» »

canon s5 firmware

canon s5 firmware

«
1
2

OCCULT ::

Pozdravljeni.

Nekje sem zasledi in tudi bral,da se lahko nadgradi canon s5.
Baje ,da lahko stiska slike v raw format.
Zanimam me ali je gdo že poizkušal ta firmware ali to sploh drži.
Če se stvar da nadgraditi bi prosil za link tega FIRMWERA.
Raje naj mi gdo pove, da nebom sam, kaj začaral po nepotrebnem s temi FW-ji ker ji je lahko dosti:(

Najlepša hvala

Lp
Occult

Matej_K ::

BERI TULE!
... .. .

OCCULT ::

Hm ja nekaj štekam sam sam nevem če bom zmoral ker ne razumem nevemkako angleščine,nevem kaj pobrati za en FW pa kako to potem izvesti.
A je gdo to izprobal mi lahko gdo obrazloži,če kateremu ni težko.

Lp

Damir
Occult

Pyr0Beast ::

Stvar v osnovi daš na kartico in zaženeš firmware iz nje. Preprosteje ne more biti [:D]

So pa res zakomplicirani postopki, to pa ja :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

OCCULT ::

Že samo nek program CHDK .....sem probal enkrat je bilo noter dve mapi enkrat kr nekaj tako,da se bojim da kaj ne zajebem raje naj mi prosim gdo da točen link kaj sploh vse moram pobrati.
Tukaj naj bi bile navodile sam nikjer ne dobim te mape za dati na kartico SD,ki naj bi bilo notri files PS.fir and Diskboot.bin tako,da bi koga prosil za pomoč.
http://unclelim.wordpress.com/2007/05/1...
Upam da ni kakšnemu težko,da bi mi malo prevedel v slovenščino vsaj postopek namestitve pa kaj moram točno pobrati.
Že da moram dati na kartico stvar in da je preprosto:) vendar nevem kaj to že zastopim.

Hvala za odgovore .
Occult

Pyr0Beast ::

Sem glih danes dobil svojega [:D]

Pa na hitro.

Vzameš kartico, jo formatiraš s FAT16 (Ne z fat 32, ker ne bo delovala). (Nucaš card reader)

Na njej ustvariš mapci DCIM in MISC.
Vržeš gor enega od albestovih datotek (Za a720 je allbest-a720-100c-50.zip), seveda odzipano.

Posnameš dol še bootable.exe (oz. zip), ga zatakneš na kartico in zaženeš v command oknu.
Naprimer: H:\bootable.exe H:
Daš kartico na Read-only (oz. jo zakleneš, na njo boš še vedno lahko slikce dodajal)

Zadregaš v fotkič, ga nažgeš in pritisneš tipko za direktno printanje.
Do posebnega menija lahko dostopaš z tipko menu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Nevihta ::

Evo tudi jaz sem ga nadgradil, zadeva je super, v osnovi je najbolje narest tako kot je povedal pyroBeast! Ker na netu je kar neki načinov pa se hitro zakomplicira.
Mislim da je nadgradnja kar MUST za vse lastnike, če že zaradi drugega ne zato da imaš indikator baterije v %. Je pa še malo morje dodatkov, skratka, danes raziščem in sprobam še bolj detajlno!
Nevihta

mat3 ::

Nekaj kratkega opisa, povezav in par fotk sem nanizal tudi sem. Uporabna zadeva, vendar se še vedno kljub vsemu poznajo hardwarske omejitve aparata.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Bellzmet ::

Kaj pa je potem boljše pri Canon S5 oz. zaradi česa se splača dat novi firmware?

lp

OCCULT ::

Sem glih danes dobil svojega :D

Pa na hitro.

Vzameš kartico, jo formatiraš s FAT16 (Ne z fat 32, ker ne bo delovala). (Nucaš card reader)

Na njej ustvariš mapci DCIM in MISC.
Vržeš gor enega od albestovih datotek (Za a720 je allbest-a720-100c-50.zip), seveda odzipano.

Posnameš dol še bootable.exe (oz. zip), ga zatakneš na kartico in zaženeš v command oknu.
Naprimer: H:\bootable.exe H:
Daš kartico na Read-only (oz. jo zakleneš, na njo boš še vedno lahko slikce dodajal)

Zadregaš v fotkič, ga nažgeš in pritisneš tipko za direktno printanje.
Do posebnega menija lahko dostopaš z tipko menu.



