» »

Kdo je bolha.com ?

Kdo je bolha.com ?

«
1
2

javr ::

na na bolha.com sem se prijavil/registriral 20. januarja 2003 .
Po petih letih (3. maja 2008) mi tamkajšnji strokovni kader pošlje email:"ker pri prijavi (registraciji) niste oddali popolnih osebnih podatkov (polno ime in priimek, naslov, telefon...), smo vam onemogocili dostop do Bolhe." Podpisano z "Lep pozdrav,
vasa Bolha". Nobenega imena, priimka, naslova in telefona.
Podobne izkušnje ?

MihaFirst ::

Aleš Blatnik
Kosovelova 47
Ljubljana, SI 1000
SI

bond007 ::

Sicer ne bo ravno odgovor na tvoje vprašanje, ampak vseeno. Opazil sem, da se je bolha začela obnašati zelo POŽREŠNO. Od njihove "uspešne" prenove naprej, so cene za najbolj preprosto (osnovno) trgovino na bolhi najpej podvojili (iz 12€ na 24€ mesečno), od meseca marca naprej pa so začeli zaračunavati kar 36€ mesečno !
Torej v manj kot letu dni, so cene dvignili za 300%, hkrati pa omejili oglaševanje na 30 izdelkov (prej 100). Mislim, da bi nujno potrebovali kakšno konkurenco, ker s cenami pomoje močno pretiravajo.

Good Guy ::

se jim že splača
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Ziga Dolhar ::

Le manjši "jamr" nad njihovo politiko.

Dobim zadnjič en njihov spam. Iščem link za odjavo - nič ne najdem. Se prijavim na bolho in iščem v nastavitvah odjavo s spema - nič ne najdem. Jim pošljem mejl:


Spoštovani,

v vašem zadnjem e-poštnem sporočilu nisem našel povezave za odjavo z
vaših novic. Prav tako ustrezne nastavitve ne najdem v "Osebnih
nastavitvah".

Prosim za obrazložitev.

Hvala in lep pozdrav,

Žiga Dolhar
uporabnisko ime: ---


Njihov odgovor, 23.3.2008:

Pozdravljeni,

Bolhin informator v skladu s pravili uporabe posiljamo le uporabnikom Bolhe, da jih obvescamo o aktivnostih Bolhe.
www.bolha.com/disclaimer.php

Informatorja ne posljemo niti vsak mesec, tako da ne gre za pretirano posiljanje. Uporaba Bolhe je sicer brezplacna.

Informator spodbuja ljudi k pogostejsi uporabi Bolhe - ceprav za koga morda motec, je s tega stalisca dober za vse Bolhine uporabnike - tudi za vas.

Ce informatorja nikakor ne zelite vec prejemati, nam sporocite, da deaktiviramo vase uporabnisko ime - a s tem tudi Bolhe ne boste mogli vec uporabljati.

Lep pozdrav,
vasa Bolha
trg mnogih priloznosti
www.bolha.com


Od takrat sem dobil še dve sporočili. Če jih na kratko povzamem:

1. 2.4.2008, subject "Bolha - preurejena rubrika Dom in gradnja"
- oglas za iTiVi
- "Tokrat zelo kratko uporabniško sporočilo:
Spomladi mnogi med nami preurejamo, prenavljamo ali celo gradimo. Na Bolhi smo zaradi tega nekoliko preuredili rubriko Dom in gradnja. Namesto ene rubrike sta sedaj kar dve: tako je vse za dom v svoji rubriki, za gradnjo pa v svoji.
"

2. 24.4.2008, subject "Bolha - kam za prvomajske praznike"
- oglas Quelle
- oglaševanje njihove "Turizem" kategorije.

--

Torej, Bolha me obvešča o svojih "aktivnostih", kar je popolnoma res, saj gre povsod za oglaševanje njih samih oz. pospeševanje prodaje. Verjamem celo, da je to "v skladu" z njihovimi pravili. (Smeh.) Ironično, deklariranega "oglasa" je bilo v obeh primerih približno toliko, kot "obvestila o aktivnosti(h)".

Informatorja ne posljemo niti vsak mesec, tako da ne gre za pretirano posiljanje.


Tudi to je verjetno res. Tokrat sem le slučajno v obdobju enega meseca prejel tri oglasna sporočila.

