» »

Simobil Vodafone- modem Huawei E220 from 3.6Mbps to 7.2Mbps firmware update

Simobil Vodafone- modem Huawei E220 from 3.6Mbps to 7.2Mbps firmware update

«
1
2

Lery ::

Nadgradnja modema Huawei E220 firmware in Softwarja! Link do nadgradnje

Z nadgradnjo Firmwerja se poveca limit downloada iz 3.6Mbps na 7.2Mbps.
Zdaj samo se cakamo, da omrezje nadgradijo:D

Dowload: Huawei E220 Firmware Update Version - 11.117.09.04.00

Download: Huawei E220 Software Update Version - 3.1.2.104

Navodila za instalacijo.

1.Vzemi ven SIM kartico iz USB modema, nato priklopi USB modem.
2. Pocakaj napravo da se vklopi.
3. Nato izklopi program.
4. Poisci shranjeno mapo za nadgradnjo firmwarja.
5. Unzipi rar mapo.
6. Dvakrat klikni na “E220Update_11.117.09.04.00.B268.exe”
7. Preberi licenco in pritisni “Next” da se zacne proces.
8. Updater bo poiskal modem, klikni “Next” ko je modem najden.
9. Upgrade se bo zacel, in trajal priblizno 5 minut.
10. Klikni "Finish" da zakljucis upgrade.
11. Izklopi program po instalaciji.
12. Poisci shranjeno mapo za nadgradnjo softwerja.
13. Dvakrat klikni na “VMCLite_E220_3_1_2_104_standard.exe”
14. Preberi licenco in pritisni “Next” da se zacne proces.
15. Updater bo poiskal modem, klikni “Next” ko je modem najden.
16. Upgrade se bo zacel, in trajal priblizno 5 minut..
17. Klikni "Finish" da zakljucis upgrade.
18. USB modem je pripravljen na uporabo.

Opozorilo med instalacijo firmware in softwerja ne izlapljaj usb modema!!!8-O 8-O

Lp
  • spremenil: Lery ()

traktor ::

Dober vodič8-), pri nas zdej polagajo elektriko za nov repetitior, upam da bo pol delal 3.6 Mbps.

cortez ::

a novi program za upravljane E220 pa še nisi najdel?

http://www.huawei.com/mobileweb/en/doc/...

Lery ::

Sm najdu, sam nevem, ce lahko to nalozim na Simobil Vodafone- modem Huawei E220(A ni zaklenjen na Simobil?). Cortez, a si ti nalozu tega gor?

Lp

cortez ::

ya. najlažje probaš, da daš od mobitela sim noter, da vidiš, ali imaš zaklenjenega. Jst sm zamenju Mobile Connect, ker je metalo ven in izklapljalo.

taryka ::

Mi lahko prosim nekdo pomaga! Včeraj sem si poskusla inštalirat ta firmware pa mi je sredi inštalacije napisalo, da je ni mogoče dokončati in vrglo ven. Sedaj mi pa komp modema sploh ne prepozna več. Danes sem hodla na simobil po novega in ga ne morm dobit kr sm ga kao vzela z naročnino in bi mogla za novega plačat 220€:( Mi lahko prosim kdo pove če je možno še modem kako rešiti? Ali pa kje lahko dobim ta modem po neki sprejemljivi ceni, ker na simobilu si tak razprodani...

Pyr0Beast ::

A če daš še enkrat inštalacijo čez ne pomaga ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

taryka ::

Ne morem zagnat inštalacije zato ker zahteva da je modem vključen v usb, moj problem pa je, da ga sploh ne zazna ko ga vključim, kot da ga ni.

Pyr0Beast ::

We don't suggest the terminal customers to upgrade the firmware by themselves ,for it has no renascence if the upgrade is failed ,please contact the repair center to help you ,but I can not assure they can help you give E220 renascence ,thanks!

Mogoče bi se ga dalo zafrkniti, če bi vtaknila drugega, nato pa jih pred flashom zamenjala, vendar dvomim.
Probaj na servisu vprašati, če se da kaj narediti. Drugega, kot ponoven flash ti ne preostane.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Utk ::

Ne popravljaj če ni pokvarjeno. To je prvo pravilo (in skoraj edino), ki se ga je treba zmeraj držat.

Pyr0Beast ::

Ne popravljaj če ni pokvarjeno. To je prvo pravilo (in skoraj edino), ki se ga je treba zmeraj držat.
Ah dej no dej. A na avtu tut olja ne menjaš, dokler ne zariba ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lery ::

Probaj najprej instalirati ta program, da vidis ce ti zazna modem Link.