O hvala sem že posštimal po tvojem postopku stvar deluje OK.
Zanimivo pa je da mora biti kartica zaklenjena pa tisti faili na kartica da stvar dela.
Sedaj imam ostale menuje ko pritisnem na tipko print pa pol na menu in se stvar odpre deluje ........thxxxxxxxxxxxxxxxx.

Hvala vsem še enkrat zelo vesel:):)-

Lp

Damir
Occult

iso2000 ::

Druga varjanta za namestitev je, da prekopiraš dva fajla na formatirano kartico, jo zakleneš in daš v fotoaparat. Potem v fotoaparatu poiščeš opcijo za "posodobitev firmwarja" in ti zažene CHDK. Potem lahko tam v meniju poiščeš možnost, da ti naredi "bootable" kartico. Jaz sem uporabil ta način, ker je res enostaven in hiter. In se mi ni dalo nekaj igračkat z dodatnimi fileji. No, pa še na dopustu sem to naredil, na odprtem WiFi-ju nekje na Hvaru, ko doma ni bilo časa.

Prednosti - jaz imam S3IS, ampak predvidevam, da je podobno:
indikator baterije - zelo uporabno
nastavljanje kvalitete filmčkov - več zbašeš na kartico, kadar je pač potrebno
RAW datoteke, kadar hočeš imeti čim večjo kontrolo nad rezultati in najboljšo kvaliteto
prikaz histograma na precej več načinov in bolj detaljno
zebra
zaslonko lahko nastaviš do f 16, kar je še enkrat več kot je tovarniška možnost - uporabno kadar hočeš daljše osvetlitvene čase, pa je (pre)svetlo
čas zaslonke lahko nastavljaš na zelo dolge in izredno kratke čase - zopet uporabno za določene namene fotografiranja
potem so pa še skripte, ki omogočajo od fotografiranja večih slik s spremenljivo točko ostrenja - ekxtremna globinska ostrina, pa skripte, ki fotografirajo ob proženju svetlobe - baje se da tudi strele na ta način fotkat

V glavnem je bil CHDK razlog, da sem se odločil za nakup rabljenega S3 IS kot pomožnega aparata za na kolo in kadar hočem "lahko" potovati ali pohajati.No kot popotniški aparat je precej fajn, ker je hiter (za kompakta) in ima kar uporaben ter svetel objektiv.

OCCULT ::

Še to me zanima gdor je posodobil firmware.
Sedaj ko slikam mi naredi v raw formatu in istočasno zdraven še v jpg.
Aki se da naštimati da naredi samo v raw.
Pa še to raw ne morem odpreti................... s kakšnim programom morem to odpirati ali morem konvertirati v drugo obliko da vidim te slike.

Najepša hvala.
Occult

iso2000 ::

Glede Raw-a, mislim da se dobi nek konverter v DNG, ki ga potem zna odpreti Adobe photoshop, oziroma dodatek za Raw datoteke, pa verjetno še kakšen drug program. Ker mi firbec ni dal miru, sem ugotovil, da vsaj iz S3-ke raw odpre tudi Picasa2, ki je brezplačen program. Res da ni zelo zmogljiv, ampak za določene zadeve je pa super.

OCCULT ::

Pyr0Beast.................A slučajno sedaj veš kaj je v tem FW menuju najblje nastaviti,da dela vredu.
Katere nastavitve bi bile fajn da se jih nastavi.
Nevem kje nastaviti za boljšo zaslonko,hitrost itd ..na kakšne številke moram to nastaviti.
Če slučajno gdo ve.

Lp

Thx
Occult

Pyr0Beast ::

Druga varjanta za namestitev je, da prekopiraš dva fajla na formatirano kartico, jo zakleneš in daš v fotoaparat. Potem v fotoaparatu poiščeš opcijo za "posodobitev firmwarja" in ti zažene CHDK. Potem lahko tam v meniju poiščeš možnost, da ti naredi "bootable" kartico. Jaz sem uporabil ta način, ker je res enostaven in hiter. In se mi ni dalo nekaj igračkat z dodatnimi fileji. No, pa še na dopustu sem to naredil, na odprtem WiFi-ju nekje na Hvaru, ko doma ni bilo časa.
To je čisto odvisno od vrste fotkiča. Moj 720, kateri lavfa DryOS tega (še) ne podpira. Velja tudi za ostale, kateri lavfajo DryOS. (Pred tem je ta isti model uporabljal OS VxWorks)
Na VxWorks so pogruntali, kako se da CHDK spraviti gor, no sicer so za DryOS tudi, samo so baje težave.

