» »

Bolha grafično prenovljena

Bolha grafično prenovljena

«
1
2 3

kiFni ::

Prejle sem pogledal na Bolho. in presenečenje, sem že mislil da sem na napačnem url. Zgleda lepo, boljše kot prej.

opeter ::

Kaj pa funkcijsko?
Moti me predvsem to, da so stran premaknili na levo stran... dandanes je "in", če je stran:

A) ali raztegljiva (beri: se prilega oknu) ali
B) fiksirana na sredini

Ampak v redu, se bomo že navadili.

Bellzmet ::

Mene pa motiji:

- pri pregledu se ne vidi več, čez koliko časa poteče oglas - je treba prav na posamezni artikel kliknit
- zdej je vse bolj razpotegnjeno, ker so opisi zraven in traja ko hudič, da pregledaš vse. Prej si na hitro samo "naslove" artiklov pregledal in je bilo veliko hitreje in bolj uporabno.

Vsaj ne vem, zakaj se kje v nastavitvah ne da "osebnega" pregleda določit.

Enostavno ne razumem "oblikovalcev", ko stran, ki je popolnoma funcionalna in simpl, potem z nekimi kao popravki zaserjejo. Isto so zasrali vzajemce.com (ali net, sej ne vem več!, ker ne hodim več na to stran).

lp

aljazh ::

Hja, lepota web 2.0 >:D

Če je funkcionalno ali ne, itak nobenega ne zanima, važno, da je web 2.0 :\

Pa kdo zaboga se je spomnil it na širino 800, ko pa skoraj nihče nima več 800x600 monitorja?

jperc21 ::

Meni osebno je sedaj hudo lepša.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Firebat ::

NEEEEE to ne more biti res. Bolhica je graficno prenovljena.... vendar vsebinsko tako nepregledna.
Kar zjočem se od žalosti, programerji ki ste to zakuhali bi morali dati paralelno stari in novi vmesnik na vpogled, da bi prišli skupaj z uporabniki na boljše sodelovanje in soglasja.
Pa niso normalni da dajejo administratorji trgovinske artikle pomesane med stvari ki so že imele lastnika vsaj enkrat. Bolje bi bilo da bi recimo 5 pasovnih oglasov stalo na vrhu razpredelnice v kaki označenii barvi in spodaj vsaj 25 oglasov uporabnikov. ne pa da je vsega skupaj pomešano. Pa še mnogo drugih pribomb imam, ampak pustim da jih Slo-Techovci raje najdejo sami.

Naslednjič naredite testno stran !!! Ker drugače bomo uporabniki izglasovali slovenski Ebay.

Bellzmet ::

Yup kokr sedaj zgleda, je čas, da nekdo naredi stran, ki je po funcionalnosti ISTA kot stara Bolha, pa bo takoj dobil svoj delež na trgu.

No...vsaj mene!

lp

Volk| ::

Samo res, zakaj je na 800X600?
Mater, pol ekrana imam praznega! Pa slikca bi lahko bila ze v samem osnovnem pogledu gor ne pa da moras kliknit.
Bljak...

opeter ::

Ker drugače bomo uporabniki izglasovali slovenski Ebay.


Nič se bati, tega ne bo... dokler Slovenija, kot državna oblika obstaja slovenskega eBay-a ne bomo imeli. Trg je (pre)majhen.
Ko ba bodo Slovenčke znotraj vsemogočnega EU razdelili na regije, pa bomo vsi dobili svoj eBay... štajerci, gorenjci in prekmurci Avrstrijskega, primorčani pa italijanskega. :P

Kaj pa vem, oblikovno je sicer vščeno, ni pa nič ekstra. Barvno bi se lahko bolj držali kakih finih procentualnih tonov barv v Bolhinem logoju... pastelne barve, podobne Ebay-u.
To kar zdaj vidim, me spominja na mešanico novega Mimovrste.com, ščepec Igabiba Jokerjeve spletne trgovine pa še malo drugih začimb. Ikone v gumbih "Vpiši oglas", "Postani uporabnik" ipd. nimajo nobene zveze s samim logotipom. Lahko bi bile bolj igrive. Tako pa izgleda, kot neka spletna stran neke brez zvezne ekonomsko-računovodske firme.

O barvah zdaj raje ne bi... zgoraj sem že napisal svoje mnenje.

