» »

Povezava: računalnik - TV

Povezava: računalnik - TV

tuncek ::

Torej z HDMI kablom sem povezal računalnik in TV. Sliko mi je po nekaj težavah uspelo spraviti na TV, zvoka pa ne. Že priklopim zvočnike na navaden činč izhod zvok dela, preko HDMI kabla pa ga ne pošilja. Ima kdo kakšno idejo, kako zadevo rešiti. Plata je Asuska z integrirano grafiko in že dodano HDMI kartico.
tuncek

kozi ::

Mislim da boš za zvok moral dodat še en avdio kabel.

Jakka ::

Katera plošča in kaj je dodana HDMI kartica?

Namreč prenos zvoka preko HDMI deluje trenutno le z ATI HD grafičnimi, ki imajo še zvočno kartico. Lahko da to deluje tudi pri drugih izdelkih, recimo tvoji, pa je treba samo v nastavitvah kaj spremenit. Samo če ne napišeš kateri hardware imaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

tuncek ::

Asus M2A-VM HDMI
tuncek

Jakka ::

Kot sem zasledil na tem linku.:
"Remember to enable HDMI support in the BIOS option. Also, set HDMI Audio to Enabled so that the audio will be channeled out to the HDMI port."

Torej moraš očitno v biosu nastavit, da na hdmi port pošilja tudi zvok. Na zgornjem linku je še nekaj rešitev, ki mogoče delujejo. Poglej si.

tuncek ::

V biosu sem že nastavil pa še vedno ne dela. Pravzaprav je očitno problem na TV-ju (SONY Bravia KDL40W3000) ker tudi ko sem potegnil ekstra kabel iz računalnika v in ishod na tv-ju zadeva ni delala pa čeprav je zvok šel iz računalnika (na stolpu dela)
tuncek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564286 (3615) anjica
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110867 (3432) acookook
»

PC povezava na TV

Oddelek: Zvok in slika
314960 (4628) roadruner
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305161 (4429) Primoz7
»

HTPC, plazma, digital sound projector

Oddelek: Zvok in slika
51287 (1172) Curious

Več podobnih tem