» »

Prenovljena GTX260

Prenovljena GTX260

1
2
3

Myrel ::

Na to bom pa porekel da vsi kritizirajo najboljše, nobeden ne kritizira slabših, pa brez zamere ^^.

M-XXXX ::

Na to bom pa porekel da vsi kritizirajo najboljše, nobeden ne kritizira slabših, pa brez zamere ^^.

Sicer moram rečt da je tole odgovor, ki je vreden da se ga zapomne:D

Vendar priznati pa moraš da nekaj pa je le resnice na tem. Nvidija ima grafe kot ima: 260, ki je malo bolša od 4850 cena pa je veliko višja od 4870, ki pa je od 260 bolša, in le malo zaostaja za 280 GTX. Potem je tukaj še 4870X2, ki daaaleč za sabo pusti vse iz zelenega tabora za le malo višjo ceno. 9800 GTX+ je podobna 4850 za kar nekaj € višjo ceno. Popravi me če sem se kje zmotil- pa čeprav se nisem:D, bolj vludnostna fraza:))

Myrel ::

Na to bom pa porekel da vsi kritizirajo najboljše, nobeden ne kritizira slabših, pa brez zamere ^^.

Sicer moram rečt da je tole odgovor, ki je vreden da se ga zapomne:D

Vendar priznati pa moraš da nekaj pa je le resnice na tem. Nvidija ima grafe kot ima: 260, ki je malo bolša od 4850 cena pa je veliko višja od 4870, ki pa je od 260 bolša, in le malo zaostaja za 280 GTX. Potem je tukaj še 4870X2, ki daaaleč za sabo pusti vse iz zelenega tabora za le malo višjo ceno. 9800 GTX+ je podobna 4850 za kar nekaj € višjo ceno. Popravi me če sem se kje zmotil- pa čeprav se nisem:D, bolj vludnostna fraza:))


no tale odgovor je pa pohvaln ^^., dobre primerjave, ni kaj :)

Meizu ::

Myrel kaj točno misliš s tisto gornjo izjavo? Po mojem vsi kritizirajo najslabše, nobeden ne kritizira boljših ;) Sam pri Atiju pri tanovih serijah še nobeden ni nič kej pokurcal, medtem ko se o tanovih GTX serijah in 9 serijah vrstijo same negative.

Myrel ::

S tisto gornjo izjavo mislim, da se na kmetu (brez zamere kmetom, nimam nič proti njim, ravno obratno, obožujem jih ^^) nikoli ne iščejo pomanjkjivosti, ampak se vedno na neki slavni osebi oz. proizvodu.

Meizu ::

Atija greš primerjat s kmetom, joj joj ajoj. Sej sm ti zgoraj že napisal da je v primerjavi uspehov z raznimi modeli ravno nekje 50-50%. Nvidia ima ravno nekje toliko kiksov kot ati, le da ima Ati manj modelov na razpolago kot nvidia. Nvidia ima res za vsak % več zmogljivosti svoj model. Ati pa pač ne. No, sej zdej ravno ni tako, ampak kar se tiče serije 7 pa ja. Pa 8.

DinoS ::

Mel nVidio 6600LE 4 leta, sedaj imam Ati Radeon HD 2600 PRO, pa morm rečt, da je bla slika na tisti bogi nVidiji 10x lepša kot je na tej kladi, pa še bolj gladko so špili delali, plus tega sem v kontrolnem centru od nVidije bilo kaj čisto izi narihtal, tu pa skor nč ne moreš, pa še sam od sebe se zapira ker na napako naleti kar se pri nVidiji ni nikoli zgodilo pa še temperature nima ravno nizke tak da navijanje sploh ne pride v poštev medtem ko sem staro nVidijo mel navito nekaj časa za 50mhz bp!!!! Zdaj vkratkem tako ali tako mislim kupit novo grafo ker ta od Atija je taka katastrofa, da ne more bit večja!!!

