» »

Izbira banke

Izbira banke

1 2 3
4
»

krneki0001 ::

Glede protokola jebvse enako. Le da se tuja banka zato lahko odloci iz razlicnih razlogov. Nasa pa ponavadi nebi zaprla vrat.

otago ::

Ponovno odpiram temo, katero banko izbrati?
Torej čim manjši mesečno stroški vodenja računa, nezakomplicirana spletna banka (recimo, da prijava samo z digitalnim potrdilom) in izdaja mastercarda, vize študentu, brezposelni osebi, osebi-ki prejema prihodke iz tujine, vendar ne na račun slovenske banke? Mesečno se bi plačalo le nekaj UPN nalogov, Mastercard/Visa se rabi zaradi Paypal/Ebaya.

Delavska Hranilnica je zelo ugodna, le da izdajo Mastercard le zaposlenim v RS in komitentom, ki prejemajo trajne prihodke(tudi s tujine) na račun DH.

NKBM je ok, le da za spletno bančništvo rabiš čitalec pin kode za 34 eur + vodenje spletne banke. Mreža bankomatov je na štajerskem precej dostopna, imajo pa na sploh neprijazen odnos.

Sparkasse, tudi ok.. le da spet ne izdajo Mastercarda, če nisi zaposlen oz. ne prejemaš rednih prihodkov iz tujine na račun Sparkasse. Oz. vise sploh nimajo v ponudbi.

Any idea?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Izaso ::

Jaz bi priporočal Hypo. Meni je Hyponet precej enostaven za uporabo. Če si še študent vzami študentski paket (zastonj dvigi po SLO), maestro in predplačilna mastercard kartica. Če nisi se ti najbolj splača Plus paket za 5€ mesečno, kjer imaš malo več storitev.

kronik ::

Najcenejša je Delavska hranilnica, uporabljam že ravno eno leto. Maš na voljo vse od spletne do mobilne banke (slikaj & plačaj), prvo leto še brezplačno vodenje računa. Provizija za plačevanje položnic je 20 centov, provizije za dvigne na bankomatih pa ni.

A. Smith ::

Delavska hranilnica? V premislek in ravnanje:
http://www.siol.net/novice/gospodarstvo...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Manu ::

A. Smith je izjavil:

Delavska hranilnica? V premislek in ravnanje:
http://www.siol.net/novice/gospodarstvo...

Gre za notranji dokument, ki je nekako prišel v javnost. Nekomu gre DH v nos, ker kar uspešno posluje in pridobiva na moči.
Je pa to eno leto star dokument in DH je (v članku) nekatere "probleme" oz. bolj nasvete že upoštevala.

NLB je na primer problematična, ampak še vedno posluje in ni za navadne komitente nobenih sprememb, ... razen visokih cen.

Dvomim, da se to poročilo tiče navadnih komitentov. Komitenti imajo nizke cene, to pa je vse kar je za njih pomembno.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

A. Smith ::

Komitenti imajo nizke cene, to pa je vse kar je za njih pomembno.

Daleč od resnice.
Komitente zanima tudi dostop do njihovega denarja, ki je lahko otežen. Če gre banka v stečaj lahko komitenti izgubijo zneske nad 100000€. Lahko so tudi, vsaj začasno, njihove vloge nedostopne.

Banka je dolžna s svojimi sredstvi delovati racionalno in transparentno. Dolžna se je truditi za zaupanje komitentov. Komitenti in potencialni komitenti imajo pravico presojati delovanje banke glede na dostopne informacije.

Je pa zanimivo, da si se oglasil ravno ti, ki si nekaj časa zagovarjal celo ukinitev denarja, sedaj pa zagovarjaš banko z najbolj tveganim poslovanjem daleč okrog. Sigurno si kakšen sindikalist. Oni so s to banko precej sparjeni...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Invictus ::

Sindikati so to banko ustanovili ...

