» »

Kje kupiti "cider"

Kje kupiti "cider"

«
1
2

antonija ::

"Cider" ali fermentiran jabolcni sok, ja. Pri nas ga nikjer nisem nasel, v nekaterih avstrijskih Sparih pa majo 0,33L flase Strongbow-a. Ce kdo ve kje bi se ga dalo dobit v slo naj prosim pove!!!:O
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Balandeque ::

Če si iz koroške, ti lahko dam naslov od strica, ki ga prideluje neznanske količine.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

largie ::

mislim da se da pri nas dobiti Woodpeckerja, kje natančno pa ti ne bi vedel povedati.

antonija ::

Sem iz gorenske...

@largie: A ves vsaj v kerih stacunah ga naj bi mel? (mercator, spar, kej manjsega...)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

B-Stard ::

Jest sm ga v Angliji kupil

antonija ::

Hvala B-Stard, to mi ful pomaga. Grem se dons tja. A je to v Ljublani?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

B-Stard ::

Easyjet ali Ryanair karta za avion potem ti pa dam točen naslov v Angliji

scotland ::

Cider najdeš v Ljubljani na Dunajski 59 (trgovina London Pride). Super izbira!

Meizu ::

Čestitke za odpiranje 6 let stare teme.

keitai ::

Bolje pozneje, kot nikoli :)

barakus ::

Laško ga ima za lansirat že ohoho časa, pa ni denarja za marketing.

IceIceBaby ::

V Leclercu v LJ imajo. Izbira ravno ni velika, ampak se dobi. Tam zraven piva.

winkl ::

včasih so imeli tudi v Črni Luknji na poljanski v ljubljani. Ne vem pa, če se eš dobi

mat xxl ::

Zadnjič sem se peljal po Dunajski v Ljubljani in tam blizu Foto Beseničarja je ena trgovina z angleškim pivom in angleškim takim jabolčnikom, čeprav meni ni povsem jasno, kaka je posebnost tega jabolčnika ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Steinkauz ::

Kaj a to je ustekleničen mošt ?

Tarzan ::

To je sok iz jabolk pofermentiran kot pivo. Meni osebno sede dober pir bolj, kaki bejbiki bi pa znal dober cider precej bolj sesti. Ko sem naredil prvi požirek Strongbow ciderja, sem z jezikom tleskal zaradi kislega okusa in sam pri sebi gruntal, kaj hudiča sem butelj naročil.

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni

A je Cider kaj drugačen od jabolčnika (na Štajerskem poznan pod nazivi "tukla" ali "tovkec"....)?

LP

Jože

Matako ::

V osnovi je to enaka stvar... seveda z lokalnimi posebnostimi :D
/\/\.K.

IceIceBaby ::

Jabolka sprešaš, sok pustiš 14 dni, da mal zavre pa imaš precej dober približek kupljenemu Ciderju :) Meni osebno okus ne paše najbolj.

Tralala999 ::

Jaboček iz mošančk.

The Player ::

Danes sem kupil mošt oz. IC cider od Laškega v Tušu

Sicer ga še nisem probal, upam da je v redu zadeva, ker ko sem prvič to probal na Finskem je bilo odlično

Na trgu je stvar že od velike noči, ampak samo v trgovinah Tuš.

