» »

grafična kartica 1366x768

grafična kartica 1366x768

reber ::

Zanima me, katere grafične kartice zmorejo resolucijo 1366x768 ?

Sem v fazi kupovanja enega LCD televizorja z VGA oziroma DVI vhodom in 16:9 formatom. Ker je 16:9 format v razmerju 1366x768, potem mora biti LCD panel v tej resoluciji in ne v 1280x768. Problem nastane pri grafični kartici. Če hočem, da bo slika ostra, potem mora biti pika na piko. Televizor bi bil verjetno več kot pol časa uporabljen kot monitor, torej priključen na računalnik, zato mi je to najbolj pomembno. Resolucija dovolj velika in da je v razmerju 16:9. V mislih imam 26 colski panel, lahko tudi 27 colski, 32 colski mi je pa prevelik, če bi bil 30 colski bi bil tudi v redu. Za gledanje televizije je tako vseeno, za gledanje DVD-jev tudi, za prikaz slike iz računalnika se pa mora vse do pike ujemati. Če je LCD panel resolucije 2366x768, potem mi mora grafična kartica dati na izhodu točno to resolucijo, ker kakršnakoli druga (1360 ali 1368 ne pride v poštev zaradi interpolacije). Če taka grafična ne obstaja, potem je rešitev v 1280x768 za katero obstajajo paneli in tudi grafične kartice, ni pa v razmerju 16:9 in zato to ni v redu.
Grafične kartice obstajajo tudi s HDMI izhodom ? torej naj bi grafična predvajala 1366x768 tudi na VGA in DVI ?
Sam televizor bi bil z omenjeno resolucijo in PC vhodom primerna in dobra zadeva za moje potrebe, vendar brez ustrezne grafične kartice spet neuporaben.

M-XXXX ::

To ima vsaka graf. kartica- samo v nastavitvah moraš najti

reber ::

Hmm, naj bi imela, ja, vendar v seznamu vseh načinov pri mojih karticah te resolucije ni. Med 1280 in 1600 ni nič, gre se pa za Ati Radeon 9200. V drugem računalniku je pa Ati Radeon 9000 Pro in ima vmes še 1360 ... nikjer pa ne duha ne sluha o 1366 ... ima pa vertikalno ločljivost 768 in 1024 pri 1360 horizontalne ločljivosti.
Zanima me, če se ta seznam vseh načinov kaj spremeni, ko je nanjo priključen drugačen monitor. Če gor priključim televizor, ki je plug & play, potem verjetno kartica pokaže drugačen seznam, ali kaj ? ker nisem imel priložnosti poskusiti z različnimi monitorji, pač ne vem tega.
Je možno, da ima poleg horizontalne ločljivosti 1360 tudi 1366 ? ker 1360 po vsej verjetnosti ne bo v redu, le kaj bo naredil televizor ? bo enostavno izpustil tistih 6 pik ali bo interpoliral sliko ?

roli ::

Ja če boš priklopil drug monitor bodo resolucije drugačne.
http://www.r00li.com

M-XXXX ::

Nič skrbet. Najprej priklopi ekran in potem poskusi. Če ne drugje pa je sigurno v Catalistu:))

bluefish ::

vsaj pri nVidia driverjih lahko nastaviš tudi poljubno resolucijo.

M-XXXX ::

Ati ima isto8-)

kuglvinkl ::

Verjetno ti bodo driverji od monitorja ponudil želeno ločljivost.

reber ::

Televizor imam sedaj doma. Slika je lepa in čista ko gledam TV program.
VGA hod podpira 1024, 1280, 1360 pik horizontalne ločljivosti, vertikalna pa 768 pik. Zaslon podpira tudi 1600x1200, vendar z autopanom.
Resolucije 1366x768 pik na grafični kartici nisem uspel nastaviti, ne na eni, ne na drugi.
Slika na televizorju je najlepša pri 1024x768, pri ostalih pa pride do interpolacije. Ko tole pišem imam nastavljeno na 1360x768 in je kar malo zmazek, da se delat, ampak zelo moti in kar malo bolijo oči, pri 1024x768 se da bolje delat, vendar je slika raztegnjena po širini, kar tudi ni prijetno.

Kot kaže, elektronika televizorja dela s 1366x768, lahko tudi nižji, sam LCD panel fizično je pa 1024x768, tako kot ostali gorenjevi televizorji.
Dokler ne uspem iz grafične iztisniti 1366x768, ne bom 100% ali je to res. Sklepam da je panel 1024x768 ker ni opaziti interpolacije.
V samem TV programu, pri gledanju filmov ali igranju iger, je interpolacija manj opazna ali pa jo sploh ni opaziti.

Prosim za pomoč, kako prepričati grafično, naj mi na izhodu izpljune 1366 horizontalne resolucije. Televizor nima driverjev in se predstavi kot plug and play monitor in v hitrem spisku ATI kartice ponuja 800x600, 1024x768, 1280x768 in 1360x768, resolucije 1366x768 pa ni. Čeprav je razlike samo 6 pik, pride do interpolacije in zmazek je tu.

Po drugi strani pa, televizor je za 174 jurjev zelo v redu izdelek, le za moje potrebe in zahteve očitno ne odgovarja. V nekaj dnevih moram poskusiti še 1366x768, da se prepričam, in v primeru da ne bo v redu, vrnem izdelek trgovini Merkur (naročeno po internetu) v roku 15 dni.

Pouh ::

Meni tudi ne podpira 1366 ampak 1360. Je pa slika cisto normalna. Nvidia & Sony.

cekr ::

A imaš najnovejše gonilnike?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

reber ::

Najnovejše gonilnike? verjetno misliš za grafično?
Ne, nimam, bom jih pa poiskal. Za obe grafični sem naložil iz originalnega CD ki sem ga dobil z grafično in to je ATI all in wonder ... verjetno to ne bo ravno najbolje, verjetno bi moral potegniti driver točno za to grafično in naložiti gonilnike. Če je to to, potem bom naredil takoj, ko bo to mogoče.
Trenutno imam v bajti inštalacijo isdn in LAN v renoviranju, mizo v pisarni-delavnici v razsulu in zato imam računalnik priklopljen kar na televizor, LAN kabel pa provizoriš po tleh napeljan skozi 3 vrata po tleh od ruterja do računalnika, da lahko tole pišem. Sedaj zvečer bom zrihtal inštalacijo po ceveh v zidu, potem se pa takoj lotim iskanja gonilnikov, tam sred noči enkrat :) dons imam nočno :P je žena tudi ponoč na šihtu, pa da ne bo fovšije ... :P

Azrael ::

Catalist gonilniki je paket, ki podpira vse ATi Radeon kartice in tako ni na voljo.gonilnikov za eno samo kartico (npr samo za R9000).

Res pa je povaem mogoče, da v njih sčasoma ne bo več podpore za starejše grafične kartice iz družine Radeon, tako kot je že nekaj časa pri nVidia Forceware gonilnikih.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV - PC (težave s kabli)

Oddelek: Zvok in slika
111312 (1116) Senitel
»

Philips 32PFL5322 - Kdo jo ima in kak deluje DVI>hdmi

Oddelek: Kaj kupiti
374131 (3216) TornadoTDi
»

HDMI

Oddelek: Strojna oprema
261795 (1292) Engineer_SLO
»

LCD TV namesto LCD monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
173754 (3194) damirez
»

Katera graficna z DVI izhodom in locljivostjo 1360 x 768

Oddelek: Kaj kupiti
101389 (1094) Anonymouse27

Več podobnih tem