Torej, problem je, da se raznorazni stili tepejo med sabo.
Ali bodo logo predelali, ali pa samo spletno strani.
No ja, za povprečne slovenčke je itak vseeno, saj se likovna vzgoja počasi v OŠ ukinja, s tem pa se izgublja osnovni občutek za splošno estetiko...

dzinks63 ::

:)) Se strinjam, sedaj je lepša ampak nepregledna in nepraktična. Res manjkata dva glavna podatka pri samem oglasu (čas oglasa in trgovina ) v prvem pogledu. To je tako , kot pri nekaterih novih igrah , grafika super , igralnost pa tema. Upam da imajo možnost kakšnih popravkov. Boljša je bila prejšnja, pa ne zato ker bi bil starokopiten, ampak resnično. Upam da tole prebira kdo od odgovornih na bolhi in da bodo zadeve čimprej popravili.

koyotee ::

primorčani
:\
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

opeter ::

Koyotee, "Primorci" ti je bolj všeč? Saj veš, Ljubljančan, je Ljubljančan, Mariborčan pa Maribočan... ;)

OZZY ::

Funkcionalno je bla prej stara bolha boljša- preglednejši rezultati....Sploh ne vem kaj si misli tisti ki dela stran da dela za majhno resolucijo....Mater sej je zdej standard 1024x ali 1280x....še bolj pa 1650x... Samo problemi so ša še vedno isti..počasno delovanje..
Go with the flow.

snow ::

Lahko bi dali to mikro stran vsaj na sredino če so se že odločili za 800 x 600 ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Stampl ::

Opcijo iskanje majo se zmerej v pi***

jamiroq ::

meh. bolha potrebuje še precej več kot spremenjeno grafično podobo :/.

jype ::

opeter> Koyotee, "Primorci" ti je bolj všeč? Saj veš, Ljubljančan, je Ljubljančan, Mariborčan pa Maribočan...

Saj Koprčan je tudi Koprčan, ampak Štajerc ni Štajerčan.

LjubimPeezde ::

Iskanje je še vedno v totalnem podnu kot je bilo do sedaj.
Še vedno ko vpišem recimo procseor namesto procesor ne najde nič...:)
Stran je bila prej funkcionalno boljša in preprostejša.
Tudi mene precej moti tisti zamik na levo stran in pol praznega ekrana (koliko ga je šele na 24" wide screenu>:D :D ) tko da deluje precej hmmmmmm..

ahac ::

Heh.. pa pri kakšnih širokih vpisih dobiš v tistnem mini oknu še slider spodaj ( primer).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

pivmik ::

Vse je zbasano v 800x600, a so sploh resni?
Zakaj poravnava na levo?
Iskalnik še vedno slab.
Polje za iskanje bi moralo biti VEDNO prisotno zgoraj v headerju.
Seznam artiklov mi ni všeč, raje imam podrobni tabelarični pogled. Ali pa vsaj, da ga imam na izbiro.
Prva stran vsebuje manjši izbor ponudbe, pa sezanm ktegorij se mi zdi slabši.
Še vedno uporabljajo iso-8859-2 namesto UTF-8 kodiranje. XHTML wannabe, itak da se ne validira na W3C validatorju.

Korak nazaj.
LP, Gregor GRE^

Avby ::

Zakaj je samo na pol monitorja? To me zelo moti.

Bellzmet ::

Pa ko v seznamu gledaš stvari ni slike, potem pa klikneš na podroben ogled posameznega artikla pa slika je!?

Res velik korak nazaj!

Sem zdele prav 10 min malo okrog lazil po strani, da bi nekaj pohvalil pa nič ne najdem.

lp

Nagi Bator ::

FUJ! :(
Neuporabno in predvsem nepregledno!
Zdaj se tezje locim med "trgovinami" in rabljenimi zadevami fizicnih uporabnikov! ;((

Urc ::

Meni osebno je bila prejšnja bolha bol všeč! Ne vem zakaj takih stvari ne pustijo simple ker hitreje tečejo in so bol pregledne... ;((

uokorn ::

Pregledal sem vase komentarje in nekateri se mi zdijo smiselni nekateri pa prav brezvezni.

Ker ste se oz. so se uporabniki pritozevali, da ne vidijo prvih n znakov so pac upostevali njihove zelje in sedaj ima vsak oglas tudi kratek opis.
Kar se tice designa; tudi meni se ne zdi nekaj posebnega vendar zivimo v svetu kjer je vazno kako neka stvar izgleda so se odlocili tudi za to potezo. Ker je vecini uporabnikov vazno tudi da stvari lepo izgledajo so jim pac ustregli, ceprav sem tudi jaz mnenja, da to ni pomembno.

