» »

Gamerski računalnik

Gamerski računalnik

weedy_1991 ::

Lp,

zanima me kaksna bi bila najbolsa konfiguracija za gamerski računalnik za 2000€. Razmišljal sem v tej smeri:
ANTEC Twelve hundred
ANTEC TruePower Quattro 1000W
EVGA nForce 790i Ultra SLI
Intel Core 2 Quad Q9450 procesor + Zalman CNPS9700 NT
CORSAIR DHX 4096Mb 1600Mhz KIT cl7
ZOTAC GeForce GTX280 1024MB AMP
SATA2 SAMSUNG F1 750GB 32MB
SATA2 Pioneer DVR-215DBK

Zanima me se, ker nisem ravno dober navijalec, ali obstaja kdo oz podjetje ki se s tam profesionalno ukvarja in bi lahko k njim peljal navit procesor. Seveda za razumno ceno.

Pa ce lahko prosim brez komentarjev da se takega racunalnika ne splaca kupuvat bla bla bla...

Ze vnaprej hvala za odgovore.

mesoreznica ::

Če hočeš anše nasvete ne moremo mimo neporebnih nakupov.

Torej: menjaj plato in kupi nekaj na osnovi CF ter za enako ceno kot 280GTX zabriši noter 2x HD4870. Boljša zmogljivost za enak denar.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Adrijan0 ::

Ista tema že obstaja (uberpc) poglej si.

bluefish ::

Pa ce lahko prosim brez komentarjev da se takega racunalnika ne splaca kupuvat bla bla bla...

Pa ravno to ti bom rekel. Dejstvo je, da cene dokaj hitro padajo. Roki, ko firme predstavljajo nove in nove tehnologije in komponente, se krajšajo. Cena takšne mašine praktično začne dokaj hitro padati. Poleg tega je nakup takega računalnika samo za namen igranja iger totalen nesmisel.
Seveda pa ti nakupa nihče ne brani. Atek in mami pa verjetno serjeta denar.

No, pa vseeno nasvet.
Izbira ohišja je sicer stvar osebnega okusa, vendar bi na tvojem mestu raje vzel Antec P182, ki ima tudi možnost prozorne stranske stranice.
Napajalnik je overkill in bo tudi ob morebitnih nadgradnjah zadiščal kak 850W ali pa celo kak kvalitetnejši, ki je šibkejši.
Če že kupuješ nek űber comp, potem je greh vzeti manj kot 8GB RAM-a. Lahko pa izbereš 800MHz module, saj 1066MHz ne boš izkoristil niti ob bolj ekstremnem navijanju.
Veliko boljša izbira diska bi bil WD Velociraptor s svojimi 10.000 vrtljaji in noro nizkim dostopnim časom. Še bolje bi bilo imeti dva vezana v RAID0. Za podatke pa vzameš še enega WD ali Samsung s 640GB, ki ima le dve plošči in je tako veliko hitrejši in tišji od omenjenega modela.

To bi bilo to.

bluefish ::

tole pa je tema o podobni zadevi, ki jo je verjetno odprl še en razvajen sinko.

weedy_1991 ::

No sj ni treba "žalt" folka k hoče kupt dobr komp ane. Drugač pa mam namen zdele dt sam eno grafo notr pa kasnej mogoče več. Sm pa zlo velik pristaš nVidie tko da bom skor sigurn dou gtx 280. Glede diskov bi pa mogoče lah dov sam enga velociraptorja pa se en 320gb disk.

btw za ta dnar sm js fajn delu in ker mam že od nekdaj željo kupt en highend komp ga tud bom.

M-XXXX ::

Sm pa zlo velik pristaš nVidie tko da bom skor sigurn dou gtx 280.

Zato boš dal še enkrat več denarja za isto/slabšo zmogljivost? Samo zato da boš imel zeleno nalepko boš dal 200€? Koliko mi pa plačaš če ti cel zelen A4 list pošljem?

bluefish ::

@weedy_1991: zagotavljam ti, da je malo verjetno, da boš pozneje dodal še eno grafično v SLI. Tudi če, bo poskok v realnih zmogljivostih tam nekje okoli 30%. Večji efekt bo tako opazen, če boš grafično zamenjal in kupil tisto, ki bo takrat aktualna.

