» »

Ne predvaja AVI filmčka

Ne predvaja AVI filmčka

luky ::

Z digitalnim aparatom Canon A550 sem posnel filmček na SD kartico 1 Mb. Nato sem to prenesel na PC. Digitalec mi naredi filmček z končnico .avi. Ko pa hočem to predvajat pa mi Media player napiše naslednje:

Windows Media Player ne more predvajati datoteke. Morda ne podpira vrste datoteke ali kodeka, s katerim je bila stisnjena.

Prosim če ima kdo kakšno rešitev. Imam pa Visto in naložene zadnje Codece 4.6.4 verzijo.

lp.

Nagi Bator ::

Ja, nimas kodeka katerega uporablja tvoj fotoaparat.
Lahko namestis ta kodek ali pa, kar je verjetno boljsa resitev, uporabis VLC player, al' pa FFDSHOW namesto kodekov, ki jih imas sedaj.

jan01 ::

mislim, da uporablja mjeg, torej zloadej si najnovejšo različico ffdshowa(iz npr free-codecs, ne pa kake zastarele...)

KoMar- ::

MJPEG.

astrofizik ::

ja kaj pa če je 1mb premalo in ga ni mogu čist narest (fotoparat)

KoMar- ::

Res je nekam malo, ja... ker MJPEG zasede precej prostora.

luky ::

Moj aparat dela končnice.avi in mislim, ker sem snemal do konca dokler ni napisal da je kartica polna po vsej verjetnosti ni mogel zadevo dobro zaključiti.
Namreč VLC Player mi ta filmček predvaja, vendar na začetku napiše da najprej mora popraviti neke indexe, potem pa začne predvajati.

A se da ta zadeva s čim popraviti, ker VLC player nima potem opcije, da bi tisto kar je popravil lahko shranil.

lp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158462 (13610) BaRtMaN
»

kodeki

Oddelek: Zvok in slika
183127 (2146) matmel
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116984 (9869) GrimReaper
»

Predvajanje HD filmov z končnico .mkv

Oddelek: Pomoč in nasveti
96736 (5545) HudPes
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403099 (3099) jan01

Več podobnih tem