» »

fotoaparat in slika kot pri wraithih iz LOTR

fotoaparat in slika kot pri wraithih iz LOTR

Tear_DR0P ::

torej moj preljubi Canon Powershot S1IS je iznenada začel zajemati čudno sliko. Nisem ga pustil v avtomobilu na vročem, niti ni padel po tleh, niti se ne spomnim, da bi mu bilo kaj drugega hudega. Ampak vsaka slika ki jo zajamem deluje kot slika, kakršna se je v filmu LOTR pojavila, ko si je frodo nataknil prstan. Sicer seksi efekt, ampak ne na vseh fotkah - a je že imel kdo podobno težavo?
predvidevam sicer da je čas za nakup novega fotiča, ampak vseeno me zanima če kdo pozna rešitev?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

aljazh ::

Klik!
Sicer gre tukaj za Canon USA, ampak velja enako tudi pri nas (zdajle se mi ne da iskati izjave za javnost Canon Europe).

Enkrat sem bral na Alter forumu, da so nekateri dobili celo novega S5 IS, ker S1 IS naj ne bi več popravljali. Ti pa svetujem, da se za uradni Canon servis na Zaloški založiš z dobršno mero potrpljenja in poznavanja potrošniških pravic.

mih@ ::

Ja potrjujem, punca ravno par dni nazaj prevzela popravljen Canon A75. Samo posebej reči da sumiš da gre za to napako. Če ne rečeš, ti enostavno rečejo da bi popravilo prišlo okrog 150€ :)
In ja, na Alterju je cela debata komu so popravli in komu ne.

Tear_DR0P ::

hvala za te info - sem nesel fotič v petek na servis in so rekli da če je CCD ga bodo zamenjali brezplačno, četudi je fotič izven garancije - sedaj še čakam da mi sporočijo kaj je narobe
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tear_DR0P ::

če bo še koga zanimalo - CCD je bil iz škart serije, zaradi česar so mi aparat zamenjali za novega canon SX100. sicer je nižji cenovni razred, ampak se mi zdi zadovoljiva zamenjava za že skoraj iztrošen fotoaparat - way to go canon
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

aljazh ::

Me veseli, da se je uredilo. Čeprav jaz bi vztrajal pri enakovrednem ali boljšem fotoaparatu. Glede na zapise na Alter forumu, so ljudje dobili tudi nove S5 IS, samo malo "tečni" so morali biti.

black ice ::

Me veseli, da se je uredilo. Čeprav jaz bi vztrajal pri enakovrednem ali boljšem fotoaparatu. Glede na zapise na Alter forumu, so ljudje dobili tudi nove S5 IS, samo malo "tečni" so morali biti.


Tako je bilo pri mojem sošolcu, kateri si je lastil S1. Čeprav je čakal na fotoaparat debelih 5 mesecev 8-O (jaz bi medtem že celo rabuko zagnal) je bil na koncu srečen da je dobil nov fotoaparat - pazi: z doplačilom 100€. Na njegovem mestu bi se poskušal dogovoriti da mi ga dajo zastonj, če pa to ne bi šlo pa magari z minimalnim doplačilom. Glede na to, da je na fotoaparat čakal 5 mesecev in ga medtem nihče ni nič obveščal - po zakonu pa ima pravico po 45 dnevih zahtevati nadomestilo.

Tear_DR0P ::

no jaz sem bil zadovoljen, da so mi v 14 dneh zadevo rešili - in pa da so mi za odslužen fotič (star skoraj 4 leta) dali precej boljšega - preskok iz 3.2Mp na 8Mp, dobro isti objektiv, boljši procesor za obdelavo slike, manjša poraba baterije in pa res je slabše ohišje - ampak zato bolj kompaktno - kar je pri kompaktu pač prednost :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Canon A85 - problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5802 (716) aljaz33
»

nakup fotoaparata

Oddelek: Kaj kupiti
132730 (2178) BozidarB
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363053 (2541) gremlinatorv
»

Ne vem kerga digitalca bi ?

Oddelek: Kaj kupiti
151525 (1363) zombies

Več podobnih tem