» »

5870 X2

5870 X2

mtosev ::

Radeon HD 5870 X2, October 20, 2009
MEM 2x 2048MB
Core Clock 900MHz
MEM Clock 1200MHz
GDDR5
vodilo 2x 256bit
GFLOPS 5000


testov se ni ampak bo kartica verjetno ubijalska. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

In zato je treba odpret se eno temo?:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::



pozabil na sliko. hehe moja stara X800 XT PE se po velikosti ne more primerjat s to. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DaVidQ ::

Cena bo pa še več kot ubijalska. :))

minimus ::

Ugibam da me 500EUR in 550EUR.

x45 ::

In zato je treba odpret se eno temo?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

galu ::

Ugibam da me 500EUR in 550EUR.


Jaz bi rekel 550€ čez čas, 600€ ob splavitvi.
Tako to gre.

fr4nc ::

Cena bo pa še več kot ubijalska. :))


Glavno, da je od AMD-ja, pa da se bo lahko igralo lepo igralo na ubijalskih resolucijah, ter da so prehiteli NVIDIO na DX11... >:D

LP

Dami ::

Cena bo pa še več kot ubijalska. :))


Glavno, da je od AMD-ja, pa da se bo lahko igralo lepo igralo na ubijalskih resolucijah, ter da so prehiteli NVIDIO na DX11... >:D

LP

Zadeve še ni zunaj tak da ko bo tud nvidia mela svojo novo grafo pol govori kdo je koga prehitel.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

M-XXXX ::

Zadeve še ni zunaj tak da ko bo tud nvidia mela svojo novo grafo pol govori kdo je koga prehitel.

heh, saj ravno v tem je smisel njegovega odgovora:D Prej od Nvidije so izdal DX11 grafo- so prehiteli Nvidio...

dzinks63 ::

Tale DX11 je po domače povedano en nateg. Dobre igre katere ga bodo podpirale, bodo prihajale na police v trgovinah po kapljicah in jih boš lahko preštel na prste ene roke. Najbrž bo priletel kakšen 3Dmark7, s katerim se bo dalo zadevo merit in bo sintetično potunkal DX10 grafe. Zadeva bo interesantna šele čez kakšno leto ali celo dve, vendar bo takrat že čisto nova generacija grafičnih kartic na trgu. Tako da kupovati sedaj prihajajoče grafične kartice z namenom, da boš igral DX11 igre nima nekega velikega smisla. Bolj pridejo v poštev same zmogljivosti kartic, katere bodo odlične.

Full HD resolucije v igrah bodo poganjale na nivoju, celo se prebijajo za uporabno igranje na 30" lcd z 2560x1600, kateri vse bolj trkajo na gamerska vrata (do sedaj so bili večinoma rezervirani za oblikovalske studie z dragimi isp matrikami), saj so navadni 24 colarji z full HD že nesramno poceni. Ko bodo tudi 30" "šaltali" na TN matrike, se bodo zelo pocenili. Rabili pa bodo zelo zmogljive grafične kartice, katere bodo zmogle vse to poganjati na visokih detaljih bp. Sedaj smo očitno to dosegli in ena takšna HD 5870x2 bi naj tudi to nalogo opravila bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

destroyer2k ::

dzinks63

Prva dx10 kartica je bila 8800gtx ali je sedaj preslaba čeprav je stara?

alexa-lol ::

dzinks63

Prva dx10 kartica je bila 8800gtx ali je sedaj preslaba čeprav je stara?


da ne omenjamo njenih reinkarnacij :D

dzinks63 ::

Prva dx10 kartica je bila 8800gtx ali je sedaj preslaba čeprav je stara?

Od kje ti ta analogija? Tega nisem nikjer omenjal, napisal sem:
Bolj pridejo v poštev same zmogljivosti kartic, katere bodo odlične.

Senitel ::

DX11 bodo developerji popadli BISTVENO hitreje kot DX10. DX10 bo mrtev, ko pride Win7 uradno na police (in ustrezni popravki za Visto). Če bo Win7 začel resno pridobivat tržni delež bo vsaj pri PC developerjih tudi podpora DX9/WinXP letela skozi okno!

