» »

Prepoznavanje DVD enote

Prepoznavanje DVD enote

robobobo ::

Pozdravljeni!

Imam problem na enem PC-ju, ki sicer ni moj,.....ne da se zapeči DVD-ja ker napiše, da ni enote. Je ne prepozna. Uspel sem ugotovit, da ni driverjev gor, samo ko dam CD, kjer so driverji, ne morem CD-ja odpret, če pa poberem neke driverje z neta ko poženem tisti exe file napiše da neki target ne najde. Gre pa za DVD enoto NEC 6650A

Ima kdo idejo, kako bi ga spravil v delovanje, da bi lahko zapekel DVD?

zee ::

Kateri operacijski sistem? Je enota sploh delujoca?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

robobobo ::

Gor so WIN XP. Enota je delujoča. Ne vem ker ni moj PC in ne vem kaj so nardili. Ugraunem,....po Moj računalnik piše samo CD-pogon, ni več DVDja kot je bil. In ko sem preko device managerja pogledau tam, kjer piše DVD pogon in ime NEC....pod lastnosti, piše da ni gonilnikov. Zdej pa jih ne znam dat gor. Un cd, ki je biu zraven prenosnika kkjer so vsi gonilniki gor je verjetno DVD pa ga noče ospret. Sliši se da ga malo zavrti potem pa nič več. Po moje treba samo driverje dat gor, da sistem prepozna enoto. Samo s CDjem ne gre z neta pa tudi ne znam, ker kot sem že reku neki target ne vem kaj mu ni prau,....ne vem ker se ne spoznam preveč.....

zee ::

To je prenosnik?

Verjetno je enota ali medij fuc, kajti obicajno (se nisem nikoli srecal) ni potrebno namescati nobenih dodatnih gonilnikov za opticne enote. Posebej to velja za Windows 2000, Windows XP, Windows Glista™.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OZZY ::

Za peč ne rabi drajverjev ampak prgram..npr. Nero.
Drugače enota dela brez problema kor cd ali dvd enota. Samo za peč pač inštaliraš enega izmed teh programov.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Saintek ::

Če ti bere in peče cd-je je verjetno šel laser za branje in peko dvd-jev.

robobobo ::

A je možno da je kak virus kriv al ker podobnega, al bi blo skoraj sigurno da je napaka mehanskega izvora? Je možno da je v software kje problem sploh, ??? ker na unem računalniku je tudi vse živo gor,...in verjetno en kup pizdarij in bi bil potreben formatiranja, samo če DVD-jev ne peče bo malo mučno spravit podatke


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496101014 (25523) nuclear
»

Katero DVD-+RW enoto naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
152107 (1671) novinec09
»

NEC 4570 ne prebere zapisanega

Oddelek: Pomoč in nasveti
331448 (1066) Han
»

Vista ne bo podpirala starih DVD pogonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
867154 (5038) 64202
»

Odstranili smo rip limit v Toshiba DVD-ROMih

Oddelek: Strojna oprema
482239 (1182) TheHijacker

Več podobnih tem