» »

Diler.si - uradni Bolha killer je live

Diler.si - uradni Bolha killer je live

1
2
3 4 5

pivmik ::

Sej molžnja ni avtomatizirana, ampak jo uporabnik ročno sproži.

Sicer bolha lahko blokira vse IPje njihovega providerjai in zadeva rešena za Bolho. Po dozdajšnji bolhini odzivnosti mislim, da dokler se na Bolhi odzovejo na konkurenco bo diler imel že 2-krat več oglasov kot Bolha. :-P
LP, Gregor GRE^

mticev ::

Sem objavil nepremičninski oglas in sem pogrešil,
da ni tipa nepremičninskega oglasa (oddaja, prodaja, najem, nakup).


Pripavljajo se posebne podstrani za nepremicnine (nepremicnine.diler.si), avto-moto, storitve in turizem, ki bodo prilagojene trgovanju z omenjenimi dobrinami.

Usprešno -> Uspešno


Hvala za ostro oko, fixed.

V splošnem se mi zdijo komentarji na oglase malo mimo. Lahko imajo negativne posledice zaradi kakšnih čudnih razmišljanj.


Meni se zdijo komentarji oglasa malo mimo oz. bi mogla bit nekje opcija za jih vklopit / izklopit saj to je vendar oglas, ne pa forum!
Vidim več slabih posledic kot dobrih teh komentarjev. Kvečjemu bi moralo biti kot ebay, da nekdo poslje vprasanje, potem pa mu ti odgovoris pa hkrati se imas opcijo, da se odgovor objavi pod oglasom.
To s komentarji pa bo samo ridikuliziralo oglase, še posebej če se bo neka množica na nekoga spravila ali pa preprosto, ko si bosta dva prodajalca podobnih stvari zacela obracunavat na raznorazne nacine prek komentarjev.



Komentarjev na oglase ni. Obstaja samo možnost javnega vprašnja in odgovora, tako da prodajalec ne dobiva več enakih vprašaj ter da drugi potencialni kupci vidijo odgovor in se tako dodatno informirajo. Javna vprašanja so opcijska in jih lahko globalno izklopiš (Nastavitve>Prednastavljena polja) ali pa posamezno pri oddaji oglasa (glej Napredne nastavitve, 2. korak oddaje oglasa). Dodali pa bomo tudi možnost izbrisa prejetega javnega vprašanja, če se le to zdi prodajalcu neprimerno.

Če ste resni boste moral dat kakšen EUR v oglaševanje.

Seveda. Sicer nam klasično pranje možganov z bannerji ne diši preveč. Raje investiramo v t.i. dilerjeve avkcije, kjer uporabnikom omogočimo, da izbrane produkte dobijo ceneje kot sicer.

Če bi hotel res narediti migracijo nebolečo bi moral biti Bolha ekstraktor veliko boljši, kot zgoraj omenjeno bi se lahko prenesle slike, kot tudi kategorije, katere vidim da niso isto razporejene vendar bi za potrebe izmolznika lahko uporabili nekakšen pretvornik. Pravzaprav sem pričakoval, da se lahko prenesejo vsi oglasi uporabnika z enim klikom z vsemi podatki.


Pomoč>Oddaja oglasa>Bolha ekstraktor

"Za lažji prehod iz Bolhe smo ustvarili Bolha Extractor. Vse kar vam je potrebno storiti je prilepiti spletno povezavo (link) do vašega oglasa in Bolha Ekstraktor bo izmolzel podatke o vašem oglasu in jih pretočil na Diler.si. Pravlinega delovanja ekstraktorja ne moremo jamčiti, saj je rezultat odvisen od specifične strani na Bolha.com."

Še do danes zjutraj je prenos slik deloval, a so očitno na bolhi nekaj spremenili. Ekstraktor bomo updejtali, tako da bo ponovno prenesel čez tudi slike. Kar se tiče kategorij, cca 80% jih je enakih in se avtomatsko matchajo. Jih pa bolha izpopolnuje počasi in v nekaj mesecih (od zadnje sinhronizacije) je nastalo kar nekaj sprememb. Kategorije bomo v doglednem času ponovno sihnornizirali in tako bo ekstraktor ponovno 'matchal' kategorijo na dilerju.

Dejstvo, da ni RSSa za izbrano kategorijo izdelkov je izredno moteče


Hvala za predlog, dodano v feature requests.

malo manj pa manjko Facebook gumbka za objavo oglasa.

