» »

kako navijem E8400

kako navijem E8400

lprelesn ::

hi!

Prvič se bom spravil navijat procesor pa me zanima kako zadevo speljat1
Bral sem ze na raznih forumih int. straneh ...

Mi lahko kdo opiše prav postopek ?'





oprema kompa: plata - Asus P5N-D
proces. - Core duo E8400
ventilator za procesor - Silent Square Pro
ram -RAM 4x 1GB DDR2 PC667 APACER
napajalnik -AXP SimplePower 500W v2.2
grafična k. -nVidia 8800gt 512mb NX Msi oc



Hvala za Informacije in pomoč !!!

Veron ::

Tolko tem o tem že, da je edini uporaben nasvet še: uporabi iskanje

dzinks63 ::

:)) Malo zvišaj voltažo procesorju na cca 1.35v in voltažo ramu na cca 2.1v in potem po malih korakih zvišuj fsb na procesorju iz začetnih 333MHZ (po npr 10fsb), pa boš videl do kod boš prilezel. Rami niso glih primerni za navijanje in bo že kar uspeh, če bodo delali na 400MHz 9x400=3600MHz, če boš dosegel še kaj več, pa itak super.

kozmy ::

Dvomim če si se ti kaj potrudil, da bi sploh kaj našel.. Ne vem al eni res ne poznate googla..:D

Navijanje procesorja

Veliko užitkov pri branju, pa brez zamere :))

lprelesn ::

a je ql npr ce mam v biosu nastiman za procesor pa ram volatazo na AUTO , k dvigujem fsbje ?

Volta ::

Ja, tudi tako gre. In plošča ti kar dobro samodejno zviša voltažo procesorja, da je na tisti voltaži preverjeno stabilen.

LP

lprelesn ::

amm.. samo nekje mora postat nestabilna in potem bom mogu sam dvigovat voltažo naprej a ne ??

še neki me zanima a je normalno da mi na CORE SPEED npr. kaže 2055.8 MHz potem mi pa skače kr na 3055.2 MHz in spet dol??

Evil mind ::

Ja je.

lprelesn ::

kako je pa glede špilov potem zarad tega če se navija procesor? načeloma bi verjetno moral delat vse bolje ? loada al pa snema mi vse full hitr sam pr igrah bi pa skos rač. zašteka ??

je lahko s tem kaj povezano ?

tilinho20 ::

Nekaj fpsjev dobiš pr navitju procesorju.

lprelesn ::

ne razumem kaj si mislu stem ? a si mislu da sprašujem glede navijanja grafike ?? namreč men zdej k sm procesor navil mi crysis kr zašteka po 20ih sek al pa kkšn drug špil ... am zato sm mislu če ma to kej veze k sm procesor naviju?

tilinho20 ::

odgovoril sem ti na prvo vprašanje.
Kakne temperature pa imaš v Crysis-u?

PINki ::

Premal voltaže pride do procesorja, zvišaj voltažo

lprelesn ::

tilinho20 se ti opravičujem nisem vedel !

lprelesn ::

aha to to bo to vrjetn !! ker tud ko grem v windowse mi zašteka komp .. ko pa sm zmanjšu fsb -je za 4 pa dela spet qul .

sam zdej mam na auto naštimano voltažo a ne, kako nej vem na kok jo dam ..

sprašujem zato k v biosu mi kaže Vcore volt na 1.28 na CPU-Z programu pa core voltage 1.296

fora je to da v biosu ne pokaže čist točn ker sta dve za naštimat na 1.28 voltaže a qul da dvignm za dve stopnji?

mal kompliciram zato k sm prebral da lohk če preveč dvignm voltažu skurm procesor in (prvič navijam)

tilinho20 ::

Seveda lahko skuriš procesor. Moraš paziti...

PINki ::

Ko bo temperatura presegla 70°C ali 85°C kot je predpisano, zmanjšaj voltažo, da bodo temperature manjše in sistem stabilen.
Skuril se ti bo, če bo recimo skos na 90°C:\

Kako boš vedel kdaj je dovolj voltaže, da je sistem stabilen?

Enostavno, ko bo sistem stabilen (ne bo zaštekal, se restartal itd.)

tilinho20 ::

Prizkusi z Cryisis-om, pa boš vidu, če je stabilen.

lprelesn ::

trenutno mam stopinje med 45 in 57 c

lprelesn ::

kako dam na forum sm gor lohka sliko da bi pokazu neki na CPU-Zu programu k me zanima ??

lprelesn ::

sm ze najdu :8)

lprelesn ::

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=2727940#post2727940


no tuki gor na tej sliki oz strani je prog CPU-Z in me zanima če je na desni strani zravn znaka intel k piše Core Voltage realen števec?? a po temu se lahko ravnam v biosu ??

Zgodovina sprememb…

lprelesn ::

ql fantje to bo to jp. se neki me zanima jst mam full slabe rame zaenkrat in me zanima (k vem da to vpliva na navijanje ) kaj se lohka zgodi z rami če zadevo preveč dvigujem ??
a grejo te lohka po gobe ??

lprelesn ::

a ko navijam procesor moram vzporedno tudi kej rame ?? nikakor ne morm več poviševat fsb-je da bi bil sistem stabilen!!

NPR za 1 fsp morm voltažo dvignt za 4x a je to ze kej narobe ?? pa zdele sm sele na 9x351.2 = 3160.8 in CPU Voltage na 1.360V ter 53 c stopinj

mi lahko kej pove okol tega?

chucki ::

Rame si že navil , ker imaš 351fsb....... se pravi 2x351 = 702mhz ....tvoji rami pa so 667mhz...... probaj povišati malo voltaže ramim iz 1.8v na 1.9v. Če boš pa hotu it dlje pa obvezno malo boljše 800mhz rame kupi.

lprelesn ::

am a so te ql ? Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem Dark CL4 4-4-12 DC

lprelesn ::

kok mate med procesorjem pa rami razmerje ?? 1:1, 2:1, ???

krneki0001 ::

1:1 vedno FSB 450MHZ, rami 450M(900MHz)

chucki ::

@lprelesn baje eni izmed najbolših ramov. Sam imam Teamgroup PC6400 800 Elite CL5 in jih trenutno laufam na 470mhz pri 1.9V , delujejo tudi na 500mhz (več še nism probu), ampak imam preslab hladilnik na procesorju, da bi ga furu na 4ghz.

Kar je več kot 400fsb je auto 1:1 razen če imaš 1000mhz rame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Veron ::

Zakaj sta 2 iste teme? O navijanju E8400?
Dejte v isto temo pisat >> E8x00 serija a.k.a Wolfdale

krneki0001 ::

chucki jst s serijskim hladilnikom furam 4050MHz.

Shark-357 ::

Tema že obstaja E8x00 serija a.k.a Wolfdale


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516782 (12132) barossa45
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940707 (22249) Dr_M
»

Kako naviti Cpu

Oddelek: Navijanje
432615 (2115) ziga1990
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936837 (5163) Goldee
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704568 (3890) AtaStrumf

Več podobnih tem