Zdaj pa pač malo grdo delali z denarjem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Manu ::

A. Smith je izjavil:

Komitenti imajo nizke cene, to pa je vse kar je za njih pomembno.

Daleč od resnice.
Komitente zanima tudi dostop do njihovega denarja, ki je lahko otežen. Če gre banka v stečaj lahko komitenti izgubijo zneske nad 100000€. Lahko so tudi, vsaj začasno, njihove vloge nedostopne.

Banka je dolžna s svojimi sredstvi delovati racionalno in transparentno. Dolžna se je truditi za zaupanje komitentov. Komitenti in potencialni komitenti imajo pravico presojati delovanje banke glede na dostopne informacije.

Je pa zanimivo, da si se oglasil ravno ti, ki si nekaj časa zagovarjal celo ukinitev denarja, sedaj pa zagovarjaš banko z najbolj tveganim poslovanjem daleč okrog. Sigurno si kakšen sindikalist. Oni so s to banko precej sparjeni...


Ne, nisem nikoli bil član sindikata, kje pa šele da bi bil v njem. Jaz v bistvu dolgo niti nisem vedel, da je DH v večinski lasti sindikatov. Vedel pa sem, da so poceni in da vse dela kot mora za povprečnega komitenta.

Povprečni komitent nima nad 100000€ sredstev na svojem računu. Ima pa interes, da ima čim nižje stroške poslovanja z banko. Tak komitent se nima kaj bat propada banke, saj so njegova sredstva zaščitena.


Se strinjam, da mora banka poslovat čimbolj racionalno in upam, da nobena banka ni toliko neumna in pohlepna, da bi delala enake napake, kot so jih delale banke v času finančne krize.
Sem pa nekje bral (žal se ne spomnim kje, ne najdem več vira), da v bistvu sploh ni tako hudo, kot je brat v novici. Gre bolj za možnost 'vpliva' ljudi, da se ne bi tako množično selili k DH. Ta dokument je notranji dokument in ni mišljen za javnost. Gre za priporočila in notranjo komunikacijo bančnega sektorja. Sama banka ni nič naredila nelegalnega ali nepremišljenega. DH posluje v redu. Za povprečnega komitenta posluje tako, kot vsaka banka v slovenskem prostoru.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

svecka ::

Sem pobegnil iz Sparkasse na Delovodsko hranilnico, zaradi njihovih nenehnih podražitev na vsake 3 mesece. Tudi najcenejša ni več. Ker poslujem izključno elektronsko, je Delavska hranilnica daleč najugodnejša zame in privarčujem na leto napram NLB vsaj min 130EUR, proti Sparkasse pa vsaj 100EUR.

100EUR na banki, 50EUR na elektriki, 100EUR na plinu, 15EUR na telefonu, 70EUR na internet paketu, 100EUR na zavarovalnici, pa še kaj pa smo že na skoraj 500EUR na leto prihranka...res požre dost živce birokracija, pa iskanje najugodnejšega in najprimernejšega, ampak se splača na koncu leta, ko greš lahko zastonj na dopust.

Je pa res, da ker skoz davke država gor nabijaja in se ta prihranek iz leta v leto manjša zaradi raznih novih neumnih davkov, plača pa ostaja skoz ista. Ko pa pride še davek na nepremičnine, pa kojci +200EUR na leto manj prihranka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Veron ::

Manu je izjavil:

Se strinjam, da mora banka poslovat čimbolj racionalno in upam, da nobena banka ni toliko neumna in pohlepna, da bi delala enake napake, kot so jih delale banke v času finančne krize.

Največji pohlep je ravno tam, kjer ljudje upravljajo s tujimi sredstvi brez bilo kakšne odgovornosti. To so banke, predvsem v Sloveniji.

MrStein ::

A. Smith je izjavil:


Komitente zanima tudi dostop do njihovega denarja, ki je lahko otežen. Če gre banka v stečaj lahko komitenti izgubijo zneske nad 100000€.

Delavska hranilnica.

