» »

Neotesanci ostali brez iger?

Neotesanci ostali brez iger?

Slashdot - Pri EA so se odločili napraviti red na svojih spletnih forumih na zelo izviren način. Povezali bodo uporabniške profile na forumu s serijskimi številkami. Odslej, pravijo, bo uporabnikom, ki bodo zaradi neprimernega vedenja izključeni s foruma (ban), onemogočeno igranje njihovih iger, saj jim bodo obenem zaklenili še serijske številke. Novega elektronskega naslova, ki je na forumih običajno identifikacijski podatek, ni težko dobiti, novo serijsko številko pa precej bolj. Neowin in Slashdot.

Ker pa se očitno nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha, bodo tudi pri EA (morda?) bolj prizanesljivi. Neimenovani vir namreč trdi, da izključitev iz foruma ne bo uporabniku avtomatsko izključila igralnega računa, temveč da bodo postopali individualno. Bomo videli.

Naša ekipa že razmišlja, s katerim enoznačnim identifikatorjem bi povezali vaše račune na forumu. ;)

36 komentarjev

;-) ::

bedarija če igro plačaš pa da te benajo zarad grdega obnašanja na foromu...ne vidim povezave. Bolje bi bilo da bi bila autoban skripta ki bi vse tiste pobenala ki bi se žalili na multiplayerjih, ker to pa je res katastrofa, sploh na slovenskem.

BluPhenix ::

Kupiš licenco za igro, legalno, potem pa, ker si asshole je ne smeš igrati? Bo šlo to na kakšno sodišče?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

G2 ::

Kaj pa tretirajo pod pojmom "neprimerno obnasanje" ?
Resnicno neprimerno obnasanje ali tudi kritiziranje njihovih spilov ? :D
LP
G2

gruntfürmich ::

hmmmm. bodo pa njihovi uradni forumi začeli izgubljat uporabnike. bedna poteza...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Berserker ::

ea ni nikoli mel dosti dobrih špilov za to se ne sekiram

Utk ::

Naj živi piratstvo! hehe, takšni kreteni, jaz se bom pa sekiral, če 5 ur igram nelegalen nfs, več itak ne zdržim.

Redorange ::

Se bo pa naredil en neuradni EA forum je

crush ::

Mislim da ima blizzard enako politiko ze dosti casa - no, onemogocijo ti "samo" dostop do battle.net-a, single player lahko mirno spilas dalje :D

Berserker ::

eh pa je sploh kdo prijavlen na ea forumih.

Pyr0Beast ::

Se dobro da obstajajo programi, kateri berejo kljuce registra nedolznih uporabnikov ;0
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spc ::

Kupiš licenco za igro, legalno, potem pa, ker si asshole je ne smeš igrati? Bo šlo to na kakšno sodišče?

Ja sej glavno, da smo tisti, ki posojamo igre/software/filme/glasbo sosedom največji pirati in da gremo v zapor.
Firmam pa se nič ne naredi pa lahko delajo kaj želijo.
:\
 

BluPhenix ::

Ja sej glavno, da smo tisti, ki posojamo igre/software/filme/glasbo sosedom največji pirati in da gremo v zapor.
Firmam pa se nič ne naredi pa lahko delajo kaj želijo.


Lahko mirno nehaš obravnavati temo avtorskih pravic, ker je očitno ne razumeš. V bistvu, če avtorji dajo to v EULO bi zadeva lahko še normalno funkcionirala, verjetno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Utk ::

Jaz pa zelo dvomim, da bi. Ker zagovorniki teh avtorskih pravic pravite, da kupiš pravico do uporabe, ne pa tisto stvar. Torej kupiš in plačaš pravico do igranja na teh strežnikih, ki ti jo pa nekdo odvzame brez sodišča itd., praktično te razlastnini. To ne more bit. Tudi če bi uporabljak razne goljufije...dokler s tem ne povzročiš neke škode (razen ranjenega ega), ti ne more nihče odvzet tvoje lastnine - kupljene pravice do igranja.

Berserker ::

Ko bi le shekali ea forum kot sporočilo nestrinjanja in kot znak protesta.