Če misliš na deljenje oglasa na FB in twitter, je v toolbaru na vrhu vsakega oglasa gumb 'Povej naprej!', ki ponudi možnost postanja skrajšanega URLja (primer: http://diler.si/link/45 ) na FB, twitter in pošilanja po emailu.

Hvala za vse predloge in kritike. Trudimo se narediti stran po meri obiskovalcev a vendar to ne gre čez noč (čeprav bi tudi sami radi videli to) :)

Keep 'em coming.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

recmajkemi ::

mticev je izjavil:

Keep 'em coming.

- možnost izklopa sponzorirane avkcije - [x]. Za tiste, ki jih izdelek ne zanima je moteče. Pa še browsanje med izdelki je bolj prijetno s sredine.
- Globalna možnost izklopa oglasov iz trgovin spljoh (sveže, najbolj ogledani, zanimive avkcije & tik pred izekom) nekateri bi dilali s 2nd hand stavrmi.
- Možnost filtriranja po trgovinah in zasebinh ponudnikih pri iskanju.
- Izkoristite začetno priložnost za ureditev portala. Lahko bi bilo v pogojih (nisem pogledal, ni pa treba strašit na oddajni strani :)), da je postavitev izdelka v napačno kategorijo slaba za karmo. Skoraj bi predlagal opis izdelka in vse kar pride zraven, na strani za kategorizacijo izdelka.
- Size does matter; Mogoče še možnost dodajanja velikosti (v dropdownu) k oglasom v katerih so izdelki po meri ljudi - obutev, oblačila, kolesa, rolerji, smučke, ...

mticev ::

- možnost izklopa sponzorirane avkcije - [x]. Za tiste, ki jih izdelek ne zanima je moteče. Pa še browsanje med izdelki je bolj prijetno s sredine.


Agreed, dodano v feature requests.

- Globalna možnost izklopa oglasov iz trgovin spljoh (sveže, najbolj ogledani, zanimive avkcije & tik pred izekom) nekateri bi dilali s 2nd hand stavrmi.

Za trgovine bodo omenjneni 'boxi' ločeni.

- Možnost filtriranja po trgovinah in zasebinh ponudnikih pri iskanju.

Naturally, goes without saying.

- Izkoristite začetno priložnost za ureditev portala. Lahko bi bilo v pogojih (nisem pogledal, ni pa treba strašit na oddajni strani ), da je postavitev izdelka v napačno kategorijo slaba za karmo. Skoraj bi predlagal opis izdelka in vse kar pride zraven, na strani za kategorizacijo izdelka.

Karmo si lahko izmenjajo samo tisti, ki so trgovali med seboj. To se ne bo spremenilo. Kar se tiče kategorij, bo dodan search po kategorijah, da se ne bo potrebno prebijati čez tisti grozen seznam vseh kategorij.

Mogoče še možnost dodajanja velikosti (v dropdownu) k oglasom v katerih so izdelki po meri ljudi - obutev, oblačila, kolesa, rolerji, smučke, ...


Custom fieldi bodo gotovo na posebnih podstraneh, kot omenjeno zgoraj (avto-moto, nepremičnine, storitve in turizem). S časoma pa tudi na ostalih kategorijah na centrali strani.

Skoraj pozabil..
Kdaj pridejo majčke?

Majčke so kvalitetne, tisk na obeh straneh. Žal je prišlo do zapleta s 3rd party izvajalcem in do zdaj več kot semplov nismo dobili. Če do konca tedna to ne bo razrešeno, bomo našli drugega in poslali majčke vsem ki so bili prisotni na beta testu as soon as possible.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

Furbo ::

Oglasi s ključno besedo

Moteče je to, da reagirajo tudi na moje lastne oglase.

Ravnokar sem oddal oglas, ki vsebuje eno mojo ključno besedo in takoj zatem dobil mail o tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zcetrt ::

Nisem pretirano poskušal, a dodajanje slike iz google image search ni delovalo. Je za preverit ;)
4.

mticev ::

Moteče je to, da reagirajo tudi na moje lastne oglase.

Ravnokar sem oddal oglas, ki vsebuje eno mojo ključno besedo in takoj zatem dobil mail o tem.


Absolutno res. Hvala za prijavljeno napako, will be fixed.

Nisem pretirano poskušal, a dodajanje slike iz google image search ni delovalo. Je za preverit ;)


Ravnokar preveril. Zadeva deluje brez problema. Težava je le v primeru, če slike ni več na serverju kjer je bila ali je server down, google pa pri sebi gostuje thumb.

edit: bolha ekstraktor popravljen - ponovno se prenesejo tudi slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

2CrazyFish ::

Ime je katastrofalno...., limanje slik iz Googla ne deluje, no, sedaj pa še cela stran ne deluje...

