» »

Adobe premiere, movie maker,ipd. na visti ne deluje!bs player crknil

Adobe premiere, movie maker,ipd. na visti ne deluje!bs player crknil

chiara ::

Jaz imam problem, ki me tako nervira, da bi računalnik, kar fuknla čez okno! Do 30. 6. Moram namreč zmontirat eno izjemno pomembno zadevo, kar pomeni, da potrebujem brezhibno delujoč adobe premiere, za nekatere stvari bi potrebovala tudi windows movie maker! Imam računalnik z naslednjo konfiguracijo: acer aspire 5920 gm intel core duo procesor t7300 (2. 0ghz, 800mhz, 4mb l2 cache), up to 1280 mb nvidia geforce 8600m gt turbocache, 2gb ddr2,
160hdd 1gb of intel turbo memory...
Windows visto home edition sem imela že naloženo ob nakupu računalnika... Občutek imam, da odkar sem naložila gor nero burning room, ki je bil za xp-je, da mi vse šteka... Sicer sem ga deinštalirala... Od takrat mi bs player ne dela, windows media player mi dela samo za glasbo, če hočem odpret film v media playerju mi ne dela... V kmplayerju mi seveda predvaja vse, vendar mi sem in tja film prične trokirat, če se to zgodi mi potem trokira čedalje bolj pogosto, ko računalnik restartam in film zalaufam še enkrat je potem v redu... Windows movie maker pa mi sploh ne deluje. Ko importam file, se kar zapre, javi mi : windows movie maker has stopped working, a problem caused the program to stop working correctly. Windows will close the program and notify you if a solution is available. Podobno se zgodi z media playerjem... Prijatelj mi je naložil gor video studio, ki se prav tako zapre in javi enako, ko ga zaženem... Skratka nič ne deluje... Imela sem željo, če bi bilo možno, da bi na particiji d (imam dve, c in d) inštalirala xp-je, v katerih naj bi navedeni programi delovali...
Prijatelj ni mogel naložiti xp-jev, javilo je, da ne zazna oz. Da ni prazne particije, kamor bi lahko inštaliral, da naj vstavim prazen disk...
Folk men se meša... Ne vem, kaj naj nardim... A če je računalnik pod garancijo, obsega tudi to, da mi ponovno naložijo visto, če ta ne deluje, tako kot bi morala... Pravijo, da je priporočljivo imeti za visto 4 gb rama... Zakaj so mi potem sploh v osnovi že naložili gor visto, čeprav imam samo dva gb rama... Čeprav se mi zdi, da bi vseeno moral delat, saj ima potem še 1gm intel turbo memory... Računalnik ni slab... Vista je v kurcu! Niti dream weaver, photoshop, illustrator, ipd. Nic ne deluje... Vse se mi zapre in javi, kar sem napisala... Poslala sem bug report pa nobenega odgovora. Čas beži, jaz imam datum do katerega moram zmontirat zadeve, računalnik pa štrajka!
Mi lahko kako lepo prosim pomagate?
Koliko bi prišlo, če nekomu plačam, da mi to naredi? Ali to spada pod garancijo, če rečem, da mi že od zaćetka windows movie maker ne dela? Želim si imeti na eni particiji xp-je, na drugi pa visto... Kar pomeni, da ko bi uporabljala adobe premiere in movie maker ter zahtevnejše programe bi bila na xp particiji, za vse ostalo pa bi uporabljala visto! A je imel kdo podoben problem?
Kaj pa tisto trokiranje pomeni? Zares moram pohvalit kmplayer! Najboljši player ever je! Čisto vse predvaja... Tudi vse tiste fajle, ki so skonvertirani iz mp4 to avi... Kar mi bs in media sploh ne...
Ga toplo priporočam... Jaz bs playerja sploh ne bom uporabljala več...
Folk prosim vas za čimveč odgovorov, fantje zihr veste v čemu je fora, saj ste namreč izkušeni računalničarji...
Prisrčno hvala in lep pozdrav!
Chiara
nujno potrebujem pomoč, usmilite me se in ne skoparite z odgovori!

jest10 ::

Najprej pobriši odvečne klicaje in naredi NORMALEN naslov. Potem ti bo pa MOGOČE kdo pomagal.

Tomay ::

Najprej si preberi pravila, naj naslov teme vsaj približno odseva problem.
Za namestitev xp-jev pa potrebuješ ali kak slipstream xp cd, ki podpira gonilnike za kontroler, ali pa v biosu preklopit opcijo kako uporablja diske, da jih bodo tudi xp-ji videli.
Voodoo 4Ever

chiara ::

hvala...nisem zvesta uporabnica forumov, zato ne vem, se opravičujem....
kolega,ki mi je poskušal inštalirat xp-je na particije d, je imel 4 različne verzije s sabo pa ni nobene zagnalo...sploh ne prebere cd-ja...javi da naj vstavim prazen disk, s tem misli, da ne najde prazne particije...je ne zazna...

tommy boy ::

Jaz imam podoben prenosnik kot ti in je za Visto čisto dovolj 2gb rama. Kar se pa tiče nalaganja xpjev so pa že bile debate o tem kaj je boljše imeti gor. Ne vem kaj vsi nekaj pravite da na Visti ne delajo določeni programi. Meni dela čisto vse, pa imam za šolo in drugače kar veliko nameščenih programov tudi starejših izdaj.

Kar se tiče pa tvojega problema, pa ima tvoj prenosnik skrito particijo s prednameščeno Visto Home Premium. Samo problem je v tem ko neznam kako se to prikliče da ti zbriše vse in ponovno nazaj naloži Visto. To ti bo pa še kater drug znal povedat.

lp

Saintek ::

Tudi sam lahko potrdim, da na moji visti home premium, ki je prišla s prenosnikom ni šlo instalirat adobe cs3 programov zato sem moral namestiti xp-je, ker dela vse.

chiara ::

a res? kako pa si lahko naredim dve particiji, da bi imela na eni xp-je na eni pa visto? nekje sem zasledila, da če se odločiš za to, da moraš najprej naložiti xp-je, šele nato visto...
hvala za odgovor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za OBDELAVO videa (filmov iz HD kamere)

Oddelek: Zvok in slika
1010383 (3014) PacificBlue
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264474 (64066) Seljak
»

Program za editiranje videa

Oddelek: Programska oprema
223340 (3047) poweroff
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286104 (5069) Tomay
»

Windows movie maker in DivX

Oddelek: Zvok in slika
72483 (2380) ~Panter~

Več podobnih tem