Spc ::

Jaz pa zelo dvomim, da bi. Ker zagovorniki teh avtorskih pravic pravite, da kupiš pravico do uporabe, ne pa tisto stvar. Torej kupiš in plačaš pravico do igranja na teh strežnikih, ki ti jo pa nekdo odvzame brez sodišča itd., praktično te razlastnini. To ne more bit. Tudi če bi uporabljak razne goljufije...dokler s tem ne povzročiš neke škode (razen ranjenega ega), ti ne more nihče odvzet tvoje lastnine - kupljene pravice do igranja

Mogoče pa sem jaz le imel prav ko sem rekel, da ko kupiš film/igro/glasbo/software .. itd itd si vbistvu kupil zrak in nič druga.
Torej si jim dal denar za nič kot sem že omenil na forumu.
Drugi pametnjakoviči pa ste se mi smejali kak sem fukjen in kakšen IQ imam .. sedaj pa lahko sami vidite, da govorim resnico.
Kot vidite niti pravice za igranje ne kupite z nakupom ker ti jo lahko vzamejo.
Torej je sedaj uradno, da z nakupom špila niti ne kupiš pravice za igranje/gledanje/poslušanje.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

BluPhenix ::

Jaz pa zelo dvomim, da bi. Ker zagovorniki teh avtorskih pravic pravite, da kupiš pravico do uporabe, ne pa tisto stvar. Torej kupiš in plačaš pravico do igranja na teh strežnikih, ki ti jo pa nekdo odvzame brez sodišča itd., praktično te razlastnini. To ne more bit.


Halo? V euli piše tudi, da zgubiš pravido do uporabe, v kolikor daješ na voljo drugim. Štekaš, zadeva piše v EULA-i in ti se ob inštalaciji z njo strinjaš. Če bi tudi gornja zadeva pisala, torej, da se strinjaš, da ti v primeru neprimernega vedenja odvzamejo pravico si se pač še vedno strinjal. JE pa potem problem kako bi oni vrednotili neprimerno vedenje, torej ali bi šlo, kot je nekdo zgoraj napisal za kritiziranje izdelkov, ali za kakšne resne razzžalitve. Zato pravim, da če bi bila zadeva v EULA-i bi mogoče delovala. Sej tudi pravico do uporabe izpita za vožnjo avtomobila ti lahko odvzamejo v kolikor se ne držiš pogojev uporabe. Le da to naredi policija, ne pa avtor.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Utk ::

Oprosti, ampak slovenska ustava in zakoni so nad vsako EULO. In to tudi piše not, ker drugač tega ne bi smeli prodajat pri nas.
Če daš v uporabo drugim...to pomeni, da boš recimo svoj windows ključ dal nekomu drugemu, on bo to aktiviral, pol ti več nihče ne garantira, da boš lahko še ti aktiviral. To je že iz tehničnega vidika logično. Ni pa to enako, kot če jaz direktorju Intela rečem Osel, on mi pa vzame procesor.
In da, izpit ti vzame slovenska policija, lahko se pritožuješ do vrhovnega sodišča, tam ti pa nekdo vzame kar tako, praktično avtomatsko. Ali pa nek uradnikček s srednjo šolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Zheegec ::

Jaz pa zelo dvomim, da bi. Ker zagovorniki teh avtorskih pravic pravite, da kupiš pravico do uporabe, ne pa tisto stvar. Torej kupiš in plačaš pravico do igranja na teh strežnikih, ki ti jo pa nekdo odvzame brez sodišča itd., praktično te razlastnini. To ne more bit. Tudi če bi uporabljak razne goljufije...dokler s tem ne povzročiš neke škode (razen ranjenega ega), ti ne more nihče odvzet tvoje lastnine - kupljene pravice do igranja

Mogoče pa sem jaz le imel prav ko sem rekel, da ko kupiš film/igro/glasbo/software .. itd itd si vbistvu kupil zrak in nič druga.
Torej si jim dal denar za nič kot sem že omenil na forumu.
Drugi pametnjakoviči pa ste se mi smejali kak sem fukjen in kakšen IQ imam .. sedaj pa lahko sami vidite, da govorim resnico.
Kot vidite niti pravice za igranje ne kupite z nakupom ker ti jo lahko vzamejo.
Torej je sedaj uradno, da z nakupom špila niti ne kupiš pravice za igranje/gledanje/poslušanje.