Kar pa se tiče mojega "žaljenja". Dejstvo je, da je večina avtorjev, ki odprejo podobne teme, še nekje v OŠ ali pa v SŠ. Tako je malo verjetno, da so za denar, ki ga bodo zapravili, kaj delali.
No, če si res zaslužil 2000€ denarja (ne, sem ne šteje žepnina), potem bravo. Bi pa raje malo bolj razmislil in denar bolj pametno razporedil.

mesoreznica ::

No sj ni treba "žalt" folka k hoče kupt dobr komp ane. Drugač pa mam namen zdele dt sam eno grafo notr pa kasnej mogoče več. Sm pa zlo velik pristaš nVidie tko da bom skor sigurn dou gtx 280. Glede diskov bi pa mogoče lah dov sam enga velociraptorja pa se en 320gb disk.

btw za ta dnar sm js fajn delu in ker mam že od nekdaj željo kupt en highend komp ga tud bom.


Kupi kar ti srce poželi, vendar ne vlagaj enake količine denarja v slabše zmogljivosti. Če misliš furat dve grafe v CF ali SLI jih kupi takoj. Skoraj nihče ne kupi kasneje še enkrat kot je bila ideja na začetku, ker se zamnjajo vmes podnožje procesorja, procesorji in plate.

Jaz sem tudi delno fan Nvidie ker nisem imel nobenih problemov z njimi z ATI-jem pa. Pa pri trenutnih cenah ne bi kupil GTX 280 ampak 2x HD4870 za isto ali celo nižjo ceno. 2x HD 4870 pomalica GTX 280. Jaz čakam pocenitev Nvidie ker se mi ne mudi z nakupom, če pa bi kupoval sedaj bi to bil ATI.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Robert_S ::

Kva tebe briga kolk je on delu , pa kje je denar dobil . Tip ma 2000€ in jih bo dal za računalnik.Al mu svetujte kva nej nabav , al pa ne utrujite , kot da bi mu bil fovš. Eh Slovenci.

weedy_1991 ::

Ja al pa če dam 2 radeonki notr pa mam 15% bolsi komp pa za 500% vec problemov z driverji in podobnim.

mesoreznica ::

Ja al pa če dam 2 radeonki notr pa mam 15% bolsi komp pa za 500% vec problemov z driverji in podobnim.


Mel boš več kot 15% boljši komp ina mogoče 20% več težav. Kolikor vidim se je ATI spet unesel z driverji. Časi Hotfix-ov so kot zgleda (upam) mimo.

Če hočeš pa na vsak način Nvidio in imaš SLI plato pa vzami 2x GTX 260 (ena je cca 276€ trenutno) in imaš za malo višjo ceno precej boljšo grafiko.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

Kva tebe briga kolk je on delu , pa kje je denar dobil . Tip ma 2000€ in jih bo dal za računalnik.Al mu svetujte kva nej nabav , al pa ne utrujite , kot da bi mu bil fovš. Eh Slovenci.


Pa mu še ti svetuj, ne pa da pametuješ tu!!

Pa mu ti povej kaj je dobro in kaj ni če tako dobro veš!

A če mu hočemo pomagat da ne bi zapravil preveč denarja za manjše zmogljivosti utrujamo?

Mater so eni pametni.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

weedy_1991 ::

No 2 x gtx260 se mi zdi že boljša izbira. No kaj pa druge komponente plata, procesor, rami še tu kakšen nasvet?

weedy_1991 ::

mesoreznica kdaj naj bi se pa nvidia pocenila?

mesoreznica ::

Uh to je teško rečt, čeprav je pocenitev že opazit, ker jih ATI uničuje z svojimi zmogljivostmi in ceno.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

weedy_1991 ::

A bi 850w napajalnik meu kakšne probleme tako zadevo s SLI poganjat?

mesoreznica ::

Ne. En Arkangel 850W bo polna kapa za pogon tega. Nič ni narobe če želiš hudo mašino, samo je škoda dajat preveč denarja če za manjšo ceno dobiš praktično enako ali celo bolje.

Kaj ti misliš?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

weedy_1991 ::

Ja seveda se strinjam sam ATI-ja res nočm met k sm ga meu zdej (prastara grafa) in sem meu neki problemov nVidie pa še nism meu zto jo hočm met da bi vidu kako se obnesejo.

Vuli ::

Res škoda denar metat stran za Gtx280, ker dobiš 2x4870 in po vseh testih je bolša/ista kot pa gtx280. Prišparaš nekaj E in bolj boš zadovoljen.
Nisi nič zamudil, če še nisi imel Nvidie in tudi ne boš, ker kartice od 8 serije naprej so "skoraj" iste oz preoblečene (8. in 9. serija). Zdaj naj bi bila drgač jedra, a kot vidiš po testih ni bogve kaj, razen cene seveda.
Uglavnem te nove kartice od NV niso vredne cene, ki jo imajo. Če bi bile 100,150E cenejše pol možno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

g. Oden ::

