» »

Simobil Vodafone- modem Huawei E220 from 3.6Mbps to 7.2Mbps firmware update

Simobil Vodafone- modem Huawei E220 from 3.6Mbps to 7.2Mbps firmware update

1
2
»

Pyr0Beast ::

Niti ne. Vsekakor mu bolj skodi, ce ga stalno vklapljas in izklapljas, ker se s casom konektorji zjahajo in zgubijo kontakt.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_Dejan_ ::

Niti ne. Vsekakor mu bolj skodi, ce ga stalno vklapljas in izklapljas, ker se s casom konektorji zjahajo in zgubijo kontakt.


Mislim da on ni mislil fizično ugašanje, ampak da se ugasne skupaj z računalnikom...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pyr0Beast ::

Ok pol :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Seljak ::

Problem imam z omenjenim modemom (Huawei E220 USB modem),namreč tudi sam sem hotel nadgraditi z omenjenim "firmwarom",da bi imel namesto 3.6Mbps-7.2Mbps recimo ko sem nadgradil na original software od Huawei E220 - Mobile Partner nisem imel problemov,nato sem si dal nazaj gor programsko opremo od Simobila in jo hotel nadgraditi,da bi bila 7.2Mbps in ne več 3.6Mbps,tukaj pa sem naletel na težavo,kajti ko vstavim kartico v modem mi nikakor noče zagnati programske opreme iz modema in ga kar naprej meče ven kot da mu nekaj manjka in tudi ko želim naložiti na modem originalno opremo nazaj mi javi tam ko išče USB modem,da ga ne najde,mislim,da je prišlo pri samem "upgrejdanju" modema do napake in ga sedaj sploh noče zaznat,ampak če grem na Moj računalnik,je tam zaznan modem,ko pa vstavim v modem Sim kartico pa nastane štala,kot,da mu ne paše ta software!Kako naj povrnem modem,da bo spet delal oz. z kakšno programsko opremo ga naj resetiram in spet nadgradim,da ga bo spet zaznalo??Napisati moram še to,da sem se vedno držal navodil pri samem "Upgrejdanju"!!
Za odgovor in pomoč se že vnaprej zahvaljujem!
Odgovorite mi lahko tudi na beno.maja@gmail.com
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Apple ::

A kdo ve, ali dela ta modem s samo enim USB priključkom?
LP, Apple

Tarzan ::

Dr. Palm, seveda dela. Je pa tako da ga flashaj nujno s tistim kablom, ki ima še dodatno napajanje, brez ne bo delovalo, ali pa lahko pride do kakih napak pri flashanju. Meni zadeva sploh ni delovala.

benji, se pravi z mobile partnerjem je vse štimalo? Zakaj ga flashaš nazaj na originalni software? Sam sem imel težave s Huawei modemom, ker ga je začel jemati hudič. Za nič na svetu se več ni želel povezati, če je notri bila SIM kartica, če je ni bilo je bil modem pravilno detektiran in ni bilo očitnih napak. Mogoče si ti naletel na enak problem. Treba bo na servis, tu pa rabiš original firmware. Na začetku teme se nahaja povezava, kjer se zadeva nahaja. Če imaš isto težavo, kot jaz, s flashanjem ne bi smelo biti težav, glej, da uporabiš kabel z dvema USB vhodoma, in da daš ven SIM kartico pred flashanjem. V mojem primeru je po flashanju modem čudežno spet začel delovati, ampak več kot nekaj dni (ali minut) ni zmogel, saj se je povsem naključno gizmo spet pokvaril.

Če si na istem, potem ti tudi v Mobile Partnerju aparat ne bo delal s SIM kartico. V tem primeru, flashaj in nesi na servis, da ti ga menjajo, napaka je precej pogosta.

Seljak ::

Hvala za odgovor:D ,ampak pri meni je problem,da ga sedaj ne morem fleshat,kajti mi program javi,da ne najde USB modema,dejansko imam sedaj gor od Simobila flash,ki ga je dal "Lery" gor,da lahko potem kao izkoristiš 7.2Mbps namesto 3.2Mbps.Vem da sem zajebal,moral bi pustiti gor od Mobil Partnera,ampak saj veš,kako je ko nekaj probavaš na koncu pa zajebeš;(
Probal bom ga nesti na Simobil in jim natvezil,da se je zadeva začela nekam čudno obnašat itak je pa gor od Simobila Software.Če imaš še kakšno rešitev,mi prosim javi,lahko tudi na moj mail: beno.maja@gmail.com .
Hvala za trud in pomoč:)

Tarzan ::

Če je software njihov gor, ne bi smelo biti težav. Če ne,... USB je meni zaznalo, če sem dal ven SIM kartico, pa še to v nekaterih primerih ne. Večkrat sem poskusil, tako da se mi ni ves čas resetiral in je dejansko računalnik lahko napravo spoznal kot je treba. Vso srečo s servisom, dobil boš verjetno novega. ;)

Seljak ::

Ej hvala ti za podporo,upam,da mi uspe,kot mi je recimo uspelo jih zjebat glede majhnega prenosa,ki sam veš ni ravno fantastičen oz. takšen kot obljubljajo in tako sedaj plačujem le 9EUR 8-) .
Hvala za pomoč!!! Lp

kixs ::

Taryka super, da si ustimala8-)

@cortez
Vceraj sem nastimal original software od Huawei E220 - Mobile Partner Link(E220 Client Software UTPSB002D03SP16C03 for WinXP&2K&Vista (7115 KB) 20-Mar-2008).
Postopek instalacije je isti kot pri Vodafon VMC Lite Huawei E220 Software Update Version - 3.1.2.104. Po instalaciji zbrises program VMC.

Pred instalacijo vzemi ven SIM kartico iz USB modema!!!8-O
Instalacija na lastno odgovornost!!!:D

Ko prvic zalaufas Mobile Partner je treba rocno nastimati nastavitve za internet:
tools-option-profil Management-New

Za Simobilove uporabnike:
Profile Name: Lery (poljubno ime)
APN izberes static
APN: internet.simobil.si

Access number: *99#
User name: simobil
Password: internet

Se slikca z nastavitvami Link

Za Mobitelove uporabnike pa:
Profile Name: Lery (poljubno ime)
APN izberes static
APN: mobitel

Access number: *99#
User name: mobitel
Password: internet

Dela Super:D

Lp


Vse cool, edino nastavitve za Instant Internet pri Mobitelu so napacne:

Za Mobitelove uporabnike pa:
Profile Name: Mobitel (poljubno ime)
APN izberes static
APN: internet

Access number: *99#
User name: mobitel
Password: internet

lp

filip007 ::

Če je kdo tukaj ali se da to sploh inštalirat na XP?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

alespot ::

Pozdravljeni
nujno potrebujem vašo pomoč imam usb modem HUAWEI E220, ko sem poskusil flashati modem mi je na koncu napisalo,
da ga ne more nadgraditi in zdaj modem ne deluje več.
Ko ga priklopim na USB se ne zgodi nič kot da ga ni. obstaja kakšna rešitev da ga prebudim al se lahko od njega poslovim?
Poskusil sem narediti kot je napisala taryka vendar se ne odziva.
Lepo prosim za vsak nasvet!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 3G router...

Oddelek: Omrežja in internet
9832 (768) tommex84
»

USB modem huawei e173

Oddelek: Pomoč in nasveti
51409 (1209) enadvatri
»

Linux in podatkovni prenos podatkov(simobil)

Oddelek: Pomoč in nasveti
51425 (732) Damiani
»

ubuntu namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
142193 (1532) fiore
»

Ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
302972 (321) Tear_DR0P

Več podobnih tem