Rešitev je preprosta; ne-nakup in ne-igranje te igre reši vse tvoje težave na preprost in učinkovit način.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Tudi lastnik lokala te lahko ven vrze, ce delas galamo...

Pyr0Beast ::

Brez da bi placal kaj seveda [>:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ziga Dolhar ::

Tudi lastnik lokala te lahko ven vrze, ce delas galamo...


... prasec te je samovoljno, povsem arbitrarno, brez sodišča (!!!) - RAZLASTNINIL!!! >:D
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja je, za tisto pijačo, ki je nisi do konca spil (pa še to dvomim, da je ne smeš do konca spit, razen če si naredil že kaj takega, kar bi lahko tudi policija prevzela). Če pa ti kupiš nekaj za 50 evrov, je pa to malo drugač.

Zero One ::

Neotesanci ostali brez iger?


Ne, "Neotesanci" kršijo avtorske pravice in veselo trollajo naprej.

Aja, EA ima uraden forum?
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

FireSnake ::

bedarija če igro plačaš pa da te benajo zarad grdega obnašanja na foromu...


Ni bedarija, je popolnoma pravilno!
Neotesana mladina se danes ne zna obnasat nikjer ... ne v soli, ne na ulici, na netu si pa tako ali tako privoscijo vse.

Popolnima podpiram!

Le zakaj tisti pametni pa nikoli nimajo problemov.....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::


Resnicno neprimerno obnasanje ali tudi kritiziranje njihovih spilov ? :D


To ne bi moglo biti dlje od resnice. Upravicena kritika je lahko povod za izboljsanje igre in je vedno dobrodosla.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pyr0Beast ::

Ja je, za tisto pijačo, ki je nisi do konca spil (pa še to dvomim, da je ne smeš do konca spit, razen če si naredil že kaj takega, kar bi lahko tudi policija prevzela).
Sej, če te vrže ven ne plačaš pijače :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techfreak :) ::

Čeprav nisem na EA forumu nimam nič proti temu. Pač se boš od zdaj naprej tam lepo obnašal. Je to kakšen problem?

LuGi ::

Ne bodo benali..


Hey everyone,

If you didn't notice, your C&C Community Manager, me, had a bit of a run-in with the video game blogging media today in reference to a direct quote I made on our forums here a few days ago in regards to how we handle bans and suspensions on the forums and in-game. You all know how we are greatly trying to protect and serve you from those who wish to disrupt our C&C community by breaking ToS on our forums or in-game, and I know everyone appreciates when we take action on those that are the worst.

That said, the previous statement I made recently (that's being quoted on the blogs) was inaccurate and a mistake on my part. I had a misunderstanding with regards to our new upcoming forums and website and never meant to infer that if we ban or suspend you on the forums, you would be banned in-game as well. This is not correct, my mistake, my bad.

If we suspend or ban you from the forums, that does not affect your in-game account and certainly it does not impact your in-game account for other games. Quite often we usually warn you before taking any type of action, suspend you before considering any type of ban, etc. I am sure you guys know that we are fairly tolerant and stress that you please show respect to others, but we also understand the forums are a place to be heard and express your opinion in a constructive manner. Everyone has their "flame" moments.


Your Posting in our Official C&C EA Forums is enabled by an EA Nucleus account (the Master EA Account you typically login with to chose your Persona) -- but access to the forums and access to the games are separate. Players who have been banned from EA Forums are not automatically banned from online access to their other EA games, or the game associated with that particular forum. Players can be warned, suspended, and/or then banned if they breach the Terms of Service or Code of Conduct in a forum, game or service. Each forum, game and service is managed independently by our customer support representatives responsible for that specific forum, game or service.

Suffice to say, when we take action on someone on our C&C forums here, for any number of ToS breaking reasons, it does not impact your C&C game account or any other EA Game Account connected to your forum name. The mods here do a great job of alerting me when we need to warn someone or take further action, if I haven't seen it myself or heard it in a thread from one of you, but any action we take on a C&C Forum User, doesn't impact their in-game status.

