» »

ASUS WL-520GC težava

ASUS WL-520GC težava

lakotnicek ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem si kupil router za brezžično omrežje (asus WL-520GC). Opravil sem konfiguracijo kot je opisana v (zelo skopih) priloženih navodilih, vendar mi brezžična povezava med računalnikom in routurjem ne deluje oz. računalnik mi najde brezžično povezavo, vendar se ne more povezati na nobeno internetno stran.

Moj ponudnik interneta je siol (adsl), modem pa je ganymede 822+ (ISKRATEL).

O problemu sem že nekaj malega bral po tujih forumih vendar vsaka izmed tem opisujem različno rešitev. :S
Če se je kdo že soočil s podobnim problemom, ga prosim za pomoč in opis poteka inštalacije/konfiguracije po točkah od a do ž. Sam sem namreč novinec pri teh stvareh.

P.S. Ali je ta model routerja eden izmed bolj zoprnih za uporabo/priključitev?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč in odgovore.

jan01 ::

Kupil si en zanič router. Če je možno ga vrni oz prodaj. Odličen buffalo whr-g125 stane le 35€ pchand.si Nanj pa seveda tomato, dd-wrt...

lakotnicek ::

Je postopek konfiguracije pri routerju, ki si ga omenil enostavnejši?

ToJo ::

Jaz imam ta router in sem z njim zelo zadovoljen, je pa dejstvo da sem si naložil dd-wrt.
Z povezavo laptopa in routerja pa nobenih problemov. Glede na to, da sem zamenjal firmware(ti pa imaš original), ti zelo težko natančno narekujem.
Na kratko, ponavadi je potrebno najprej posodobit firmware. Pod Quick setup izbereš internetni dostop, vpišeš uporabniško ime in geslo, ter nato pod Wireless nastaviš način kodiranja in ključ.

Lahko da bo potrebno po izhodu iz routerja le tega izključit iz omrežja in po parih sekundah spet vklopi. Na računalniku bi ti nato moralo zaznati omrežje, vpišeš ključ in je.

lakotnicek ::

Saj ni problem v tem, da mi omrežja ne zazna, zazna mi ga vedno. Problem je da ga zazna, se poveže v omrežje... Na internetne strani pa se ne da dostopati. O kakšnem ključu govoriš? Kje snamem omenjeni dd-wrt (link prosim)?

ToJo ::

Najprej posodobi firmware z uradne strani Asusa in bi ti moralo delovati. Če hočeš imeti možnost več nastavitev pa si lahko instaliraš tudi dd-wrt.

"Ključ" potrebuješ če si nastavil varovanje omrežja, če nisi je omrežje prosto dostopno vsem v tvojem okolju. Ključ pa sam nastaviš v nastavitvah routerja.

CrashOver ::

še moja težava...
priklopim na kabelski modem od triere, nastavim IPje itd.. v statusu od rutera pogledam, piše da je povezan.. ko odprem mozillo, mi ne odpre nobene strani.. javi napako...
probal sem že razližne kombinacije.. npr: na novo nastavit domačo omrežje, na novo nastavit internetno povezavo, dal samodejne ipje, dal fiksni (mrežni) ip, dal v nastavitvah od rutera MAC od modema...pa še kaj bi se najdlo
ma mogoče še kdo kako idejo, kaj bi se dalo naredit, kaj bi lahko bil vzrok? firmwarea še nisem updejtal, bi to blo to?

hvala in LP
-matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548530 (721) Lonsarg
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981620 (13381) brez-imenko
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418282 (11219) Hayabusa
»

Linksys WRT54GL in e-točka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
586392 (5371) ...:TOMI:...
»

Težava pri nastavitvi Linksys WRT160NL

Oddelek: Omrežja in internet
234837 (4074) Spajky

Več podobnih tem