» »

Prenovljena GTX260

Prenovljena GTX260

«
1
2 3

Meizu ::

Ravno danes sm na mejl prejel eno novico iz spletne strani računalniške novice. Govori pa o tem, kako naj bi nvidia pripravljala prenovljeno GTX260 ki bo podobna prejšnji le z 216 procesorskimi enotami namesto 192. Dodan bo pač dodaten TCP. In naj bi bila celo za 12% hitrejša od HD4870. Zanimivo, kaj pravite?

GPU bo bil na 576Mhz, in GDDR3 na 2Ghz.

dzinks63 ::

Če bo to res, jih je treba popolnoma razumet, v sedanjem razmerju proti ATI-ju so zelo nekonkurenčni. Do konec leta se zna še marsikaj zgodit. Drugače pa tudi ATI napoveduje še eno kartico in sicer HD 4850x2 z 1GB GDDR3 pomnilnika. Pričakuje se tudi dobra cena, pod 300€.

deadzone ::

Meizu CENA je pomembna!Lahko je boljša ampak ni rečeno, da bo cenovno konkurenčna ATI

DSmadfan ::

Se strinjam. Pomojem bo cena 300 evrov.

Meizu ::

deadzone vem vem. Sam nism se hotel neki že vnaprej naprezat o ceni, saj ne vemo o njej nič. Verjetno pa bojo zanjo zahtevali, kot so za "tastaro" GTX260 ob "izstrelitvi"...

Meizu ::

Sam IMO bi si zase vzel (če bi že moral nvidio) raje 9800GX2, ki je, mislim, da podobnih hitrosti kot GTX280 ampak podobne cene kot bi bila tanova GTX260...

tilinho20 ::

Ja sej je zdej GX2 ful v ''modi''. Kupuje se jo pa v Nemčiji in potem zanjo daš 250 eur s poštnino vred.

g. Oden ::

če bo nova GTX260 za 12% hitrejša od HD4870, bo boljša tudi od GTX280! To se mi zdi malo neumno in ziher ne bo res.

Myrel ::

Nevem, ampak vseeno še mi bolj leži nVIDIA kot pa ATi. Tako da ja, mislim da bo boljša od ATi-ja.

Lp.

mihajlo carr ::

eh bla bla... kaj si za nvidio ker ima lepši logo kot ATI? al zakaj? ker ima dražje in slabše kartice?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Meizu ::

Ej, to je res krneki ja, hehe. Fanboyi elektronike. Bullshit da bolj drekast ne more bit.

Ja, Myrel, pa preden še kakšno hecno ustreliš, prosim argumentiraj tvojo gornjo izjavo. Torej, zakaj ti nvidia leži bolj.

Argumentov proti ATIju in proti Nvidii je ravno nekje tam tam.

Plusi ATIja:
Zaenkrat boljši p/p
Kvalitetnejša slika
Podpora DX10.1

Minusi:
Zelo se grejejo (kar je pa mogoče brez dodatnih stroškov oz. s samo malo klikanja po Catalystu odpraviti)

Plusi Nvidie:
Am... Physx in CUDA podpora...
Čaki pol pa ni več nič. Zaenkrat. Pred prihodom HD4xxx serij bi trdil, da ima nvidia najboljše p/p razmerje.
Dokaj hladne grafe (no vsaj moja bivša 9800GTX je bila...)

Minusi:
Trenutno zanič performanse za dnar, potreben da grafo kupiš (v mislih imam novejše modele, kr recimo 9600GT še vedno ni zgrešen nakup)

No. Dal sem ti mislit. Zdej pa še ti svojo izjavo argumentiraj.

Aja pa še neki - kako lahko na podlagi fanboyizma sklepaš, da bo grafa kr hitrejša od Atija npr.? o.O Jst sm pa fanboy ferrarija in vem da bo naredil boljši avto od Lamborghinija. Problem pa je da niti o enem niti o drugem ne veš veliko. Nekaj takega je tukaj pri tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Dr_M ::

Kvalitetnejsa slika na ATI graficnih je samo urbani mit, izpred parih let. Dons te bucke niso vec aktualne.
Ko bo 10.1 plus, bomo mel ze DX11 in bo zgodba tekla dalje.

