» »

FE vs FRI (UNI LJ)

FE vs FRI (UNI LJ)

Orchestra ::

Pozdravljeni!

Na katero od fakultet naj se vpišem?Zanima me predvsem programiranje in pa tudi elektrotehnika. Najraje bi šel na elektrotehniko, vendar ne vem koliko je kaj programiranja, torej fajn bi blo imet mešanico obojega.

lp

leinad ::

Uf to pa sta dve precej različni fakulteti. Na FRI ti lahko povem, da elektrotehničnih predmetov skorajda ni, baje nekaj malo na smeri Logika in sistemi zadnji dve leti. Koliko pa imajo na FE računalništva pa nimam pojma.

bluefish ::

prvi letnik - prvi semester JavaScript, drugi C. V drugem pa nič. Pozneje pa je odvisno od usmeritve.
Sicer pa se lahko programiranja učiš tudi sam, saj je na voljo polno raznih virov in knjig,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Orchestra ::

"Sicer pa se lahko programiranja učiš tudi sam, saj je na voljo polno raznih virov in knjig,..."

Seveda,ampak ciljam na to, da bom fax naredil s čim manjšim naporom.Elektrotehnika je neprimerljivo težja od programiranja, imo.

LuGi ::

Lahk zacnes z oet1 >:D

Veselo na delo :D

bluefish ::

sicer pa odvisno, kaj je zate prioriteta.

Orchestra ::

Dnar, možnost zaposlitve,težavnost to so prioritete.Šole se tko al tko naveličaš, takšne ali drugačne.
Drugače pa če že morm it na FE, mi vsaj predlagajte eno smer, kjer imaš čim več programiranja, ker če se bom ves študij jebal s tistimi elektro-schemami s 1000 elementov si bom sf00kal lajf...raje grem na matematiko pa 10 let integrale računam...

lp

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

Na avtomatiki je dosti programiranja. Mislim, da je nekaj pr. tudi na telekomunikacijah.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

bluefish ::

kot sem že napisal boš imel v prvem letniku nekaj malega računalništva, v drugem nič, potem pa odvisno.
Se mi pa zdi, da ti bo bolje na FRI.

A. Smith ::

Elektro shemam se pa na elektrofaksu ne boš izognil. Na avtomatiki, kjer je precej programiranja, je predmet Industrijska elektronika, ki velja za enega težjih predmetov v smeri. Na drugih smereh pravzaprav ni nič drugače, samo imena predmetov so druga.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Orchestra ::

joj, pa smo spet tam kjer smo bli.Sicer pa na FRI vsak rine, pa računalničarjev bo tud kmal preveč.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Rinejo že, nardi jih pa velik manj :D

Orchestra ::

je še kaj za povedat?Do 24.00 mam fore

bluefish ::

Nič, če ne postaviš konkretnega vprašanja :D. Drugače pa si oglej še strani obeh faksov in predstavitev posameznih programov in tudi predmetnik.

Jux ::

Jst sem obiskoval Logiko in Sisteme na FRI in ti dajo kar nekaj znanja o HW, če imaš željo po učenju se boš naučil vse osnove. Programiranja te naučijo bolj malo na obeh fakultetah, tukaj največ šteje da sam pogleg faksa še kaj programiraš.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Invictus ::

Da ti pove bivši študent FRI-ja ...

Kamorkoli se boš vpisal, boš gural matematiko. Na FE se fiziko in vezja. Dela s hardverom ni nikjer nič. Sem imel kolega s FE, ki ni znal sestaviti niti enega simpl operacijskega ojačevalnika (gimnazijski maturant pač).

Če se ne boš sam kaj naučil poleg, pol boš bolj malo programiral in delal vezja.

Če bi pa rad prišel skozi čim lažje, pa vpiši FDV, FRI in FE pol nista zate. Prej ali slej se boš moral enkrat pošteno usesti in narediti izpite.

LP I.

Pyr0Beast ::

Imo, če si izbereš enega od FE/FRI imaš se vedno toliko casa, da lahko vmes pogledaš na drug faks.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI ali FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11619352 (14123) 7982884e
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10124002 (18793) Invictus
»

FRI vs. Ekonomska fakulteta - Poslovna informatika

Oddelek: Šola
3613557 (7597) barb99
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146621 (34141) awy
»

FE ali FRI

Oddelek: Šola
247461 (6667) i386

Več podobnih tem