» »

Izkušnje s simobilom in mobitelom

Izkušnje s simobilom in mobitelom

Ytsejam ::

Živijo. Kot verjetno že veste naša največja mobilna operaterja ponujata tudi usb modem. Zanima me kako se njegova uporaba izkaže v praksi. Kolikšna je realna hitrost prenosa? Je mogoča uporaba na večih računalnikih?


Lep pozdrav

Ice-Heki ::

Lastnik Instant interneta od Mobitela. Več kot zadovoljen (občasno me moti samo to, da nimajo javnih IP naslovov)

Tr0n ::

S Simobil-om.

Hardstyle ::

Na simobilu že od njihovega začetka. Takrat sem si nabavil halo paket za 20k sem dobil Alcatela in pa 10k brezplačnih pogovorov :) Sedaj pa razmišljam še o njihovem unlimited paketu.

clothes ::

Nabavil sem simobile vodafone unlimited internet kartico. Porazno!
V Ljubljani sem v 3G omrežju odličen signal, hitrost pa skače med 20 in 100 kb/s :-(
Že tri dni non stop.

Podal sem prijavo na uporabiško pomoč, kjer so obljubili, da bodo preverili in me obvestili, a od tega je že dva dni pa nič od njih.

Na preizkusu jo bom imel še nekaj dni - če ne bo bolje, jo vrnem!

amigo_no1 ::

Bajtov ali bitov ?

clothes ::

bitov (kbit/s)!

c0dehunter ::

Imam mobitelov Instant internet, 5Gb in sem zadovoljen. Glede na to, da nimam interneta za downloadanje filmov itd. mi hitrost prenosa - 45Kb/s - zadošča.

Upam le, da bodo dvignili 5Gb na vsaj 10Gb >:D

(občasno me moti samo to, da nimajo javnih IP naslovov)

Je to vzrok, da se ne more oddaljen računalnik povezan na mojega? Sem šel na whatismyip.com in mu dal tisti ip, ter ugasnil firewall, ampak mu je napisalo"Connection timed out...".
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Ice-Heki ::

Jap, recimo doma na prenosniku imam Apache in če sem povezan preko Instant Interneta, potem drugim ne dela, če vpišejo mojIP v browser.
Pri ostalih ponudnikih (ADSL, kabel) pa to dela. In včasih je bilo fino, ker sem lahko delal, pa je par kolegov lahko testiralo, sedaj moram pa vedno sinhronizirati s serverjem, ki ga imam kupljenega.

Kako je s tem pri simobilu ne vem :S

ahac ::

Nabavil sem simobile vodafone unlimited internet kartico. Porazno!
V Ljubljani sem v 3G omrežju odličen signal, hitrost pa skače med 20 in 100 kb/s :-(


Pri meni doma je šlo max 20 do max 40. Strani so se odpirale po par minut. :O
Sicer tukaj ni 3G, ampak vseeno... pri takih hitrostih je neuporabno.
Mobitel pa leti.

Sej mislim, da se bo tudi pri Simobilu popravilo, ko bodo nadgradili omrežje, ampak trenutno ni v redu. Sem pa na raznih forumih videl, da so nekateri zadovoljni... verjetno odvisno od lokacije. Po moje se splača testirat pred odločitvijo.

Mi je pa Simobilov (Vodafone) software od modema bolj všeč kot Mobitelov. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Ice-Heki ::

Kolikor vem, je simobilov software samo preslovenjen in grafično preoblikovan

madmitch ::

Nabavil sem simobile vodafone unlimited internet kartico. Porazno!
V Ljubljani sem v 3G omrežju odličen signal, hitrost pa skače med 20 in 100 kb/s :-(
Že tri dni non stop.

Podal sem prijavo na uporabiško pomoč, kjer so obljubili, da bodo preverili in me obvestili, a od tega je že dva dni pa nič od njih.

Na preizkusu jo bom imel še nekaj dni - če ne bo bolje, jo vrnem!