Pohvalim bi dodatna polja za iskanje za nepremicnine, kjer je mozno bolj podrobno dolociti po cem zelim filtrirati.
Zasledil sem tudi post, da bolha ne najde "search stringa" procseor. Ja, seveda, prav je tako. kar isces to ti vrne. Ce je clovek nepismen je to pac njegov problem. ;)

Se nekaj o tem, da bi bomo imeli slovenski "eBay". Pa saj to Bolha je.

dzinks63, pri vsakem oglasu lahko vidis ali gre za trgovino ali ne. Na desni imas slikico. ;)

Pa ko v seznamu gledaš stvari ni slike, potem pa klikneš na podroben ogled posameznega artikla pa slika je!?
Ja tako je kot je bilo. Kje vidite razliko. :)

Ce na kratko pozvamem; se bomo ze navadili, mislim, da so vse skupaj dobro premislili, vsaka sprememba je dobrodosla in vsec mi je, da se vsaj potrudijo in poslusajo uporabnike.

opeter ::

Hahaha, izgleda, da nekdo bere moje komentarje. Stran so poravnali na sredino.
Zdaj samo naj še popravijo neke podrobnosti, pa bo. Aja, dajmo že optimizirati za ekran širine 1024 pik ;)

;-) ::

Stran bi se morala raztezat na vsako resolucijo kot slotech, pa totalno je nepregledno, namesto slik izdelka med brskanjem vidiš fotoaparat-če je slika in če je ni fotoaparata ni, sam nevem čemu tako velike ikonice fotoaparata:D

#000000 ::

Jest pa pogrešam števce ogleda, recimo kot na avto netu in to pri vseh rubrikah. LP

Daliborg ::

TBH sux!
iskalnik na sredini?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Avby ::

Je že boljše, ko je stran na sredini. Zjutraj sem imel vse skupaj na eni polovici monitorja. Ampak sedaj še pa mora biti za različne resolucije.

Pa vidi se da so šli bolj v komercialne vode. Upam da nebo pritisk oglasov raznoraznih firm in oglaševanja njihovih izdelkov prevelik. Ker potem bo to zelo zelo moteče.

Pa preprosto nekaj me moti. Res da se navadiš po nekajkratni uporabi vsake strani. Ampak na tej strani pa preprosto preveč izščem stvari. Preveč nepregledno in premajhno. Recimo reklame so večje od ikon kategorij. Skrajno moteče in povzroča zmedo.

Zdaj "starim mačkom" to nebo ovira ampak novim uporabnikom in muham enokratnicam pa bo to morda odločilni faktor da bodo pritisnili raje X v zgornjem kotičku brskalnjika.

Šli so v prenovo. Spodbudno. Ampak še veliko morajo spremeniti po mojem mnenju da bo boljše kot je bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

michel ::

Jst že zdaj pogrešam staro bolho.
Tale se mi zdi zelo nepregledna, ampak se bomo že navadili:) .

lp

Alec999 ::

OMG nova podoba Bolhe sux. Nevem zakaj so sploh sli celoten izgled spreminjat.
Men je blo prej glih to usec, da je bil izgled minimalen ... tako kot google.
Upam, da so pri googlu bol pametni in se mi ni treba bati, da bi se tm ksno sminko gor metal.

LjubimPeezde ::

Pri googlu si šminko lahko namečeš po želji ;)
Pri bolhi te opcije ni videt

;-) ::

Kako lahko pišemo adminom naj bi vsaj dali na voljo nov in star izgled, ker zasledim da veliko ljudi tud drugje ne mara nove bolhe.

matvoz ::

Vidim, da imajo še nekaj dela s testiranjem..
Pri motornih kolesih npr.:
Možnost nakupa
* gotovina
* Menjalnik: Ročni ??

Tudi pri avkcijah, je tooltip za pridržano ceno brez šumnikov.

Samo tako na hitro..

nocutius ::

kako lahko pri sortiranju rezultatov skočiš direkt na npr. 30to stran?
Razen če sem slep lahko preskočiš vsakič samo po 5 strani naprej, to me je že prej pri stari bolhi motilo doker niso dodali okenca kamor si napisal željeno številko strani, upam da se bodo zopet to spomnili.

Calligula ::

Tole ni za nikamor. Prej je bilo boljse. Mozno, da bodo kaj dodelali ali popravili in, ce tole berejo je sporocilo menda jasno. To je skropucalo.

Keyser Soze ::

@uokorn - Ne mi promovirat bolhe tule. Če ne drugega, se pa vsaj prijavi pod nickom Bolha, da bo vsem bolj jasno zakaj pišeš traparije.|O

Jah za zjokat. Ni kaj drugega reč. Zadeva je bila prej "semi-uporabna". Sedaj je NEuporabna. In primerjava z eBayem je milo rečeno absurdna.
Hočeš reči, da je povprečen slovenec ala "strojan"? Živi v šotoru, v umazanih cunjah in brez elektrike ter tople vode. Ne omenjajmo povezave v medmrežje.
Ker primerjava Bolhe z eBayem v stilu "to je SLOVENSKI eBay" to tudi pomeni. Da smo slovenci brez standarda in požremo vsako smet, ki jo dobimo.

Tole je korak ali pa kar cela tura nazaj v razvoju. Par lepih barvic in zaokroženih okenc ni izboljšava kar sama po sebi.

P.S.: Sedaj razumem zakaj predpotopna 800 širina. Ciljate na tisto publiko z šotori.>:D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Jp, ce res poslusajo uporabnike naj vrnejo prejsnjo podobo.