Vuli ma prav. Celi svet ta trenutek kupuje ATIjeve kartice, ker so pač boljše oz. več ponudijo za zahtevano ceno, ti pa noriš s tem da si nvidia fanboy... To je neumnost, ker si mel leta nevemkerega eno Atijevo kartico ki je šla po gobe še ne pomeni, da so vsi njihovi produkti zanič. Ali ti mogoče trdiš, da ATI proizvaja nekvalitetno narejene GPUje ali kaj? Se zavedaš da je to huda obtožba, lahko te celo stožijo do nezavesti in ti poberejo teh 2000 evrov pa še hišo zraven. No, jaz sem mel že štiri nVidiine kartice, dve od teh sta bile hin po prvih nekaj mesecih. A lahko jaz potem trdim, da nvidia proizvaja nekvalitetno robo? Ne, ne morem, poleg tega pa nudijo garancijo, a ne. Saj ne, da ne smeš kupiti nvidije, ampak če je tvoj edini povod v nakup ta izkušnja z ATIjem, potem delaš napako, veliko napako.

Planetarium ::

glej če nočeš da ti svetuje kdo ne odpiraj nove teme. Sej so ti lepo povedali da je ATi ftw trenutno, če ti to ne paše ne glej več te teme ter kupi 280GTX. Mi bomo srečni ti pa tut!

Blaz90 ::

Vuli ma prav. Celi svet ta trenutek kupuje ATIjeve kartice, ker so pač boljše oz. več ponudijo za zahtevano ceno, ti pa noriš s tem da si nvidia fanboy... To je neumnost, ker si mel leta nevemkerega eno Atijevo kartico ki je šla po gobe še ne pomeni, da so vsi njihovi produkti zanič. Ali ti mogoče trdiš, da ATI proizvaja nekvalitetno narejene GPUje ali kaj? Se zavedaš da je to huda obtožba, lahko te celo stožijo do nezavesti in ti poberejo teh 2000 evrov pa še hišo zraven. No, jaz sem mel že štiri nVidiine kartice, dve od teh sta bile hin po prvih nekaj mesecih. A lahko jaz potem trdim, da nvidia proizvaja nekvalitetno robo? Ne, ne morem, poleg tega pa nudijo garancijo, a ne. Saj ne, da ne smeš kupiti nvidije, ampak če je tvoj edini povod v nakup ta izkušnja z ATIjem, potem delaš napako, veliko napako.

lol,
drgač pa je tudi meni 6800gt crknala ene 3x, pa 7900gt enkrat.

mesoreznica ::

Pač hoče Nvidio. Pa jo naj ima. Vsekakor pa prdlagam da če kupuje GTX-a naj počaka en čas. Cene Nvidia graf gre strmo dol. GTX 260 je že blizu 270€, GTX 280 pa 430€ ali še nižje. Kar je velik padec v kratkem času. Cena bo pa ziher šla samo še navzdol in to hitro, če nočejo da vsi zeleni odidejo v tabor rdečih. Nvidia bo konkurenčna če bo GTX 260 cca 200-220€, GTX 280 pa cca 300-320€.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

FeniksX ::

Hmm no moje mnenje je res da je geforce dražji, pa da se radeon lahko po zmogljivosti primerja z geforce.
Sam js sm trenutno 2 radeona meu (enga še mam) in so sami problemi z driverji, pa GPU reseti. Mam pa star računalnik spravljen ko ma not geforce 2 pa dela vse še v nulo pa je že to staro ene 8-10let.
Je pa tud res Nvidia in radeon včasih malo preveč hvalijo svoje nove kartice. Npr za mojo so govoril, da bo bo pokosila 8800 GTX, in kaj se je zgodil, še vedno ne prekosi 8800 GTX,pa tudi še slabša je od GT.

My 50 cent.

tilinho20 ::

Das war die zeiten...:D
Aber jetzt...

domen- ::

Glede grafične se strinjam da bo bolš če boš vzel 2x 4870 v CF oz če boš počakal kakšne 3 tedne bo imo 4870X2 še boljša izbira. Kar se tiče matične je 790i SLI Ultra polom. Veliko uporabnikov poroča o tem kako so matično že dvakrat menjali in da tretja prav tako ne dela kot bi mogla. Vzemi nekaj X48, P45, P35 based.
PS: Kje nameravaš kupt zadevo? Elektronika.si? Ker drugje 790i Ultra SLI v Sloveniji še nisem zasledil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domen- ()

tilinho20 ::

Ma jaz ne priporočam CF-ja razen 3FMark. Za navadne smrtnike slaba naložba. RES BREZVEZE. Raje vsako leto novo grafo za cca. 200 eur pa je najbolj. Raje eno samo.
Daj denar vlagaj raje v tsite stvari iz katere potem dubiš denarja več nazaj. Seveda pa si tudi kupi nek comp, ampoak daj čimveč delov ''bestbuy''.

weedy_1991 ::

domen- ja elektronika.si kero matično točno bi mi priporoču? Drugac se pa racunalnik nebo uporablu za nvm kaka testeranja. Ker se vse večinoma vrti okrog grafičnih pa posledično platah domnevam da so druge komponente uredu? al pač?