Kolikor sem bil na 1. pogled vesel, ko sem vstopil v Tuša in že ob vhodu videl veliko reklamo za "mošt" sem potem ko sem prišel domov kar razočaran, ker je za ta izdelek bilo namenjene čisto premalo promocije, nihče sploh ne ve, da ta stvar sploh obstaja in tisto najhuje, da ga prodajajo samo v Tušu in nikjer drugje (če se motim me popravite). V primerjavi z Laškim maltom ima sledeči veliko več promocije kot "mošt" in ga tudi prodajajo v večjih trgovinah (tako kot cider je bil unionov malt tudi prikrajšan promocije).
Malo bom komentiral embalažo (pač prvi vtis :D), lahko rečem, da sem bil impresioniran, sam pol ko sem malo bolj se poglobil v zadevo, sem bil kar malo razočaran, saj ni nek Laški stil, ampak se bolj nagiba Unionu zaradi barve, potem, zelo težko je brati majhne črke, pa še zlate so, tako, da so še težje berljive, potem pa še nič ne piše kaj je to, piše samo IC cider in to je to, nič Laško itd. tko, da mam občutek izdelka, ki je bil na hitro poslan na trg in adijo. Potem pa še oblikovanje, steklenica zgleda v redu, sam zakaj neki levčki pa te zadeve? Ne vem zakaj so dajal neke tuje simbole, ko pa imamo mi sami lepe simbole.
No to je samo moje skromno mnenje, ni moj namen, da bi šinfu, ker je res zakon, da so poslal to stvar na trg :D zdej, če bo še vsebina odlična, me imajo že v knjigi kupcev :)
samo, da se ne bo na koncu izkazal, da bodo ukinil proizvodnjo (tako kot pri mnogih izdelkih), ker bi šla prelabo v promet, ja fantje je treba za to tut kej narest (beri zgoraj omenjen komentar o promociji).
cena 0,4l je 0.89EUR kar se mi zdi kar veliko za novi izdelek. Če že hočjo nabit ceno bi vsaj lahko dali 0.5l ali pa bi na začetku mal popustil ceno, dokler se stvar ne začne dobro prodajati.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

IC cider dobiš tudi v Sparu. Branje z nalepke je skoraj nemogoče.:| Za moj okus malo presladko, servirati pa nujno zelo hladno. Drugače zanimiva ponudba.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

The Player ::

harvey je izjavil:

IC cider dobiš tudi v Sparu. Branje z nalepke je skoraj nemogoče.:| Za moj okus malo presladko, servirati pa nujno zelo hladno. Drugače zanimiva ponudba.


ravno danes sem 2x pregledal cel oddelek za pijačo (interspar citypark), nisem našel nikjer ic cider.
hm, mogoče se me hočjo izogibat :D

antonija ::

1. Wholy necro batman!!! 8-O
2. See #1

:D

Zdej pa ontopic: Hvala za odgovore!!! Za London Pride sem slisal od znancev, samo se nisem bil tam. Amapk bom kmalu, oblubim. 8-)
Pa tud tale zvarek od laskega bo treba kupit, sam je treba do enga tusa pridet najprej.

Izbira v leclercih, mercaorjih, tusih in intersparih je milo receno porazna... Sicer se vsake toliko najde kaj kar tehnicno gledano lahko nosi oznako "cider", ampak to ni tista stvar ki jo strezejo pubi sirom sveta. Predvsem je pa zajebano najdet "koncentriran" cider ki ga dobijo z zmrzovanjem in odstranjevanjem ledu (ki vsebuje manj oz. skoraj nic alkohola; ubistvu je led vecinoma voda tako da alko in aroma ostaneta v pijaci).

P.S.: Ni to pivo... ne tega zamenjat s pivom, ne tega primerjat s pivom. Tko kto vodka ni wiskey. To je cider, ima svoj okus, je super za vroce poletne dni (sploh ker se streze zelo hladen), in mickeno drugace "pride za tabo" kot pivo ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

harvey ::

@The Player ne vem kje si to gledal ravno včeraj sem ga kupil prav v CityParku :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

The Player ::

Sem ga končno našel Laški IC cider v šparu v cityparku, so pa tut talenti so ga kr skril

sem ga probal je kr pošten.

Zanima me, če kdo ve v katerih trgovinah prodajajo cidre še ostalih blagovnih znamk in katere? Če kdo ve bi bil zelo hvaležen, če nam zaupa in da nam pove še osebno mnenje, kakšen je, če je za kej :)

sem videl v katalogu v leclercu, da nekaj prodajajo, samo se ne spomnim imena, na spletni strani imajo pa samo nove kataloge pa tut spletne trgovine nimajo, da bi lahko pogledal, kaj prodajajo, kar je mal bedn :P

antonija ::

leclerc se mi zdi da prodaja Bulmers, ampak men nekak ni vsec. Tko prazno vodén je :\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gendale ::