Matko ::

Najbolje bo, da se narediš butastega:
nenadoma je kar crknil

taryka ::

Ja saj o tem sem res razmišljala Matko... Saj verjetno ne bi skapirali kr sm pač 'punca' da sem se s firmwarom špilala:)

Utk ::

Ne popravljaj če ni pokvarjeno. To je prvo pravilo (in skoraj edino), ki se ga je treba zmeraj držat.
Ah dej no dej. A na avtu tut olja ne menjaš, dokler ne zariba ?


Sigurno ga ne bi menjal samo zato, da bo potem olje omogočalo hitrosti do 300 na uro, pri menjavi bi pa lahko uniču mašino (ki itak ne zmore 300 na uro).

Pyr0Beast ::

Sigurno ga ne bi menjal samo zato, da bo potem olje omogočalo hitrosti do 300 na uro, pri menjavi bi pa lahko uniču mašino (ki itak ne zmore 300 na uro).
Ja, no glede firmwara je bol primerno vprašanje z mod-čipi, kateri omogočajo mašini, da deluje izven standardnih okvirjev, ki jih je določil proizvajalec. Nekatere mašine dobijo 20, 30 konjev BP. Mašina je bila zasnovana za takšno pa takšno moč, a ker se trg hitro spreminja proizvajalec zaklene stvar na tisto, kar njemu paše.

Vsaka stvar ima določeno tveganje. Jaz pravim, da delaj kar sam hočeš. Če nebi nikoli popravljal, kar ni bilo pokvarjeno bi bil še vedno na nivoju 15letnega geeka, kateri hodi na program Računalniški tehnik, a sam ne zna vstaviti modula rama.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lery ::

Poglej se na to stran Link. Mas komplet software -Application Software - VMC 9.3.0.9237.zip. Gor na linku mas pa se posebaj software in Firmware. Ce bos probala zbrisi vse iz racunalnika od modema, naredi restart racnalnika in probaj instalirati komplet software -Application Software - VMC 9.3.0.9237.zip. Slabs itak ne mors nardit. :D

Lp

taryka ::

Bom probala Lery, pa sporočim, če mi je uspelo.

taryka ::

Modem mi je res uspelo rešiti, samo software si še moram naložit pa upam, da bo potem tako kot more bit:DHvala Lery za pomoč:)

KoMar- ::

Hh kako si ga pa rešila? Deli z nami, morda bo še komu pomagalo ;-)

taryka ::

Prvo sem si naložla tist program ko mi je Lery napiso zgoraj, ko je ta program inštaliralo mi je modem zopet zaznalo kot modem in ne tako kot prej, ko mi ga je zaznalo sam kot usb. Nato sem naložla še ta firmware ki za katerega je tud link dal Lery pa mi ga je tokrat normalno inštaliralo pa na koncu še pripadajoč software in modem zdaj dela bolje kot kdajkoli prej:)

Lery ::

Taryka super, da si ustimala8-)

@cortez
Vceraj sem nastimal original software od Huawei E220 - Mobile Partner Link(E220 Client Software UTPSB002D03SP16C03 for WinXP&2K&Vista (7115 KB) 20-Mar-2008).
Postopek instalacije je isti kot pri Vodafon VMC Lite Huawei E220 Software Update Version - 3.1.2.104. Po instalaciji zbrises program VMC.

Pred instalacijo vzemi ven SIM kartico iz USB modema!!!8-O
Instalacija na lastno odgovornost!!!:D

Ko prvic zalaufas Mobile Partner je treba rocno nastimati nastavitve za internet:
tools-option-profil Management-New

Za Simobilove uporabnike:
Profile Name: Lery (poljubno ime)
APN izberes static
APN: internet.simobil.si

Access number: *99#
User name: simobil
Password: internet

Se slikca z nastavitvami Link

Za Mobitelove uporabnike pa:
Profile Name: Lery (poljubno ime)
APN izberes static
APN: mobitel

Access number: *99#
User name: mobitel
Password: internet

Dela Super:D

Lp

cortez ::

Vidim da je to zaživelo tukaj. Super da ti je uspelo inštalirat mobile Partner. mal sem se bal, da maš zaklenjen modem, ker ga maš od simobila. Na mobitelu (takega mam jst) majo originalnega od Huawei-ja. Če komu ne najde driverje za modem , ko inštalirira mobile Partner, jih dobi na

C:\Program Files\Mobile Partner\Driver za XP, Vista 32+64 in 2000.