Informator spodbuja ljudi k pogostejsi uporabi Bolhe - ceprav za koga morda motec, je s tega stalisca dober za vse Bolhine uporabnike - tudi za vas.


:D:D:D Na, bodo pa že vedl! 8-)

Ce informatorja nikakor ne zelite vec prejemati, nam sporocite, da deaktiviramo vase uporabnisko ime - a s tem tudi Bolhe ne boste mogli vec uporabljati.


Well, let's do it.

(Očitno jim je vseeno v interesu manj uporabnikov, kot pa da nas nekaterih pač ne bi "obveščali o aktivnostih svojih sponzorjev". Ups, aktivnostih bolhe.)

p.s.: če sem iskren, popolnoma dopuščam možnost, da v bistvu ne pošiljajo informatorja vsem zato, ker bi tako pisalo v pravilih, ampak so ugotovili, da se jim ne da programirat unsubscribanja, in so pač tako zapisali v svoja pravila.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

zee ::

nekaj časa dobival, ko mi je začelo presedati sem zadevo v Gmailu označil kot spam in odtlej nimam več teh težav z njihovim spamom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nocutius ::

Jaz imam vsaj od njihove prenove naprej precej slab občutek glede bolhe. Vedno na slabše jim gre, vse manj so boljši trg in vse bolj reklamna agencija. Več kot očitno jim manjka ena resna konkurenca. Tista sporočila z bolhe pa jaz osebno dobivam zelo redko.
Jaz sem ob prijavi celo vpisal svoje prave podatke. Mogoče so malo tečni glede tega, da bi kao bil neki red, da bi ljudje bolj resno vzeli svoje početje na bolhi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nocutius ()

T0RN4D0 ::

Ma sej je vseskupi samo še ena trgovina, nov dizajn je slabši od starejšga, tole s tem informatorjem je tud za ustrelit... ampak dobr, so pač edini :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Samson ::

Tocno tako kot je napisal torn4do. Iz stare bolhe je ratala reklamna agencija in trgovina na netu. Probajte vpisat v iskanje kaksen artikel in poglejte koliko bo "boljsakov" in koliko trgovinskih zadetkov. Isto storite nekaj dni zapored. Bolha nima prvotnega namena ki je prodaja normalnih uporabnikov, temvec je mala spletna prodajalna novih in renomiranih trgovin.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Samson ::

Drugace pa admini: imate izkusnje, imate jajca kakor je videt. Naredite nekaj v stilu ebay-a. Prijelo bi se 10000%...in bolha odfuka k 500 mater.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Tody ::

Zakaj Admini? Še za slo-tech nimajo časa... To se more lotit neka ekipa, ki bo dala eno leto svojega dela zastojn da bo mogoče drugo leto kasirala... Sej maš polno spletnih trgovin oz oglasnikov tud slovenskih po netu ampak če ni ekipe in je en mulc naložil skripto pač to ni lih to ane?

T0RN4D0 ::

Hm, hec je v tem da to kar dela bolha je precej bolj dobičkonosno kot pa stran kjer uporabniki mečejo gor oglase in ti kradejo bandwidth. Trgovine za oglaševanje lepo plačujejo, medtem ko navadni userji v primeru dan i brezplačno strani ne bi niti povohal :) Poleg tega pa tud če neki nardiš mora bit zadeva že v štartu zastavljena bolje kot bolha, ki je mela par let časa se prilagajat, spreminjat in "popravljat" (pokvarjat :D), potem bi rabu še ustrezno oglaševanje, ker za to, da takšna stran laufa je dobro da jo pozna praktično vsak, tako kot pozna bolho... Skratka niso tako enostavne zadeve, bi pa bil mogoče zanimiv slovenski e-bay, samo to je spet podobn šmorn kot bolha (trgovine)...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Gandalfar ::

no, no.. sej vedno gres lahko raisat denar za taksne podvige. Ni vse cisto crno.

NorK ::

Podoben šmorn je lahko boljši šmorn.
Itak pa obstaja več načinov oglaševanja. Tudi brezplačni.
- Zadevo lahko predstaviš na forumih, oziroma ti pri tem pomagajo še prijatelji. Spamanje ni dobra rešitev.
- Po raznih koncih Slovenije postaviš ljudi s tablami - spet prijatelji.
...