Volta ::

AGP verzije niso kaj prida, razen 3850 in 2600XT, vsaj kolikor mi kolegi poročajo. Ampak da nebi bila boljša kot 6600LE pa ne verjamem. Nekaj zagotovo nimaš prav nastavljeno ali inštalirano.

Myrel ::

Bodi brez skrbi da ima vse prav inštalirano in nastavljeno ;). Btw, to ni na noben agp, ampak 6600le je na pci-e, tudi ati tale je na pci-e, jap, razlika je bistvena, totaln polom.

mihajlo carr ::

Myrel ti kar kupi nVidia
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Volta ::

Myrel - nisem govoril tebi ampak DinoS-u, tako da ne bodi njegov odvetnik pa pusti človeku naj sam pove kako je na stvari. Kako naj jaz vem da je PCI-E? Ljudje so ponavadi kupovali 2600PRO in 6600LE za AGP, saj so bile še vedno dokaj solidne stvarce za poganjat igre. A poznaš DinoS-a btw?

DJ MartiNi ::

DinoS, ali imaš AGP ali PCIe? Jaz sem enkrat rihtal en PC, kateri je imel 2600pro 512MB na AGP vodilu noter pa sem naletel na težave pri inštalaciji gonilnikov. Takrat sem na koncu uporabil Omega gonilnike bazirane na Catalyst 7.12, tako da je gonilnike vendarle inštaliralo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

AapocalypseE ::

Myrel me spominja na x45, ki za vsako ceno more met AMD ne glede na to, če je počasnejši in se ne da tako komot navijat, ko Intel. :D Smešni so eni res ni kaj...

Myrel ::

kdo je pa kaj o amd-ju zdaj reko? ti si smešn, prvo preberi kaj napišem, pol odgovarjaj.

@mihajlo seveda da bom kupo nvidio, take nesposobne grafe kot je ati nikoli ne mislim kupovat.

@volta ne, ne poznam ga :), pa nobeden te ni nič vprašal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Myrel ()

DinoS ::

Bom navedel par primerov:
Simcity 4 Deluxe mi je na nVidiji delal na 1280x1024 lepo in gladko, grafika tako lepa da lepša ne more bit, sedaj na Ati je grafika dobesedno kockasta, pa še šteka totalka, pa se lahko špilaš z nastavitvamiv SC ali Contro Panelu (če še ni naletel na napako) kolko hočeš, pa ni nič boljše!
Settlers 6 so mi pri nVidiji na 1024x768 malo štekali, grafika pa je bila solidna, medtem ko mi na Ati sicer malo bolj gladko delajo, vendar pa je grafika veliko grša!
The Settlers II - 10th Anniversary so mi na nVidiji super in lepo delali, zdaj na Atiju pa se igrica sama od sebe zapira!
Toca3 mi je na nVidiji delala super, tu sploh noče delat!!!

Volta ::

@mihajlo seveda da bom kupo nvidio, take nesposobne grafe kot je ati nikoli ne mislim kupovat.

To kar je SR rekel mislim da kar drži. Tudi jaz sem opazil podobnost. NE moreš reči trenutno močnejšemu ATI-ju, da ima nesposobne grafe. Pa lepo prosim ljudje! Eni si očitno mečejo pesek v oči!

Myrel ::

Še enkrat, kdo je tu omeno kak AMD ????

Volta ::

@DinoS

Jaz bi ti priporočal da ponovno naložiš XP-je ali Visto, karkoli že imaš in potem poročaš, če je stvar kaj boljša. Imam občutek da se driverji niso prav inštalirali, tako da bi bilo dobro sprobat katere druge.

@Myrel - Tista opazka z AMD-jem je bila samo podobnost X45 s tabo glede razmišljanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Myrel ::

Logično da se driverji niso prav inštalirali, če so pa od ati-ja.

DinoS ::

Bodi brez skrbi da sem probal vse stvari na novo naložit, od OS naprej, logično sem zaradi tega tudi driverje in igre na novo naložil, sem dal iste driverje gor, ko so zraven grafe prišli in ni nič pomagalo, nato sem naložil najnovejše driverje pa tud ne pomaga!!!

