» »

IP po e-posti

IP po e-posti

bosmla ::

Zdravo

Mala tezava... Prijateljici veckrat pomagam resevati tezave (npr. pri delu v PS, Corel, itd) preko VNC - tezava je v tem, ker ima dinamicni IP (sama nima interesa, da bi si zapomnila kaj je to).

Vprasal bi ce kdo pozna resitev oz. program, ki bi sporocil njen IP na e-mail naslov - oz. podobno?

Hvala in l.p.

trnvpeti ::

ddns

blackbfm ::

Tole si poglej:
http://www.uvnc.com/addons/singleclick....

Malo časa si morš vzet da si pri sebi naštimaš router oz. firewall ter ip oz. host. Je pa potem za uporabnika kateremu želiš zrihtat komp lažje ker na drugi strani ni treba nič štimat, samo zažene, 2x klikne in to je to.

Tilen ::

Ali pa da pri ISP zaprosi za statični IP naslov. Bi moralo biti free of charge. Kateri pa je ponudnik storitev?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Klenobo ::

DynDNS ji namesti in boš do nje dostopal preko imena.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

bosmla ::

@trnvpeti ddns - dobra ideja kateri je free in dober?

@blackclw zanimivo vendar je se vedno potreben dogovor kdaj ona stisne (sedaj pusti prizgano in jaz naredim ko imam cas)

@Tilen Siol (ker imajo 4 rac. pa brez ruterja...)

bosmla ::

Resil z DynDNS ce je kaksna bolsa ideja se priporocam :D

Tilen ::

@Tilen Siol (ker imajo 4 rac. pa brez ruterja...)

Potem imajo vrjetno Ganymede? Se ga da v router prekonfigurirat...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

Kaj pa uporaba remote assistanca iz WinXP? Zadeva zna sama mejl poslati z ustrezno zahtevo, ti pa samo na link klikneš in si že povezan na računalnik.
The truth is rarely pure and never simple.

bosmla ::

@Tilen ne bi rad, da pol ne bi kaj delalo

@Mavrik Dostopam tudi z Mac-om pa se iz Linuksa tako da...

Sem pa nasel to (shit to z linki bi lahko porihtali).

Tilen ::

Kaj je pa narobe z DynDNS, kot je že nekdo zgoraj omenil? Zadeva preverjeno deluje zelo OK. Pa ne rabiš nobenih mailov ipd.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bosmla ::

Pet postov zgoraj sem napisal, da sem pravkar naredil z DynDNS - edino ne vem koliko je servis zanesljiv??

Tilen ::

Se opravičujem. Zadeva je zelo zanesljiva. Drugače se da tole direktno kar na routerju nastavit. V tvojem primeru sicer ta opcija odpade.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

LogmeIn free varijanta ti odtehta vse, brez nastavljanja portov na routerju, edino ga je treba omogočiti na mašini kjer je instaliran, to pa že sami xp-ji vprašajo. Ne rabiš ničesar več, razen seveda da dela internet in je lognein enablan. LP

bosmla ::

Ne bi rad izpadel paranoik... ampak LogMeIn zadeva tece na njihovem serverju in imajo posledicno vpogled (in dostop :O) do vsega... ali pa se motim?
Izgleda pa fletno. Kaj na masini kjer je instaliran omogoca tudi zagon v starup-u ali pa tezi uporabniku, ko se hoces priklopit (ker delam ob cudnih urah, ko ponavadi nje ni zraven)?

jan01 ::

Zakaj bi se silil s oskubljeno free varijanto logmein...
Kar uporabiš hamachi(oz po novem logmein hamachi free), da ustvariš privaten network, potem pa se preprosto povežeš s remote desktopom...

#000000 ::

Jest mam Logmein že več kot leto in pol, na vsaki mašini ki jo kej rihtam ga instaliram, pač iz preventive če človek kej pozabi ipd. da mi ni treba hodit nekomu na dom. Lahko pa uporabiš Tight VNC in recimo duc moraš odpirat porte na routerji in kompu, ampak se boš bolje počutil, ker je "kao" bolj varen od logmein-a :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

norcuron ::

Men je NO-IP služu čist gut, dokler nisem šaltal na statiko.
Great are mysteries of the mind ... or not?

bosmla ::

@#000000 Koliko pa mora vedat oni na server strani? Mora kaj klikat ali se priklopis kadar te je volja in ni potrebe po klikanju na kompu na katerega se priklucis?

Se mi zdi DynDNS bolsi servis kot NoIP pri katerem moras (pri free) 60 dni na novo aktivirat...

#000000 ::

Ne ona ne rabi nič čačkat, ti ji instaliraš software in s tem si končal, ker se itak program postavi in sporoči na server da je povezljiv, ti se prijaviš na logmein stran, in tam imaš svoj user panel kjer so prikazani vsi računalniki na katere si zadevo instaliral z svojim uporabniškim imenom, potem samo izbereš do katerega bi dostopal vpišeš pass za dostop katerega določiš med instalacijo programa na njeni mašini in preko brskalnika dostopaš na njen comp. Uglavnem simpl ko pasulj in zastonj, seveda imajo tudi plačljive verzije ki omogočajo še veliko drugih zadev, ampak men zadošča free. LP

mspiller ::

Jaz uporabljam VNC server + putty. Pa eno batch skripto, ki vse to postavi.
Zadeva deluje tako, da postavi VNC streznik, potem se pa poveze putty na moj streznik preko private kljuca in naredu remote tunnel k meni. Doma imam pa domeno in staticen ip. Potem pa se samo jest povezem preko vnc na svojo linux masino in to je to.

Prednost je, da lahko postimam komp, tudi ce nism se nikoli bil na njegovem kompu. Pac posljem po mailu 1mb zip, un pa samo batch pozene pa je. Nobenih port forwarding in podobnega stimanja na routerju. Slabost, da mora un poklikat, da se lahko povezes, je za moje potrebe celo prednost :).

mspiller ::

Ce pa se to ne bo dovolj, bom pa naredil ActiveX ali pa XPI, ki se bo odpakiral in namestil kar preko browserja. Par urc dela :)
Predvidevam, da podobno dela: "LogMeIn Rescue - Support remote PCs, Macs and smartphones over the web without
pre-installing software."

bosmla ::

Nic zaenkrat bo VNC + DynDNS bom pa preiskusil tudi Logmein na eni brezvezni masini...

TekO ::

A tistih 15sec ki bi ji vzelo, da gre na www.whatismyip.com ter ti tiste velke cifre (aka IP) naprej posreduje je preveč zamudno? :)
..al sem jaz narobe razumel vprašanje (?)
Ideas are bulletproof.

bosmla ::

Ja ce je zraven racunalnika se gre (ceprav je potrebno vodit po telefonu :8)) ker pa imam cas ponavadi ob cisto drugih urah ona pusti zadevo sredi dela jaz pa vskocim ko lahko...

urosh ::

Je boljša - teamwiever ;) Pa še free je za home use :D

detroit ::

jst sm uporablu gajba.net, če je pa že kdo odgovoru pa jbg:D
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote Desktop, nastavitev

Oddelek: Omrežja in internet
337743 (4617) fosil
»

Instant internet -> Dostop od zunaj??

Oddelek: Omrežja in internet
51173 (1053) amigo_no1
»

Beleženje dinamičnega IPja?

Oddelek: Omrežja in internet
101333 (1119) ArchNem
»

Oddaljeno namizje

Oddelek: Pomoč in nasveti
71824 (1686) m.i.h.a.
»

Postavitev FTP streznika

Oddelek: Omrežja in internet
132822 (2649) feliche

Več podobnih tem