» »

EDGE internet na laptop

EDGE internet na laptop

flukturr ::

Pozdrav!

Imam eno SIM kartico viška.
Kako bi jo uporabil za dostop do interneta (imam neomejen prenos podatkov) brez telefona?
Recimo preko kakšne PCMCIA kartice?
Gre to? Je že kdo poskusil?
SIM pa ni podatkovna ampak navadna.
Zdaj stalno nosim še en telefon s sabo da ga imam za modem...

TNX, F.

Ice-Heki ::

Upam, da te prav razumem - imaš SIM z naročnino in jo bi želel dati v kartico tipa PCMCIA?
Take kartice seveda obstajajo, imata pa jih v ponudbi tako Mobitel (aka Instant Internet ponudba) kot Simobil (Vodafone Connect Card) - te kartice se lahko kupi tudi v prosti prodaji (so pa malce dražje) in tam noter lahko daš sim in ti bo delal internet na laptopu.

flukturr ::

To ja!

No, ne vem kakšna kartica mora biti - imam HP Compaq NX7400. Ima eno zarezo velikosti bančne kartice - debeline pol cm - prazno. Najbrž je to PCMCIA.
SIM je pa naročniška, ja.

Če bo le delalo.

LPF

Zheegec ::

PCMCIA kartica ali USB vmesnik od Mobitela bo šel normalno na tvoj prenosnik... deluje normalno. Novejše že podpirajo UMTS.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flukturr ::

OK hvala.

Bom najprej pri Simobilu vprašal ker imam njihov SIM. So najbrž nastavitve bolj prave, ne bo treba toliko nastavljat.

LPF

Cr00k ::

Škoda kupovati te PCMCIA kartice, ker so kar drage...

...bolje je uporabiti kar sam mobitel.

Mobitel povežeš na laptop preko kabla, bluetootha, IrDA... in ti služi kot neke vrste modem.


Če pa takšnega mobitela (ki podpira EDGE,UMTS,GPRS) še nimaš, je pa res bolj smiselno da si omislis kakšnega :) Vsekakor boš imel več od njega kot pa od ene kartice...


Lp, Rok

Zheegec ::

Za HSDPA hitrost je kar treba kartico, HSDPA telefoni so "rahlo" dragi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Cr00k ::

No glede na naslov teme (EDGE) in slabe pokritosti s signalom HSDPA, tega nisem niti omenjal...

Lp, Rok

flukturr ::

Res je, naslov je malo zavajujoč, ampak Simobil pospešeno nadgrajuje omrežje, telefon kot modem pa že sedaj uporabljam - in mi je nepraktično. Vlačit 2 telefona s sabo... Ker en je službeni, drugi pa moj z neomejenim internetom ki je sedaj praktično neuporabljan.
Pač rad bi enostavnejšo rešitev, tudi če je par € dodatnih stroškov. Najboljše bi bila PCMCIA kartica, vendar te ne morem uporabiti obb izpadu interneta na hišnem računalniku. USB je pa češki na laptopu ampak je očitno najboljši kompromis.

LPF

Ice-Heki ::

vendar te ne morem uporabiti obb izpadu interneta na hišnem računalniku

Ni res: Dobijo se posebne "enote", ki se montirajo v osebne računalnike, v te enote pa potem lahko vstaviš PCMCIA kartico.

Btw: Če boš pri simobilu kupoval te zadeve (v ponudbi Mobilni Internet al neki takega) potem pazi na anekse za 24 mesecev vezave!

flukturr ::

To bi blo kr kul, sam verjetno je pa že kar drago to, pa še poseg v kišto je potreben...

LPM

Ice-Heki ::

Ja pomoje je dost drago - cen ne vem, ampak glede na to, da to ni komponenta, ki bi se jo množično kupovalo verjetno ni poceni

Tista vgradnja v komp pa tudi ni zahtevna in zahteva samo par minut (največ 10) - odpreš, "zašraufaš", zapreš, priklopiš vse kable in to je to.

Edit: Me je pa začelo zanimat, kok stvar dejansko stane ... Evo kr ena trgovina jo prodaja že za 34 € - Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ice-Heki ()

flukturr ::

To že, ampak Simobil komplicira - ne vem če mi bodo samo vmesnik brez SIM kartice prodali...

Evo C/P odgovora:

-----Original Message-----
From: "Info"
Subject: RE: Vodafone mobile connect



Pozdravljeni,

zahvaljujemo se za vaše elektronsko sporočilo, ki smo ga prejeli v naročniški sektor Si.mobil-Vodafone.

Obveščamo vas, da nakup podatkovnih kartic brez vezave ni mogoč.
V primeru nakupa kartice je naročniška vezava 24 mesecev.