I apologize for the misunderstanding, but I hope everyone is able to see the greater good intent in that we are simply trying to keep the forums and in-game as friendly and fun environments as possible, just know that those two environments are treated seperately by myself, the mods, and especially our Customer Support team. =)

Sincerely,
APOC

*hopefully i'll have better historical memorable moments as your C&C Community Manager than this one =) *

Zero One ::

bedarija če igro plačaš pa da te benajo zarad grdega obnašanja na foromu...


Ni bedarija, je popolnoma pravilno!
Neotesana mladina se danes ne zna obnasat nikjer ... ne v soli, ne na ulici, na netu si pa tako ali tako privoscijo vse.

Popolnima podpiram!

Le zakaj tisti pametni pa nikoli nimajo problemov.....


Je bedarija, ker pogojujejo dostop do plačanih iger z njihovo definicijo primernega obnašanja na forumu. Navadno izsiljevanje.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

Utk ::

FireSnake, EA ni vzgojna inštitucija, ampak podjetje, ki se mora držat zakonov. Če nekdo nekaj plača, mora to dobit. Dobro, najbrž tist ni plačal pisanja po forumih in ga kar naj bannajo iz tam, ne morjo mu pa zato multiplayerja izklopit, za boga. No, sej mu niti ne bojo...ampak nekateri to podpirate.

techfreak :) ::

Jaz ne podpiram ... ampak ne bi imel nič proti.

Jah potem pač ne kupuj njihovih izdelkov, če te to tako moti.

Wolfman ::

Jaz menim, da se nekateri res grdo obnašajo in bi bilo treba vse naredit da se to zatre. Če jim odvzamejo serijsko, je pač tako.

Zero One ::

Jaz menim, da se nekateri res grdo obnašajo in bi bilo treba vse naredit da se to zatre. Če jim odvzamejo serijsko, je pač tako.


Ban s foruma in je osebek "zatrt". Kako s tem upravičujejo krajo, (tj, odvzem dostopa do plačane igre) mi ni jasno.

Aja, btw, če je slučajno izpadlo drugače, ne kupujem iger od EA oziroma kateregakoli založnika, ki zahteva on-line avtentifikacijo oziroma podobno DRM sranje ter pogojuje tudi dostop do single-player vsebin z internetnim dostopom in delovanjem svojih serverjev.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

dejanslo ::

A ni tak, da če pride do razveljavitve pogodbe, da obe strani dobita nekako poravnan svoj delež? Torej, če ti odvzamejo pravico igranja oz okrnijo igro do oznake neigralno, so ti dolžni vrnit kupnino?

No, če bi bilo tako, bi potem lahko nalašč izzival ban, ko bi se igre naveličal.. Mogoče pa zato tega ni v EULI?
There`s More Than One Way To Do It

Zero One ::

A ni tak, da če pride do razveljavitve pogodbe, da obe strani dobita nekako poravnan svoj delež? Torej, če ti odvzamejo pravico igranja oz okrnijo igro do oznake neigralno, so ti dolžni vrnit kupnino?

No, če bi bilo tako, bi potem lahko nalašč izzival ban, ko bi se igre naveličal.. Mogoče pa zato tega ni v EULI?


Pogodba? lolwat.

Že z DRMjem je tako, da lahko prekinejo podporo igri in onemogočijo igranje, kadarkoli se jim zazdi. Zakaj bi tu potrebovali boljši razlog?

Žal, danes več ne kupuješ iger, ampak dovoljenja za uporabo le-teh, dokler se založnik ne premisli oziroma presežeš mejo (pri EAju treh) inštalacij.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

dejanslo ::

Pogodba? lolwat.


A ni vsak nakup pravno gledano sklenitev pogodbe? :)
There`s More Than One Way To Do It


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nier: Automata (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15220894 (1880) oo7
»

Ukradli so mi prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
51567 (1454) Azrael
»

Microsoft začel vojno proti piratstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8611115 (6684) Mavrik
»

NFS Underground 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
596301 (4386) Dead_slayer

Več podobnih tem