» »

routanje iptvja

routanje iptvja

kihc ::

Topologija:
 slika

slika



Med modemom in stbjem letijo paketi z ciljnimi naslovi 239.255.0.x (v obe smeri!), naslov stbja pa je 10.***.***.***.

Ne uspe mi pogruntat, kako bi ves promet, ki pride na eth0 poslal na eth1 in obratno. Nobenga (s/d)NAT-a, nič, torej da za modem in stb zgleda kot da pcja vmes ni.

Rabil bi čimbolj preprosto rešitev, ki bi po možnosti delala tudi na windowsih, čeprav bom preživel tudi z linuxom.

Najprej sem se zadeve hotu lotit z iptables in sem pogruntal da to sploh ni to.
Potem sem probal z dodajanjem statičnih poti (rout), pa mi ne uspe naredit da bi delalo obojestransko (v eno smer ni problem).

Torej, če ima kdo idejo kako zadevo usposobit (ali pa ima kaj podobnega že skonfiguriranega), z besedo na plan.
x

jini ::

most (bridge), ebtables

kihc ::

Hvala za nasvet!

Sem naredu bridge in zaenkrat zgleda, da je to to. Nisem pa še probal ali ima STB kakšne probleme, bom jutri.
x

kihc ::

Torej bridge dela vredu, mi pa na njem ne uspe usposobit vlc playerja, da bi "prisluškoval" temu streamu. Probal sem zajemat video tako iz eth0 kot br0, pa ne da nič od sebe.

Zdaj nevem, a bi slučajno mogu še kaj v zvezi z mrežo nastavljat, ali je to samo problem VLCja? Ker mi ni logično; če tcpdump vidi vse pakete na eth0, bi jih moral tudi VLC, ali pač?
x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105462 (21829) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483123039 (47239) Looooooka
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822903 (13730) umexteacher
»

[Slackware 10.2] Linux mašina kot router in switch

Oddelek: Omrežja in internet
81430 (1357) drola
»

ebtables+linux+brctl+siol-tv

Oddelek: Omrežja in internet
122288 (2140) korenje_ver2

Več podobnih tem