» »

OC 8800GTS G92 for dummies

OC 8800GTS G92 for dummies

charlotte ::

LP. Imam zgorej napisano grafično proizvajalca XFX. Imam osnovno verzijo, rad pa bi sfriziral na XXX verzijo (nekje 678 MHz core). Namestil sem Rivatuner 2.08 in se lotil zadeve po teh navodilih. Vse lepo in prav ko pa pridem do nastavitev za temperaturo jedra (stran 3), se pravi do "threshold settings", se mi le te ne prikažejo in ne morem od tam naprej nič delat. 2x sem preveril da sem šel po opisanem postopku pa vseeno ni nič drugače. A kdo ve kaj bi moral še nardit? Pha pa je 1x en na forumu napisal da sam mal drsnik premakneš in je to to, tle pa 5 strani navodil :\ :)

vbknez ::

Navijanje v rivatunerju:
greš na podoročje driver setting, sledi costumize system setting.
Pol pa je tm prvo področje overclocking. Primeš slider in povečaš za napr. 50mhz.Najbolj se bo poznalo če naviješ jedro in s tem tudi shader. Pol pa greš skozi nekaj špilov, in benchmarkov kot so 3dmark. Če so stopinje med samim igranjem ok, in ni prišlo do nobenih težav med samim igranjem enostavno obdržiš te nastavitve, ter v rivatunerju obljukaš možnost zagona teh nastavitev ob zagona o.s. Postopek pač ponavljaš dokler si upaš, pri tem pa je dobro povečati procentažo vrtenja ventilatorja(drugi slide poleg o.c. v rivatunerju) ter dodajanje hladilnih teles.

charlotte ::

OK, sem nastavil, v zavihku fan (poleg overclocking) imam nastavljeno na auto control, a bo to v redu? Pa označil sem da te nastavitve zalaufa tut ob zagonu OS (40%). Zdej povečal sem frekvenco jedra na 787 Mhz, kolk pa ste šli vi kej daleč?

AnWar ::

Core/Shaders 785/1962 Memory 1080 Pa imam enako graficno kot ti. ;) Do koliko si ti prisel memory?
[Asus ROG Strix SCAR III]

charlotte ::

Trenutno (sem probal na več, samo zaslon vsake tolk časa utripne v beli barvi) 787 core/1967 shader/1081 memory + procesor E8400 3,78 GHz in mam v 3DMark06 14293.

AnWar ::

Kateri os imas?
[Asus ROG Strix SCAR III]

charlotte ::

Glej no glej pri 1103 memory tut bp laufa, 3DMark 14387. OS je vista business 32bit.

AnWar ::

Jst sm tut laufal 1100 amapak mi je je cez cas zmznilo v igri Crysis...tok da upam da bo tebi delalo brez problemov :)

Lahko napises se katero plato mas,napaljnik,ram..
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

charlotte ::

Plata Maximus Formula, rami 2x2GB Mushkin Redline, napajalnik 620W Corsair.
Grafična ima okol 50-60 stopinj, kok maš pa ti kej temperature (predvsem če dle cajta špile nabijaš?), skrbi me temperatura NB (plata), je okol 70 stopinj, grafična pa pri testiranju v 3DMarku komaj slišno "zacvili" kadar program nalaga nov izsek testiranja (kdaj tudi ko se nalaga kak špil), je to normalno? Ponavadi pa se ne oglaša nič.

AnWar ::

Graficno imam isto temp, kot ti.Ce si nastimal v Rivatuner na avtomatsko reguliranje ventilatorja,ampak ni efekta ce prevec navijes ti zmrzne, in nikoli saj pri meni se ni vkliplo na 100%.Mislis temp procesorja 70 stopinj? Kaksne nastavitve imas v biosu ter voltazo?
[Asus ROG Strix SCAR III]

charlotte ::

Ne north bridge ima konstantno med 65-75 stopinj (nenavito je imel okoli 55 stopinj), CPU (jedra) sta cca. 46-48 stopinj, pri 100% obremenitvi do max. 68. BIOS ima vse nasravitve na auto, razen FSB. Nekaj sem se igral z voltažami, samo se mi potem nikoli ni naložu sistem (2-3 minute je bil temen zaslon, potem sem stisnil clrCMOS) =)

AnWar ::

Mas kej hlajeno north bridge?Odpri si kisto ce imas zaprto meni pomaga da je par stopinj nizje.
[Asus ROG Strix SCAR III]

charlotte ::

Imam gor pol kile tovarniškega bakra, pa se še zmeri opečm če se ga dotaknem pri polni obremenitvi =)

AnWar ::

hmm zdej sm testiral 3d mark 2006 v visti Ultimate X64 na resoluciji 1280X1024 sm dobil 14696 3DMarks
[Asus ROG Strix SCAR III]

charlotte ::

Mojih 14387 velja za resolucijo 1680x1050.

AnWar ::

dej se na to resulucijo testirej ku mam jst
[Asus ROG Strix SCAR III]

charlotte ::

Aaaa sorči, sm mislu da sm mel nastavlen na 1680x1050, sm je na 1280x1024, tko da na tej resoluciji mam 14387, najbrš če bi še mal navil cpu, pa bi pršou do tvojih 14700.

AnWar ::

Jah sej jst mam navito na 4.0Ghz tako da je mal razlike :)
[Asus ROG Strix SCAR III]

charlotte ::

Tole ni dobr tale ventilator na auto. Ve kdo kako bi nastavil različne profile venta (rivatuner), recimo da bi pri normalnem delu imel obrate na 40%, ko pa bi recimo zagnal špil pa bi v orodni vrstici samo zamenjal profil in vent bi se vrtel recimo z 80-90-100%?

AnWar ::

tam klikn na (ko mas forceWare detector) customize/system settings/fan pa si nastavi za vsak posebej profil ter shrani.

Lp

mimgrede tudi ce nastavis na 100% ti ne pomaga ce ga prevec navijes,sm to ze testiral. :)
[Asus ROG Strix SCAR III]

charlotte ::

Nisem hudo navil, pravzaprav sem še mal odvil za vsak slučaj. Tko da mam zdaj 750-GPU/1060-Memory/1875-Shader. Sem pa nastavil pod low-level system tweaks 3 profile pač glede na to kaj počnem, in sedaj v orodni vrstici šaltam med njimi, pr špilih ga pač pojačam, drugače zmanjšam, ne vem, pri meni je 5-10 stopinj razlike v špilih med 40 in 90% vrtlaji.

AnWar ::

Sej so razlike, sm hotel sm ti povedat ce bos prevec navil ti ne bo pomagalo niti 100% fan :)
[Asus ROG Strix SCAR III]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overcloking moje konfiguracije, prosim za pomoč!

Oddelek: Navijanje
191753 (1433) particle
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70745101 (20595) Music Man
»

[Nvidia Fan Speed - How-to] Do želene temperature z RivaTuner

Oddelek: Zvok in slika
52846 (2602) Jst
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179057470 (38497) msms
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
987029 (3960) PINki

Več podobnih tem