DJ MartiNi ::

DinoS...katere gonilnike imaš pa katero kartico, na AGP ali PCIe?

Myrel ne se sekirat, tisti AMD se je nanašal na uporabnika x45 in ne nate. Streetracer je dal samo primerjavo. So pa kartice od ATija v bistvu AMDjeve kartice. Samo jih AMD prodaja pod blagovno znamko ATi že zaradi same prepoznavnosti.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Volta ::

@Myrel

Pa daj ne bluzi. Če je grafična od Ati-ja je zanič, če je od nVidie pa brez napak in absolutna zmagovalka.
Če je procesor od AMD-ja ga seka, Intel trenutno nima šans proti njemu.

Opazi kdo kako podobnost in bedarije v teh postih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

DinoS ::

DinoS...katere gonilnike imaš pa katero kartico, na AGP ali PCIe?

Myrel ne se sekirat, tisti AMD se je nanašal na uporabnika x45 in ne nate. Streetracer je dal samo primerjavo. So pa kartice od ATija v bistvu AMDjeve kartice. Samo jih AMD prodaja pod blagovno znamko ATi že zaradi same prepoznavnosti.

8.512-080703a-066900C
Nisem vedel, da sploh obstaja tako nova grafa na AGP!!!!

M-XXXX ::

Slika je tako na ATI, kot na NVIDIji pri ISTIH nastavitvah IDENTIČNA, seveda pa je razlika če nastaviš različne resolucije, AA, AF,... kar je seveda logično!
Sam sem imel že OGROMNO Radeonov in problemov z driverji bolj kot ne nisem imel (če ne štejem CF)

Myrel ::

Bolj kot ne torej, pri nvidii jih NI problemov ;). Kar se pa tiče AA, AF, ma pa nvidia veliko bolj kvalitetno.

M-XXXX ::

bolj kot ne torej, pri nvidii jih NI problemov ;)

Če nebi dal na koncu tistega smily bi te še kdo resno jemal:D

Kar se pa tiče AA, AF, ma pa nvidia veliko bolj kvalitetno.

You're wrong again. Kolikor vem imajo predpisano kašne so razlike in če se prav spomnim ne smejo biti nikjer- slika mora biti po predpisih identična, edina razlika je lahko pri AA, kjer naj bi imel ATI boljšega (lepšega). Vendar za tole nisem 100% (glede AA) ostalo pa sem. Bi bilo najbolje našega GPU/grafičnega guruja dobit v tole temo!

Myrel ::

AA ma nvidia definitivno lepši, believe me, i'we seen it. tokrat nebom smajlijev več pisal, da me boste res enkrat zares vzeli.

DJ MartiNi ::

Hmm...8.512-080703a-066900C mislim da so catalysti 8.7. Če imaš kartico na AGP vodilu, potem ni nič čudnega da imaš težave. Stvar je taka, takrat ko je izšla HD2600pro na AGPju, se ATi ni kaj preveč potrudil z gonilniki (usmeril se je predvsem v PCIe trg, kar je po svoje logično, saj je neprimerno večji), tako da je kar nekaj loterije da zadaneš pravo verzijo. Poskusi z verzijo 8.8, samo ne vem če bo kaj nucalo. Lahko pa poskusiš z Omega Catalyst 7.12. Zanimivo je, da na uradni strani niti ne moreš izbrat 2600 serije na AGP vodilu. Lahko pa izbereš Radeon series, samo ti potem vrže ven že nekoliko starejše catalyste 6.11. 3850 na AGP vodilu naj nebi imela teh težav. Zgleda da so nekoliko zanemarili le serijo 2600 na AGP. Kar po svoje ni čudno, majhen trg pa še kunkurenca ni imela nič novega za ponudit na AGPju.

Če pa imaš PCIe kartico je pa druga zgodba. Še vedno lahko poskusiš z Omega gonilniki ali pa novimi 8.8. Katero plato ter CPU pa imaš?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

AA ma nvidia definitivno lepši, believe me, i'we seen it. tokrat nebom smajlijev več pisal, da me boste res enkrat zares vzeli.