Kar sem bral recenzije, s tem programom prej najde vse gonilnike pa tudi problem izklapaljanja se rešiš, ki se pojavi pri programu Mobile Connect.

cortez ::

pri mobitelu vklopiš GPRS z SMS sporočilom UMTS na 1918.

ksko pa vklopiš GPRS na Simobil kartici preko SMS-a?

Lery ::

Ubistvu je od simobila modem zaklenjen, ampak sem vsejeno lahko instaliral Mobile Partner:D
Pomoje bi se ga dal odkodirat, ce bi dobil original firmware od huawei. Sm pa bral na netu, da se ga da odkodirat sam ni zastojn.

GPRS je pri simobilu ze vklopljen, tko da ni treba nc stimat.

@cortez kolk ti je najhitrej loudal (kb/s) z neta : firefox, emule, torrent...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lery ()

cortez ::

1,4MB - 1,5MB na HSDPA omrežju. To na simobilu lahk sam sanjaš. Za SMS nastavitve pa sprašujem, če daš navadno SIM noter, pa še nimaš vklopljenega prenosa podatkov na Simobilu.

V vsakem primeru pa je za premislit, kje je za vzet. Kajti pri Simobilu so res cenej(19€), sam maš pa zaklenjen aparat-modem, pa še prenosi so samo UMTS 350kb/s, pa še to ne povsod, pol pade pa na EDGE 250 kb/s.

pri Mobitelu pa je 27,90(50GB al pa Neomejeno za 29€, sam mas pa tudi hitrejše omrežje HSDPA, ki ti v teoriji omogoča 3,2MB/s, v praksi pa je men uspelo 1,5 MB/s, kar pa je primerljivo z ADSL.

Spock83 ::

Hja jaz sem pri mobitelu imel stabilno 2 Mbit/s. Odvisno od obremenitve. Ponavadi pa tam okoli 180kB/s do 200 kB/s.

Bolj malo verjamem, da si mel 1,5MB/s. Verjetno si mislil, 1,5Mb/s. :)

cortez ::

Prav maš Dejan83. Pač bity pa byti.

Ya, zgleda da si priklopljen na močnejšo /nadgrajeno centralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Lery ::

Ja, je res da vcasih zlo niha hitrost interneta pri simobilu, je pa najhitrej sibu 330 KB/s :D Se pa pocas kr stabilizira.

Ja narocnina je pa tak pr simobilu 19€ neomejen dostop, ce si pa se uporabnik mobilne telefonije je pa 17€, js sm pa se mal na simobil poklicu pa jim reku, da za tk ku niha internet da bi lah se ksn popust dal, tk da mam zej za 15€ neomejen dostop.
Pa se prvi mesec je bla sam polovicna narocnina 7,5€ tk da sm za 3 mesce placu samo 37,5€ in zloudu in uploudu okol 160GB podatkov.:D

Je pa zej odvisn za kva rabis internet. Js ga vecinoma uporablam za brskanje po netu, pa za kej zloudat, tk da je kr vredu8-)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

pogi20 ::

Je mogoče kdo povezal modem z wireless routerjem?

KoMar- ::

cortez: 1,5 MB/s ti ziher ni šlo, kvečjemu 1,5 mbit/s.

Veron ::

@lery si to sprobaval s torrenti (p2p) al http download?

Lery ::

Ja tako hitrost, kot je na slikci zgoraj, sem dobil, ko sem downloadu preko torrenta :D
Ce pa kaj downloudam preko http, pa loudam s programom Download Accelerator Plus (DAP)- tukaj pa ne siba tok hitr:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lery ()

Lery ::

Nasel internetno stran za odklep Simobil Vodafone- modema Huawei E220 preko neta Link, je pa za placat :(
Za free verzijo pa zaenkrat se nisem najdel.

Lp

beta1 ::

Pozdravljeni

Mene pa nekaj zanima, ki nima nič veze z tem firmwarom.

Ampak me zanima, kje se da dobit števec za download/upload, da vidiš mesečno ali dnevno koliko je bilo skupno prenešenih megabytov. Moja sorodnica ima ta simobil 10GB paket in praktično ne upa na net, ker se boji da bo prekoračla mejo. Čeprav ji razlagam naj doplača teh 5 EUR pa ima unlimited.

Pa še zanima me, ali je teh 10GB omejitve skupne ali posebaj 10GB download in 10GB upload.