V glavnem je bil CHDK razlog, da sem se odločil za nakup rabljenega S3 IS kot pomožnega aparata za na kolo in kadar hočem "lahko" potovati ali pohajati.
Jaz sem pravtako vzel 720ko zaradi CHDKja :)
Optična povečava je pa že pri 6x brez stativa zelo nerodna :D

Aki se da naštimati da naredi samo v raw.
Jup. Greš v meni. -> RAW Parameters in imaš tam opcijo RAW file in dir with JPEG :)
Izklopiš, vklopiš, kakor želiš. Je pa stvar namenjena temu, da se slike hitreje urejajo, saj je RAW potrebno pretvarjati, JPEG pač ne (toliko) :)

Nevem kje nastaviti za boljšo zaslonko,hitrost itd ..na kakšne številke moram to nastaviti.
Se mi zdi, da je v meniju podmeni Extreme Picture Settings ali nekaj podobnega.
Shutter speed je hitrost (mišljeno čas odpiranja, zapiranja) zaslonke. Imaš tam vse od nekaj minut do desettisočinke/stotisočinke sekunde.
Sicer je dejansko uporabna stvar tam nekje do ene pettisočinke (1/5000).
Večji, kot je čas osvetlitve, svetlejša bo slika. Do nekje 1/25s še gre z (mirno) roke, kar je več, rabiš stativ, drugače bo slika zelo razmazana.

Sicer te nič ne stane, če se malce poigraš, dokler ravno ne boš slikal v sonce ali pa v kakšen drug vir svetlobe (toplote) fotkiču najvrjetneje ne bo nič. :)

Jaz se malenkost igram s HDR skriptami, do zdej zgleda, da je stvar kar u redu :)

No, če se mi bo dalo, bom mogoče stvar celo prevedel [>:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

OCCULT ::

No, če se mi bo dalo, bom mogoče stvar celo prevedel >:D


To bi bilo pa fajn ,če bi naredil mal ta menu prevedel pa to.
Je delo samo lahko bi če imaš čas seveda:D vsaj tiste klasične in najuporabnejše stvari,da bomo lahko malo isprobali.

Lp
Occult

Pyr0Beast ::

Ahh, sem mislu še v avto regulacijo ventilatorja vgradit pa že kr tema ratuje, tko, da to prestavljamo na jutri. Bom jst raje kr začel :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Mnjah. Neki se je naredilo. Za nekatere besede prevode še iščem. Je pa to čisto neuradna, nelektorirana različica, tko, da me ne kamenjat [:D]

Link
Stvarca je velka cca. 8k. (Lahko tudi emajliram, msnjiram, zsiram) [:D]

Bi pa lahko poudaril še eno stvar, in ta je ta, da lahko pri večjih karticah narediš dve particiji. eno samo za CHDK, drugo pa imaš potem lepo za slike [:D]

Grem neki jest zdej ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

OCCULT ::

Zdravo.

In kaj se nardi sedaj s tem si.ing failom??

Lp
Occult

matej_jack ::

Meni to ni nič pomagalo. Piše že fajn, ko pa sem naredil sliko pri 1/1600 in 1/33000 ni bilo nobene razlike :)
Razlike ni blo niti med ISO80 in ISO 50,30,10.
Edino kar se mi je zdelo uporabno je indikator baterije.

Pyr0Beast ::

Greš pod visual settings, language, in odsurfaš do jezikovne datoteke, katero si poprej naložil na kartico.

... je pa tudi strojna omejitev.
Nekje do 1/5000 naj bi stvar še delala na teh -cenejših- serijah. V EXIF data ti pa ne napiše večje cifre, čeprav si jo nastavil ipd. Samo tisto, kar originalni cannonov meni ponudi.
Nastavitve se seveda upoštevajo. Pod ISO 80 pa baje res ne gre.

Meni je še najbolj uporabna lasnost izvajanja skript, tako, da lepo stvar spišeš in ti vsako uro eno slikco posname :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

No, v 1.2 je nared.

