» »

Kako izgleda internet na Kitajskem

Kako izgleda internet na Kitajskem

Slashdot - O svobodi na Kitajskem pri brskanju po internetu je bilo prelitega že mnogo črnila, skupni imenovalec pa ostaja kitajski požarni zid, ki skrbi, da Kitajci ne stikajo po straneh, ki oblastem niso povšeči. Če vas zanima, kaj in kako točno vidijo Kitajci, si lahko prenesete vtičnik za Firefox, ki vam omogoča to doživeti. Počasno nalaganje strani, čakanje v nedogled, nepojasnjena nedosegljivost določenih strani so sintagme, s katerimi najverneje opišemo tako izkušnjo, poroča Slashdot. Ker vtičnik preusmerja promet na kitajski proxy, ni nujno, da bo deloval dolgo.

13 komentarjev

morbo ::

Zlobni komunisti spet represirajo nedolžne ljudi!!! :(


*še dobro da informacijski giganti zahodnih demokratičnih držav nimajo nič pri temu

Ziga Dolhar ::

... in s tem vtičnikom moderni svet izvaja DDOS, ki bo kitajcem popolnoma onemogočil dostop do neta? :)
https://dolhar.si/

V-i-p ::

Točno tako, še več takih novic po širnem spletu, pa bodo kmalu imeli popolno blokado.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

bi0s ::

... the good old comunism =)

Gwanaroth ::

Prejšnji teden se vrnil s Kitajske (provinca Guangdong) in sploh ni tako slabo. Internet v hotelu deluje presenetljivo bolje (hitrost) od marsikaterega SLO ISPja. Dostopal sem lahko do _vseh_ strani, kot sicer dostopam iz Slovenije. Opazil nisem nobene cenzure oz. česarkoli podobnega.

Počasno nalaganje strani, čakanje v nedogled, nepojasnjena nedosegljivost določenih strani so sintagme

Bullshit, iz lastnih izkušenj.
Lights often keep secret hypnosis..

bate ::

No ja, koliko je to stvar konkretne lokacije in koliko cele države ne vem. Moje izkušnje so takšne, da sem iz hotela lahko dostopal le do hotmaila in ne do gmaila, počasnost je pa lahko čisto specifična reč.

Ales ::

Te "sintagme" so verjetno bolj lastnost proxy-a. Ob obisku Kitajske v 2003 nisem opazil nobenih težav pri uporabi neta, pa sem kar zahteven uporabnik. Kako je z cenzuro v tem času pa seveda ne morem sklepati, preveč časa je minilo...

Bistri007 ::

No, saj greste lahko na kitajsko izdajo googla: www.google.cn:D

Pa iščete za "democracy"...

S.Koreja je kar visoko pri autocomplete :D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

phong ::

Zato pa jim eni ponujamo brezplačne proxy-je (http://glypeone.com)

dbevfat ::

nvr2fat

BluPhenix ::

Opa, poglej .cn tretjo sliko od leve proti desni in od zgoraj proti dol. Luknje v the great firewall of china? >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Ales ::

Takole na hitro se mi zdijo zadetki na google.cn precej bolj uravnoteženi, kot na google.si. Morda pa imamo zahodnjaki cenzuro? ;)

BluPhenix ::

Hm zdej razmišljam, da morda pri iskanju nekega popularnega izdelka google.cn mogoče nebi objavil le neuporabnih povezav na strani trgovin na prvih 50 zadetkih ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izgleda internet na Kitajskem

Oddelek: Novice / Zasebnost
135516 (4371) BluPhenix
»

Seznam gesel, ki jih Google cenzurira za Kitajsko

Oddelek: Loža
81531 (1171) MihaFirst
»

RIAA in MPAA se spravljata nad Kitajsko

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
103312 (2837) Ziga Dolhar
»

Kitajska podpira piratstvo?

Oddelek: Igre
71140 (927) Sc0ut
»

Microsoft opozarja azijske države.

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
436047 (6047) Matev

Več podobnih tem