» »

TV kartica GigaByte GT-U8000 in DVB-T MPEG-4

TV kartica GigaByte GT-U8000 in DVB-T MPEG-4

Andruxa ::

Zdravo,

ali kdo ve ali je možno TV tuner GigaByte GT-U8000 pripraviti do tega da podpira MPEG-4, ker ne morem sprejemati slovenskih DVB-T kanalov ki so kodirani v MPEG-4, GT-U8000 pa podpira MPEG-2. Če obstaja kakšen update ki ga je kdo že preizkusil se javite, ker me zanimam če je to sploh možno ali moram iskati nadomestno kartico.
Lp, A

Alexius Heristalski ::

Je možno, finta je v uporabi softvera, ki podpira dekodiranje MPEG-4 AVC. O tem smo se že dosti razpisali na tem forumu - išči.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

hell_boy ::

a bi lahk prosu za mal pomoči al pa kak link od strani kje bi dobil codek MPEG-4 AVC, uporabljam PowrCinema 6, imam pa zunanjo kartico usb TV tuner GigaByte GT-U8000. hvala use k tule na tem formo se nč ne znajdem reveč usega.
Hvala še enkrat

__Devil__ ::

Lp

Zanima me, če bi tale tv tuner deloval na win 7 32 bit.

http://www.mimovrste.com/artikel/268002...

RedDrake ::

Ja P8000 deluje pod Win 7 32 bit.
Ravno prejsnji teden sem si sestavil masino z njim.
Deluje brez problemov, namestil sem pa samo gonilnike in MCE kodek (deluje namrec kar z Win Media Centrom).
Pri mlacomu ga imajo se par evrov ceneje, ce je to pomembno.

LP!

__Devil__ ::

Ja vem, da je ceneje. Samo to me je zanimalo.

Hvala!

Alexius Heristalski ::

a bi lahk prosu za mal pomoči al pa kak link od strani kje bi dobil codek MPEG-4 AVC, uporabljam PowrCinema 6, imam pa zunanjo kartico usb TV tuner GigaByte GT-U8000. hvala use k tule na tem formo se nč ne znajdem reveč usega.
Hvala še enkrat

PC6 bi ta kodek moral imeti že vgrajen.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Picero ::

Ali Gigabyte GT-U8000 v2 podpira DVBt in DVBc oz. ali bom lahko preko njega gledal TV programe, ko SLO gre na digitalno?

__Devil__ ::

Že sedaj lahko gledaš preko digitalnega signala.
edit: z tole TV kartico seveda.

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

Kak je pa kaj softver za gledanje TVja pri GIGABYTE GT-P8000?
Trenutno imam MSI Tv@anywhere Plus in mi je crknu dalinc, zato nameravam neki novga kupit. S tem MSIjem sem bil kar zadovoljen, razen dalinc je bolj švoh. Pade dvakrat na tla in moraš že "cinit".
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Picero ::

Ali bom z Gigabyte U800 lahko sprejemal DVB-T programe preko Windows media centra (Win 7 - 64 bit). Kolikor sem gledal je kartica kvalitetna in jo bom nabavil, ce bom seveda lahko gledal programe preko antene.

Picero ::

Oj, kupu GB U8000, ampak ne morem ujet nobenega DVB-T signala.
Prosim ce bi mi lahko cimprej pomagali, ker na tej lokaciji pri prijatelju (Skofja Loka), kjer bomo gledal fuzbal ni nobene antene. Instalirano imam Visto Business 32 in Presto PVR. Priklopljeno imam anteno, ki je prisla zraven racunalnika. Ce iscem po analognih signalih, mi najde dva programa (POP TV in KanalA). Potem sem probal poiskati se kaksen DVB-T program, prestavil na DVB-T, izbral Slovenijo (minimum freq 177500 kHz, max 858000 kHz in skeniral). Ne najde nic. Potem sem si instaliral ta nov FFDshow, ki omogoca MP4, restartal, nobenega efekta. Potem instaliral se MCE codec s CD, ki je prisel s kartico, restartal. Tudi po tem ne najde nobenega programa.
Kaj delam narobe?
Ali lahko uporabim za gledanje TV se kaksen drug program, ker tale PVR mi ni ravno najbolj vsec - se mi zdi pocasen.
Hvala za vaso pomoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Picero ()

