» »

XBOX 360 kot [DivXvid] predvajalnik in še več

XBOX 360 kot [DivXvid] predvajalnik in še več

simnov ::

Če posodobim Xbox360 tako , da mi bodo delovali divx in xvid filmi. Ali bo še vseeno deloval ixtreme firmware ali ne.

profii ::

Imaš update ki omogoča predvajanje divx.

simnov ::

jah naj bi bil govorilo se je , da naj bi xbox360 v posodobitvah imel podporo za divx

Mavrik ::

Xbox360 s fall updateom predvaja DivX/Xvid vsebine brez problemov, tako z USB naprav, CDjev kot s streamanjem prek mreže. Edino prek Media Centra zadeva ne dela.
The truth is rarely pure and never simple.

simnov ::

ali se da update namestit tako , da bi ga zapeku na dvd.

profii ::

podnapisi pa še vedno ne delajo ane?

OldSkul ::

ne

Matheeew ::

Po novem sem tudi sam lastnik Xbox 360. Zadeva deluje odlično. Glede na pisanja sem pričakoval, da bo glasen, a je izkušnja obratna - praktično se ga ne sliši.

Imam pa vprašanje, ki je povezano s priklopom Xboxa na internetno omrežje.

Imam siolov adsl in modem/router Sinope, kamor so priklopljeni 3 računalniki ter statični IP, zato je Sinope nastavljen, da se sam prijavlja z U/P.

Ker ne želim vleči še enega kabla v sobo, razmišljam da bi trenutni kabel, ki mi gre do računalnika priklopil na drugi router in od routerja do računalnika in Xboxa.

Je to izvedljivo in kako bi moral nastaviti router v sobi, da bi zadeva delovala in da bi lahko stream-al datoteke iz računalnika na Xbox? Če prav razmišljam bi moral nastaviti neko drugo masko podomrežja. Kje, kako in na kakšno vrednost pa se mi trenutno ne sanja.

Hvala.

Edit: Če obstaja kakšna bolj primerna tema, prosim za premik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

Sc0ut ::

Ne bi blo lažje s switchem? No ja, al pa router v switch načinu.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Mavrik ::

Namesto routerja daj v sobo switch (ali pa če že router maš, izklopi router del), potem pa samo v switch štekaš vse tri kable in zadeve morajo delati.
The truth is rarely pure and never simple.

Matheeew ::

Hmmmmm ja. Na switch nisem pomislil.

Imam pa doma že tale router, zato bi raje sem priklopil, da nimam dodatnih stroškov.

No ja, al pa router v switch načinu.

ali pa če že router maš, izklopi router del)


No tukaj pa se konča moje znanje. Izklop router dela oz. preklop v switch način.

Hvala za hiter odziv.

Mavrik ::

Načeloma moraš izklopiti DHCP in vse stvari priklaplati na LAN porte, WAN port pa pustiti fraj.
The truth is rarely pure and never simple.

Matheeew ::

Ok, tnx.

Bom poskusil in javil.

LuGi ::

Vi kr veselo gledajte divx-e gor.. bo prej RROD >:D

Imam samo za gejme pa vsak dan prosim, da se mi ne bodo prikazale tri rdeče lucke ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

destroyer2k ::

LuGi

Imam eno novico za tebe pokvarljivost ni več tako visoka, kot je bila prej. Poglej malo po netu in boš videl da so izdali konzole nove z 65nm procesorjem in s tem je majn gretja in pokvarljivost saveda majn.

T(he) Boss ::

@LuGi: Ne zeli si tega :\ . Meni so se ze prikazale. Pri eni tretji metodi popravlja tega problema mi je pa le uspelo konzolo popravit in se vedno deluje, pravi cudez :D

Mavrik ::

Zakaj ne greste preprosto teh stvari menjat za nove, ki nimajo take pokvarljivosti? Saj je garancije več kot pa je konzola na tržišču.
The truth is rarely pure and never simple.

Matheeew ::

Se strinjam z destroyer2k. Sem preveril in moja konzola ima 65nm CPU. Verjetno tudi zato nimam težav s hrupnostjo.

Je pa zadeva trenutno zelo ugodna. Sam sem za 270 € dobil premium 65nm konzolo s HDMI priključkom in dvema igrama.

Mi je uspelo priklopiti zadevo preko routerja, tako da hvala vsem za pomoč. Je pa problem, da Slovenije ni na spisku držav na Xboxu, tako da sem potreboval kar precej časa za registracijo na xbox live.

Edino kar mi še manjka je povezava z 5.1 zvočnim sistemom, za kar potrebujem cca. 10 m optičnega kabla. Po obiskih več kot petih trgovin sem ugotovil, da se daljšega od 5m zlepa ne dobi. Kakšna ideja?

T(he) Boss ::

@Mavrik: Verjetno nam je vsem jasno, zakaj tako. Update preverja, kateri firmware imas na DVDju?:\

Mavrik ::

Aha. No piratki se pa lepo sekirajte s pokvarljivostjo. Pa updejti načeloma tudi pokvarijo piratske firmware, tako da je mogla večina ljudi flashat na novejše.
The truth is rarely pure and never simple.