10 dni nazaj sem v maximarketu kupil en cider v prozorni flaški z neko mini etiketo, imena se na žalost ne spomnim več, ampak je bil itak edini, ki so ga mel

cena pod 1e, 4% alkohola, okus dober

c0dehunter ::

V MBju jih majo v tušu (pod tržnico), lahko se pa oglasiš k meni domov na domač jabuček :)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

The Player ::

mal sm gledu po netu pa mal obujal še spomine s Finske, kjer sem prvič sprobal cider in ga vzjubil in je situacija taka

-zdj ma nš laško ic cider juhej! sam ga morjo še mal bolj spromovirat, da pride ljudem v kri. Trenutno se ga da dobit v tušu, šparu (citypark), za ostale trgovine pa še ne vem, tudi v malih nisem opazil

- v leclerku imajo somersby cider od Carlsberga, če se ne motim, 0.33 nekaj cca 0,80-1€, sm že pozabu
- nekje sem prebral, da prodajajo woodpeckerja in strongbow, samo ne vem kje
- na Finskem sem pa pil Karlens in Eldorado in sta mi bila še najboljša, samo kaj k se tega ne da dobit pri nas :(

sam za prvo silo bo laško čist ql :D

zakaj kmetje ne prodajajo jabolčnika? Jaz tega sploh nisem vedel, da to pridelujejo kmetje :D. Pri njih sem kupoval samo krompir, pa kaki večji pridelujejo še olje pa vino, tko, da zanimivo to slišat.

echo ::

Kmetje pridelajo marsikatero pijačo - od jabolčnika, mošta, vina do šnopsa in v njem namočenih zadev
A jabolčnik ni ravno cider.
Cider je jabolčno vino, bistvo pa je v fermentaciji.
Jabolčnik vs. cider = mošt vs. vino.

Ic cider se pri nas najde v Tušu in misli da Mercatorju, kjer imajo še Sommersby.
Ic sem že probal in ni tako slab, veliko bolj mi je všeč kot maltovi umetni okusi. Mora pa biti tako kot ostali produkti slovenskih pivovarn ledeno ohlajen. Telo ni preveč polno, okus spominja na rahlo prevret jabolčnik, zame ima veliko preveč mehurčkov. Zanimiva je tudi steklenica, ki je precej netipična po volumnu in tudi obliki.

Mi je pa zelo všeč ideja, da tudi naše pivovarne poskušajo z novimi stvarmi in polnijo niše. Manjka še kakšen vrhunski izdelek zgornjega vrenja ali temne barve :)

_sem_ ::

The Player je izjavil:


zakaj kmetje ne prodajajo jabolčnika?

Hehe
Seveda ga prodajajo, na tržnici v sezoni dobiš neprekuhan jabolčnik, pol pa počakaš par dni... voila!
Okus je blazno odvisen od sorte jabolk, kajpada.

mat xxl ::

Mercator ga ima v šiški v Ljubljani.

Sicer pa mi ni jasna levakost trgovcev, artikel, ki se oglašuje na TV-ju bi že samo zato morali vsaj začasno uvrstiti v ponudbo, pa videti v 3 mesecih ali se prodaja ali ne, tako pa ti rečejo, kaj pa je to, pa jim je najbolje odgovoriti ja en novi eurokrem za na kruh namazati z okusom jabolka.

Karaya 52 ::

Najboljši evropski cider je iz Normandije in Bretanije. 2€ za pol litra, okvirna cena.

P.S.: dobra kombinacija s palačinkami ;)

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Dobi se ga pa v Normadiji in Bretaniji in obstaja samo ena vrsta tam, okus vedno isti?

Hm. Ok. Ampak to ne pomaga prav velik.

Kakorkoli, še najbolj ti zamerim omembo palačink, ki sem jo čisto nepripravljen zasledil ob tej nočni uri. ;((:D

The Player ::

mat xxl je izjavil:

Mercator ga ima v šiški v Ljubljani.

