» »

Ali obstaja prenosnik,na lahko obrneš sliko za 180 stopinj?

Ali obstaja prenosnik,na lahko obrneš sliko za 180 stopinj?

Realman ::

Torej zanima me,če je možno na kakšnem prenosniku obrnit sliko za 180 stopinj in delati na njem normalno.ZAnima me zato,ker bi en kolega rad vgradil prenosnik v avto(na streho),samo potem mora biti slika obrnjena.Vem da obstajajo ti novi z vrtečim.
Samo mene zanima,če je možno kar softwersko sliko obrniti.
Za odgovor se vsem vnaprej zahvaljujem.

Matek ::

Ja, softversko je to trivialna rec, ker se itak uporablja za LCD-je, ki podpirajo pivoting.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

PaX_MaN ::

V nastavitvah grafične kartice se da nastaviti - vsaj pri Nvidii - da ti obrne zaslon za 0,90,180 ali 270 stopinj. Pravtako lahko nastaviš hitro tipko za obračanje. Problem, ki sem ga opazil je, da se miškine koordinate ne zasukajo in imaš potem levo za gor, desno za dol - odvisno, kako si rotiral.

Realman ::

Saj to sem iskal notri v nastavitvah kartice,pa mi ni uspelo najti.Res pa je da so vse imeli notri ATI, oz. Intel integriran je bil na eni.Potem moram poiskati en prenosnik z Nvidio,da vidim če zadeva res dela.To da bi miška kontra skakala,ne bo takšen problem,ker to misli imeti samo za avto kino.

ender ::

Pri Intelovih karticah rabiš samo dovolj nove gonilnike (downloadaj jih z www.intel.com, ne s strani proizvajalca prenosnika). Pri ATIju in nVidii pa sploh ne bi smel biti problem (za ATI grafične kartice lahko uporabiš najnovejše Catalyste in Mobility Modder, ker večina proizvajalcev prenosnikov ponuja samo precej stare gonilnike; namest Catalyst Control Centra pa si namestiš TrayTools).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

T0RN4D0 ::

Hm, nVidia ma v nastavitvah nRotate al neki takšnega, obrne ti pa tud miško avtomatsko...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5870 X2

Oddelek: Strojna oprema
483045 (1433) Machiavelli
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87560340 (24578) Galaxy
»

Radeon HD 3000 serija predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
938388 (8388) Gregor P
»

Win XP in prenosnik, na desktop monitorju ne znam menjat res.

Oddelek: Programska oprema
141438 (1292) Jst
»

grafična kartica 1366x768

Oddelek: Zvok in slika
121460 (1259) Azrael

Več podobnih tem