Ubistvu je samo p/p rahlo na ATIjevi strani. Ampak res rahlo. Je pa res, da imajo tako zanic driverje, da se ta prednost zgubi.
Za svojo x800 nalozim vsake tok casa nove driverje in ugotovim, da nekatere stvari se vedno ne delajo oz delajo pomanjkljivo. Predvsem kar se tice TV out funkcij.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

razera ::

ste pa smešni eni. pa noben noče priznat kok ste se načakali catalystov 8.8

pa še to: od ATIja je samo to omembe vredno-> 9800 serija, x19xx serija in nova 48xx.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: razera ()

Meizu ::

Dr_M, sej mam doma Nvidio in ATija. In ima ATI lepšo sliko, bolj prijazno očem. 100%.

razera - Ja in? Tudi ko nvidia izda svoje nove grafe ven, vsi jamramo kako je to vseskup za en kurac, da treba na nove počakat, da bojo več iz grafe stisnili itd. Tko da pizdenje na Atijeve drajverje odpade. Pa btw, meni ni problem čakat 2 tedna več na prave drajverje.

Od atija je samo to omembe vredno? Serije 8 tudi niso bile slabe.
Kaj pa lahko od nvidie omenimo? Isti k. Serija FX5 je bla podn od podna, Edino serija 6, 7 in 8, 9 je u jajcih, GTX 2xx prav tako. Smo ravno na 50-50% ;)

M-XXXX ::

ste pa smešni eni. pa noben noče priznat kok ste se načakali catalystov 8.8

Le kaj? Sam imam 4870, trenutno 4850 in glej ga hudiča že pri 8.7 dela vse super in že pri 8.6 je bilo vse brez problemov!

razera ::

nikjer nisem zasledil da bi kdo jamral čez nvidiine driverje? nikoli še nisem imel problema z njimi, zato sem spet šel na nvidio, ker ati je bil porazen kar se tega tiče.


kaj pa gf 2 in 4? legende! tako da ne kotalit buč in lepo priznaj da je nvidia v prednosti. gtx 2xx smrdi, ker je najmočnejša single gpu grafa? smeh. polom je EDINO 5 serija Geforcev, od atija pa vse ostalo kar sem že v prejšnem postu naštel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: razera ()

Meizu ::

razera ne prodajaj buč. Ti si eden tistih, ki jih boli kurac po domače, koliko nekaj stane, samo da je najhitrejše, ha? Zmerej se gleda na to, kera grafa ima najboljši p/p ratio. In če stane GTX280 400€, ampak je HD4870 za 200€ skoraj tako hitra kot GTX280, potem je valda tu zmagovalec ATI. Prav tako, ko so bile še 8800GT okoli 300€, pa so bili HD3870 okoli 200€ je bila enaka zgodba. Kar se tiče Geforcov serije 7, je bila Atijeva X1xxx hitrejša. Kar se tiče serije 6 in serije x8xx recimo, je bilo stanje nekje tam tam. Tko, da zdej povzdiguješ nVidio, kot da drži boga za jajca. Pa ni tako.

Dr_M ::

Meizu: jest mam tut oboje (celo 2 ATI graficni v rabi in eno nvidio), pa 3 razlicne monitorje. In je popolnoma enaka slika v vseh kombinacijah.
Do zdej sm vidu samo eno graficno od INNO3D GF2 mx, ki je res imela porazno sliko, ampak to je ze res dolgo nazaj, drugace sm pa imel ze od Rage in Riva graficne naprej, pa ti garantiram, da ni blo razlik. Tko da, urbani mit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Meizu ::

Nevem no, jst mam občutek, da je recimo pri Crysisu slika na Atiju malce bolj "kinematografska"... Ful mam bolj filing na HD4870 kot pa na 9600GT. Al pa 9800GTX sej sm jo tudi imel.

razera ::

lej jaz bom kupoval to kar meni paše, ne kar mi bo eden na forumu pravil kaj se splača in spet iste zgodbe od lastnikov 48xx serije ki imajo zmerej polno za povedat kako se gtx 2xx ne splača. prav ne splača se in zdaj? jaz se ne utikam če ti kupuješ grafe, ki imajo najboljši cenovni/performance ratio, prav kupuj jih, samo zato pokaži vsaj tolk respecta in ne flejmaj če sem kupil nekja kar se po tvojem ne splača.
resnica boli, nvidia zmaga. ati se pa zdaj nekako pobira.