Seveda pa to ne pomeni, da bodo igre nenadoma začele uporabljat vse feature-je, ki jih DX11 ponuja.
Večji problem bo, ko/če začnejo igre bolj resno uporabljat PhysX...

alexa-lol ::

zdj mamo grafične, kmalu bomo meli vsi še fizične kartice :D

boogie_xlr ::

nekateri jih celo že imamo...

Dr_M ::

Nekateri ne poznajo nvidie >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Galaxy ::

URADNO in POTRJENO, ATI bo spet kralj...
http://vr-zone.com/articles/amd-demos-d...
dokler ne pride revolucija z GT300 ;)

Nub2 ::

URADNO in POTRJENO, ATI bo spet kralj...
http://vr-zone.com/articles/amd-demos-d...
dokler ne pride revolucija z GT300 ;)

Kak lepo za tebe da maš kontakte v Nvidii da točno veš kak bo vse.

Galaxy ::

URADNO in POTRJENO, ATI bo spet kralj...
http://vr-zone.com/articles/amd-demos-d...
dokler ne pride revolucija z GT300 ;)

Kak lepo za tebe da maš kontakte v Nvidii da točno veš kak bo vse.

Veš, Google je moj glavni kontakt ;) http://www.google.si/search?rlz=1C1GGLS...

Nub2 ::

URADNO in POTRJENO, ATI bo spet kralj...
http://vr-zone.com/articles/amd-demos-d...
dokler ne pride revolucija z GT300 ;)

Kak lepo za tebe da maš kontakte v Nvidii da točno veš kak bo vse.

Veš, Google je moj glavni kontakt ;) http://www.google.si/search?rlz=1C1GGLS...

No či pa se bomo tak šli, Yield

Edit: pa kak veš da bo mimd absolutno neverjetno fantastično gromozansko boljši kot simd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nub2 ()

Galaxy ::

If for instance, nVidia gets a 2 GHz clock for the 512 MIMD cores, we are talking about no less than 3TFLOPS with Single-Precision. Dual precision is highly-dependant on how efficient the MIMD-like units will be, but you can count on 6-15x improvement over GT200.

Vir: BrightSideofNews

Nub2,
poglej prvi komentar pod to "novico"
That blog has been referenced here before, and the author was promptly denounced as an ATI fanboy, or at least someone with a very significant anti-nVidia bias.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Mitja358 ::

Če bo tole res in bo cena nizka bo pravi hit. Samo dvmomim v nizko ceno.

Nub2 ::

If for instance, nVidia gets a 2 GHz clock for the 512 MIMD cores, we are talking about no less than 3TFLOPS with Single-Precision. Dual precision is highly-dependant on how efficient the MIMD-like units will be, but you can count on 6-15x improvement over GT200.

Vir: BrightSideofNews

Nub2,
poglej prvi komentar pod to "novico"
That blog has been referenced here before, and the author was promptly denounced as an ATI fanboy, or at least someone with a very significant anti-nVidia bias.

To glih hočem povedat, da nemoreš vsemu verjet. Sicer pa če bo GT300 res tak dober tolko bolši za nas.

Cancer ::

http://www.techpowerup.com/104544/AMD_J...

Za vse tiste z malo nižjim budgetom.

mtosev ::

Radeon HD 5870 X2 "Hemlock". Armed with two "Cypress" Radeon HD 5870 graphics processors, this dual-GPU monstrosity packs twice the shader compute power. From the looks of it, the card is slightly longer than its single-GPU sibling from the series, and is better ventilated, although the cooler design more or less resembles it. It draws its power from one 6+2 pin and one 6 pin PCI-E power connectors, just like two of its ancestors in the R700 and R680. Listed for pre-order on a European online store, a Radeon HD 5870 X2 by Club3D is priced at 677 EUR (incl. applicable taxes, 568.9 EUR excluding).

;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

Ne skrbi, saj ti bo mami dala denar

destroyer2k ::

mtosev

Od kje si dobil takšno ceno? Ker tukaj ni logike ati tekmuje nvidio z nižjo ceno, če bo ati dal tako visoko ceno za x2 model potem se ne splača niti kupiti, če bo nvidia hitrejša (z enako ceno).

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

clix ::

Tukaj piše, da naj bi bila 500$, oz 500EUR:
http://www.fudzilla.com/content/view/15...

destroyer2k ::

pikoli

To bo bol prava cena, ker lani je bila 499 x2 model in po letošnji 5xxx seriji sklepam da za vse ranke bo enaka cena (lani je isto bila cena 4870 nekaj čez 300EUR)

Cancer ::



Sodeč po telje sliki, naj bi bila grafa pod 500$.

