» »

Tuš Telekom 40 ... Spošno, kvaliteta ipd...

Tuš Telekom 40 ... Spošno, kvaliteta ipd...

Suly ::

Bilo je že nekaj postov, vendar nikjer o paketu 40.

Če sem jaz prav razumel se vežem za 24 mesecev po 40 eu na mesec in dobim:
-20 Mb/s internetno povezavo
-brezžični modem/usmerjevalnik
-lcd tv

To je za cca. 24 x 40 = 960 eu.

Zanima me če sem vse skupaj prav razumel, ker nekateri pravijo da je to dejansko predrago, ampak sem gledal da triera brez lcdja in brez vsega, 20Mb/s stane 50 eu mesečno.

Pravtako me zanima kakšne kvalitete je sama internetna povezava ter kakšne kvalitete je lcd tv.
Gre za model LG 32LC42 kolikor sem seznanjen !

Hvala za vsako pomoč !

LP

kmetek ::

20mb/s T2 optika 28€.

Suly ::

Aja LOKACIJA je v Rušah, kjer kolko vem še ni optike !

antireal ::

20mb/s Telekom optika 26€.
Drugače pa. 20mb interneta sigurno ne boš imel ker povezava deluje na adsl2+ tehnologiji in je to nekak maximum. Če vzameš še storitev tv pa bos prisel nekje na max 4mb interneta.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antireal ()

Suly ::

Še enkrat v Rušah pri Mariboru NI optike ! Prosil bi bolj za komentar še samega tuš telekoma in tv lcdja ? Ne varjante z ip TV ne bom vzel, saj imamo tv preko lokalnega kablskega operaterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

kmetek ::

20mb/s Telekom optika 26€. LOL? a sploh je kaj uporabnikov, kakor vem je to ena farsa.

antireal ::

Kvaliteta povezave je odvisna od oddaljenosti od centrale, debeline parice itd.. Kvaliteta LCDja je neka srednja žalost.

lp

antireal ::

kmetek

Koliko uporabnikov uporablja optiko niti ni pomembno. Uporablja se tisto ki je na voljo ta moment.

Suly ::

Če se le da bi prosil, da se pogovarjamo le o tem, kar je zapisano v prvem postu. Hvala :)

antireal ::

Delphi87

Sej pravm. Kvaliteta povezave je odvisna od oddaljenosti, kvaliteti spojk itd..mogoče kšnga soseda prašaš ki že ma adsl?...

moj_nick ::

20mb/s Telekom optika 26€. LOL? a sploh je kaj uporabnikov, kakor vem je to ena farsa.

Jaz sem farsa. Hvala.
110111001001010001010000

Suly ::

Pol pa bi še prosil malo več o samem lcdju. Ker zdaj ko sem gledal da optika ni mogoče vse ostale adsl povezave pa so cene cca. 35-50 eu ... kar pa mislim da se še najbolj splača tuš za 40 eu kjer dobim še lcd in usmerjevalnik.

sajmon ::

Moja izkušnja glede Tuš Telekoma je sledeča:

Naročnik sem od konca februarja. Na začetku sem bil nekoliko skeptičen, če bo mogoče naročiti 2x tv + 4mb interneta zaradi oddaljenosti od centrale. No zadeva deluje v redu. Edino v zadnjih 14 dneh je med vikendom občasno zatikanje tv-ja. Internet pa od začetka dela polnih 4 mb. Tako da kar se tiče samega internega sem zadovoljen. Ne vem pa, če se lahko na lcd tehnologijo sploh izkoristi optimalno vseh 20 mb.

Suly ::

Še enkrat ... LCD ne bom imel preko ip televizije oz adsla, ampak ga bom imel preko lokalnega kablskega operaterja, tako kot sem do zdaj imel tudi internet (4mb/0,5mb - TRIERA). Za lcd še mnenja.

djordjevic ::

Vtipkaj v gugl oznako modela in poišči review. Simpl ko pasulj.

Suly ::

Zanimajo me bolj osebna mnenja in izkušnje z podobnimi lcdji, reviewov sem že kr nekaj prebral pa pregledal.

djordjevic ::

Po papiru sodeč ni slaba, vendar sem sam običajno sila skeptičen, ko take stvari praktično talajo in se potem vedno vprašam, kje je kleč.

Suly ::

Tud jaz se sprašujem, zato rabim vaše mnenje, ker se mi paket zdi cenovno zelo ugoden (glede na to da še nimam možnost optike in tud vprašanje če jo bom v 2eh letih že imel) ! Ravno zato bi mi vsako vaše osebno mnenje o tvju prišlo prav.

trnvpeti ::

reklama je DO 20M/s
poudarek je na "DO"

Ted ::

Če Tuš telekom nima svoje centrale pol maš problem ker ne morš it na razvezan dostop in lahko prišteješ še visoke stroške Telekoma. Tak da tistih 13 evrov mesečno morš zraven štet.
Mah...

