» »

FullHD 24 palčni LCD

FullHD 24 palčni LCD

techPowerUp! - Standard za široke LCD monitorje je 16:10, medtem ko je standard televizije visoke ločljivosti 16:9. To pa pomeni, da je pri gledanju vsebin visoke ločljivosti na računalniškem monitorju pod in nad posnetkom črn pas oz. je posnetek v t.i. letterbox načinu. To pa bo odpravil Dell z enim od prvih 16:9 monitorjev. Na tržišče bo namreč dal 24 palčni monitor z ločljivosto 1920 x 1080 pikslov, kar popolnoma ustreza FullHD standardu, Pri povezovalnih opcijah pa imamo seveda klasična VGA in DVI priključka ter, po pričakovanjih, še HDMI.

Podatkov o uporabljeni matriki ni, po vidnih kotih (160 oz. 170 stopinj) in ceni pa je edina logična izbira TN. Odzivni čas naj bi bil 5 ms, monitor naj bi dosegel 1000:1 kontrast ter svetilnos 300 kandel na kvadratni meter. techPowerUp!

Nekaj za filmofile!

16 komentarjev

MrStein ::

Imal pa boš letterboxane ali raztegnjene igre...
Whatever.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Glede na fleksibilnost (vsaj nekaterih) iger res ne vidim razloga, zakaj ne bi delale na 1920x1080 resoluciji. Če ne drugače pa s hackom, kjer v ini file ročno vpišeš resolucijo. Vsaj tako rešiš težave nekaterih starejših iger.

Invictus ::

Koliko ljudi moti tukaj spodni in zgornji črni rob ?

A lahko administrator naredi anketo na to temo?

Mene ne. Še dobro mi je ker tja spravim podnapise.

LP I.

Dami ::

What a bunch of crap. Moj 2408wfp >> tole novo sranje.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Izi ::

Brez veze in neuporabno.
Monitor in TV sta 2 različni stvari in ne moreš sedaj na silo oboje poenotit na enako razmerje.
Pri monitorjih je še 16:10 precej nizek in surfanje po internetu ni tak užitek kot na 4:3 oz. 16:12. Pri 16:9 pa bo edina razlika, da bo monitor še 2 cm nižji, kar ga bo naredilo še bolj neuporabnega.
Na TV pa je še 16:9 previsok, ker pri vseh filmih še vedno gledam precejšen črn rob zgoraj in spodaj.

Za monitorje je 16:10 kar vredu, TV pa bi morali še znižati na 16:8 ali celo 16:7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

...:TOMI:... ::

Se strinjam, da je še 16:10 malo premalo za surfanje in 16:9 preveč za TV. Sicer pa je vmestnik HDMI bil prvotno zasnovan za povezovanje audio/video naprav, sedaj se ja pa kar nekako vrinil v svet računalništva, za računalništvo naj bi bil DisplayPort...
Tomi

TRIROG ::

Ali pa filme končno začet delat 16:9!

Matko ::

v resnici nam hočejo prodat manj za višjo ceno

Ali vas moti črna plastika okoli ekrana?

borchi ::

> Ali vas moti črna plastika okoli ekrana?

motila bi me, če bi mi jo zaračunali dražje kot matrico ;)
l'jga

zee ::

Črni rob okrog monitorja me sicer ne moti pretirano, bi se mi pa monitorji zdeli dosti bolj estetski (da lažjega čiščenja niti ne omenjam), če črne plastike ne bi bilo.

Sicer pa: Samsung SyncMaster 245T FTW :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

SuperVeloce ::

se strinjam s zee. tale samsung je precej vsecen, pa se s svojim 16:10 razmerjem ravno pravsnji za souporabo racunalnika in gledanje filmov. za filme pac raztegnes na robove ali pa cuttas na levi in desni.. big deal. Dell ni s tem resil nicesar, razen ce ima kdo kompjuter sam za muvije (filmofili pa ponavadi raje potem posezejo po vecjih LCDjih ali plazmah).

Jaka83 ::

Tisti, ki omenjate prenizek ekran za surfanje ... a je kdo že slišal za pivot? Neverjetno, kako udobno postane surfanje, ko je recimo vertikalna ločljivost karnaenkrat 1680px in horizontalna 1050px (primer 21" 16:10 ekrana).

Mavrik ::

TN monitor za filme? Riiiiight.

Da ne govorim o tem, koliko iger ma že probleme z 16:10 resolucijami, 16:9 so pa itak redke za videti.
The truth is rarely pure and never simple.

Jst ::

UTEngine 3 in edit .ini delajo čudeže...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Invictus ::

Naslednjič si bom nabavil monitor, ki omogoča pivot.

10:16 je bistveno bolj uporabno za srfanje, pisanje dokumentov, branje dokumentacije in za nekatere igre.

LP I.

Jst ::

16:10 je super za programiranje v RAD IDEjih. Object inspector levo, komponente desno, na sredini ali forma ali koda. Zakon.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je ukrivljen monitor primeren za grafično oblikovanje?

Oddelek: Kaj kupiti
425704 (4794) m0LN4r
»

Upgrade računalnika v letu 2019

Oddelek: Strojna oprema
283068 (2230) ziga1990
»

Prihajajo televizorji z ločljivostjo 8K (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
19948976 (42336) Okapi
»

Toshiba premika meje zaslonov ultrabookov s KIRAbookom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3714648 (11833) HupChup
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922289 (20194) Yoni

Več podobnih tem