Meizu ::

Ej ej, pomiri se no. Kdo je tebe kej obtoževal? Sej niti nisi povedal da imaš to in to grafiko. Kej se pol jeziš? Umiri se. Pa razera, ni treba vedno hvalit firme ki jo ti kupiš in zaradi tega Nvidia zdej zmaga. Prej sm mel tudi jst 9800GTX in je bla tak šrot da sm jo kr prodal in kupu HD4870.

Kero grafo pa imaš?

razera ::

se ne jezim, samo povem. prej sem imel x1900xt in ga nisem nič hvalil, zdaj imam pa gtx 280. in ni mi nvidia zaradi tega boljša, ker imam trenutno geforca ampak nasploh, tudi takrat ko sem atija imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: razera ()

Dr_M ::

In zakaj je 9800GTX srot? Ker je nisi znal pravilno nastavit?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

X1900XT predvidevam da je nekje tam tam z X1950Pro. Da je bila pa malenkost boljša od 7900GT al 7950GT ne spomnem se. Sam je bla cenejša tudi. Pa boljši hladilnik in use. Sam sm mel X1950XTX in je šibalo kot noro takrat. Po mnogih testih bojša grafa od 7900GTX.

Je pa zanimivo, ko naviješ HD4870 na 790/1100 ima večji bandwidth od GTX280 :P Pa to sploh ni nek OC. No brez veze razpravljat o tem kaj je boljše, ker bo itak vsak kupil kar si bo sam zahotel. Sam če pa hočeš it res po načelih, da iztisneš iz danega denarja kar največ, pa je še najbolje se pozanimat tukaj na ST kaj je boljše in kaj ni.

Meizu ::

In zakaj je 9800GTX srot? Ker je nisi znal pravilno nastavit?


Kaj pa rabiš nastavit? Meni je bla šrot, ker je bla sam prepakirana 8800GTS 512mb. Škoda ker sm to opazu komej potem ko sm jo kupu. Pa so mi jo mnogi odsvetovali tu na ST. In sramota da nosi oznako GTX, je pa počasnejša od 8800GTX. ROP enot manj, prepustnost pomnilnika manjša... Sam shaderji so bili večji pa procesorskih enot je več. In to je to. Sam še vedno ni zmogla nekega velikega AA, kar pa HD4850 zmore brez problemov. Meni se ne gre le za visoke FPSje ampak tudi za neko kvaliteto. Kar pa z 9800GTX ni ravno šlo.

AapocalypseE ::

Nevem no, jst mam občutek, da je recimo pri Crysisu slika na Atiju malce bolj "kinematografska"...


Se strinjam. In ni tako samo pri Crysisu, ampak vsespovsod. Sem mel pred 4850 tudi 8800GT in je bla očitna razlika v sliki. Ko sem dal not 4850 in sem pognal samo eno igro ipool je bila očitna razlika. Žogice majo z radeonom bolj mehke sence itd... Radeon res naredi bolj kinematično sliko.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ja sej ravno od tega sva se pogovarjala prek msnja ane? :D

Shegevara ::

a zdaj se je pa aktualno hvalit da še driverjev ne znaš inštalirat? Groza, u lajfu nisem imel problema z ati-ji pri driverjih pa to po netu se pa še zdaj vleče ta mit o ati-driverjih. Jao

mesoreznica ::

No no glede driverjev mi noben ne bo govoril, da ATI zna svoj posel. A potem sem si ob nakupu takrat HD3850 domišljal vse tiste butaste hotfixe? Niti toliko niso bili da bi popravke vkomponirali v nove driverje ampak so za vsako igro izdajali svoj hotfix. Seveda za serijo 4xxx ni hotfix-ov(domnevam) ker ni novih iger. ATI rabi dolgo časa da poštima driverje po izdaji novih graf.