_XWing__ ::

"Ime je katastrofalno...., limanje slik iz Googla ne deluje, no, sedaj pa še cela stran ne deluje..."
pa se vedno so za 300% boljsi od bolhe haha :D

imagodei ::

No, nekaj porodnih težav že lahko odpustimo, ka-li? Ni treba udrihat po ljudeh, ki se potrudijo, samo zato, da nekonstruktivno kritiziramo.

Je pa res, da ime ni najbolj posrečeno. :)
- Hoc est qui sumus -

2CrazyFish ::

Podpiram novo stran, zato sem tudi oddal oglas, ampak opozarjam na težave/napake.

mticev ::

limanje slik iz Googla ne deluje, no, sedaj pa še cela stran ne deluje...


S tako malo informacijami težko pomagam odpraviti težavo. Mi lahko prosim poveš kater browser uporabljaš, kater os in kakšna napaka je bila da 'cena stran ne deluje'.

Enako velja za limanje slik. Testiram v petih browserjih na dveh OSih, pa mi ne uspe ponoviti nedelovanja limanja slike z Google images.


Hvala!

dodatek: Stran se kmalu seli na drug dedicated strežnik za dilerja, ki je na kolokaciji v sloveniji. Predivdoma bo do konca tedna popolnoma preselja in pohitritev strani je močno opazna. 8 corov, 15k rpm sas diski in lokacija v sloveniji naredijo svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

blaz87 ::

Dokler se ne bo spremenil slogan, kakšnega večjega uspeha nebo.

"Postani diler", "kjer dilamo vsi", ma nevem če glih lahko smatraš vso zadevo kot preprodajanje.

c0dehunter ::

Eh, tisti ki mate probleme z imenom - gonilna sila interneta dandanes je mlajša generacija. Ta ista generacija v 90% ve, kaj pomeni dealer oz. diler, tako da smatram da večine to ne bo motilo.
Ko bo enkrat kritična masa takšnih obiskovalcev, to avtomatsko za sabo potegne potem tudi tisto malo starejšo generacijo. Domino efekt.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

mticev ::

Definition dealer;
S: (n) trader, bargainer, dealer, monger (someone who purchases and maintains an inventory of goods to be sold)
S: (n) dealer (a firm engaged in trading)
S: (n) principal, dealer (the major party to a financial transaction at a stock exchange; buys and sells for his own account)

& what c0dehunter said.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

blaz87 ::

Saj ime domene je super, ni kaj povedati na to.
Vendar "kjer dilamo vsi" slogan, pa je čisto mimo. Malo se je potrebno zavedati, da naj bi bila stran namenjena celotni populaciji, ne pa samo mladim pa še to betonskim.

mticev ::

Kot zanimivost, prvi slogan je bil 'Pa tudi če nisi' a smo ga kasneje menjali, saj je bil zdajšni ljudem všečnejši. Lahko pa namest da pišete kako bad je sami predlagate boljšega. Če nam bo zelo všeč, ga spremenimo, za nagrado pa pošljemo majčko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

blaz87 ::

Saj so ga že. Prilagoditi je potrebno samo širši populaciji. Drugače stran je bomba proti bolhi. Samo tako naprej pa ni vraga da bo uspeh.

bluefish ::

Pa smo ga le dočakali.
Sicer bo potrebnega še kar nekaj dela, predvsem širjenje glasu, vendar je tole odličen nadomestek Bolhe.

blaz87 ::

Mogoče bi prišla prav kakšna skripta, ki naredi blur na slikicah iz bolhe v spodnjem kotu in prilima vaš vodni žig.

mticev ::

blaz87 je izjavil:

Mogoče bi prišla prav kakšna skripta, ki naredi blur na slikicah iz bolhe v spodnjem kotu in prilima vaš vodni žig.



Bomo prepisali z našim watermarkom.

blaz87 ::

Slike se da urejati, mislim da bi uredil vrstni red ter katera bi naj bila prikazana prva?

mticev ::

blaz87 je izjavil:

Slike se da urejati, mislim da bi uredil vrstni red ter katera bi naj bila prikazana prva?


Zaenkrat je prikazana tista ki je uploadana prva. V prihodnosti, ko bomo preuredili uploader, da bo podpiral uploadanje več slik hkrati (gmail style verjetno) pa bi se lahko dodalo tudi to.