Machiavelli ::

Fantje sodeč po sliki so cene resnične in realne fora je le v marša naših prodajalcev IN DDV ju .





500.00 USD
=
333.649 EUR + davek cca 65eur = 398.649EUR + trgovec 10-60eur odvisno od koga kupite in kero znamko.....pod 500eur lahko pričakujemo
Do zdaj sem prečekeru sliko in naše cene in so resnične kar se tiče 5750,5770,5850 in 5870.Zdaj še newemo Hemlock je lahko tudi 5850x2 ki bo pod 500eur, 5870x2 pa lahko da bo dražja,lahko samo napovem pod500eur za x2 model kateri točno nwm sklepam pa 5850x2 kar bi bilo nekako logično ker je ena 5850 230eur rečmo 240eur v povprečju cf 480eur,singl kartica z dvema jedroma pa je nekako premium in je malo cenej kot cf 10-30eur 420eur xD 5870 330eur rečmo v povprečju 340eur je ena torej cf je 680eur, x2 bo nekje 620eur,ni pa znano ali bo samo 5870x2 4gb ali bo tudi 5850x2 4gb ....sklepam da nebo pustimo se presenetiti v tem mesecu.... Na sliki sta dva čipa pod imenom hemlock torej 5850x2 malo ceneje in 5870x2 malenkost dražja a še vedno pod 500 USD, saj po pravici povedano v scorih ni velikih razlik sploh ko 5850 naviješ po izračunu je 5850 10% slabša od 5870 kar je 100eur razlike in če je x2 bo med modeloma 20% in to je 200eur vse se lepo pokriva edino če bojo za 4GB Povečali ceno .....izračun 10% pa sem dobil tako da sem grafe postavil na iste clocke ,5850 ima samo-160šejderev manj in par roopov manj,cooler na 5870 je z 4heatpajpi+backplate+malo bolj clockana, 5850 2heatpajpa downclockana brez backplejta ...anyway best buy za zdaj iz štacune je 5850 OC kasneje 5850 OC cf ali pa 5850X2 OC. Lp
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

TechStreme ::

Mah edina resna rešitev za nVidio je da jo kupi Intel. Seveda bi zadeva bila že zdavnaj rešena če bi AMD takrat lahko kupil nVidio in ne tako kot je nakoncu naredil in kupil ATI-ja s kešem ki so ga sprva imeli namen vložiti v nVidio. Verjetno bi nVidia že sedaj bila na boljšem kot je sedaj ATI. ATI sicer ni že dolgo bil hitrostni prvak, vndar je vse skupaj smešno poceni v primerjavi z nVidijo. Trenutno pa celo zelo vodi v performansu in povrhu še z DX11 karticami.

AMD pa bi bil na veliko boljšem če bi jim takrat uspelo kupit nVdidijo in bi že zdavnaj imeli platformo Buldozer. Problem je bil da so morali ATI-ja še precej izboljšati, kar se tiče chipsetov in zato takšna zamuda.

No ja Buldozer z Orochi procesorjem pa vse eno prihaja kmalu (upam da pravočasno) s svojim 128bit SSE5, ki bo overkil FPU v primerjavi z dosedanjim 64bit SSE4 ki ga ima intel.

In ja nVidia ni v zavidljivem položaju. Čeprav nisem na njihovi strani vse eno upam da se obdrži. Upam tudi da naredijo še kakšen konkreten chipset.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Machiavelli ::

ati je nazadnje vladu 2002 z 9800atlantis xD ko je bila najhitrejša grafa na svetu ....nazadnje pred odkupom amdja
Nigaaazz

fr4nc ::

Zadeve še ni zunaj tak da ko bo tud nvidia mela svojo novo grafo pol govori kdo je koga prehitel.

heh, saj ravno v tem je smisel njegovega odgovora:D Prej od Nvidije so izdal DX11 grafo- so prehiteli Nvidio...


Da...

Sicer pa, ko bo NVIDIA izdala svoje DX11 močno dvomim, da se bodo lahko sploh primerjale z ATI HD5850 v p/p...