Klemenn ::

sam imam isto kartico, uporabljam pa pvr5.50

slike ni, zvok je(gladek, tko da signala je dost-center lj)

predvidevam da je problem v kodeku?

namestil sem ffdshow(probal s tastarim in tanovim) pa ni nič pomagalo...

sem probal še z dvema drugima programoma pa isto ne dela...zvok ja, slike ne

dr.pastirTV ::

Meni dela z uporabo VLC predvajalnika.
Nastaviš ga pa takole: Najprej zaženeš VLC :) - Odpri - Odpri napravo zajemanja - Način zajemanja: DVB DirectShow; Izbor naprave: DVB-T; Transponder/mnogokratne frekvence: 602000kHz (najbrž je takšna frekvenca, vendar je najbolje, da na spletnih straneh od apeka ali od RTV SLO pogledaš kateri oddajnik je tebi najbližji in na kakšni frekvenci oddaja ter jo vneseš kot transponder); Hitrost prenosa: 8 MHz; Podrobni pogled: Vrsta modulacije: QAM64; Nato klikni Predvajaj malenkost počakaj in slika mora biti tu. Če kaj ne dela mi piši pa se lahko slišiva. Pa še to, programe prestavljaš tako, da daš desni klik na sliko Predvajanje - Program - in izbereš kater program želiš gledati (SLO1, SLO2, POP TV,...)

Pohištvo po meri, Vgradne omare, Kuhinje

k4vz0024 ::

Kaj lahko kdo prilepi link?

Kaj pa avstrijski programi, frekvence in nastavitve?

k4vz0024 ::

Men si VLC ne zaponi nastavitev in jih moram vsakič ponovno nastavljati. Kako v VLC shranit nastavitev?

Alkop ::

k4vz0024 je izjavil:

Men si VLC ne zaponi nastavitev in jih moram vsakič ponovno nastavljati. Kako v VLC shranit nastavitev?



Kliknš na "Odpri" nato izbereš "Shrani seznam v datoteko", poimenuješ ime datoke ter izbereš lokacijo kam naj ti shrani (izberi namizje), na namizju se ti ustvari datoteka *.xspf , ko klikneš nanjo se ti odpre vlc z nastavitvami za TV

k4vz0024 ::

Pa se da pod VLC nastaviti, da se program snema na HD in kako se to nastavi?

Tx

slovenec88 ::

Zdravo!

Poizkusil sem vse, kar ste navedli zgoraj in zadeva dela cca 10s, nato pa je slika čedalje slabša in nato povsem odpove. Je problem v signalu? Zakaj na začetku dela, potem pa crkne?

lp

SandiX ::

Pozdravljeni,

Prosil bi za pomoč.
Uporabljam USB Tv Gigabyte U8300 in me zanima, če je možno nekje dobiti driverje za Ubuntu.


Hvala!
AsusG73Sw-IntelCore i7 2630QM-8GB RAM-NVIDIA GeForce GTX 460M-500GB HDD...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FM Radio na GIGABYTE GT-U8000

Oddelek: Zvok in slika
332067 (1892) SaXsIm
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564734 (22442) k4vz0024
»

TV Tuner

Oddelek: Kaj kupiti
61553 (1442) todman74
»

Nakup TV kartice

Oddelek: Kaj kupiti
73800 (3472) Deflector
»

Tv kartica do 80 eur

Oddelek: Kaj kupiti
51141 (1141) Alexius Heristalski

Več podobnih tem