Vsaka sprememba ni dobra. Dobre so spremembe na bolje. Ostale pac niso potrebne.
Verjamem, da so ti komentarji brca v jajca za razvijalce pri Bolhi ali podizvajalc ampak tole pac ni korak naprej in ne stagnacija ampak mala katastrofa.

1. Izgubili smo dobro in funkcionalno stran.
2. Dobili smo nekaj kar ni vredno neke uporabe in, ce vasi konkurenci v kratkem uspe pripraviti kaj podobnega prejsnji Bolhi bodo tokrat veliko lazje pridobivali uporabnike. Prej pac ni melo smisla saltat z Bolhe. Zdaj je Bolha temu dala smisel.

frudi ::

Še ena huda pomankljivost, ki jo zame naredi v Firefoxu neuporabno: na seznamu oglasov klikneš na enega, nato se z 'Back' vrneš na seznam in pristaneš na vrhu strani :\. V IE deluje 'pravilno', oz. kot bi pričakoval...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

LjubimPeezde ::

Ne vem če je ta podoba tisto čemur bi rekli "to so bile zahteve uporabnikov">:D
Primerjava kot je "to je slovenski e-bay" je seveda neumestna.

Sicer mi ne bo nikoli jasno kaj ima typo veze z nepismenostjo kot je bilo razbrati iz tistega posta:\ Če vam implementacija boljšega iskanja (spodobnega in času primernega iskanja) dela težave se ne izgovarjat na nepismenost uporabnikov ampak kvečjemu na svoje neznanje:)

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Že v prejšnji inkarnaciji je bilo marsikaj slabo, zdaj pa je katastrofa.

- širina preozka, morala bi se prilagajati širini klienta (kdo pa še uporablja 800x600??)
- cena napisana pod opisom, namesto v svojem stolpcu, kjer bi lahko na hitro preletel cene
- v pregledu nikjer poteka

To so po mojem največji kiksi, ker se tičejo osnov portala. Namesto, da bi skopirali vsaj 1% vzornika, so naredili raje še 3 korake nazaj. Konkurenca, kje si?!

hokuto ::

pri vseh pomanjkljivostih, ki jih je imela stara bolha (v primerjavi s standardom recimo, ki je ebay) grejo spreminjat (na slabse!!) zadnjo stvar, ki je bila spremembe potrebna. neverjetno. ce bi slo za drzavno podjetje bi si mislil, da je preko vez nekdo dobil in opravil nepotrebno, a dobro placano delo, tako mi pa res ni jasno kaj jim je bilo hudega, da so se spravili v tole katastrofo.
doke!

ant ::

tole stran so ziher prebrali, saj sem jim poslal link in napisal naj si malo pogledajo kaj so naredili narobe in kako naj bi bolha morala izgledati. odgovora ni bilo:D :D :D

kdo bi si mislil???:D

tudi sam sem čist razočaran nad podobo bolhe, predvsem nad njeno uporabnostjo in preglednostjo. res bi si morali vzeti za zgled ebay. oglasi so namreč sedaj močnopreveč razpotegnjeni. včasih sem na hitrco preletel nove oglase na prvih par straneh, sedaj pa rabim celo večnost samo, da eno stran pregledam.

Bellzmet ::

@ant: ja to mene najbolj moti. Sedaj je pregledovanje veliko bolj zamudno in se moram prav "spravt", da grem gledat oglase v rubrikah, ki me zanimajo. Se pravi, da grem na Bolho manjkrat kakor ponavadi, kar pomeni manj klikov, manj...

lp

Calligula ::

Pizdarija sem ravno hotel par stvari poiskat na Bolhi pa sem se ob prihodu na stran spomnil, da so to sranje naredili. Kok je nadlezna ta stran. Ze iscem po alternativah. Pred casom sem dobil tudi en mail od neke konkurencne strani, ki se je zelela vzpostavit pred casom. Se je kdo spomni? Ce najdem postam tu.

Volk| ::

Jaz sem dobil za izpolnit anketo. Ce bo vsak izpolnil ni vrag da ne bodo popravil.
TOrej lepo izpolnjujte.
Saj nova Bolha ni tako napacna. Samo pac treba neke stvari popravit pol pa bo kul.

OldSkul ::

Jst nisem dobil nobene ankete...

opeter ::

Jaz sem dobil in jo lepo izpolnil. Napisal sem tudi svoje mnenje...

Nagi Bator ::

Evo pa se sprsite :D

Anketa

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659638 (652) mrTwelveTrees
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935683 (13036) kamiKaZaA
»

Z bolha.com je konec - kam naj grem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419531 (15165) Ziga Dolhar
»

Kdo je bolha.com ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112962 (8273) Gandalfar

Več podobnih tem