Ali te mogoče skrbi za tajkune? Ne rabiš. Denar imajo na varnem v Panami.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

A. Smith ::

MrStein je izjavil:

A. Smith je izjavil:


Komitente zanima tudi dostop do njihovega denarja, ki je lahko otežen. Če gre banka v stečaj lahko komitenti izgubijo zneske nad 100000€.

Delavska hranilnica.

Ali te mogoče skrbi za tajkune? Ne rabiš. Denar imajo na varnem v Panami.


Jao.
Vsak sposoben privatnik lahko operira s takimi ciframi, bodisi poslovno, bodisi kot z zasebnimi prihranki. Slovencev, ki razpolagajo s takimi sredstvi je v resnici precej, tudi če se s svojim finančnim položajem ne hvalijo naokrog.
Ni vsak, ki prihrani 100k avtomatsko tajkun.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

gansta ::

svecka je izjavil:

Sem pobegnil iz Sparkasse na Delovodsko hranilnico, zaradi njihovih nenehnih podražitev na vsake 3 mesece. Tudi najcenejša ni več. Ker poslujem izključno elektronsko, je Delavska hranilnica daleč najugodnejša zame in privarčujem na leto napram NLB vsaj min 130EUR, proti Sparkasse pa vsaj 100EUR.

100EUR na banki, 50EUR na elektriki, 100EUR na plinu, 15EUR na telefonu, 70EUR na internet paketu, 100EUR na zavarovalnici, pa še kaj pa smo že na skoraj 500EUR na leto prihranka...res požre dost živce birokracija, pa iskanje najugodnejšega in najprimernejšega, ampak se splača na koncu leta, ko greš lahko zastonj na dopust.

Je pa res, da ker skoz davke država gor nabijaja in se ta prihranek iz leta v leto manjša zaradi raznih novih neumnih davkov, plača pa ostaja skoz ista. Ko pa pride še davek na nepremičnine, pa kojci +200EUR na leto manj prihranka.



Zastonj pa res ne greš, greš za svoj denar, s tem da te nategnejo povsod nekje pa pač več kot ostali. Če bi imel udobni pozitivni račun na sparkasse, bi ti bilo še ceneje..

Mare2 ::

Banka mora od nečesa živet. :) Torej?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

barakus ::

Ko bi ponudili še kakšno debitno kartico, ki podpira omrežje mastercard/visa bi prestopil nemudoma :)

svecka ::

gansta je izjavil:


Zastonj pa res ne greš, greš za svoj denar, s tem da te nategnejo povsod nekje pa pač več kot ostali. Če bi imel udobni pozitivni račun na sparkasse, bi ti bilo še ceneje..


Na banki ne puščam denarja, da se oni okoriščajo namesto mene...nimam nikdar čez 1000€ gor, zato mi ne pride v poštev njihov "udoben" račun. Prejt sem mel pa študentski račun, preden sem prestopil.

krneki0001 ::

Manu je izjavil:

Se strinjam, da mora banka poslovat čimbolj racionalno in upam, da nobena banka ni toliko neumna in pohlepna, da bi delala enake napake, kot so jih delale banke v času finančne krize.


Manu
Telekom se prodaja za 100 miljonov evrov, pa ga niche noče kupit za ta denar. Torej je vreden manj od tega denarja.
Skupina slovenskih bank je dala Telekomu 300 miljonov evro kredita. Na kaj? Za kakšno garancijo, če je pa cela firma vredna 3x manj? Sam nikoli nebi dal takega kredita nekomu, če vem, da vse kar ima ni vredno toliko kot kredit, ki mu ga dam.

Sem skoraj 100% prepričan, da so Medjo iz NLB umaknili ravno iz tega razloga, ker takega kredita on nebi dal, je bil kar se tega tiče en izmed boljših direktorjev in je vedel, kaj in kako mora delat z banko. Takoj ko so ga umaknili, pa je bilo podpisano da del tega kredita da tudi NLB.