Če se zadeve lotiš profesionalno in jo kvalitetno izvedeš, lahko prehitiš Bolho. Moraš pa dobro poznati njene šibke točke in jih izkoristiti v svoj prid.

Je kdo za? :)

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

IceIceBaby ::

Itak pa obstaja več načinov oglaševanja. Tudi brezplačni.


Sem zelo navdušen nad "gverilskimi" metodami, ampak iz izkušenj ti lahko povem, da še vseeno potrebuješ ogromno denarja za promocijo in marketing, če se greš tak portal za široko potrošnjo. Pa nekaj znanja tudi, da ne mečeš denarja v neproduktivne oglase.

Drugače pa zanimiva ideja :)

NorK ::

Se zavedam, da gverila ne more doseči vsega. Je pa lahko lepo dopolnilo drugim metodam. Če na začetku nimaš denarja, boš pač gverilec, ko boš imel denar pa začneš uporabljati še druge načine.

IceIceBaby ::

Treba je že na začetku vložiti nekaj denarja, da sploh poženeš vse skupaj.

Je pa res, da lahko z malo iznajdljivosti s 5k eur narediš večji učinek kot kakšna neumna agencija s 50.

NorK ::

Točno tako. Če se bomo tega res lotili, bomo že naredili primerno strategijo. :)

ahac ::

Imo.. Slovenija ne potrebuje ebay wannabe (to je že bolha) ampak nekaj takega kot je craigslist. Torej.. enostavno za uporabo, brez nepotrebne grafike, brez email spama, itd.

Sicer pa obstaja že kar nekaj strani z oglasi, ki pa po popularnosti nikol ne bodo dosegle niti delčka bolhe. Če bi želel kaj več kot je tisto bi se moral res potrudit z promocijo.

Jaz sem za. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

NorK ::

Bolha je že, ampak zakaj bi se sekirali za njen biznis? Če bi bili boljši od njih, bodo bolhci pač sami krivi za to. Itak lahko že zdaj razmišljamo kako bi se v prihodnosti razširili, če bi posel dobro stekel. Potrebno je pa postaviti temelje za nadgradnje.

ahac ::

To nisem napisal zarad tega, ker bolha že obstaja... ampak zato, ker mislim, da Slovence ne zanima veliko več kot samo mali oglasi. Bolha ima možnost avkcije.. ampak kolk ljudi to dejansko uporablja? Mislm, da zelo malo (za razliko od Američanov na ebayu).
Zato bi bila stran podobna craigslistu (samo mali oglasi kot v kakšnem oglasniku) mogoče bolj zanimiva.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

c3p0 ::

In zakaj nihče ne uporablja avkcij? Ker ko daš avkcijo, takoj pade 10 mailov, če bi slučajno zadevo dal za malo višjo ceno kot je trenutno na avkciji, pa 10 takih, ki ne razumejo pojma avkcija
in bi stvar kar kupili za trenutno ceno. Bognedaj da objaviš še telefonsko, mira ne bo še nekaj mesecev (ker tudi če izbrišeš oglas, ga še lep čas izvohajo preko googla).

Bolha je trenutno primerna le kot oglasnik spletnih trgovin, kar tudi v 90% je. Od prenove naprej je izgubila veliko tudi na preglednosti, resnosti pa nikoli ni bilo. Zato je le še en spletni oglasnik, z eBayem se niti ne more primerjati.

Konkurenca pa je zaenkrat še bolj leva od njih samih, vsebinsko primerljivi sistemi so ali grdi in nepregledni, ali neuporabni. Believe me, I've looked...