Matheeew ::

Za info: kolega ga je dal odklenit in nima težav z updati. Tudi piratske igre lahko igra online.

molotov ::

nekaj takega kupi in ne se sekirat več

xbox 360 cooler )

stvar se priklopi pr strani gor tako da ni treba nič odpirat xboxa

Jst sem si sicer nardil kar doma z enim 120mm ventom.

Mavrik ::

13$ za nekaj kar še samo bolj hrumi? Groza.
The truth is rarely pure and never simple.

molotov ::

Nevem kolko hrumi, ker mam doma narjeno z silent 120mm ventom, ampak vsekakor boljše kot da se skuri.

Tudi če zgleda bogo bo verjetno dovol hladilo, važno je samo da se mal hitreje menjava zrak v škatli...

simnov ::

Moj xbox 360 nima hdmi priključka kakšen kabel in v kateri spletni rgovini naj kupim , da bom lahko priklopil na lcd z 720p preko hdmi .

Mavrik ::

Kupi VGA kabel. Neke razlike ne boš opazo.
The truth is rarely pure and never simple.

simnov ::

in kaj je vga kabel preko scarta

Mavrik ::

in kaj je vga kabel preko scarta


Kakšnega SCARTa? Kupiš VGA kabel pa z njim priklopi gor monitor ter nastavi na Xboxu resolucijo monitorja.

Ne mešaj kompozitnega/komponentnega + SCART in VGA priključka.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

simnov ::

ali bo z tem kablom imel pravo resolucijo na lcd tv hd ready (ima vga priključek) http://www.playgame.biz/index.php?pojdi... ker zdaj je preko scart slika grda

ali pač potrebujem tak kabel http://www.xcm.cc/xcm_white_360_hdmi_10...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

Mavrik ::

Glej, najprej poglej če nima televizija slučajno komponentnega vhoda. Če ga ma, preprosto priklopi konzolo na ta vhod (s tistim kablom kot ga zdaj na SCART tlačiš, le da boš zdaj priklopo večino činčov) in preklopiš na kablu na HDTV.

Če tega vhoda nimaš (kar nekak dvomim) pa lahko kupiš ali VGA ali pa HDMI kabel, oboje bo okej.
The truth is rarely pure and never simple.

simnov ::

itak da to imam samo jaz imam na temu od scarta samo tri okrogle priključke

Mavrik ::

Kater xbox pa imaš? Praktično vsi modeli razen corea so imeli poleg kompozitno/komponentni kabel, ki se je potem štekal v scart adapter.

Xbox 360 komponentni kabel



Če tega nimaš, te se ti pa verjetno res najbolj splača kupit hdmi kabel. Pri HDMI kablu se ne pusti nategniti, ker ti bodo gotovo poskušali prodati kakšne pozlačene bedarije. Kupiš navaden najcenejši HDMI kabel in bo vse skupaj super delalo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

simnov ::

jaz nimam tega kabla ima samo tri okrogle cinche zvok levo in desni in video in potem je zraven scart pretvornik navaden hdmi kabel pa tudi ne bo dober ker nimam hdmi na xboxu

Mavrik ::

Potem ti pa preostane samo še ali VGA kabel (če ima televizija VGA vhod) ali pa da kupiš komponentnega. Oboje je približno enako dobro.

Xbox 360 VGA kabel

The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

simnov ::

na tv ju imam oboje kupil bom vga za na pc in komponentnega za xbox 360

simnov ::

nekdo naj mi razloži kako naj se povežem na internet na pcju imam internet preko wifi in in potem preko mrežne na plošči priključim xbox poem ko pa nekaj preverja napiše dns ali nekaj ip error...

oberskitona ::

kupil bi xbox360 arcade pa me zanima če lahko sam brez dodatnih stroškov usposobim xbox da bo bral varnostne kopije in divx filme ter prikazoval podnapise pri divx filmih

se pravi ali to gre samo s softmodanjem ali je potreben fizični poseg v konzolo in kakšen je to poseg hvala

lp

oberskitona ::

Sedaj pa sem nabavil xbox 360 pa sem ga uštimal da deluje na spletu sedaj me pa samo zanima kako naredim da se bo zadeva updatala ker nekako dvakrat se je kar sama ampak divx pa ne dela še vedno ne.
Ko poženem divx mi napiše naj updatam ampak ne vem kako prosim

hojnikb ::

Nep. za Xbox360 ni web browserja, tak da to odpade.
#brezpodpisa

MonkeyHead ::

Je kakšna možnost da preko windows media centra streama mkv datoteke na xbox in jih seveda predvajam?
Xbox 360 slim 250Gb.
Original ni hackan in tudi nebo.

St235 ::

Preko WMC dvomim da bo šlo. Dela pa 100% preko PS3 media serverja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xbox 360 na LCD

Oddelek: Konzole
274587 (2753) syti
»

Nakup Xbox 360

Oddelek: Konzole
353015 (1867) LuGi

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116587 (58097) Mavrik
»

Kater xbox 360 kupiti?

Oddelek: Konzole
374888 (3529) T_F_7
»

Na kakšnih zaslonih špilate vaše konzole?

Oddelek: Konzole
182905 (1810) M-XXXX

Več podobnih tem