» »

Siol router kot switch

Siol router kot switch

Swizec2? ::

Pozdrav vsem skupaj.

Pred kratkim mi je siol priklopil FTTH, dali so mi router in tako naprej. Prejsnjega routerja niso pobrali tako da sem ga ponucal za wireless access point.

Zanima me kako bi ta novi router preprical, da se obnasa kot switch in bi svoj racunalnik povezal direkt na pppoe nacin in ga uporabljal kot router. To bi rad naredil zato ker bom tako dobil nadzor nad firewallom tak kot se spodobi, hkrati pa siol z drugega konca ne bo mogel meni sarit kaj firewall pocne in cesa ne. V starih casih ko je siol dal samo modem sem imel tako in je bilo veselje, zdaj sem bil eno leto na tem prejsnjem routerju in se mi ni dalo ubadat. Zdaj pa je fajn internet in bi se spet rad ubadal :P

V glavnem, rad bi da racunalnik prevzame nadzor nad povezavo, tako kot je bilo vcasih. Any ideas?

Pesimist ::

loginaj v http://192.168.1.1 user user. :\
V navodilah ti vse pise nub.

Swizec2? ::

Kje v navodilih pa pise kako svojemu ISPju recem 'fuck you' in neham uporabljat njihov firewall? Se tega ni da bi lahko clovek pogledal kako je jeben firewall sploh nastavljen.

Pesimist ::

Ko si enkrat v napravi mas pod Advances security vse lepo razlozeno.

Prvo konfiguriras PC na en IP.
Potem gres nazaj na isto stran pa Create and configure custom applications here... Naredi DZM za odprte porte al kaj pac rabis.
Potem gres spet nazaj pa Configure Internet applications here... in poisci ta DZM pa ga addaj na zeljen racunalnik.

Kaj vec pa nemores delat anyway.

Swizec2? ::

Se pravi ni sanse da bi na svojem PCu nastimal tak iptables kot hocem in bi le-ta potem veljal za celo mrezo? Zakaj vraga so rabl tko narest da vec nimamo nadzora nad temi stvarmi?

Js nocem samo forwardirat portov z routerja na komp, js hocem routerju dopovedat naj neha razmislat in samo posilja paketke smpatja.

PS: a bi mel kake tezave ce bi kupil svoj FTTH switch in ga priklopil namesto siolovega routerja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swizec2? ()

R-S-LoVe ::

mislim da bi ti mac adressa povzročala težave
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

kihc ::

Kakšen ruter pa sploh imaš (firma/model)?
x

Swizec2? ::

Prospero 630

Mac address se pa da spoofat, vsaj na ethernet karticah vem da se to zelo simpl nastavi.

Veron ::

enostavno izklopiš pppoe bridge in "ruter" deluje samo kot modem+switch - potem rabiš ali posebi ruter ali pa pppoe povezavo na kompu.

kihc ::

Očitno so to res neka jajca ker google ne najde nič od naprave kaj šele manuala.

Uglavnem, poklič na helpdesk pa reč da želiš, da se na tega Prosperota povezuješ z pppoe, pa ti bodo pomagal, preverjeno.
x

Pesimist ::

prosperoti 632 so ja. So jajca definitivno. Iskartel pac.
Sej na pppoe ni doben problem. Pac disejblas ono bridge v prosperotu ce ze. Samo prospero se vedno ostane jajca ki bo ti napoti z svojo neprekosljivo kvaliteto. :\
Dvomim da bos kr tak enostavno vklopo svoj opticni switch gor sej siol nastavla te prosperote da ti nimas kaj prklat vmes sej se DNS serverja nemres spremenit. Tak da ce ti oni potem hocejo tvojega novega skonfigurirat je pa vprasanje pol. Ponavadi ne podpirajo nic druga kot njoihov stuff.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Swizec2? ::

Evo, ratalo :D

Tako kot je Veron predlagal je uspelo, sicer ne vem zakaj ze prej ni uspelo ko sem poskusal ampak ok. Zdej pa sam se treba iptables postimat tko da se bo komp obnasal kot router.

Hvala za pomoc vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198458 (4351) kihc
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
227321 (6944) Lukael
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5623063 (21979) MTB
»

Tomato firmware in portforward

Oddelek: Omrežja in internet
132208 (2037) Domini
»

Linksy wrt54gl in optični modem prospero

Oddelek: Omrežja in internet
83246 (3073) Domini

Več podobnih tem