Tudi sam sem pretestiral kar nekaj kartic in nisem opazil nobene razlike, ker edino da bi lahko opazil je da bi naredil IDENTIČNE screenshote na različnih karticah

Infinity ::

OMG :O x45 is multiplying ;(( not anotherone of those morons 8-O

DinoS ::

Te driverje sem pred enim mesecem potegno, takrat so bili za to grafo najnovejši, pa kje si ti opazil da sem napisal, da imam AGP, ker sem napisal, da sploh nisem vedel, da obstajajo te grafe tud z AGP vodilom!!!
Mam pa mato MSI P6N SLI Platinum!

DJ MartiNi ::

Nikjer nisem zasledil, da imaš AGP, ravno tako nisem nikjer zasledil da imaš PCIe. Zato sem te pa tudi vprašal kero plato imaš, da bom s pomočjo tega podatka razbral kako grafično imaš. Samo predvideval sem, da imaš AGP, ker je pri teh prihajalo do teh težav, katere si imel ti. No glede na to, da imaš PCIe grafično, so tvoje težave nekoliko manj običajne. No ja...jaz bi na tvojem mestu poskusil še z catalysti 8.8, kateri so pred kratkim ven prišli. Poročaj, če bo to rešilo težavo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Myrel. nemogoč si res. Če bi ti le lahko povedal, koliko problemov sm mel tudi z gonilniki od nvidie se vsi gonilniki in hotfixi od atija skrijejo.

Grid mi je na 9800GTX laufal en čas normalno na 60fps, potem pa kar fps drop na 2 ali 3 FPSje in to za 15min recimo. Niti en gonilnik mi ni pomagal, dokler niso prišli tisti 176.nevemkolko al kaj so že. No sej nima veze uglavnem, na prave gonilnike sm se načakal bolj, kot sm se z atijem "načakal" na catalyste 8.8. Pa je že z 8.6 drajverji delalo vse BP.

Battlefield 2 - Spet težave z gonilniki - ravno s tistimi gonilniki, s katerimi sm odpravil težave v gridu, sm si pridobil nove v BF2. Kr neke teksture čudne mi je dedalo (podlaga, torej trava itd. mi je kr začela črno utripat za kakšno minuto dve, potem je blo spet vse uredu). Drugače so pa drugi špili delali bp. Sam s HD4870 pa nimam problema nikjer. Niti gridu, niti BF2 niti COD4, nikjer uglavnem.

Tako da, prosim, samo ne mi govorit o enostavnem installu drajverjev in podobnih stvari. nVidia dela ravno tako dobro, kot ati, če ne še slabše. Sej ne zagovarjam Atija, ampak na živce mi gre folk, ki se zasidra v en tabor in ga bo branil pa četudi bi šel že 20 let nazaj v pozabo. Can't fuc**ng believe it man!!

Edit: Da še dodam, da AA pri nvidii ni prav nič lepši. Pa v Catalystu imaš glede teh stvari veliko več opcij kot pa pri nvidii. Imaš na voljo 2 al 3 vrste AAja, ki ga lahko skupaj vključiš. Beat that!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

mihajlo carr ::

myrel skrij se tako kot se skrije nvidia pred ati-jem!
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

DinoS ::

Na 2 fps si 15min igral hahahaah ti maš pa res dobre fore ej ta forum je zakon dans ste me že drugič v smeh spravli!!!!!

Meizu ::

Ja, a ni to groza? Nvidia, ki bi ja mogla vse poganjat na najvišjih ditajlih s 390FPSji in resolucijo 2680345x147822, pa dela na 22'' samo z 2FPSji ane? Groza stari...

DinoS ::

No opiši kak je to zgledlo...???

Spc ::

Kake eni sekate tukaj..
nVidia je uradno priznala, da je preveč podcenjevala ATija..