Sicer pa mi ni jasna levakost trgovcev, artikel, ki se oglašuje na TV-ju bi že samo zato morali vsaj začasno uvrstiti v ponudbo, pa videti v 3 mesecih ali se prodaja ali ne, tako pa ti rečejo, kaj pa je to, pa jim je najbolje odgovoriti ja en novi eurokrem za na kruh namazati z okusom jabolka.


se popolnoma strinjam isto je bilo v šparu v cityparku k so ga kr skril in ga nism našu :D

v malih trgovinah ga še nisem našel (unga od laškega), tudi reklame nisem videl niti v mestih niti na TV.

Glede Francoskega cidra pa lahko rečem (osebno mnenje), da ni nič posebnega, čisto preveč mehurčkov ima in zelo malo okusa če skoraj nič, je pa res, da ne vem katerega sem pil, ampak glede na to, da je bla mami na potovanju na normandiji lahko sklepam.
drgač večina francoskih izdelkov je klump, oglašujejo jih pa za oh in sploh, sam nebi zašel iz teme ;)

Shad0wM4n ::

Informacija iz prve roke... na prodajne police pride v juniju. LP

antonija ::

Shad0wM4n je izjavil:

Informacija iz prve roke... na prodajne police pride v juniju. LP

Keri to?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gladi ::

Nekateri lokalni Špari že imajo od Laškega Cider, je pa tko v enih je v drugih ni.

krho ::

ja sam sem ga včeraj kupil v Qulandiji v Kranju.
No v glavnem tole je zanič. Bulmersov je boljši. Pa Woodpecker(sicer se ga ne da več dobit pri nas) tudi, pa vsaj pinto ga je.

Pri nas je od Bulmersa na žalost na voljo samo jabolčni: Drugače imajo še hruško in jagodičevje.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

petrabb ::

Na njihovi Facebook strani http://www.facebook.com/iC.Cider sem danes zasledila, da so v Mercatorjih. Meni je všeč okus, se mi zdi tako prikladen za poletni drink.

bauci ::

V Mercatorju jih imajo kolikor hočeš - Laško.

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

bauci ::

Hvala za ta link. Polepšal si mi dan, kaj dan mesec!

scotland ::

Trgovina London Pride na Dunajski 59. 8 različnih Westons ciderjev, tudi hruškov, z veliko okusa in 4 do 8,2% alk. Bolš kot bulmers, strongbow, kaj šele zvarek iz laškega..

antonija ::

Zame je do zdaj strongbow>lasko>bulmers, morm pa res it iskat celo kolekcijo v tole stacuno da bo mal degustacije doma 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pingo76 ::

A ni to takoimenovani "tti Koroški mošt" ki ga veselo pridelujejo namesto vina saj vinorodni okoliš koroška ni sploh. ;)
V vaseh je to namesto vina ali pira in tega je resnično na Gigalitre. Osebno mi ni všeč. Je pa nabrž točno to kar iščeš. Mošt iz jabolk zavret, da ima nekaj alkohola. Ponavadi kot pivo morda pljunec več. Dobi se zelo poceni sploh pa na količino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

RejZoR ::

Tole mi zveni kot navaden jabolčni sok na točki ko postane "oster" (podobno kot npr CO2 pri gaziranih pijačah)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

antonija ::

Gre za fermentiran cuker iz enega od sadnih sokov (pri ciderju vecinoma jabolka ali hruske, pri vinu je to grozdje). Sej ni nobene hude znanosti v osnovi, samo hudic je v detajlih kar se precej pozna pri koncni izvedbi (tako ciderja, kot tudi vina, piva in drugih fermentiranih sladkorjev). Zato so tisti gigalitri vaskega zavrelega soka verjetno ekvivalent kisa (in ne vina) 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pingo76 ::

Kis ravno ni... meni je fuj, domačini pa pravijo da ni bulšga na svetu. Vsak kmet svoje vino hvali. Ta mošt je pač čip surogat za vino ali pir. Če ga nisi vajen je veliko možnosti da ti ne bo všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Steven Sinofsky je zapustil Microsoft

Oddelek: Novice / Ostale najave
205580 (3561) PrimozR
»

Steam prihaja na OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5113126 (11817) borchi
»

Telltale razveseljuje uporabnike Macov

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
103515 (2736) borchi
»

Orange Box od Valvea na iMacu?

Oddelek: Igre
8939 (783) opeter

Več podobnih tem