Tako da vprašanje, če se racionalno obnašajo.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

barakus je izjavil:

Ko bi ponudili še kakšno debitno kartico, ki podpira omrežje mastercard/visa bi prestopil nemudoma :)


Se strinjam ! Tudi sam ostajam na drazji banki zaradi tega. Je zelo prirocno ko lahko preneses denar iz glavnega racuna na debetno Viso v parih minutah brez provizije. Ce bi pa mel glavni racun pri delavski, debetno viso pa pri drugi banki pa verjetno sploh ne bi mogel videti trenutnega stanja drugace, kot da bi sel na bankomat preveriti, kar pa verjetno ni zastonj. Pa se vsaka transakcija bi verjetno vsaj 1 dan trajala in ne bi bila brezplacna.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Plačilni promet med bankami dela vsak delovni dan od 5h do 16:30. To pomeni, da če pošlješ v tem času, se bo še isti dan nakazalo na račun pri drugi banki. Od petka do ponedeljka pa ne deluje nič, tako da če v petek popoldne po zaključku plačilca zaključiš, bo denar na računu šele v ponedeljek pri drugi banki.

otago ::

po vsej tej diskusiji in brskanju po informacijah, je očitno ceneje če vse skupaj prenesem na NKBM... Požreš strošek čitalnika 32eur, grd in neprijazen UI spletne banke, slab odnos osebja. A so res edini, ki dajo študentu/brezposelni osebi mastercard/viso?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Kebo ::

Jaz sem študent brez rednih prihodkov in imam en račun na delavski, drugega pa na abanki, samo zaradi vise elektron, s katero plačujem preko spleta. Za študente je torej edini strošek, ki ga imam s tema dvema bankama 0,2 € na transakcijo preko Spletne banke Delavske hranilnice.

jusv ::

otago je izjavil:

po vsej tej diskusiji in brskanju po informacijah, je očitno ceneje če vse skupaj prenesem na NKBM... Požreš strošek čitalnika 32eur, grd in neprijazen UI spletne banke, slab odnos osebja. A so res edini, ki dajo študentu/brezposelni osebi mastercard/viso?


Pri meni so bili na NKBM kar prijazni, skoraj preveč. Drugač pa ja, ponujajo študentom mastercard/viso oz. kar si zaželiš.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

2f4u ::

Update iz moje strani; nov.2015 sem iskal banko;
Sparkasse ni bil najboljši in še rabiš elektroniko za web pospolvanje - tist USB ključek (na novo). HYPO mi je dal nemogoče pogoje in niti ni hotel vzeti še dva otroška računa za froce. No, na koncu sem bil na NLB in dali so mi internetno poslovanje, znižali status limita in znižali letni strošek.

Za sedaj sem na NLB; Delavska bo verjetno naslendja.

MrStein ::

Sem na Sparkasse in nimam USB ključka (pametna kartica).
Dovolj je mobilni telefon z njihovo aplikacijo za gesla.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

otago ::

Sam imam Sparkasse Netstik, "avtentikacija" je na brezplačen certifikat Sigenca in kodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

2f4u ::

2f4u je izjavil:

Update iz moje strani; nov.2015 sem iskal banko;
Sparkasse ni bil najboljši in še rabiš elektroniko za web pospolvanje - tist USB ključek (na novo). HYPO mi je dal nemogoče pogoje in niti ni hotel vzeti še dva otroška računa za froce. No, na koncu sem bil na NLB in dali so mi internetno poslovanje, znižali status limita in znižali letni strošek.

Za sedaj sem na NLB; Delavska bo verjetno naslendja.


Dodatek: želel sem "nov račun"; v letu 2016 bo/je baje prišlo do te spremembe, da bo v bodoče vedno HWsko varovana povezava; dejansko pa ne vem, če to drži tudi za ostale banke. Govorim samo za račun, ki bi bil odprt prvič. Kolegica, Sparkasse, nima ničesar od tega in tudi ne bo imela - je bila zraven pri odpiranju raćuna...