Si 1.2

In gremo dalje na v2.1.

BTW ima kdo kakšen slovenski izraz za bracketing ? To je, ko zajameš tri slike, eno normalno, eno podosvetljeno, eno predosvetljeno. Tako, da če je slučajno šlo kaj narobe v 'normalni' sliki, si svetilnost že skompenziral v eni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

OCCULT ::

Pyr0Beast.....................Pohvale to je že boljše vsaj menu je v slo:D

Zanima me pa sedaj kje bi nastvali pod kakšno ocijo,naprimer ,ko slikam da je globina bolj zamegljena kaj bi moral v menuju povišati in kaj bi tudi povišal za hitro slikanje.........naprimer avtomobilov ,motorjev itd,kje se tudi to poviša na nekako optimalno.
Pa kaj je še dobro ponastaviti,da dela aparat bolj optimalno,kot Z originalnimi nastavitvami.
Te številke mi nekakor ne grejo v račun po menujih.:O


Pyr0Beast.............še enkrat pohvale z moje strani za tvoj trud!


Hvala.

Lp
Occult

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OCCULT ()

Pyr0Beast ::

Ponavadi je stvar s temi prevodi, da ti prevajaš 3x več, kakor v menijih piše, nato pa se ti (pri popolnoma prevedenem tekstu) še vedno pojavljajo angleške ali druge besede.
Pač, razvijalci ne napišejo vsega, kar je potrebno, oz. nekatere stvari so celo fiksne, tako, da ne moreš narediti veliko.

Glede nastavitev maš pa oznake DOF (Depth of field, po slovensko globina polja)
Gre se samo za nastavitve leč, koliko boš imel ti pri nekem objektu, jasno okolico dalj od njega.
Druga stvar je hiperfokalna oddaljenost, pri kateri se pa trudiš zajeti čimveč detajlov, tako, da se objekt nahaja v (oz. okoli) hiperfokalnem žarišču, fokus pa nastaviš tako, da je ozadje in ospredje še vedno ostro in ne zamegljeno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

No, pa smo blizu krajca. v2.2 Si
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

@matej
Fotoaparat moraš prestaviti v Manual mode, da nastavitve delajo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_Dejan_ ::

Hm malo sem gledal da bi kupil ta fotoaparat in sem na uradni strani od canona videl sample slike, sedaj pa me zanima ali res tako slabe slike dela? Sploh kar se tiče pokraine je na sample sliki katastrofa :S
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

OCCULT ::

Jast ga imam in moram rečt da dela slike super ...to je eden izmed najboljših takorečenih popotniških fotoaparatov tega razreda.
Stvar je pa taka da lahko narediš sliko z fotoaparatom za 200€ 100X boljšo ,kot pa za fotoaparatom,ki stane 1000€.
Tukaj igra vloga fotografa kako naštimati nastavitve,opazovanje itd.... seveda ne smemo sedaj izključiti aparata za 1000€:)

Dosti je odvisno od samega fotografa.

Moj primer z mojim S5 ,ko primirjam s taščinimi slikami canona EOS 350D se lahko slike 350D skrijejo.Najverjetneje je tudi krivda njenega slikanja (aparata) he he........... aparat je pa seveda boljš ampak to ne igra zmeraj vlogo.
Tako,da ti priporočam Canon S5,če si še začetnik ..........potem pa lahko greš na zrcalno refleksnega ,ko se na S5 navadiš funkcije ...P,AV,TV,M,C.
Avtomatiko pa itak spustimo,če hočemo sliko dobro tako ,da sedaj malo razmisli kaj hočeš sploh imeti in kakšno znanje imaš in boš v bodoče hotel imel naprej.

Lp
Occult

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OCCULT ()

KoMar- ::

S 350ko se da fantastične slike delat, moraš imeti samo malo pojma in ne ravno kit objektiv ;-)

k4vz0024 ::

Je možno nadgraditi FW za PowerShot S3 IS?

OCCULT ::

Je možno nadgraditi FW za PowerShot S3 IS?


Ja je možno.
http://unclelim.wordpress.com/2007/05/1...

http://bishunaik.wordpress.com/2007/09/...
Poišči si na netu FW za S3 pa je rešeno ;)

Lp
Occult

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OCCULT ()

k4vz0024 ::

Tx.

