» »

QoS capable Linksys (wireless)?

QoS capable Linksys (wireless)?

Goldee ::

Torej, moja situacija je sledeča:

Kolega ima pipo 5/2. Ima močno anteno in broadcasta wireless internet. Meni lovi na prenosniku ta signal nekje 80% v sobi. Rad bi uporabljal ta wireless za privat namene in kolega se strinja, vendar pravi, da ima še 3 interesente, ki bi se ravnotako radi obesili na to mrežo. Torej, vse lepo in prav, ampak vemo, da znajo biti kakšne p2p aplikacije preveč požrešne, kar pomeni no google for me (skoraj). Kot router se trenutno uporablja nek Linksys, točn model ne vem, se bom pa pozanimal. Verjetno bi morali zamenjati osrednji router, za takšnega, ki podpira QoS, ali nekaj v tem stilu. Rad bi, da bi vsi imeli zagotovljen kanal z bandwidthom (vsaj) 1,25mbps.

Sedaj moje vprašanje je, kako bi delal QoS preko wireless linka? Glede na IP?
Kateri Linksys podpira QoS, oz. nekaj v stilu omejevanja bandwidtha glede na IP (MAC). Kolega pravi, da obstaja nek firmware (upgrade) za Linksys, ki omogoči uporabo QoS-a na dotičnih routerjih? Je to res? Kake izkušnje?

Ima kdo podobno situacijo doma? Kako ste rešili zadevo? Moj (naš) maksimalni vložek bi bil nekje do 200€.
Thanks vnaprej!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Pyr0Beast ::

Ce se bo fural P2P preko wirelessa tako ali drugace ne bose mogli veliko delat :P

Jaz bi postavil eno namensko torr. kistico katera bi lavfala 24/7 in do katere bi imeli vsi dostop ter si tam DL-jali zadeve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vanadium ::

Priporočam enega od teh routerjev ter gor dat tomato firmware ki ima odličen qos

Routers that are known to work with Tomato:

* Linksys WRT54G v1-v4, WRT54GS v1-v4, WRT54GL v1.x, WRTSL54GS (no USB support)
* Buffalo WHR-G54S, WHR-HP-G54, WZR-G54, WBR2-G54, WBR-G54, WZR-HP-G54, WZR-RS-G54, WZR-RS-G54HP, WVR-G54-NF, WHR2-A54-G54, WHR3-AG54
* Asus WL500G Premium (no USB support), WL500GE, WL520GU (no USB support)

No včasih se je P2P delno onemogočilo ker porte nisi odpru sedaj novi beta utorrent baje to tudi zaobide.

L.P.

Goldee ::

Hvala za info.


Ce se bo fural P2P preko wirelessa tako ali drugace ne bose mogli veliko delat :P

Jaz bi postavil eno namensko torr. kistico katera bi lavfala 24/7 in do katere bi imeli vsi dostop ter si tam DL-jali zadeve.


Ja, ampak to potem dejansko pomeni 5 userjev na pipo, ne več 4. Sicer ni slaba ideja, ampak ne vem, koliko vešči so ostali uporabniki - jih ne poznam.

Sicer banalna rešitev bi bila, da bi na vse odjemalce (PCje) nastavil NetLimiter, ter se šel pošten odnos in na vseh mašinah nastavil 1,25mbps - in pričakoval, da nihče tega ne bo spreminjal. Ampak, te ostale 3 kandidate ne poznam in ne morem kar na lepe oči zaupati... Za začetek bi rad neko softversko omejitev na strani routerja, torej gateway-a.
Omejitev p2p ne pride v poštev, ker ga bomo verjetno vsi uporabljali (no, vsaj jaz vem, da ga bom).

Saj bi posegel po kakem Ciscu, samo so pač malce nedostopni za navadne smrtnike (saj pravim, omejitev je nekje 200€).

Kako se obnese tomato firmware? Ga uporabljate?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

jan01 ::

goldee, ja ciscota za eno "bedno" 5/2 linijo....:\ :\
Pripročam:
-buffalo whr-g125 oz buffalo whr-hp-g54. Dober tudi linksysev wrt54gL(od linksysa prav ta in nič drugega!!). Na vsakega od teh treh gre odlični tomato firmware. Priporočam pa ti odličen victekov tomato mod(imaš še več nastavitev za qos(možnost omejitve prometa za posamezni mac/ip... deluje odlično http://victek.is-a-geek.com/tomato.html

Goldee ::

goldee, ja ciscota za eno "bedno" 5/2 linijo....:\ :\
Pripročam:
-buffalo whr-g125 oz buffalo whr-hp-g54. Dober tudi linksysev wrt54gL(od linksysa prav ta in nič drugega!!). Na vsakega od teh treh gre odlični tomato firmware. Priporočam pa ti odličen victekov tomato mod(imaš še več nastavitev za qos(možnost omejitve prometa za posamezni mac/ip... deluje odlično http://victek.is-a-geek.com/tomato.html


Ja pa kaj ma veze linija? :) Važn, da je QoS v pravem pomenu besede in vem, da to omogočajo že Ciscoti serije 800. Sam so cenovno izven našga ranka, tako da bom malce pogledal za tem tomato firmwareom in ustreznim Linksysom.
Hvala za info drugač.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

jan01 ::

@Goldee sprobaj victekov tomato mod. qos deluje zelo dobro

Vanadium ::

@Goldee: si bom sposodil link od markota: Tomato QOS kjer je dokaj lepo napisan in razloženo. Routerji ki podpirajo tomato so načeloma dostopni in za ta dnar potem res tudi odlični. Skratka preberi si na linku.

L.P.

Goldee ::

Hvala.
Ne pa sej men je koncept qos čist jasn, tako da se bom malce poigral s tem routerjem. Bom zrihtal ta, oziroma naslednji teden, pa povem kako se kaj obnese ta zadeva.

Okej, to je to.

Zdej pa še eno vprašanje na temo wireless kartice za desktop pc - katero wireless kartico naj vzamem? (mora pa imeti extendable anteno - se pravi na kablu, da lahko anteno fiksiram na okno, saj je tam signal najboljši). Kaj predlagate?

/edit
Kartica mora biti PCI, ne PCI-x.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

jan01 ::

Pri karticah so kar velike zmešnjave(proizvajalci med revizijami menjajo čipe proizvajalcev... Poglej si recimo močne alfine modele http://shop.wlan-sat.com/?p=hard_w2. In še enkrat victekov tomato mod(pa ne pozabi narediti hard reset po uspešnem flashanju, da ne bodo nenavadni problemi...)

buneech ::

Jan Victek: A ti Victek kej plača za tako propagando? :)
Sej je dober mod, samo ni pa treba v vsakem postu to napisati...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720852 (4545) mtosev
»

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

Oddelek: Omrežja in internet
408201 (3297) Veron
»

linksys wrt54gl ali ?

Oddelek: Kaj kupiti
232182 (1611) gregor
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789172 (5401) Pyr0Beast
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473890 (2816) mihec87

Več podobnih tem