Suly ::

tega ne razumem, kaj si s tem mislil ? če piše 40 na mesec, zakaj bi potem bilo 53 ?

Ted ::

Pri trieri lahko vzameš razvezan dostop - se lahko losaš telekomove telefonije in vzameš telefon prek triere, ki je bistveno cenejši. Isto prek Amisa, isto prek T-2 in ponekod (v večjih mestih) tudi preko Tuštelekoma. V tem primeru ti odpade strošek za Telekomov telefon - ta pa je cca. 13 evrov mesečno. Verjetno Tuštelekom nima centrale v Rušah in zato boš moral Telekomov telefon obdržat, ergo dodaten strošek 13 evrov mesečno x 24.
Mah...

Suly ::

Sej ta strošek s telekomom, pač za navadno telefonijo sem tako ali tako hotel obdržati oz. sem ga tako ali tako zdaj normalno plačeval, internet pa posebej (kablski operater nič preko telefona). Tako da če prav razumem bo telekomov strošek za telefon še vedno ostal tako kot je bil do zdaj, interneta bo pa 40 eu tako kot piše od tuša ?

Sicer pa ted, če si želel povedat, da bi lahko telefon obdržal, pa plačeval samo 40 eu pa bi te še enkrat proso za obrazložitev, ker mi ni blo najbolj jasno.

blze ::

jz mam doma ta LCD in ga imam za iptv in pa računlanik povezan gor
tko bom reku slika je ok in tudi deluje ok.
imam pa doma philipsa in morm reč da ima philips mal bolšo sliko kot pa LG.
tko da če nisi neki profesionlac boš komot zadovoljen s tem lcdjem
uživejte
blze

Suly ::

to je odgovor, ki sem ga pričakoval glede lcdja :) hvala blze ... še kdo kake izkušnje ?

Pyr0Beast ::

Keč je v tem, da ti ne moreš pobegniti od njih, če zvišajo cene (Spustili jih kaj veliko ne bodo)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ted ::

Ja, plačeval boš 40 evrov za internet + 13 evrov za telefon. Če greš k trieri/AMIS/T-2 lahko za par evrov več dobiš tudi telefonijo s cenejšimi pogovori, pri amisu za 28 evrov dobiš (do) 10 mega + zastonj pogovore (do nekaj 100 minut) in ti je to celoten strošek. Skratka, celoten strošek ni 960 evrov pač pa je 1272 evrov kar pa ni tako malo.
Če si se pripravljen zadovoljit s konkurenčnimi 10 mega pol maš denimo 672 evrov stroškov v 2 letih za internet+telefon, LCD TV pa nabaviš v Sparovi akciji, prodajajo Samsunga 37 (94 cm) za 500 evrov.
V koliko pa Tuš telekom na tvoji lokaciji omogoča tudi telefonijo pa itak ni problema, dodaš tiste 3 evre za telefon pa je. Ampak to je špekulacija in za to je zelo majhna možnost.
Mah...

Suly ::

Ted, se pravi pri tuštelekomu potem govoriva o ip telefoniji, in potem lahko telekom odjavim in plačujem 43 eu mesečno, ČE tuštelekom na moji lokaciji to omogoča. PyroBeast mislim da če je pogodba za 2 leti za 40 eu, cen v tem času ne smejo zvišat !

Suly ::

Takole so mi dejali na tuš telekomu. Da sicer imajo centralo v rušah, vendar v primeru ip telefonije bi moram obdržati telekom operaterja. Imajo pa oni lastno klasično telefonijo (tuš), za 11 eu plus Panasonic KX-TG1100.

Pyr0Beast ::

Kewl, bodo pa drugje pale .. [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Suly ::

Mah mislim, da sem se navsezadnje že odločil. Ker telefon telekom sem tud zdaj plačeval, ko sem mel kablski internet na trieri 4mb/0,5 za 25 eu + telekom telefon ... tako da mislim da 40 eu (+15eu v primerjavi z tem zdaj) za 20mb (oz. najmanj 12 so zagotovili) + lcd tv + usmerjevalnik, za 2 leti ni pretiran strošek. Po 2eh letih pa se začne tako ali tako vse znova. Upam da bo internet in lcd deloval tako kot mora, bom pa v vsakem primeru sporočil zadovoljstvo/nezadovoljstvo !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563349 (349) MrStein
»

Najbolši internet v sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559282 (6714) slovenček
»

Internet se ne ceni več (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11611878 (8751) darksamurai
»

Bodite pazljivi s tuŠtelekomom da se ne opečete kot mi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506093 (4068) JJM
»

SiOL Trio vs T-2 Trojček

Oddelek: Omrežja in internet
349403 (7381) Mare2

Več podobnih tem