Pa je možno original FW shraniti, če gre kaj narobe?

k4vz0024 ::

moram prašat še za kolega, ki ima PS 2IS? Je za njegov model tud na razpolago update za FW?

Hvala

Pyr0Beast ::

hjah, baje da se da portat original firmware na komp.

Vseeno pa imej popolnoma napolnjene baterije, kartico ven, na kompu pa zagnanega nič drugega (torr. pa to vse zapri).
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

OCCULT ::

moram prašat še za kolega, ki ima PS 2IS? Je za njegov model tud na razpolago update za FW?

Hvala



Tudi tega se,da lepo nadgraditi;............toliko sem iskal za mojS5, ta Firmware ,da sem sedaj dobil vse živo mater pa s pomočjo forumcev:D

http://chdk.wikia.com/wiki/Downloads

Lp
Occult

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OCCULT ()

mat3 ::

Ta firmware teče s kartice, tako da ni panike da bi moral prenašati originalnega na računalo ali kam drugam, saj se ga ta ne "dotika". Samo vstaviš drugo prazno kartico ali pa to formatiraš, pa je vse nazaj kot je bilo.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

matej_jack ::

Ne rabiš formatirati. Vse kar storiš je, da jo spet odkleneš (ker jo moreš zaklenit s tistim gumbkom), pa spet dela original.

Zgodovina sprememb…

OCCULT ::

Zdravo.

Zanima me kako bi jast odprl te RAW slike ,ker mi zapiše na kartico kot CRW na canon S5.
Imam Photoshop CS3 pa tega ne odpre baje da dela na photoshopu.

A obstaja kakšen program ki to odpira pa da se še da kaj popravljati sliko???

Lp
Occult

matej_jack ::

Jaz sem dobil na cdju nek software od eosa se mi zdi, za raw odpirat.

OCCULT ::

Jaz sem dobil na cdju nek software od eosa se mi zdi, za raw odpirat.


Kako se pa kliče ta program?

Lp
Occult

_Dejan_ ::

Evo sem kupil Canon S5 IS in naložil CHDK brez problemov.
Sedaj pa imam par vprašanj, nisem še veliko testiral(Naredil sem samo par slik) tako da ne vem še kako točno to deluje...

1.) Kolikor sem videl to deluje vedno v ozadju ko hočemo spreminjati nastavitve pa gremo v ALT mode. Je tako?
2.) Omogočil sem RAW format in me zanima ali je nujno potrebno te CRW te datoteke vendo konvertirati v DNG če jih želimo odpreti/urejati z Photoshopom ali obstaja kakšna hitrejša rešitev? Se pri pretvarjanju izgubi kvaliteta?
3.)Ali je možno da ob priklopu na USB deluje fotoaparat kot USB storage in ne kot Camera/Printer?
4.) Ko je omogočen CHDK originalne nastavitve še delujejo ali moraš vse nastavljati v CHDK? - Nisem še testiral.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Saintek ::

Ujete strele z md7_lightning skripto:


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

_Dejan_ ::

Ali lahko napišeš točno kje si jo dobil ker sem videl da je več različnih skript... Ali mogoče da kar sharaš svojo?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pyr0Beast ::

1. Če hočeš nastavljati ostale stvari, zaslonko, zaklop, moraš postaviti stvar v Manual mode. V ozadju nekako deluje in nekako ne. Tiste nastavitve, katere si nastavil se bodo ohranile toliko časa, dokler jih fotkičeva osnovna programska oprema ne bo prepisala s svojimi.

2. Da, obstaja pa plug-in konverter za Photoshop. Pri pretvarjanju se načeloma nebi smela izgubljati kvaliteta, če pretvarjaš v DNG format.

3. Je, samo večina fotkičev to ne podpira, za kar moraš uporaviti Cannonovo programsko opremo. (Čitalec kartic je še vedno hitrejši)

4. Delujejo, dokler jih ne prepišeš.


@socketmaster
Jst sem kar z roko lovil :)
Nekaj sem sicer ujel v oblakih, samo je glavnina mimo. :/
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_Dejan_ ::

1. Če te prav razumem te nastavitve delujejo samo v M načinu ali tudi v P, Tv, Av, C. ali na vseh ostalih razen na Auto ne? Glede ohranitve nastavitev, če jaz nekaj nastavim v CHDK, recimo zaslonko in potem ročno spremenim z originalnim firmwarom(Da nič ne ugasnem fotoaparata) se nastavitve prepišejo, pravtako verjetno če preklopim na Auto način in potem nazaj na Manual?

