» »

Pomoč pri izdelavi...

Pomoč pri izdelavi...

Avenger ::

Že na začetku se mal opravičujem za takole teženje, ker je tega verjetno precej, zato bom poskušal povedat samo bistvo.

Izdelati želim podajalec nalepk - črtnih kod (glej sliko - btw. ta na sliki je za moje potrebe neuporaben - rabim drugačno postavitev) ki bi imel:
-motorček (servo?) z ~20 rpm
-senzor, sposoben zaznave med belo nalepko in rumenkasto, polprozorno podlago
-senzor na bližino ~8cm
-gumb za ročno podajo

Cikel: predmet se približa senzorju za bližino, senzor to zazna, ko se predmet odmakne iz ranga, senzor požene motor, ki vleče trak z nalepkami, dokler senzor nalepk ne zazna naslednje nalepke in prekine motor.

Najprej sem seveda mislil namesto senzorja za nalepke uporabit časovni rele, ampak bi verjetno čez nekaj 500 nalepk prišlo do odstopanj, ki bi jih bilo treba vedno znova popravljat, jaz bi pa najraje odstopanja minimiral na +/- 3 mm.

Rad bi pa, da mi kdo svetuje kakšne komponente (in kje!) nabavit, ali razmišljam čisto preveč laično in rabim komponente, o katerih moram informacije prej iskat na wikipediji?

Pozabil sliko:

podajalec

It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
  • zavaroval slike: Azrael ()

Pyr0Beast ::

Mogoče bi bila najboljša stvar, če bi postavil senzor ali pa navadno stikalo, katero bi se sklenilo, ko bi bil paketek v 'rangu'.

Glede gledanja ali je na traku še kaj papirja mislim da to nebi bilo potrebno, saj lahko preprosto meriš premer koluta ali pa presevano svetlobo skozi njega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

snow ::

Koračni motor (stepper motor)
Fotodioda (Photodiode)

Photosensor
O senzorjih za barve poglej tukaj: http://www.societyofrobots.com/sensors_...
Pa še dosti drugih uporabnih tutorialov najdeš na tej strani.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

KIA - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
290107076 (60011) Mavrik
»

BMW Serija 3 - Stroški,mnenje

Oddelek: Na cesti
359377 (8093) OutL00ker
»

Opel astra f 1.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7813917 (12475) XrobertoX
»

Digitalni merilec hitrosti za avto

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
434052 (3244) s51fu
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262210 (1824) mmisv

Več podobnih tem