JanezC ::

Jah, zakaj bi licitiral, če ni treba. Po vrhu pa je že začetna cena na licitaciji večja, kakor sosednji oglas za isto stvar. Jaz osebno mislim, da tisti, ki pri nas dajejo "crap" na Bolho in mislijo, da bodo s tem ful veliko dobili - ne vedo točno, zakaj je licitacija. Naredite primerjavo med Bolho in eBayem, pa bo veliko enakih stvari, ki bi jih nekateri radi poceni kupili na eBayu in drago prodajali na Bolhi - malo morgen...
Pa še to, bolje Bolha, kakor pa nič. Prodal sem veliko stvari preko nje in tudi nekaj kupil in, če na Bolhi ni slike, in je aukcija, sigurno ne bom zainteresiran za nakup. Napiši za koliko prodajaš in če je realno bo hitro šlo.
Jaz pač kupujem preko Bolhe, seveda mi pa ne boste mogli utrapiti star Gorenje televizor za 300 evrov.

dronyx ::

Bolha sploh ni več sejem rabljene robe, ampak predvsem nekaj podobnega kot spletna stran ceneje.si. V poplavi trgovin in očitno novih izdelkov, se ostali pravi oglasi rabljenega blaga skrijejo. Pa tudi ne vem, če je za trgovine (in kupce) ravno pametno, da ko vtipkaš PS3 dobiš vse trgovce, ki konzolo prodajajo in po kakšni ceni. Sicer pa ni vse samo v ceni. Jaz nikdar ne kupujem ničesar dražjega v raznih spletnih trgovinah, ki jih ne poznam in običajno poslujejo iz poštnega nabiralnika.

Se mi pa zdi, da je naš spletni trg zrel za nov, pravi oglasnik s samo rabljenimi rečmi, kot je bil nekoč bolha, preden so lastniki ugotovili, da imajo ogromno spletnega prometa in da se da iz tega delati denar.

Veselo na delo.

blog: Dr. Onyx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

ahac ::

btw, saj obstaja še salomon.si
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

MeGreat ::

Obstaja, samo rabiš malo manj kot diplomo, da znaš tam oddati oglas

ahac ::

OK.. pol je pa zmenjeno. Rečemo Primožu za privat oddelk foruma, da se menimo... in začnemo nekaj boljšega delat. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

V-i-p ::

OFF: Še s-tja se ne fura kej preveč dobro, kaj šele kaj takega...>:D
ON: stvar definitivno je zanimiva. Pravi pristop, volja in nekaj kapitala, pa si zmagal. Poješ bolho na celi črti. Sicer ne takoj, ampak...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MeGreat ::

Ja sigurno. Bolha je preveč ukoreninjena in poznana.. Ljudje pogledajo na druge strani in če pač ni oglasov ne pridejo več nazaj. Pravtako na taki strani jaz nebi pisal oglasa, kjer stran berejo admin pa še trije njegovi kolegi..
Na bolhi se odkljuka išči po trgovinah in ti lepo pokaže samo oglase uporabnikov

Prepozno je zdaj, kaj takega bi bilo aktualno 5-10 let nazaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

Tody ::

MeGreat tako govorijo samo luzerji :)

Z pravim marketingom se da marsikaj spreobrnit, ti moreš seveda pogruntat način zakaj bi nekdo dajal oglas in še več zakaj bi nekdo kupoval pri tebi, potem pa čut v ljudje da na čim več mest dajo oglas sam prevlada :D

MeGreat ::

Denarni vložek bi bil zelo visok- in to če sam obvladaš php programiranje ter dizajn. Marketing in oglaševanje nista poceni. In takoj ko bo bolha opazila upad obiskovalcev bodo začeli z dodajanjem funkcij.
Če bo imela nova oglaševalska stran več funkcij, bo takoj potrebno več bandwidtha in procesorske moči. Vložek bo bil visok, uspeh pa je vse prej kot zagotovljen- poglej koliko oglasnikov je..

tintorel ::

Saj google je tudi pometel z zelo dobro pozicioniranim yahoo-jem...

MeGreat ::

Čisto nekaj drugega. Yahoo je zanič, ker je veliko več kot iskalnik. Je neke vrste portal z milijon reklamami, ki ni primeren za začetnike. Takrat je pač splet rabil preprost iskalnik in google je to ponudil. Poleg tega google ni odvisen od vnosa uporabnikov..

Tody ::

Od česa pa je? Google ima svoje bogatsvo le in samo zahvaljujoč googleads in sponzorskim povezavam... Torej je že tukaj konkurenca.

Če imaš ekipo ljudi, ki se jim da delat, lahko marketing pride dost zastojn, ker reklame na TV in palakti pač so danes (sploh za internetne strani) samo utrjevanje znamke, to pa narediš šele potem ko uvedeš znamko.

