» »

Kje dobiti Porto (vino)?

Kje dobiti Porto (vino)?

IceIceBaby ::

Mogoče kdo ve kje v Sloveniji prodajajo vino Porto, oz. Portovec.

Po raznih Sparih in Mercatorjih ga še nisem videl. Ponavadi ga sicer kupim v Leclercu, ampak imajo tudi tam precej omejen izbor, jaz bi pa rad še kakšnega drugega probal.

whatever ::

nekoč so ga imeli v hoferju, ne vem če še imajo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

IceIceBaby ::

Huh, Hoferju imajo običajno zelo slabo izbiro vina, pa še to so večinoma cenejša vina. Eno belo, eno rdeče pa je že počasi konec.

Ampak hvala, bom šel pogledat, če je kaj pametnega.

Zeberdee ::

Kaj pa navaden prošek? Baje se ga da dobiti zelo dobrega...

IceIceBaby ::

Nisem še pil, amapk wikipedia pravi, da je to desertno vino iz posušenega grozdja. Sliši se odlično :) ampak verjetno je precej drugačen od porta. Če se ne motim imam eno steklenico doma že več kot 10 let (dobil za darilo), ampak nikoli nisem pil vina tako, da sem jo dal nekam v kot in pozabil na njo :)

Porto je drugače iz navadnega grozdja (ne posušenega) ampak ga dolgo starajo, dodajo pa mu žganje, zato je tudi močnejši (cca 20% alkohola). Pil sem sicer samo takega z oznako late bottled vintage, ki je staran cca 10 let ampak bi rad probal še kakšnega 20 in 30 let staranega. Me zanima kakšna je razlika.

Zeberdee ::

kst: baje ni. sploh pa tega se ne pije. to se naredi požirk. da ne boste mel žurke s tem... ;)

IceIceBaby ::

Hehe, zaenkrat še nimam interesa delati žurk z vinom za 30€/steklenico :) Zadeva je zakon za po večerji. En kozarec pa je dovolj, 2 sta že na meji.

STASI ::

V Mercator centru v Šiški ga majo. Pa še nekaj izbre imajo. vem da imajo tudi Sandemana.

Sandeman

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

IceIceBaby ::

Kul, bom šel pogledat. Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18935133 (442) Okapi
»

Whisky (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1094218395 (8756) jest10
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8419126 (1409) Yossarian
»

Kje kupiti "cider" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9422150 (1063) BuDi79
»

Vrednost vina

Oddelek: Loža
122514 (2002) XtremeX

Več podobnih tem