2. Hm mogoče veš kako se mu reče? Jaz sem naložil Camera Raw 4.5 vendar moram še vedno pretvoriti v DNG format da lahko urejam sliko...

3. Torej bom uporabljal vgrajeno opcijo v windowsih(da ne bom vedno odstranjeval kartice)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pyr0Beast ::

1. Te nastavitve bodo (bolj ali manj) delovale v vseh načinih. Seveda pa bodo pri Auto načinu takoj prepisane.

2. S tem; Black Frame NR

3. Ahh, ja. Seveda. Moje kamerce sploh ne zazna (Nuca win Sp2, če se ne motim), pa se sploh ne sekiram. Takrat itq polnim baterije ali kaj podobnega, so pa res vratca že malo zjahana [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

_Dejan_ ::

Hvala za odgovore.

3.) Jaz imam XP SP3 in mi zazna mojga normalno...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

OCCULT ::

@matej
Fotoaparat moraš prestaviti v Manual mode, da nastavitve delajo :)


Tukaj parviš drugače??????????
Vsekakor deluje tudi na Automatsko ,ker sem proba stvar je bila očitna .
Vendar me pa nekaj moti ker ne vem ,kje bi nastavil v menuju bolj zamegljeno ostrino v ozadju in kje bi zvišal čas za hitro slikanje.
Prosim pomoč ne mislim v klasičnem menuju od canona ampak v CHDK menuju.
Aja pa kaj je še dobro nastaviti v tem menuju,da bo potem kaj boljše deloval aparat ...........no ne bo zrcalno refleksni ampak vseeno:)

Lepa hvala.
Occult

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OCCULT ()

Pyr0Beast ::

Tukaj parviš drugače??????????
Pa niti ne. Dokler jih fotkič ne prepiše bodo nastavitve ohranjene, v Auto načino se to zgodi praktično takoj. :)

Čas za hitro slikanje imaš pod hitrost zaklopa, pod korak (če je izključeno je na off) pa imaš dve nastavitve, ena ti meri z -ulomki- (1/3, 1/1000) druga z -decimalkami- (0.3, 0.7).

Bolje nekako ne bo deloval. Samo upoštevaj to, da slikaj pri najnižjem možnem ISOtu in zaslonki, ter nato prilagodi hitrost zaklopa razmeram. Na sončen dan lahko slikaš z iso 80 ali 100 pri 1/1500, f2.8. Slikano iz avta pri 50km/h so slike popolnoma ostre :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

OCCULT ::

Ok thx...
Sam proberavam pa kr nekaj sedaj ne štekam če imam zaslonko na recimo f5.6 in prepišem vrednost zaslonke 16.00 kaj potem rata nevem kako se prilagoditi ...ubistvu kakšna je potem zaslonka z pripisano vrednostjo.
Jast imam pripis hitrost zaklopa 64 a je to vredu to je bilo že kao samo navedeno v firmwaru.
Kaj pa spodaj množilnik? to imam na off če pa vklopim imam možnost samo 1.

Pa še to ali je pripis vrednost zaslonke normalno na off b bilo na kaj bojše spemeniti.
Na manulal od aparata je recimo zaslonka f2.7 ali se da lahko še manjšo vrednost ali večjo kot f8.0 kje se to nastavlja pa kako tmnoži ta firmware res ne štekam mater .
Prosim ,če ima gdo voljo malo razložiti in kako naj nastavim Firmware ,da bo najboljše za aparat.
Pyr0Beast..........hvala za odgovore samo zgleda da sem malo trd v glavi mater ne štekam tega menuja, kaj preveč:) he he.

Thx za odgovore...

Lp
Occult
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do HDR slike?

Oddelek: Zvok in slika
165305 (2192) levaky
»

"Pimp my Canon": navijanje Canonovih digitalnih fotoaparatov

Oddelek: Novice / Ostale najave
449844 (2678) Pyr0Beast
»

Canon izstopil iz Megapixel dirke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11313758 (7704) Okapi
»

dilema z fotoaparati... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15411329 (9374) jype
»

Nočno slikanje z fotoaparatom CanonS5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
517526 (6635) BigWhale

Več podobnih tem