» »

Branje 5 - 8 let starih CDRjev

Branje 5 - 8 let starih CDRjev

Jon ::

Ima kdo izkusnje s poganjanjem starih CDRjev? CDRji so 5 - 8 let sedeli v omari, sedaj pa jih moj kombinirani CD/DVD pogon prebere le cca 10%. CDji niso fizicno poskodovani, samo so ocitno tako mocno degradirali, da branje ni mozno. Je pa tudi moj pogon ze vsaj 3 leta star.

Ima kdo izkusnje, so novi CD pogoni kaj boljsi pri branju taksnih starih CDjev?

urban99 ::

mogoče ti uspe s CDRoller, ampak to traja in traja...

Pyr0Beast ::

Uff, .. še posebej, če so kakšn low-class stuff ne boš veliko dol dobil.
Jst sem jih ene 50 prekopiral na disk (ceneje kot ponovna peka). Od tega jih je bilo okoli 20% težko berljivih, pa se potem nisem kaj veliko ukvarjal z njimi, ker ni bilo kaj dosti pomembnega gor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Jon ::

Urban tnx, cdroller delno pomaga.

Edini CDji ki se vedno delajo kot novi, so 9 let stari Traxdata gold. Vse ostalo bo ocitno samo za v smeti.

kixs ::

Probaj CD prebrati v vec enotah. Nekatere enote zelo slabo berejo dolocene CD-je. Se mi se danes kdaj zgodi, da v sluzbi zapoham kaksen DVD+RW in le-ta ni berljiv na mojem doma - dolocenih fajlov ne prebere. V sluzbi ga potem spet normalno prebere.

Imam tudi CDR-e iz leta 1996 in so lepo berljivi. Nisem pa nic posebnega skrbel za njih.

kixs ::

Jon:

ja, vse stare CD-R imam Gold varijanto - najvec ravno Traxdata, ki so takrat bili sinonim za kvaliteto - ocitno res ;)

Bom za foro danes preveril Smartbuy CDje stare cca 4-5 let.

Scorpia ::

Men sony-jevi cdji se zmer delajo, tudi 5 let in več stari. Jih imam tudi v avtu pa nič ne poskakuje oz. zatika. Ker kolikor vidim od takrat ko sem jih kupil pa danes se niso kej bistveno spremenili. Od ostalih imajo nad folijo še nekaj, kar zmanjša poškodbo same folije, kjer se shranuje. Čeprov tudi verbatim ima take, sam z njimi nikol nisem bil zadovoljen, so prehitro šli v smeti. Očitno ne marajo vročino v avtu. Ostali so bolj ali manj prozorni.
////

ST-777 ::

Največ imam CDR-jev znamke Sony, nekateri so stari 6 let in vse pekač prebere.

Za Verbatim CDR, ki ima na ovitku oznako Extra Protection, pravi firma, da ima: "100 years archival life.... Superior resistance to UV irradiation". Ena plošča te znamke, ki ima 800 MB, stane pri nas 0,5€, kar ni veliko, če zdržijo res 100 let, vendar se mi zdi to malo verjetno.

StratOS ::

Ja, lahko če jo imaš zapakirano in zaščiteno pred propadanjem, za 100 let pa skoraj da ne bo več pogona, ki bo to znal prebrati.
Moj najstarejši CD-Audio plošček, ki sem ga dobil CD-R je star malce več kot 11 let, pa še dela brezhibno :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Gjurisic ::

Težko boš rabil kakega manjšega strokovnjaka?

blackbfm ::

Za Verbatim CDR, ki ima na ovitku oznako Extra Protection, pravi firma, da ima: "100 years archival life.... Superior resistance to UV irradiation".


Ob tem sem se pa res nasmejal. Take stvari še v filmih niso možne ne pa v realnosti :D

OZZY ::

Problem pri ohranitvi podatkov je v kvaliteti zapisovanja samega pekača, ki zapisuje različne medije z različno kvaliteto. Potem pa so tu še sami mediji, katerih obstojnost podatkov je različna zaradi več faktorjev.
Je pa res, da so taxdata gold tud pri meni še vedno berljivi, medtem ko so bili včasih eni princo in le-ti so popolnoma neuporabni. Podobno kot traxdata se obnesejo tudi samsungi, s katerimiima pekač malo problemov a jih prebere pri nižji hitrosti.
Go with the flow.

StratOS ::

Kvaliteta zapisovanja pekača - bi rekel prej natančneje naštimana frekvenca žarkov, drugače je seveda odvisno največ od kvalitete nanosnega polikarbonatnega sloja - nosilca podatkov in zaščite.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Dead_Eye ::

haha, ja vsi Princo ki jih imam niso več beli amapak taki bež do rjavi :D
The one and only

OZZY ::

Čeprav je mel princo pred cc10 leti več vrst cdjev naenkrat v prodaji..Sem jih nabavljal v Avstriji..Eni so bli gold, drugi blue tretji pa srebrno zlati...In prav zlati so se še najbolje obnesli a so bili tudi dražji od obeh ostalih.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297221 (26323) pingo76
»

Verbatimov USB ključ in program V-Safe

Oddelek: Pomoč in nasveti
191745 (1346) toky
»

Diskete prihodnosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
677935 (5503) CaqKa
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379568 (5892) jastreb
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978413 (6659) Zheegec

Več podobnih tem