Lp

weedy_1991 ::

A mi lahko tisti, ki se res spoznate sestavite popolnoma celo konfiguracijo kompa pa če lah dve verziji eno z geforce eno pa z ATIjem.

Lp, Vid

mesoreznica ::

Plata: ASUS P5Q
Proc: Q6600 (quad) ali E8400 (dual core, za igre bolj optimalen nakup)
Ram: 2x2GB ddr2 (po izbiri nekaj kar ima CL4)
Grafa: HD 4870 ali GTX 260
Napajalnik: Corsair 650W ali LC Arkangel 850W
Ohišje: (po tvoji izbiri)
Trdi disk: 640GB (Samsung ali WD).

To bi bilo to.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Super je to. Grafo kar 4870 pa Arkangela. Za ohišje pa čim bolj zračno.

weedy_1991 ::

Aja se opravičujem pozabil sem napisat da za prb. okoli 2000€.

Lp, Vid

pivo ::

mislim da je bilo to že napisano parkrat v tej temi, ja... ;)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Volta ::

Pač je manj kot 2000 eur, ampak če želiš dati ven 2000 eur, na performansih z dodajanjem boljših komponent trenutno ne moreš kaj dosti pridobiti.

mesoreznica ::

No če že hočeš 2000€ pa naj ti bo:

Plata: ASUS Rampage Formula - 230€
Procesor: INTEL Core 2 Extreme QX9650- 854€
Ram: Mushkin PC2-6400 "Extreme" KIT 4096 MB CL-4 - 83€
Grafa: 2x HD4870 - 2x240€= 480€
Napajalnik: ENERMAX Infinity EIN720AWT 720W - 195€
Disk: 640GB Samsung - 85€
Ohišje: THERMALTAKE Xaser VI VG4000BWS- 187€
DVD pekač: 20€

2140€ vse skupaj

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Infinity ::

Gaming mašina na ATI grafi

plata: Asus P5Q DELUXE
proc: Intel Core2 Extreme QX9650 ali Intel Core2 Quad Q9550
ram: 2x Mushkin Redline XP2-8000 DDR2 4GB kit (2x2GB) 1000MHz
grafa: 2x GIGABYTE R487-512H-B HD4870 512MB
Napajalnik: ENERMAX Infinity EIN720AWT 720W
Trdi disk #1: Western Digital WD3000GLFS "VelociRaptor™"
trdi disk #2: 640GB (Samsung ali WD)(lahko tudi 2x)
Ohišje: NZXT. Hush (ali po tvoji izbiri)

Gaming mašina na nVidia grafi

plata: ASUS P5N32-E SLI
proc: Intel Core2 Extreme QX9650 ali Intel Core2 Quad Q9550
ram: 2x Mushkin Redline XP2-8000 DDR2 4GB kit (2x2GB) 1000MHz
grafa: 2x XFX Geforce GTX260 896MB
Napajalnik: ENERMAX Infinity EIN720AWT 720W
Trdi disk #1: Western Digital WD3000GLFS "VelociRaptor™"
trdi disk #2: 640GB (Samsung ali WD)(lahko tudi 2x)
Ohišje: NZXT. Hush (ali po tvoji izbiri)

LP Infinity

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

Meizu ::

V današnjih časih je dat več kot 1000€ za komp resnični overkill. S ceno te konfiguracije, boš v mesecu dni zgubil 500€. Čez 2 meseca, ti odkupim tvoj komp za 1000€. Zmenjeno?

tilinho20 ::

:D

Volta ::

Mesoreznica & Infinity - lepo sta si dala duška :)

Infinity ::

hotu je über super duper komp :D midva sva pa naredla spec zanga.

d0rK ::

Pa dej pol k to zadevo dobis, prosm slikej jo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

285gtx ali 295gtx? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212890 (12013) BuBBle.D
»

uberPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
775625 (3433) __Devil__
»

Obširni test Grafičnih kartic

Oddelek: Strojna oprema
434563 (3907) mesoreznica
»

Best buy grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
676677 (4231) Volta
»

nov comp. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1197605 (5552) Meizu

Več podobnih tem