Jaz grafe kupujem glede na to kaj dobim. Vendar upoštevam tudi teažve. Zato čakam na nove igre in da poštimajo driverje pri ATI/AMD. In pa spremljam kaj bo Nvidia naredila. Kupil bom kar bo najboljše.

Sicer ap dvomim da bodo nove 260 GTX tako drage. Nvidia se je pomoje prilagodila zmagam serije 4xxx. Pričakujem padec sedanje GTX 260 na ceno HD4870 ali nižje, med tem ko bo nova malo dražja.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Spc ::

lej jaz bom kupoval to kar meni paše, ne kar mi bo eden na forumu pravil kaj se splača in spet iste zgodbe od lastnikov 48xx serije ki imajo zmerej polno za povedat kako se gtx 2xx ne splača

Eni smo tu taki, ki prvo pregledamo teste in se nato odločimo katero firmo bomo kupli.

Sam nisem noben "fanboy" ne AMDja ne intela ter ne nvidije ampak kupim tisto kar je hitrejše.
Iz pentium II sem preskočil na AMD Athlon XP (barton) in nato na Core 2 Duo.
Spustil sem pa Pentium III, Pentium 4, Pentium D, AMD Athlon 64 - (754 socket performance je bil skoraj enak bartonu)

Isto je pri grafičnih .. prvo sem imel voodoo2 3 nato nvidijo in potem ATi.

Trenutno je tako, da če greš gledat teste vodi ATi v sami hitrosti in tudi v ceni plus tega pa še majn W porabi.
Kaj mi pomaga GTX280 če stane 2x več in je enak ali počasnejši kot ATi 4870.

Performance equal to or better than the GTX 280

http://www.overclockersclub.com/reviews/powercolor_hd4870/15.htm
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Planetarium ::

Nevem kakšni so tile problemi s driverji ampak jest zaenkrat nisem opazil niti ene napake. Edino kar me malo moti je gretje ampak se da prezivet

Meizu ::

Jst sm si vse poštimal in tudi glede drajverjev me na hd4870 popolnoma nič ne moti. Ne vidim tu fore zakaj si nebi omislil ati grafične.

Dr_M ::

MedoPu: ocitno uporabljas graficno samo za gledanje teme od OS-a :) Priporocal bi ti ksn racunalniski tecaj, da spoznas se kaj novega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Volta ::

Sicer je malo OT, pa bi vseeno vprašal za nasvet. Nisem sigurn al gre za ATI-jeve nove driverje ali kaj drugega. Med GTA SA ( le v tej igri in pa v Atomic Bombermanu :) ) doživljam probleme z grafiko. Slika se vsakih 10 minut ustavi za enih 20s, kot da bi zaštekalo, potem pa igra normalno laufa dalje. Pri BM pa nastane celotna slika popačena ( barve se popolnoma spremenijo ), ko igro pomanjšam in povečam nazaj je vse ok. Ima kdo kakšen nasvet, ker je stvar malo čudna. Upam da je z grafo vse ok.

Torej naj še enkrat ponovim. Nikjer drugje ni nobenih problemov razen v teh dveh igrah. Nisem pa prepričan če se je problem začel pojavljati pred naložitvijo novih driverjev ali potem, saj sem igro začel ponovno igrati nekaj dni nazaj.

zupanic ::

meni tudi steka tak kod je že volta rekel pri cod2.prej mi ni a ko sem dal nove drivere gor pa je začelo.druga mi dela vse normalno??

Myrel ::

Ja eni smo pač na nvidio vrženi, in bomo vedno nvidio uporabljali neglede na atijeve sposobnosti, ker pa nvidio uporabljam že odkar vem za kompe, pa je nebom menjal za ati, pač, tako je, ko enkrat maš stvar ki dobro deluje, ziher neboš zamenjal z drugim proizvajalcem, drugače pa nimam nič proti ati-ju.

Priznam da so sposobne grafične, ampak ostajam pri nvidii in svetujem nvidio, kateremu pa ati bolj paše, pa naj ima ati^^.

Shegevara ::

DRM->ko se kotel nad kanglo usaja.
Nevem kaj hočeš dosežit s svojimi izjavami in na mojih AIW je ravno TV-out in multimedia najbolj gladko delovalo. Mogoče je pa kje drugje problem kot pa v driverjih.