LP

OmegaBlue ::

Skupne. Števec, DUmeter recmo, je pa nekdo v eni temi podal povezavo do enega brezplačnega če se prav spomnim.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Lery ::

Lahko pa ji instaliras original software Mobile Partner. Seveda s tem izgubi garancijo za modem. V tem programu steje uploud in download (dnevnno, mesecno in letno). Zgoraj pa si lahko ogledas sliko od programa. Instalacijo pa imas razlozeno v prejsnih postih.

Lp

_Dejan_ ::

Da malo obudim temo :) tudi sam imam ta E220 modem in dela super. V ljubljani se poveže zmeraj z 7.2Mb/s najboljši download pa je bil okoli 380KB/s.

Imam pa en problemček. In sicer kako bi onemogočil da me nebi nikoli ko vklopim modem v USB spraševalo če želim inštalirati aplikacijo? Vem da se da v windowsih izklopiti autorun da nekaj v registru spremeniš, vendar potrebujem ko vklopim USB ključ da se zažene autorun oz. odpre okno kaj želimo narediti... Upam da sem dobro razložil kaj mislim.
Torej ne želim inštalirati aplikacije ki se nahaja na USB modemu, autorun na USB modemu sem hotel izbrisati vendar ne gre ker je verjetno read only...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Lery ::

Če boš vedno vklopil modem v isti usb, te ne bo spraševal za inštalacijo.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lery ()

_Dejan_ ::

Če boš vedno vklopil modem v isti usb, te ne bo spraševal za inštalacijo.

Lp


Modem Imam stalno vklopljen v isti USB port in ga ne izkljapljam, vendar ko pride računalnik iz spanja, se mi vedno odpre okno za inštalacijo softwarea in driverjov in moram vedno klikniti Cancel, kar je zelo moteče... Tudi če ga izklopim iz USBja in ponovno vklopim v istega se mi zgodi isto... Je možno onemogočiti autorun samo na določeni napravi? recimo če vklopim USB ključ pa da normalno dela? ali vsaj kako formatirati prostor na UMTS modemu tako da ne bo nič gor, modem pa bo normalno deloval?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Lery ::

Potem si ga sigurno inštaliral na drugem usb-ju. Izbriši program iz računalnika, in ga ponovno inštaliraj na tistem usb-ju kjer ga imaš zmeraj uklopljenega.

Lp

_Dejan_ ::

Potem si ga sigurno inštaliral na drugem usb-ju. Izbriši program iz računalnika, in ga ponovno inštaliraj na tistem usb-ju kjer ga imaš zmeraj uklopljenega.

Lp


Če bi prebral moj post bi videl da NIMAM inštaliranga softwara ki je naložen na modemu in ga tudi nimam namena inštalirati... Rad bi samo izklopil to nadležno samo zaganjanje...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pyr0Beast ::

V registru je treba disablat autorun .. (sicer ti potem tudi drugje ne bo delal)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_Dejan_ ::

V registru je treba disablat autorun .. (sicer ti potem tudi drugje ne bo delal)


To foro poznam vendar za usb ključe rabim da mi program samodejno importa stvari, ta UMTS modem pa mi je zelo nadležen...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Klenobo ::

Kakšna je trenutna hitrost v LJ?
Da vidim, če je update kaj pomagal. ;)
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

traktor ::

Kateri software in firmware se splača naložiti ?

_Dejan_ ::

jaz namesto original softwara uporabljam mwcomm...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

mi_c_ho ::

Zanaima me, ali imate modem vklopljen v komp tudi, ko je ta ugasnjen, saj modem tudi takrat išče omrežje (utripa dioda) zaradi napajanja in če to kaj škoduje modemu?

Še nekaj: ali imate modem priklpljen na komp z enojnim ali dvojnim usb-jem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mi_c_ho ()

_Dejan_ ::

Jaz ga imam vedno vklopljenega v USB. Če ne želiš da je prižgan ko imaš ugasnjen rač. moraš v biosu izklopiti opcijo ki ti pusti napajanje na USB-ju...
Jaz ga imam preko enojnega USB kabla...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

mi_c_ho ::

aha...A potem imaš ti v biosu izklpljeno opcijo ali pač ne? A ima to kakšno posebno vlogo?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 3G router...

Oddelek: Omrežja in internet
9828 (764) tommex84
»

USB modem huawei e173

Oddelek: Pomoč in nasveti
51406 (1206) enadvatri
»

Linux in podatkovni prenos podatkov(simobil)

Oddelek: Pomoč in nasveti
51423 (730) Damiani
»

ubuntu namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
142189 (1528) fiore
»

Ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
302964 (313) Tear_DR0P

Več podobnih tem