Moje mnenje je, da če bi NVIDIA izdala tako grafo, kot je HD5850 pred ATI-jem, bi dala ceno vsaj 300 EUR, 5870 pa bi bla tako čez 400EUR, če bi bila od NVIDIje.

Ko bo prišla serija GT300, se bo znižala tudi cena 5850, tako da v p/p vemo že sedaj kdo bo zmagal, vsaj če mene vprašate :D!
Cena HD5850 bo v pol leta pod 200EUR - to je moje predvidevanje...

LP
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

kmetek ::

pa sej je bila cena pod 200EUR pred podražitvijo v Avstriji recimo.

fr4nc ::

pa sej je bila cena pod 200EUR pred podražitvijo v Avstriji recimo.


Da, to je možno... vendar jaz govorim za SLO, ne mislim svojega denarja devat Avstricem, raje dam našim pa tudi če malo več...

Če kopujemo v tujini ne moremo našo državo rešit pred še večjim bankrotom...

LP
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

Saj če kupuješ pri raznih Dino & Co., potem tudi ne :P .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Machiavelli ::

mojo sem kupil za 220eur zdaj je pa 240+ lol haha
Nigaaazz

TechStreme ::

ati je nazadnje vladu 2002 z 9800atlantis xD ko je bila najhitrejša grafa na svetu ....nazadnje pred odkupom amdja

X19x0 si seveda pozabil. Takoj ko ga je kupil AMD :)

Te še spomnem cen ATI grafičnih kartic preden jih je kupil AMD?

pa sej je bila cena pod 200EUR pred podražitvijo v Avstriji recimo.


Da, to je možno... vendar jaz govorim za SLO, ne mislim svojega denarja devat Avstricem, raje dam našim pa tudi če malo več...

Če kopujemo v tujini ne moremo našo državo rešit pred še večjim bankrotom...

LP

Ja ob naših ultrasposobnih veleumih v vladi in gospodarstvu lahko kupuješ v sloveniji kolikor hočeš pa neboš ničesar spremenil. So stvari ki jih ni vredno reševat s svojimi stroški.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

galu ::

pa sej je bila cena pod 200EUR pred podražitvijo v Avstriji recimo.


Da, to je možno... vendar jaz govorim za SLO, ne mislim svojega denarja devat Avstricem, raje dam našim pa tudi če malo več...

Če kopujemo v tujini ne moremo našo državo rešit pred še večjim bankrotom...

LP



Aha, pa vidijo da jim ta roba gre dobro v prodajo, pa ŠE navijanjo cene v Avstriji pa so bolj ali manj fiksne (to kar se zdaj draži je krivec ATI)
Tako to gre.

x45 ::

kar se graf tiče je naj nakup sedaj vse od 5000 serije ati ker je že zdaj zelo ugodno... npr 123 eur se začne.

Machiavelli ::

Ja 5750 pa ja neboš kupu za igranje iger tud če jo OC nebo dosegla niti levla 4850..... BtW v nemčiji in avstriji je ceneje cca 10-25eur v povprečju,v ameriki pa do 30-40eur samo pol shipping pa vse to je bolje dat 10eur več pa stimulirat našo državo.
Nigaaazz

Machiavelli ::

Se popravljam 5750 je nekako blizu z 5770 in 4870,4850 sta nekako skupaj sicer na večji resoluciji pa dodatki zmaga 5750.Anyway sem zasledu u britaniji da je kartica 110eur 5770.5750=123eur 5770=145eur dodaš teh 22eur pa maš neki vsaj solidnega ,5750 OC saj ni tako grozna ima kar dokaj igrive frejma samo.....stvar potrebe in okusa :)
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

Oi po pregledu definitivno priporočam 5970 in jo malo OC
Nigaaazz

Galaxy ::

benchmarki, točnejši podatki tukaj

Machiavelli ::

Nigaaazz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Hemlock že novembra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
659528 (6828) Machiavelli
»

ATI 5870 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15511586 (6759) Shadow666
»

ATI Radeon HD 5870 X2 na ogled, detajli serije 5700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475157 (3461) nekikr
»

Prvi testi Radeonov HD 5800, prihaja tudi serija 5700 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
629724 (6999) LordPero
»

ATI Cypress je ogromen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
778238 (5109) frudi

Več podobnih tem