Manu ::

2f4u je izjavil:

Dodatek: želel sem "nov račun"; v letu 2016 bo/je baje prišlo do te spremembe, da bo v bodoče vedno HWsko varovana povezava;

Kaj to pomeni?
Ti je bančnik nekaj naložil, da bi se le odločil odpret račun v tej banki?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

MrStein ::

otago je izjavil:

Sam imam Sparkasse Netstik, "avtentikacija" je na brezplačen certifikat Sigenca in kodo.

Rabiš pametno kartico, ki ni zastonj.
"softverski" certifikat so ukinili nekje lani. Možno pa, da starim uporabnikom še vedno velja.
Če si nov (ali ti certifikat poteče), pa te možnosti več nimaš.

"HWsko varovana povezava"
Verjetno mislijo certifikat na pametni kartici.

PS: A na kartico, ki jo že vsi imamo ("zdravstvena"), lahko svoje certifikate naložimo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

cortez ::

karafeka ::

MrStein je izjavil:

otago je izjavil:

Sam imam Sparkasse Netstik, "avtentikacija" je na brezplačen certifikat Sigenca in kodo.

Rabiš pametno kartico, ki ni zastonj.
"softverski" certifikat so ukinili nekje lani. Možno pa, da starim uporabnikom še vedno velja.
Če si nov (ali ti certifikat poteče), pa te možnosti več nimaš.

"HWsko varovana povezava"
Verjetno mislijo certifikat na pametni kartici.

PS: A na kartico, ki jo že vsi imamo ("zdravstvena"), lahko svoje certifikate naložimo?


V njihovem ceniku piše, da rabiš certifikat na usb ključu, ki priden cca 37€, če pa ga že imaš, pa lahko uporabiš obstoječega.
Vprašanje: lahko sam nekako kreiraš usb ključ s sigencovim certifikatom?

cortez ::

eh, nehte ustvarjat toplo vodo !

Sparkasse Bank - Sigenco lahko uporabljajo samo ostoječe stranke dokler jim velja potrdilo. Ko bo to poteklo, si bodo morali nabavit GEG aplikacijo, GEG tablico ali GEG kartico.

To je bilo v obvestilu banke že lani jeseni.


http://www.sparkasse.si/generator-enkra...

archer ::

Pozdrav. Ker se združujeta Banka Celje in Abanka, bom v kratkem dobil od Abanke vse novo - št. računa, kartice, varčevalni račun... Zato sem se odločil, da preverim druge banke in naredim zamenjavo, če se bo kje izkazalo bolje. Sem uporabnik banke kot fizična in ne pravna oseba. Zanima komitenti katere banke ste drugi in kaj je razlog, da ste se za njo odločili? Poleg stroškov me najbolj zanima praktičnost elektronske banke (na Banki Celje uporabljam Klik od NLB), nikjer pa ne najdem kakšne primerjave med posameznimi elektronskimi bankami, ki bi bila v prid potrošniku. Trenutno se najbolj nagibam k Deželni banki. Bi prosil za kakšno izkušnjo, če je kdo komitent. Hvala.

bambam20 ::

archer je izjavil:

Poleg stroškov me najbolj zanima praktičnost elektronske banke (na Banki Celje uporabljam Klik od NLB), nikjer pa ne najdem kakšne primerjave med posameznimi elektronskimi bankami, ki bi bila v prid potrošniku. Trenutno se najbolj nagibam k Deželni banki. Bi prosil za kakšno izkušnjo, če je kdo komitent. Hvala.


