» »

Koliko pride carina, pri posiljki iz Tajvana?

Koliko pride carina, pri posiljki iz Tajvana?

space_monkey ::

Je kdo kaj narocal preko ebaya iz Azije? Da vidim ce se splaca tudi zunaj meja EU.

karafeka ::

Iz HongKonga letalska pošilja PCi sata kontroler, poštnina 12€ (iz ebaya).

bastadu ::

Če te zadeva stane skupaj s poštnino 22€ ali manj, nimaš nobenih dodatnih obveznosti do države. V kolikor si nad 22€, plačaš carino (pri elektronskih zadevah je ni), 20% davek in pa stroške carinjenja. Po mojih izkušnjah pride teh carinskih dajatev nekje 25-30% cene, ki si jo plačal za določen produkt, seveda vključno s poštnino...

zcetrt ::

Pri elektronskih zadevah je ni? Je to res? Naročil bi lcd module (za uporabo v elektroniki - nekakšen polizdelek), pa me zanima, koliko bi me ocurila carina.

(iz USA)
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

shark_nm ::

zakaj pa pr elektronskih zadevah nebi bilo carine? Lih tako ti obcarinijo, če presegaš 22 eu s poštnino vred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

bastadu ::

Carine pri elektroniki ni, je pa vseeno davek (20%) in stroški carinjenja...

LuGi ::

Mislite vse elektronske zadeve kot so dvd predvajalniki etc..? Ker če imate to v mislim bo carina+DDV če presegas 22EUR + skladiščenje.

miko 55 ::

roba iz usa je podvržena antidampinškim ukrepom. kolega je iz usa naročil majico + hlače oboje za mx ter plačal 30% carino ob prevzemu
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

zcetrt ::

Antidumpinškim ukrepom :) Ker podpiramo evropske proizvajalce LCD modulov ločljivosti 128x64... No, hvala za odgovore. Človek kar izgubi realna tla pod nogami, ko si ogleduje cene v USA. Čeprav je v mojem primeru problem v tem, da nisem zasledil, kje v EU bi se lahko naročilo touchscreen velikosti cca 40x70mm.
4.

Nikonja ::

Pa ga res vsi nakladate !
Za vse katere to zanima, na tale strani v okencu upisete ali tarifno stevilko (ce je veste) ali naziv tega kaj iscete in vam on bo ponudil izbor da specificirate tocno kaj uvazate. Potem ko dobite tar. stevilko izberete drzavo in vam bo pokazal kolk so uvozne dejatve (carina)!

http://taric-curs.gov.si/itaric/Prog51a...

LP !

miteq ::

roba iz usa je podvržena antidampinškim ukrepom. kolega je iz usa naročil majico + hlače oboje za mx ter plačal 30% carino ob prevzemu



Antidumping se ne izvede kar tako. Sploh pa ne za vse izdelke. Večinoma za tekstilne ali kaj podobnega - recimo za majice. Za T-shirt iz ZDA je carina 12%, plačaš pa seveda še VAT (DDV) v višini 20%.

matejkor ::

ko je mene zanimal kok je carine na prenosnik iz ZDA sm se najprej tm neki zajebavu pa ene številke pisu not pol sm pa lepo poklicu na Carinsko upravo Slovenije (01) 478 3800 pa so me nekam zvezal pa mi je puvedu da je treba pr prenosniku plačat samo 20% DDV

miko 55 ::

roba iz usa je podvržena antidampinškim ukrepom. kolega je iz usa naročil majico + hlače oboje za mx ter plačal 30% carino ob prevzemu



Antidumping se ne izvede kar tako. Sploh pa ne za vse izdelke. Večinoma za tekstilne ali kaj podobnega - recimo za majice. Za T-shirt iz ZDA je carina 12%, plačaš pa seveda še VAT (DDV) v višini 20%.


le kaj sem napisal: kolega je iz usa naročil majico + hlače oboje za mx ter plačal 30% carino ob prevzemu
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

miteq ::

roba iz usa je podvržena antidampinškim ukrepom. kolega je iz usa naročil majico + hlače oboje za mx ter plačal 30% carino ob prevzemu



Antidumping se ne izvede kar tako. Sploh pa ne za vse izdelke. Večinoma za tekstilne ali kaj podobnega - recimo za majice. Za T-shirt iz ZDA je carina 12%, plačaš pa seveda še VAT (DDV) v višini 20%.


le kaj sem napisal: kolega je iz usa naročil majico + hlače oboje za mx ter plačal 30% carino ob prevzemu


No, potem pa še enkrat preberi moje prvi tri stavke.

T0RN4D0 ::

Ja, samo pazi kako jemljejo osnove za carinjenje in to... najprej ti vzamejo za osnovo vrednost paketa IN poštnine, ti na to dajo % odvisn od izdelka (čist odvisno v kategorijo spada, kliči in vprašaj za svojo), potem ti pa na vse skupi (se pravi izdelek+poštnina+carina) nabijejo še DDV :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733202 (1990) Nesta
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425680 (13751) St235

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13840003 (35784) Tilen
»

thinkgeek naročanje v SLO - stroški?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122225 (1554) alessio2
»

Kolko ti carina vzame?

Oddelek: Kaj kupiti
194074 (3480) Trdi

Več podobnih tem