» »

Kje dobiti Magnezij (oz. neke trakce iz magnezija)

Kje dobiti Magnezij (oz. neke trakce iz magnezija)

jRk0 ::

Najprej se opravicujem, ce to ni prava rubrika za ta post, ampak res ne vem, kaj bi naj to vtaknil in ker iscem pomoc, sem ga pac sem.

S sosolcom rabima za neko stvar magnezijeve trakce oz. magnezij pac, da speljema enko kemicno reakcijo. Kje to zdaj dobiti pa kolko priblizno stane?

tnx
You fuck up once, you loose two teeth.

Matek ::

NAša prfoksa za kemijo jih ma :)

Enkrat ga je vžgala za poskus pa stvar sveti kot da bi švasal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gandalfar ::

ja jzt bi tud. Pa mal natrij tudi seveda.

Bi mal baze delu pa komu v kokakolo spustu .. sej nima veze ane da je to BLAZNO nevarn?

jRk0 ::

Ravno vzgat bi mogla to midva ja:) Ker ce mas doloceno stvar zraven, dobis potem eno doloceno stvar ven, ki jo potem porabis za spet tretjo stvar. Namig - unicevanje racunalnickih komponent na doslej se neviden nacin:)

Bo tudi kaka radostna destrukcija bla spisana mogoce:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Gandalfar ::

spizdi ga v soli

jRk0 ::

Tezko izveldjivo, vse je pod kljucem in tudi profesor je skrajno tecn in bo hotel na vsak nacin izvedet kaj tocno bom delal s tem, ce bi ga naprimer prosil.
You fuck up once, you loose two teeth.

Nico ::

Jrko: Termit??:)
Everybody banana on your head!

hatch ::

v chemotu majo skoraj gotovo...

tole z magnezijem.. to je neki iz MacGyverja:)

matter ::

Jest ga dobim kokr ga hočš, to pa zato ker fotr u tiskarni dela in tam za plošče uporabljajo magnezijeve plošče. SIcer pa če poznaš kakega kolega ki ma malo veze s kako tiskarno (večjo govorim) ga praši.
Sva z bratom učas delala poskuse, oz. smodnik iz magnezija pa še žveplo itd. pa je kr uredu pokou :))
Grem basket pa bom neloke metal

TESKAn ::

Le previdno fantje, s takimi stvarmi se NI za špasat...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jRk0 ::

V bistvu poznam nekoga iz tiskarne v mbju (tam kjer tiskajo pcformat in softwarepower pa to) Bom probal kontaktirat enkrat:)

V kaki trgovini pa to ni za kupit torej?

Nico:spojina je skrivnost, hehe:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Nico ::

Če ga boš zažgal pazi, da ne pride v stik z vodo.
Jaz ga mam še približno 0.5kg (opilki), dobu pa sm ga od gasilcev, z njim vadijo gašenje.

Ve kdo kje bi dobil železovo rjo?
Everybody banana on your head!

Binji ::

Nico: poglej mal okoli bajte pa bos hitro najdu ksnu zarjavelu zelezu8-)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

jRk0 ::

Nico: Termit? :)

Zelezovo rjo dobis, ce vzames slano vodo, pa das noter dva zeblja, ki ki ju povezes z elektriko, da nastane kratek stik. Pri tem se oddaja rja, potem se moras vodo odstranit (segrevaj dokler vsa ne izpari) in ostane ti rja:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Nico ::

jRko: Termit je mešanica železove rje in magnezija in/ali aluminija. Ko to vžgeš gori s tako temperaturo da raztališ kar hočeš.
Everybody banana on your head!

Vanich ::

Že eno leto imam doma spravljen 1 kg aluminija v prahu, 1 kg železovega oksida (navadna rja v prahu) in pa 1 kg magnezija. Vse sem nabavu v fabriki preko kolegov. Navodilo za pravo razmerje mešanice teh treh elementov dobiš v vsakem anarhističnem priročniku na netu. Dosedaj še nisem sprobou v praksi, baje pa da bi moral goret tud pod vodo, ker kisik itak dobi iz rje. Mogoče letos, če se mi bo dalo, pa še fotoaparat moram prej kupit.
Kao da že majhna količina (kupček) tega sranja pretali blok avtomobilskega motorja. Bomo videli.....

jRk0 ::

Nico: vem kaj je termit, ja. Vpraso sem, ce za to potrebujes rjo:)

Samo magnezij na zraku ne gori najbolje, ne? Samo iskre grejo v bistvu (smo pred kratkim zgali pr kemiji) Cimvec % kisika je, tem bolje gori. Tisti na nekem trakcu pa gori cel cas. (tudi na zraku)

Pepca*Kardelj: Bi lahko nekaj malega prodal tega magnezija in poslal po posti al pa kaj?
You fuck up once, you loose two teeth.

Nico ::

pepca: ko poliješ vodo na goreč magnezij zaradi temperature razpade na vodik in kisik.
Že pri 50g magnezija če poliješ gor vodo ni priporočljivo bit bliže od par metrov. Preverjeno.
Everybody banana on your head!

Nico ::

jRko:aha
Everybody banana on your head!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magnezijev glicinat

Oddelek: Loža
103639 (1850) jaz111
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717911 (11890) blackbfm
»

Cedevita vs Isostar

Oddelek: Šport
195091 (4011) first_line
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923554 (21254) RejZoR
»

macgyver na kanalu A (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
796981 (5095) Jernej L

Več podobnih tem