ABANKA ima tako, da položnico oz. odrezek poskenirašoz. slikaš s telefonom, preveriš,če je vse ok in plačaš. Enostavno, položnico plačaš lahko v 20 sekundah.

archer ::

Nimam toliko položnic. Vse kar redno plačujem pride direktno v e-banko. Tudi to slikanje položnice in potem plačevanje mi ne pomeni toliko. Trenutno imam pri Banki Celje/Abanki odprt temeljni račun + varčevalnega. Vem, da obresti niso nič nikjer. Pomembna mi je praktičnost in uporabnost e-banke. Da lahko upravljam z vsemi računi. Uporabljam tudi Mastercard in mi je všeč, ker je možen trenutni pregled prometa preko e-banke. Nekajkrat na mesec tudi dvignem denar na bankomatu in mi je strošek za dvig na bančnem avtomatu tudi pomemben, da imam večjo mrežo in možnosti za dvig gotovine.

perci ::

karafeka je izjavil:

MrStein je izjavil:

otago je izjavil:

Sam imam Sparkasse Netstik, "avtentikacija" je na brezplačen certifikat Sigenca in kodo.

Rabiš pametno kartico, ki ni zastonj.
"softverski" certifikat so ukinili nekje lani. Možno pa, da starim uporabnikom še vedno velja.
Če si nov (ali ti certifikat poteče), pa te možnosti več nimaš.

"HWsko varovana povezava"
Verjetno mislijo certifikat na pametni kartici.

PS: A na kartico, ki jo že vsi imamo ("zdravstvena"), lahko svoje certifikate naložimo?


V njihovem ceniku piše, da rabiš certifikat na usb ključu, ki priden cca 37€, če pa ga že imaš, pa lahko uporabiš obstoječega.
Vprašanje: lahko sam nekako kreiraš usb ključ s sigencovim certifikatom?

Jaz pri Sparkasse uporabljam OTP na telefonu.

MrStein ::

Sparkasse je med najcenejšimi (primerjava na ZPS.si , se mi zdi vsako leto).

e-banko imajo OK, stanje na TRR in MAsterCard "v živo" (pred leti tega niso imeli).
Klik NLB ima malo več funkcij, ni pa neke hude razlike v osnovi. Ima pa Klik še stanje skladov, neke kalkulacije stoškov (koliko zapraviš za kaj, zdaj ne vem, a to moraš ročno vse račune vnašat ali kako... mogoče kdo uporablja).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Sam sem pri Unicredit. Imam en Pametni paket, kjer je provizija za položnice 0 EUR. Se mi splača, ker plačujem še za starše.

Poleg tega ima Unicredit edini (kakor se mi zdi) dvonivojsko zaščito. Uporabljajo tisti mini kalkulatorček. Na to ni obešena samo prijava, ampak tudi plačila/nakazila. Za to moraš še enkrat vtipkati kodo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

Praktični vsi imajo plačila na dodatno kodo. (potrdiš vsako plačilo posebej)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

V zadnje, ko sem preverjal banke, ni imel skoraj noben...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

smacker ::

MrStein ti misliš na captcha mogoče? Tisto ni nobena varnost za tebe. PBS uporablja za prijavo OTP čitalec (vstaviš kartico, vtipkaš PIN, dobiš geslo za prijavo). Pri plačilih ni posebne varovalke (samo captcha).

perci ::

Invictus je izjavil:

V zadnje, ko sem preverjal banke, ni imel skoraj noben...

Sparkasse OTP na telefonu uporabim pri prijavi v spletno banko, potem pa se pri nalogu poskeniram qr kodo in vpisem se eno geslo. To velja za nove naloge - za tiste, ki so med hitrimi plačili, ne rabim dodatnega gesla.

MrStein ::

Podobno je tudi pri NLB bilo že dolgo nazaj. Takrat še kode iz papirja.

CAPTCHA dvomim da ima kateri, ker to je res nesmisel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

videc ::

Invictus je izjavil:

V zadnje, ko sem preverjal banke, ni imel skoraj noben...

Banka Koper ima enako. Potrdiš s kodo iz kalkulatorcka.
Očitno si slabo preverjal. ;)

MrStein ::

Mogoče je preverjal pred 10 leti... :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139026 (2277) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052588 (2111) cortez
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228653 (23018) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615542 (13396) ...:TOMI:...

Več podobnih tem