» »

OC-anje ABIT KT-7A

OC-anje ABIT KT-7A

1
2
»

morphling1 ::

Neverjetna smola se te drzi, zgleda da je tvoja Kt7a Kt7 na katero je zasel narobe stempelj, ce mas se garancijo pejt zamenat ker ti more uradno delat na 133mhz. Hmm moja bivsa kt7raid mi je pa delala na 122 fsb kot skoraj nobena druga, pa tudi kt7a mi dela cez 160, lucky me, imel pa smolo z graficno, mam Gainwarda Mx golden sample z 5.5 ns ramom pa mi ze na 180 mhz za ram, zacne packati sliko.
Win some ,lose some.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

EvilK|NG ::

Mene pa zanima ce bi naprimer dal v biosu 155 MHz fsb, pa recimo da se računalnik ne prižge več, a je možno da se ti bo na 133MHz+ 22 FSB al je to isto kot 155MHz fsb?:D
Play your Cards Right !

zile ::

Računalnik se ti ne bo prižgal, ker je to enaka nastavitev, oz imaenak efekt, s to razliko, da lahko bolj fino nastaviš FSB :D.
LP

morphling1 ::

Yep, to jo enako, z malo sestevanja ma ta plata nastavitve od 100 do 183mhz po en mhz, in je tud ena od stvari zaradi cesar je ta plata najboljsa.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Binji ::

atastrumf: dej kaj si ti siguren da mas KT7A?? Priblizno enake navijalske rezultate mam jst na KT7 (112FSB). Al si kupu kr sestavljen comp pa nisi nit pogledal plate?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

VASkO ::

zgleda, da ima res KT7...

AtaStrumf ::

Nalepka na South Bridge-u lepo piše belo na zelenem KT7A. Lahko bi jo odpopal pa pogledal kaj piše na čipu samemu. Je pa res da sem platko nabavu čist takoj ko je ven prišla, tko da lahko da je prišlo do kakšne pomote, kje; recimo pri popanju nalepk. Tudi na računu piše KT7A. A pa res samo meni ne dela nič bolje kot 109-112 FSB-ja. Zgleda da niti RAM niti Duronček nista problem. No ko bom šel reklamirat IBM disk bom še to omenil. Magar bomo noter fliknili kakšnega Athlona C pa bomo videli kaj se zgodi.

Aja pa še to a vi navijate preko tistga, ki samo proc navija al tistga, ki cel sistem navija. Jez grem preko tistga ki samo proc navija?

morphling1 ::

Southbridge nima veze z navijenjem fsb-ja , vzam dol hladilnik na northbridgu pa poglej oznake, ki bi morale biti VT836A
druga vrstica pa je leto in teden izdelave.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_icy_ ::

Atastrumf: nimas sam ti probleme, da lahk nastavs FSB samo na 109-112, recimo jast ga lahk najvec dan na 117, pa se to dela sam neki casa, pol pa zasteka, tko da ga sedaj imam samo na 112

AtaStrumf ::

Sem že razmišljal da bi odstranil hladilnik, sam a bo pol garancija še veljavna? Kar malo dvomim da bo.

A tko praviš _ici_ da tudi tebe heca. Kje in kdaj si pa nabavu platko? Jaz sem 23.01.2001 pri DAR Computers v Domžalah.

morphling1 ::

AtaStrumf, se eno moznost sem se spomnil sam najprej mi povej tocno kako imas nastavljeno v biosu v prvi meniju torej softmeni III setup ,ter cetrtem meniju advanced chipset features , lepo vse prepis kar imas nastavljeno ,drugace se da pa hladilnik lepo vzeti dol , z druge strani plate moras stisniti tiste plasticne cepke ter jih poriniti , ce nisi ravni z dvema levima rokama ti bo uspelo in se nimas kaj bati za garancijo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

hehe, tale o garanciji pa je dobra :D

AtaStrumf ::

OK Morphling1 bom to naredu. Sam tega je ful velik. Ampak ni frke bom že.

_icy_ ::

Atastrumf: plato sm kupu pr Mlacomu v mesecu marcu

AtaStrumf ::

Aha no zgleda da ni povezave med najinima platkama _icy_. Ne po datumu ne po mestu nakupa, čeprav pomoje itak Mlacom dobiva platke od DAR Comp., ki so uvoznik če se ne motim. Seveda lahko Mlacom uvaža po svoje oz. kupuje platke drugje.

Morphling1 tukaj so moje BIOS nastavitve:

Soft Menu III

Bla Bla Bla: User Define
X8
100/33
9
Disabled

CPU Default
1,600V
3,40V

Normal
2
Enabled
Enabled
Enabled
HCLK+PCI CLK

Advanced Chipset Features

Bank 0/1 Dram Timing: Turbo
Turbo
Turbo
Turbo
4-Way
Auto
Lo
2
Disabled
Disabled
Disabled
Disabled
Disabled
Disabled
64M
Enabled
Auto
DA
No Support
Enabled
Disabled
Enabled
Disabled
Disabled
Disabled
Disabled

Upam da je tako v redu ker se mi ni ljubilo vsega prepisovat. Sej imaš itak iste menije kot jaz. Jaz imam BIOS od OC Workbench en kao overclockerski, je pa že precej star. Sploh ne vem kje naj dobim novejši BIOS, ki bo sigurno za mojo platko. Če kdo ve in se mu ljubi napisat, kar naj.

Hvala za ves trud Morphling1.

morphling1 ::

AtaStrumf , check your email .
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

Checkeram as I type!

AtaStrumf ::

Morphling BAD NEWS:

Jaz sem flashov s -3C BIOSom in sedaj imam tako nestabilen comp da ne morem reflashat oz. mi računalnik ob flashanju zamrzne.

BTW: a ma kdo BIOS -OO modificiran (od OC workbench)

Any Ideas?

To pišem it bejbinga compa ker je moj čist v PM!

morphling1 ::

Poslal sem ti se zadnji uradni bios za Kt7a verzija zt, sem pa pregledal Oc workbench in tam nimajo DL sekcije pa po forumu tudi nisem nasel verzije, ki jo isces. A imas ventilator prikljucen v fan1 konektor, ker imajo novejsi biosi po defaultu vkljuceno zascito za procesor, in se racunalnik takoj ugasne ce ga nimas.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

zile ::

Comp ti zmrzne sred flešanja 8-O
Ne se hecat s tem, drugač boš pristal na servisu.
LP

AtaStrumf ::

No dons pa za spremembo dobra novica. Včeraj sem pri bejbi zdownloadal ene par BIOS-ov in tudi jaz nisem našel OC-jevega nikjer, dons zjutraj pa je comp ostal stabilen dovolj dolgo da sem zfleshal z osnovnim Biosom -WW, tko da zaenkrat je zadeva stabilna.

Zile sej sem imel srečo da je comp zmrznu še preden je zapisal karkoli v CMOS. Tist zaslonček sem pa že gledal in čakal da bo začel pisati.

Sreča v nesreči.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neki ne razumem s to Abit KT7A-RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
141247 (1063) VASkO
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684288 (3329) rc-car
»

FSB

Oddelek: Navijanje
161353 (1100) asPeteR
»

Optimalne nastavitve za KT7a/KT7a RAID????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181665 (1462) BoO
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231711 (1467) VASkO

Več podobnih tem