» »

E-Uprava

E-Uprava

d0rK ::

Zdravo.


Mam en problem mi uporabi E-Uprave. Torej odpeketam na http://e-uprava.gov.si/e-uprava/, kjer najdem stran za vlogo ki jo zelim
vloziti in kliknem na gumb Začni postopek. Najprej se odpre majhno okno kjer izberem moj sigen-ca certifikat nato pa mi IE sporoci
da: Internet Explorer cannot display the webpage. Kaksna ideja zakaj se to zgodi? Ce ponovim postopek v Firefoxu dobim obvestilo
da: Vaš brskalnik ne ustreza tehničnim zahtevam za digitalno podpisovanje. Ampak je navedeno da FF ni podprt za uporabi portala.

Help.


Hvala.

d0rK ::

Ehja! Tko sm biu navdusem nad zadevo...In ko ni delal sem nasel 24/7 support line pa sem bil se vedno navdusen! Zdej sm
pa zvedu da gre za problem na strani in da naj se enkrat probam v ponedeljek. Ko bom tako ali tako lahka osebno nesel tja
zadevo. Ohja, kinda pointless.

gumby ::

A je mogoče tole usposobit na FF?
my brain hurts

jype ::

gumby> A je mogoče tole usposobit na FF?

Težko.

damjanj ::

Meni tudi ne dela na PC-ju e-uprava.
Na prenosniku mi pa dela.

Na PC-ju imam Visto (mislim da ni težava v njej) in IE 7 z 256 bitno enkripcijo
Na prenosniku imam XP in IE 7 z 128 bitno enkripcijo.

d0rk, kakšen IE imaš ti?
aja na Chrome in Safari tudi ne dela. FF pa nisem testiral.

gumby ::

edavki.durs.si deluje na FF brez problemov.

Nekdo spet "varčuje" s polovičnimi rešitvami, kot kaže...
my brain hurts

demon#666 ::

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje, ker ni z mojega področja.. Kako naj pridobim dig. certifikat?

Pa še če dela (edavki.durs.si) ali ne s FF 3.0.5?

Hvala in LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Greš na bližnjo upravno enoto (ministrstva za notranje zadeve). V Ljubljani (na tobačni) greš v glavno pisarno.
https://dolhar.si/

demon#666 ::

ok hvala! Sem pa z obale :))
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Tomas 33 ::

Izpolniš obrazec in ga neseš na prvo upravno enoto. Pa osebni dokument mej sabo.

Klemenn ::

jz bi pa mau drgač prašau.

kje so kkšna izobraževanja, seminarji oz. karkoli v obliki učenja ...s področja e-poslovanja

e-uprava, e-uprava (mamo s.p.) , edavki...vse to nudi ful velik...

pa klinc če ne znam/znaš uporablat :)

coffeetime12 ::

jz bi pa mau drgač prašau.

kje so kkšna izobraževanja, seminarji oz. karkoli v obliki učenja ...s področja e-poslovanja

e-uprava, e-uprava (mamo s.p.) , edavki...vse to nudi ful velik...

pa klinc če ne znam/znaš uporablat :)


Ti se najprej podkuj v pisanju slovenskega jezika in njega uporabe in sele nato lahko pricakujes odgovor.

TE$@%DHGF^Y$^%#^#R. Kaj sem napisal? Kateri jezik je to? Pravilni odgovor ti zna prinseti zastonj izobrazevanje.

EDIT: EEEPC z anglesko tipkovnico :)

overlord_tm ::

Da ne odperam nove teme, staro ozivim. A e-uprava dela na firefoxu pod linuxom? Ubuntu linux pa Firefox3.

Meni rece da moj brskalnik ne uztreza zahtevam za digitalno podpisovanje ... sigenco imam, moja e-uprava dela, e-davki enako ...

coffeetime12 ::

Ne dela.

matobeli ::

overlord_tm je izjavil:

Da ne odperam nove teme, staro ozivim.

Glede na to da je zunaj Beta verzija naše nove e-uprave bomo debato kar nadaljeval.

-Končno so porihtali da za podpisovanje ne skrbi vtičnik v browserju, ampak samostojen program, nič več mesečnega čakanja na nov plugin ker se je posodobil chrome! Da ne omenjam da so na ta način podprti vsi browserji. Prijava in identifikacija z pametnim ključkom kjer je shranjeno potrdilo (Sigenca-Chrome) dela prez problema.
-Potrebne obrazce mi je takoj našlo

Napaka:
-A lahko kdo še kdo poizkusi oddati (samo 1. korak) vlogo za začasno prebivališče. Imajo očitno nek imenik/brskalnik naslovov ki pa meni ne deluje (javlja error, ročnega vnosa pa ne upošteva). Ali mogoče jaz kaj narobe delam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

BlaY0 ::

Zgleda jim je nekaj _crknilo_. Malo jih pobaraj prek maila.

matobeli ::

No, sej nisem hudo presenečen. Če rečejo da je e-uprava v beti verjetno pomeni da je ravno 1% čez alfo in ne praktično že RC.

Bom pogledal kam se sporoča napake pa prilepim tukaj, če bo komu v pomoč.

BlaY0 ::

Tole bi načeloma moralo delati, ker sem jaz že prijavljal začasno bivališče prek tega. Verjetno jim je kakšen backend servis, ki skrbi za iskanje naslovov riknil. Ali so ga pa prestavili kam drugam in pozabili popraviti kodo na frontendu...

matobeli ::

A to si prijavljal preko prenovljenega portala ali še na starem portalu? Na starem je tudi meni delalo :D

Ma, upam da mi ne bo treba na UE, rabim pa čimprej ker so denarci v igri!

Invictus ::

Problem e-uprave je, dat i vloge ne označijo kot Rešene, ko to je.

Sam bil 2 meseca v prekršku, ker nisem zamenjal dokumentov zaradi zamenjave stalnega bivališča.

Ampak to so človeške napake. Design je pa iz vrtca leta 1995.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kloko ::

Sedaj ponovno deluje, ravnokar testiral...

L.p., Kloko

matobeli ::

Super, hvala, tolk da vem da mi ni treba planirat obiska UE.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

edavki.durs.si (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
35982828 (7374) Buggy
»

Država: Kakšna zasebnost in varnost na internetih, samo plačajte že davke!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
20181393 (55588) MrStein
»

Podaljšanje e-vloge za otroške dodatke

Oddelek: Loža
71589 (1530) M.B.
»

Storitve E-uprave

Oddelek: Programska oprema
137077 (6752) qwzyx
»

e-dohodnina

Oddelek: Omrežja in internet
446457 (4440) romci

Več podobnih tem