» »

Povezava dveh računalnikov in serverja

Povezava dveh računalnikov in serverja

kumby ::

Se oproščam, ker je bila ta tema že verjetno kje odprta.Nekaj sem prebrskal, vendar nisem našel nič posebnega.Kolega odpira trgovino in ima dva računalnika povezana z serverjem.Potrebuje pa samo povezavo za prenos datotek, se pravi da ne potrebuje interneta na njih.Mene zanima s kakšnimi kabli je najbolje povezati to troje. A tukaj zadostuje crossover utp kabel, oziroma kakšne kable povezuje da bi to lahko povezal in kako to gre, če je slučajn kje kakšen vodič o tem.

Hvala za odgovor.Upam da mi bo kdo lahk pomagu, ker sem že obupal skoraj.

imagodei ::

Uhhh...

Dva računalnika ima povezana s serverjem? Kako pa jih ima povezana, če se sprašujeta, kako prenašat datoteke?

Z veseljem vama pomagam, samo (pa ne mislim nič žaljivo), je videti, da nista preveč domača v omrežjih, tako da ne vidim smisla, da naredim cel tutorial tukaj gor. Kamot pa pridem pomagat osebno, če sta kje iz Gorenjskega konca do LJ... Seveda proti plačilu.
- Hoc est qui sumus -

dba ::

najlažje en switch ali router ali hub (izberi poljubno) z vsaj 4 porti (kar ima vsak). zraven 3 navadne utp kable. vsakega na eni strani povežeš na računalnik, drugi konec pa na switch (router/hub...)... cena vsega skupaj (sicer odvisno od dolžine kablov) max 100€

upam, da boš lepo zrihtal ;)

Vodič: http://en.kioskea.net/contents/configur...

http://slo-tech.com/forum/t48152/0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549767 (598) d4vid
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397773 (4504) BlazP
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161608 (1444) lojze_car
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402396 (1867) klemen338
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432451 (1875) Gandalfar

Več podobnih tem