;-) ::

bedarija sem mislo da je ta molžnja iz bolhe res avtomatska vsak oglas posebaj pa da še moram ročno slike itd. dodajat pfff.

mticev ::

;-) je izjavil:

bedarija sem mislo da je ta molžnja iz bolhe res avtomatska vsak oglas posebaj pa da še moram ročno slike itd. dodajat pfff.


Slike delajo avtomatsko (popravljeno pred nekaj urami or so). Tako ali drugače pa ta fukcija (ekstraktor) ne bo večno na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

;-) ::

Zakaj pa ne?

Wox ::

Slogan imate lahko "Bolha killer". Zakaj pa Bolha ni več dobra in je potreben nov oglasnik? Tole bo trajalo kakšno leto, dve, da se prime, če bo šlo vse po sreči.
Commodore 64

psychoshorty ::

Mticev,

napako imate na vstopni strani pri avkciji za Ipod Shuffle: Izkroristi ... :)

bluefish ::

Zakaj pa Bolha ni več dobra in je potreben nov oglasnik?
Je pa že dolgo nisi obiskal, kajne? ;) .

lurker ::

Zakaj pa Bolha ni več dobra in je potreben nov oglasnik? Tole bo trajalo kakšno leto, dve, da se prime, če bo šlo vse po sreči.
Pa še videt je, da bo kot nekakšen klon Bolhe. O resnosti, ki ga uvaja npr. eBay, ne duha ne sluha. Pejte pa naredte slovenski Craigslist, kot je že nekdo predlagal. Če se moram še vse "peš" zmenit s prodajalcem/kupcem, več itak ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

mticev ::

psychoshorty je izjavil:

Mticev,

napako imate na vstopni strani pri avkciji za Ipod Shuffle: Izkroristi ... :)


Jao sramota :) Fixed, hvala!

psychoshorty ::

Np Mticev. :)

#000000 ::

Bolha je že nekako blokirala molžo oglasov, ker potegne samo naslov, ceno in sliko, vsebinmo treba dodat še vedno ročno (copy&paste) pa škoda da nimate možnosti kolk je bilo ogledov med mojimi oglasi, tko da ni treba vsazga posebej klikat in gledat kolk je bilo ogledov, drgač pa cool.

mticev ::

#000000 je izjavil:

Bolha je že nekako blokirala molžo oglasov, ker potegne samo naslov, ceno in sliko,


Zgleda da je res neki na tem. Ko bo kaj časa bomo spet osvežil ekstraktor. Zdaj se ukvarajmo z drugimi, bolj kritičnimi rečmi.

#000000 je izjavil:


pa škoda da nimate možnosti kolk je bilo ogledov med mojimi oglasi, tko da ni treba vsazga posebej klikat in gledat kolk je bilo ogledov, drgač pa cool.


Dobra ideja. Dodano na feature requests.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

mticev ::

Parser popravljen - ekstraktor in opis ponovno deluje.

bond007 ::

Lol tole ste pa hitro zrihtali, ampak lahko pričakuješ, da bo jutri spet potrebno popravljati parser :) Ste že dobili kak neprijazen odziv od bolhe?

mticev ::

Direkno se niso odzvali. Kot pravi ahac je prvič od bolhe dobil rekamni sms nekaj ur po registraciji na diler.si in pa dodali so prazen div, ki ne služi ničemur, razen potencialnemu oviranju ekstrakcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

Good Guy ::

na bolhi so itak nesposobni, še svoje lastne strani ne znajo zrihtat
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Furbo ::

Važno da znajo zafrkavati, tu pa očitno ni škoda truda.

Na bolhi me najbolj ubija to, da če si prijavljen - zapomni si me, klikneš kak link na bolhin oglas, pristaneš pa na svojih oglasih. Niso normalni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jizzer ::

I lajk it :) Posebej to s SMS sporočilom da nebo multi-accountiranja :)

Good job m8 :P

Nisem zasledil a je kje kaka možnost "Podarim"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

mticev ::

jizzer je izjavil:


Nisem zasledil a je kje kaka možnost "Podarim"?


Ta trenutek ne, v prihodnosti pa bo nekaj na to temo dodano. Nagibamo se k temu, da bo podarim brez izmenjave karme zaradi različnih vzrokov. Kocka še ni padla.

igor0203 ::

Veliko sreče in uspehov! Upam, da boste hitro presegli Bolho, ker takšne neprofesionalnosti pa že dolgo ne. Ne samo, da jim celoten sistem ne dela, še tista Tanja Nosan na maile ne odgovarja. Važno pa je, da so mi zaprli račun zaradi treh rabljenih audio ojačevalcev.