AapocalypseE ::

Myrel, tako mišljenje kot ga maš ti mi je prav smešno. Bo mel ATi 2x močnejšo grafo od Nvidije za isti denar, boš ti raje vzel Nvidijo. No ja logika na višku ni kaj.
Jaz osebno kupim to, kar se trenutno najbolj splača.

Myrel ::

Hjah, ja definitivno bom kupil nvidio, seveda. Ker ati-ja nikoli nisem imel, in najbolj zaupam nvidii, tako da to ni prav nič smešno. Glih obratno je, meni se zdi smešno, da bi ati sploh kdaj imel 2x močnejšo od nvidie, ker so si vedno čisto blizu ;), to se nebo nikoli zgodilo, vrjemi.

Volta ::

V nVidiini seriji FX je imel, kolikor se spomnim, Ati precej močnejšo ( kvalitetnejšo ) grafo, pa še nVidia je zasrala z velikimi, glasnimi in vročimi hladilniki. Drugače pa se mi dozdeva, da se kar malo bojiš spremembe. Pri meni je bila slika obratna ( imel sem nVidie, ki pa so crkovale na veliko ), pa to še ne pomeni, da je nebi znova kupil, če bi bila dober nakup.

Skrbi na stran pa v štacuno po ATI-ja!

AapocalypseE ::

Pa če bi se bi vzel raje Nvidijo. Logično, Nvidija All the way! :\

Myrel ::

Bom kr ostal pri nvidii, me še ni razočarala^^.

Meizu ::

Hjah, ja definitivno bom kupil nvidio, seveda. Ker ati-ja nikoli nisem imel, in najbolj zaupam nvidii, tako da to ni prav nič smešno. Glih obratno je, meni se zdi smešno, da bi ati sploh kdaj imel 2x močnejšo od nvidie, ker so si vedno čisto blizu ;), to se nebo nikoli zgodilo, vrjemi.


V nekaterih špilih je trenutno skoraj 2x močnejša ravno HD4870X2 ;)

govorim pa o gtx280.

Am ja... Si pri nvidii ker atija še nikoli nisi sprobal in ne veš kje je kaj boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Volta ::

Tudi Ati te najbrž nebi. Trenutno gledano, bi te celo morda navdušil :)

Myrel ::

Sm že sprobu ati na dosti kompih, ampak me je presenetil v negativni smeri, tak da, kr nvidia, rajši dam malo več, da dobim malo več.

Meizu ::

rajši dam malo več, da dobim malo več.


Sedaj je situacija takšna o nvidii - raje dam malo več, da dobim malo manj ;)

Spc ::

Sedaj je situacija takšna o nvidii - raje dam malo več, da dobim malo manj ;)

Točno tako.
Pa še več wattov popapa.
 

Myrel ::

Kolko slišim zdajle po teh forumih na slo-technu, ima en sila težave z radeonko, pa se tu nebi kaj preveč kregal ^^. ni pa seveda edini.

SebaR ::

Kolko slišim zdajle po teh forumih na slo-technu, ima en sila težave z radeonko, pa se tu nebi kaj preveč kregal ^^. ni pa seveda edini.


haha... one rules them all
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Meizu ::

Kolko slišim zdajle po teh forumih na slo-techu im kar enih par ljudi sila težave z nvidio, pa se tu ne bi kaj preveč kregal. Niso pa seveda edini ;)

No morš zdej po tem, ker enemu ne dela grafa sodit kaj je boljše in kaj ni. Ena crknjena grafa od miljontih proizvedenih sploh ne pomeni da je cela serija v k...

Medtem ko se širijo po spletu govorice, da so vsa novejša jedra od G82 dalje defektna. Kaj boš pa na to porekel?


Edit: Waaa, oba na enkrat svo postala post :) xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Radeoni na policah trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
998999 (6302) LordPero
»

285gtx ali 295gtx? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212916 (12039) BuBBle.D
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920300 (10549) Jst
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70743960 (19454) Music Man
»

Gamerski računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
412860 (2086) d0rK

Več podobnih tem