Če so uradno priznali zakaj potem eni še vedno zagovarjate nvidijo ?
Trenutno je tako, da so ATijeve grafe hitrejše kot nvidijeve .. lahko pa da se bo to spremenilo v prihodnosti.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

razera ::

hahaha kere imate. aja pa da so se ti nvidia driverji crashal oz. ni delalo? mislim da si edini. pri atiju sem mel neskončno več problemov kot pri nvidii (zaenkrat še nobenega). počakte de pridejo špili z podporo physxa, pol boste pa k zelenim hodili.


spc: single gpu je še vedno nvidia zmagovalec :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: razera ()

Shegevara ::

ej dino stari res maš bedne. Še hujše tekme pa sovraštva mate s temi karticami jebenami kot pa kaki rdeči union : zeleni laško

mihajlo carr ::

spc: single gpu je še vedno nvidia zmagovalec :)

kaj ti bo single gpu? važno da gre v eno režo. tukaj pa 4870x2 poowna wse:D
pa še cenejša je
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

AapocalypseE ::

počakte de pridejo špili z podporo physxa, pol boste pa k zelenim hodili.

Šli bomo tja kjer bo najboljši price-performance in to je lahko Nvidija ali ATi ne pa samo Nvidija. Ajej lahko samo rečem in si svoje mislim....

Spc ::

spc: single gpu je še vedno nvidia zmagovalec :)



Tukaj so drugačnega mnenja:
http://www.overclockersclub.com/reviews/powercolor_hd4870/15.htm
 

razera ::

ja seveda, vedno isti review kažete in se zgovarjate na to. 4870 lahko primerjaš z gtx 260.

Meizu ::

Ne ne moreš. Pa btw ko bojo prišle igre s physx podporo ne bo frke, ker jo Ati tudi podpira.

domen- ::

ja seveda, vedno isti review kažete in se zgovarjate na to. 4870 lahko primerjaš z gtx 260.

Po ceni mogoče že tekmuje z GTX260, ampak po performancu pa bol z GTX280, kot pa z GTX260

Spc ::

ja seveda, vedno isti review kažete in se zgovarjate na to. 4870 lahko primerjaš z gtx 260.

Reviewja nisem jaz napisal plus tega pa so drugi review-i indentični.

"enako ali hitrejše kot GTX280" .. pa še grafična je 2x cenejša.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

DSmadfan ::

Tale kreg je čisto nepotreben. Tisti, ki se v "elektroniki" držijo enega tabora bodo plačali več za manj. Jaz sem vedno(in tudi bom) šel na boljšo in cenejšo varjanto. Moja prva grafa je bila Geforce 2, druga Geforce 6800GT, zdaj pa imam HD4870, ker je totalno huda za njeno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DSmadfan ()

buneech ::

Myrel: 3dfx forever, ane...s takimi fintami itak samo iz sebe delaš bedaka, drugi vedo kje lahko prišparajo, in kje trenutno dobijo največ za določen denar. Ali pa nasploh največ.
Ko sem pa že omenil 3dfx, v svojih časih je vladal v segmentu grafičnih kartic, nato ga je pa nVidia "pojedla" in njihovih tehnologij niti ni znala pravilno izkoristiti.
Pa kolikor sem sedaj zasledil je nVidia v rdečih številkah...

Jaz imam pa Intelovo integrirano grafiko v prenosniku, pa kaj..:)

Da pa ostanem pri temi: Po mojem mnenju jim tale prenovitev GTX260 ne bo ravno preveč pomagala, mogoče bo par kupcev več, še vedno pa mislim, da je ATi zadel s tole serijo grafičnih kartic.

Myrel ::

ja pač reveži si boste kupli ati, tisti z malo več dnara si bomo pa kupli nvidio, to je čista logika
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Radeoni na policah trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
999020 (6323) LordPero
»

285gtx ali 295gtx? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212924 (12047) BuBBle.D
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920332 (10581) Jst
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744011 (19505) Music Man
»

Gamerski računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
412865 (2091) d0rK

Več podobnih tem