S spoštovanjem,
Simona Sedej
Naročniški sektor


----------------
Sent: Saturday, November 10, 2007 10:44 PM
To: Info
Subject: Vodafone mobile connect



Pozdravljeni!

Ker že imam SIM kartico s prenosom podatkov me zanima, koliko stane spodnja ponudba brez dodatne vezave na podatkovne pakete.

Hvala.

http://www.simobil.si/personal.aspx?nod...

nove Vodafone Mobile Connect Express kartice za 40 € in
novega Vodafone Mobile Connect USB modema za 20 €.

Ice-Heki ::

Ah ja. ..

poslal si sporočilo na info@ ... ne moreš pričakovat boljšega odgovora :P
Bom še sam kontaktiral Simobil, pa da vidm, če sploh prodajajo kartice izven tega aneksa za 24 mesecev (povsem mogoče je, da ne).

Tako, da ti ostane še opcija:
- http://eshop.option.com/index.asp
Nakup preko tujine - cena okoli 210 € (excl. VAT)
- http://www.xenya.si/
Nakup preko slovenskega uvoznika -> pa da se ne boš zgubil na strani klikni najprej Prodajni program - nato Option - malo moraš scrolat in na koncu prideš do tega : http://www.xenya.si/program/Option/main.htm - cenika mi ni uspelo najti :( tako da najbolje da pokličeš ...

Btw: A to je zasebna naročnina al službeni paket?

V najslabšem primeru pa se odpraviš na Mobitel in pri njih kupiš kartico (meni v mobitelovi deluje Simobilova SIM bp).

ant ::

flukturr ::

Hvala IceHeki, hvala Ant!

Đizus, to je pa drago! Uf...
Moram še malo po tujini pogledat.
Nekaj bo treba najdit...
Drugače je pa to moj privatni Blackberry paket z neomejenim prenosom podatkov.

LPF

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flukturr ()

Ice-Heki ::

Še to, kar sem ti obljubil:
Pri Simobilu jo prodajamo za 220 € brez vezave

flukturr ::

Ojoj...

Koliko je pa un USB modem?

Zgleda bo kar treba 2 telefona s sabo nosit, žal...

LPF

Ice-Heki ::

Bom povprašal :)

flukturr ::

Ehhhhh.... Tale info pa je...

LPF

-----------------------------------------

Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za vaša dodatna pojasnila. VMC Express in USB ni možno kupiti brez SIM kartice (oz. brez vezeve). Skratka smo ohišja ne prodajamo.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

Naročniški sektor
Si.mobil - Vodafone
Anica Košak

Ice-Heki ::

Ob temle sem se pa nasmejal :D
Skratka smo ohišja ne prodajamo

Hehe, mogoče pa prodajajo samo notranjost :D

Glede na to, da sem rekel, da prodajajo tudi kartice brez vezave (in je moj vir zelo zanesljiv) bi ti priporočal, da se sprehodiš do najbljižjega S!Mobilovega centra in tam povprašaš - btw: iz katere regije si?

flukturr ::

Ja, bo treba do celjskega centra se sprehoditi.

Sicer pa mislim da je reč malo predraga, bom izgleda kar 2 telefona s sabo nosil.

Razen če bo USB cenejši ali pa če dajo popust na vezavo na obstoječo SIM (ki je sicer BB paket).

LPF

PrimozR ::

ALIEn 100 (Mobitel) oz. 80 (SiMobil) € za HDSPA telefon. Sicer podpira le 1,8 Mbit - Nokia 6120. 6121 podpira polne 3,6 Mbite.

flukturr ::

Toliko za info:

Pozdravljeni!

Zahvaljujemo se vam za vaše elektronsko sporočilo.

Obveščamo vas, da je potrebno za nakup MCC GT EXPRESS kartice skleniti novo naročniško razmerje (pridobi se tudi nova sim kartica). Na obstoječo SIM kartico žal ni mogoče vezati paketa MCC GT EXPRESS. V sled navedenega vas vljudno prosimo, da obiščete enega izmed naših centrov Si.mobil - Vodafone, kjer boste podpisali potrebne dokumente.

Lep pozdrav

Naročniški sektor
Špela Hlebčar


LPF


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034943 (20047) Veron
»

Mobilni internet (Simobil) & Lenovo IdeaPad S10-3

Oddelek: Kaj kupiti
52132 (1863) bf4ed
»

Pomagajte prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
6983 (855) Tomas 33
»

simobil unlimited

Oddelek: Omrežja in internet
225858 (4356) madmitch
»

odklep nokie n70

Oddelek: Mobilne tehnologije
132468 (2261) bluefish

Več podobnih tem