V eni drugi temi je nekdo pisal, da je imel podoben problem. Ko je modem povezal preko nečesa drugega, je začelo delat BP. Malo pobrskaj.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Tomas 33 ::

Mam pcmcia vodafone mobile connection karico. Kar se tiče hitrosti sem dosegel maksimum nekje 200 kB/s večinoma med 50 in 90 (3G).
Imam pa občutek, da je software bolj šlampasto napisan, saj mi dostikrat prekinja in meče z linije (res je pa, da testiram z dl torrentov).

robbe ::



(občasno me moti samo to, da nimajo javnih IP naslovov)

Je to vzrok, da se ne more oddaljen računalnik povezan na mojega? Sem šel na whatismyip.com in mu dal tisti ip, ter ugasnil firewall, ampak mu je napisalo"Connection timed out...".


Ja to je to. Ti dobiš nek interni IP in preko njega se povežeš na net. To je razlog da ti ne dela vpn in kak server.

microera ::

... instant internet L .... kakšen km od umts oddajnika!
v zaprtem prostoru
modem: Option globetroter 7,2
največja hitrost ... do 2,5 mbps (250KB/s)!
LP

www.microera.si

c0dehunter ::

Ja to je to. Ti dobiš nek interni IP in preko njega se povežeš na net. To je razlog da ti ne dela vpn in kak server.


Pa bi šlo naprimer imet SVOJ IP? Sicer sem klical na mobitel, sam onim operaterjem to razlagat... Moja mama bi prej dojela. Včasih se sprašujem če sploh majo kej znanja iz te stroke, al so to bolj "stiki z javnostjo in osnove" style.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

KoMar- ::

Jah več stopenj tehnične podpore majo ane... ko jih pokličeš na javno brezplačno številko, dobiš prvo stopnjo, kjer so zaposleni študentje in taki, ki se ne spoznajo ful na stvari - potem moraš zahtevat, da se dajo kak "tier" višje, tam ti bi pa že znali pomagat... vsaj v tujini je tako :)

Sputnik59 ::

imam instant interent L paket hitost po speedtestu nekaj pod 2Mbit/s, zadovoljen

Klenobo ::

Simobil je deloval lepo. Sevidi iz slikic.
 slika1

slika1


 Slika 2

Slika 2



Zadnje dni je pa res bolj počasen. Tako, da se še online radio ne da poslušati.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klenobo ()

maXo ::

Kakšen software pa uporablja mobitel?

Ali bo delovalo če v računalnik vtstavim mobitel sim kartico in uporabljam vodafone software?

Klenobo ::

Software bi deloval. Samo moraš vnesti v program od Mobitel-a podatke.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

maXo ::

hvala za hiter odgovor.

Sprašujem zato ker imam dell mini od simobila nimam pa njihove sim kartice. Ko vstavim mobitelovo mi zazna me vpraša če hočem da uredi nastavitve za vstavljeno sim kartico, to potrdim, ampak ko se želim povezati se mi ne poveže javi napako. Res pa je da je signal samo dve črtici.

Kakšne nastavitve od mobitela pa bi moral nastaviti?

Klenobo ::

Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

All ::

 Mobitel

Mobitel



Ni pa zmer tko....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

Desty ::

Mislim, da ima Simobil modeme zaklenjene na svoje omrežje. Le te je potrebno odkleniti z DC unlockerjem (10EUR) in namestiti drug nebrandan software na računalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil Vodafone- modem Huawei E220 from 3.6Mbps to 7.2Mbps firmware update (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6116513 (8978) alespot
»

Enotne cene za prenos podatkov znotraj EU

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4314314 (12439) Lonsarg
»

S!Mobil omejuje uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12413522 (10139) #000000
»

Mobitel-ITAK poceni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211016 (8626) bf4ed
»

EDGE internet na laptop

Oddelek: Strojna oprema
232890 (2890) flukturr

Več podobnih tem