina za začetek
- LC 550W GreenPower

Z zadevco sem zares zadovoljen in ni mi žal teh par evrov več, da sem namesto AMDja nabavu Intela.
Plata ima zaenkrat nekaj bugov, ker so gonilniki šele v začetni ffazi (pred nakupom sem bil seznanjen z napakami, tako da me ne moti)

Še nkrat hvala za nasvete


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858385 (21895) Meizu
»

Nov računalnik... help =)

Oddelek: Kaj kupiti
131630 (1278) x45
»

Budget komplet (plošča + CPU + ram

Oddelek: Kaj kupiti
361802 (1024) opeter
»

Za nekoga ki ima preveč časa

Oddelek: Kaj kupiti
151246 (902) JIM22
»

zmeden amd ali intel

Oddelek: Kaj kupiti
341948 (1199) DJ MartiNi

Več podobnih tem