Tarzan ::

In banda bolhaška zdaj še spam SMS sporočila pošilja. Naj grejo nekam... Od zdaj bom dilal. :P

pivmik ::

mticev je izjavil:

jizzer je izjavil:


Nisem zasledil a je kje kaka možnost "Podarim"?


Ta trenutek ne, v prihodnosti pa bo nekaj na to temo dodano. Nagibamo se k temu, da bo podarim brez izmenjave karme zaradi različnih vzrokov. Kocka še ni padla.

Priporočam da naredite možnost podarim, sicer bo folk delal navadne oglase za ceno 1 EUR, v bistuv pa bodo dali zastonj. Karmo pa si bodo izmenjali.

Ali pa se "sparite" s podarim.si in vključite v vaše zadetka oglase iz www.podarimo.si, vašim uporabnikom pa priporočite naj oglas podarim objavijo tam.
LP, Gregor GRE^

majlo ::

Na hitro sem se registriral preletel stran.
Eno vprašanje, je kje nastavitev, da mi prikaže več oglasov na stran, sedaj je nastavljeno na 10.

mticev ::

majlo je izjavil:

Na hitro sem se registriral preletel stran.
Eno vprašanje, je kje nastavitev, da mi prikaže več oglasov na stran, sedaj je nastavljeno na 10.


Trenutno te opcije ni na user-endu. Bomo dodali, hvala. :)

Dons so spet spremenil kodo strani na bolhi, dodali random id div id="vsebina_opis2d5c8d4df078c66344b5f583df05ae6f", češ da nas bo to ustavilo, ampak je bilo hitro fixed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

Good Guy ::

mticev je izjavil:

majlo je izjavil:

Na hitro sem se registriral preletel stran.
Eno vprašanje, je kje nastavitev, da mi prikaže več oglasov na stran, sedaj je nastavljeno na 10.


Trenutno te opcije ni na user-endu. Bomo dodal, hvala. :)

Dons so spet spremenil kodo strani na bolhi, dodali random id div id="vsebina_opis2d5c8d4df078c66344b5f583df05ae6f", češ da nas bo to ustavilo, ampak je bilo hitro fixed.


sam so retardi...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Avenger ::

mticev, za božjo voljo, vemo kaj je dealer po definiciji in po tej naj bi bili na strani ljudje, ki si 'delajo zalogo stvari, ki jih prodajajo', ne pa folk ki ima za prodat kolo za 5 letnega froca, ki ga je tamau prerasel. Bistveno je pa, da imamo v glavah svoj slovar in glede na tega je ime strani neustrezno, ker pomeni prodajalca drog, pa lahko še stokrat ponoviš definicijo. Men se zdi samo škoda, ne da bi bil kej žleht, ne me narobe razumet.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Utk ::

pivmik je izjavil:

Sej molžnja ni avtomatizirana, ampak jo uporabnik ročno sproži.

Sicer bolha lahko blokira vse IPje njihovega providerjai in zadeva rešena za Bolho. Po dozdajšnji bolhini odzivnosti mislim, da dokler se na Bolhi odzovejo na konkurenco bo diler imel že 2-krat več oglasov kot Bolha. :-P

Molžnja je tako še zmeraj avtomatska. Vi se kar zajebavajte, ampak bolha ima tudi v zadnjih izdihljajih par jurjev za dobrega odvetnika, vi pa verjetno ne. Pa tudi če imate, tu bi popušili. Morda samo čakajo pravi trenutek, ko boste resna grožnja, tisto porihtajte, drugače bo hudo. Jaz bi pa rad, da vam uspe, ker bolha res sux :)

lambda ::

Če bi že imeli molžnjo, smatram da bi jo morali imeti na način, kot jo ima keepvid za youtube ipd.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LetGo aplikacija

Oddelek: Loža
217268 (2023) lukamagic
»

Izbris uporabniškega računa na Bolhi

Oddelek: Loža
116334 (5877) klihk
»

Bolha...Diler...Kibi ?

Oddelek: Loža
405078 (3401) Heisenberg
»

Z bolha.com je konec - kam naj grem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419504 (15138) Ziga Dolhar
»

bolhi se trga

Oddelek: Loža
174469 (3267) Good Guy

Več podobnih tem