Sam nevem, kakšen je trg z rabljenimi stvarmi, jaz nikoli nisem nič kupil niti prodal prek takih sistemov, je pa smisel to da ma vsak forum tudi oddelek mali oglasi dost velik znak da folk to rabi. Treba je zadevo samo zapakirat tako da bo ljudem všeč.

LordTado ::

meni so tut že dva akaunta skinli,ker se nisem ojavil vedno ali neka taka fora...

žalostno

dronyx ::

Bistvo je po moje dodana vrednost. V kapitalizmu ponavadi stvari delujejo tako, da če se nekaj izkaže kot zlata žila, se hitro pojavi konkurenca in ne boš ti dolgo edini oglasnik. Če bi se jaz lotil projekta nove Bolhe (recimo Seršena 2.0), potem bi pogledal, kaj Bolha trenutno omogoča, kaj uporabnikom ne ustreza (recimo zadnja prenova zanesljivo) in kakšne "feature" bi se dalo še dodati.

Ne vem če recimo Bolha omogoča, samo ena možnost bi bila, da se jaz naročim na obveščanje prek SMSja ali emaila samo za določen tip izdelka ali model, cenovni razpon in podobno. Da mi ni potrebno stalno čekirat spletne strani in nalagat njihove oglase (imam sicer povsod nameščen adblocker za Firefoxa).

BLOG: dr. Onyx

SasoS ::

Danes so poslali 4 iste maile...
A jih bo kdo prijavil? Vsako masovno pošiljanje mora imeti možnost odjave...tudi po slovenski zakonodaji. Vem ker smo zdaj delali za firmo in so dosti strogi pogoji...

Ziga Dolhar ::

Danes so poslali 4 iste maile...
A jih bo kdo prijavil? Vsako masovno pošiljanje mora imeti možnost odjave...tudi po slovenski zakonodaji. Vem ker smo zdaj delali za firmo in so dosti strogi pogoji...


Ne razumes, to je DOBRO tudi ZATE! :-)
https://dolhar.si/

Tody ::

Avto bi lahko zadel!! Sicer pa zakaj jih ne prijaviš ti ?

tonic ::

tudi jaz sem danes dobil štiri (4!) njihove enake maile :)

p.s.
zgleda da se je skripta za spemanje malo zaciklala, al pa jim je vmes internetna povezava padla pa so ponovili, al pa...

NorK ::

Sam jih prijavi. Če boste vsi čakali na druge, na koncu ne bo nobenega učinka. Pa ne samo glede teh mejlov.

Keyser Soze ::

Se še nisem ubadal s tem. Kako pa teče ta prijava? Spama?
OM, F, G!

SasoS ::

http://www.arnes.si/spam/zakonodaja.html. Nadzor opravljata APEK in TIRS. APEK je bil obveščen, dal sem tudi link do te teme.

NorK ::

Če gre za slovenske spamerje, pišeš na Tržni inšpektorat RS in navedeš pomembne podatke - kdo, kaj, koliko...

K0K0 ::

Ma za tiste 3 maile na leto se vam pa res nebi blo treba obremenjevat. Se prov vidi da ste jim fouš, ker sami ne znate druzga kot kritizirat in pametovat.

rdecaluc ::

Če mi brez obvestila začno pošiljat maile , pa ne samo par na leto ampak več na mesec , velikokrat tudi teden ... temu jz pravim spam .
Est modus in rebus. ,typos

NorK ::

K0K0, a mogoče vohuniš za nami, da veš česa (ni)smo sposobni? Heh. Argumentiraj svojo trditev pa ti bom verjel.

Tody ::

Aroganco je treba kaznovat, prav tako zabitost, vsak program za pošiljanje masovne pošte ma to funkcijo, če jo oni nočejo (zadeva ni neka visoka znanost) implementirat potem, al so butasti al pa arogantni

Mulh ::

Z veseljem se tudi sam pridružim teamu za izdelavo nove "bolhe".
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diler.si - uradni Bolha killer je live (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24050187 (24111) Blinder
»

Z bolha.com je konec - kam naj grem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419486 (15120) Ziga Dolhar
»

Bolha grafično prenovljena (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10510930 (6265) BCSman
»

Styria kupila Bolho

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
475677 (3157) Machiavelli

Več podobnih tem