» »

Xeon vs. Core 2

Xeon vs. Core 2

keber ::

Gledam novi Xeon 3110 in Core 2 E8400. Oba imata enake karakteristike, le da je prvi cenejši. Kakšna je pa razlika v dejanski uporabi? A zdaj bodo "delovni" procesorji cenejši od "domačih"?

tilinho20 ::

Ali niso Xeon procesorji bolj za serverje? Povej za kaj boš uporabljal računalnik? Če boš igral igre se bolj splača E8400.

kmetek ::

keber ::

>>> Ali niso Xeon procesorji bolj za serverje? Povej za kaj boš uporabljal računalnik? Če boš igral igre se bolj splača E8400.

Po čem pa to sklepaš? Ker po pričujočih člankih naj bi bila oba procesorja praktično enaka. Je pa res, da ni nikjer najti pametnega primerjalnega testa.

Z razliko, da je Xeon cenejši, pa še na zalogi. Običajno so bili podobni Xeoni ravno zaradi "kao eksluzivnega" serverskega trga precej dražji.
Drugače pa vsakega po malo, malo igrice, malo grafični in dizajnerski programi.

Witboy ::

Ja xeoni so se vcasih razlokovali samo po tem da so meli full vec predpomnilnika. To je blo pa tut vec al manj to. No, edin za frekvenco vodila se ne spomnem :8)

kmetek ::

kdor je pameten naj si čimprej kupi xeone, saj so ugodni in na zalogi :P

tilinho20 ::

Kolikor se jaz spozbam na Xeone, so bolj za serverje. Samo lahko imaš ti tudi tak procesor doma. Razlika med tem procesorjem in E8400 je prav po namenu uporabe. Moraš gledat za kaj boš uporabljal računalnik.

Izi ::

Ne modrujte preveč. Gre se za Intelovo čudno politiko z imeni procesorjev.
E3110 ni Xeon procesor, čeprav tako piše na škatlici. V resnici v škatli na kateri piše Xeon E3110 dobite procesor E8400.
Kateregakoli kupite boste dobili popolnoma isti procesor samo v različni škatli.
In tudi cena je popolnoma ista.
V resnici pride do majhne razlike v ceni zaradi trgovin in njihovih zalog, zato se trenutno E3110 dobi za okoli 10 € ceneje kot E8400.

Uradno sicer ne boste tega slišali nikjer ampak moje osebno mnenje po testih in pregledu čipa je, da ne gre samo za čip enakih karakteristik, ampak za POPOLNOMA ISTI čip.
Ko boste svoj novi E3110 vstavili v navadno matično ploščo, bo BIOS zaznal čip E8400. Tudi CPU-Z lepo napiše, da gre za čip "Intel Core 2 Duo E8400" čeprav v vaši matični tiči CPU iz škatlice na kateri piše E3110.

Tudi cene dokazujejo, da pri E3110 nikakor ne gre za Xeon procesor, saj se cene Xeonov začno pri okoli 230 € za najcenejše modele z frekvenco 1,6 GHz in Xeon modeli z 3 GHz imajo ceno že čez 900 €.
E3110 z frekvenco 3 GHz pa dobite že za borih 190 €, kar je močan dokaz, da ta procesor nima nič skupnega z Xeon procesorji.

Moja prva misel je bila, da so se pri Intelu zmotili in v škatlo zapakirali napačen procesor, ampak ko začneš primerjati cene je napaka izključena.

E3110 se naj nebi prodajal v navadnih računalniških trgovinah za povprečne računalničarje, ampak če ga že dobite se ga pomoje bolj splača kupiti kot E8400, ker je pač nekaj Eurov cenejši.
Dobi se pri Mlakomu, ampak kot vse serverske čipe, ga je treba naročiti vnaprej in počakati par dni. Navija se pa pač isto kot E8400, se pravi brez problema gre čez 4 GHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

tilinho20 ::

Meni se je tudi zelo čudno zdelo, da je lahko tako pocen.

krneki0001 ::

Prvi xeoni(p2) (ali pa njihovi predniki - pentium pro) so imeli svoja podnožja in so se razlikovala od navadnih pentiumov. Šele pri P3 je prišlo do tega, da so imeli skupno podnožje, le da so imeli navadni pentiumi polovično hitrost cacheja in do 512kb, xeoni pa enako hitrost kot jedro in do 2Mb cacheja.
Kasneje pri P3-550EB pa je bil osnoven xeon že enak pentiumu - 256kb cacheja na enaki frekvenci kot jedro. Razlika je bila le v tem, da si lahko dobil xeona z več kot 256kb cacheja, pentiumi so imeli pa samo 256kb.

Danes pa so spet na drugačnem podnožju(771), vendar očitno gredo tudi na 775, čeprav so to pomoje samo c2d proci z drugim imenom.

Dr_M ::

Tako kot je Izi reku. Xeon 3110 = E8400.
Torej, grem ga iskat, me ze caka >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Adrijan0 ::

Poglejte če so enake voltaže, ker ponavadi xeoni delajo na nižjih. Nekje sem celo prebral da se bolje navijajo. Je za sprobat.

kmetek ::

poročajte ko dobite.

sam so dvignili ceno xeona, najprej je bil 192€ >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Dr_M ::

Kle so slike, zmontiru in sprobu ga bom pa verjetn jutr...Dons je namrec "visja sila" pr men. :) :( >:D
Edit: placu sm ga pa 194€ pa neki drobiza.


The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

kmetek ::

nema slik, dej v signature napiš komponente da vem kaj imaš.

Dr_M ::

Hm moderator prenesu slike na streznik, slik pa ni.
Drugac mam pa se DFI LT P35-T2R in 4x 1GB Supertalent 800 4.4.3.8
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

tested it out, and im happy with it.
FPO/BATCH#:Q746A535

Here it is

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Dr_M ::

Mene neki jebe. Na 485x9 totalno nestabilno na 1.425V (cpuz kaze 1.44V). Vse napetosti v bios sm kr precej dvignu, pa nic ne pomaga. Ce bo tko slo naprej, bo ze uspeh ce ostanem nad 4GHz.
Vse kar mi je uspel nardit, je to, da se mi je sesula ena raid particija. Na sreco je raid5. Trajal bo pa celo vecnost da se bo nazaj postavila.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

počas sej ne moreš kar direkt nabit take frekvence, pač morda moraš kaj v biosu naštimat....ker cooler imaš?

Izi ::

Po mojih izkušnjah za napačne zapise na disk ali za sesutje RAID particije nikoli ni kriv procesor.
Procesor v najslabšem primeru povzroči zamrznitev ali pa reset celotnega sistema.

Možnost je, da je kriv preveč navit RAM, ki tako pošilja napačne podatke procesorju in ta na disk zapiše pokvarjene podatke, v najslabšem primeru pa jih lahko zapiše celo na napačno mesto na disku in z tem povozi že obstoječe podatke, kar pomeni izgubo podatkov.

Druga možnost pa, da je chipset postal nestabilen. Predvsem severnemu mostu je potrebno dvigniti napetost, da PCI vodilo ostane stabilno in z tem vse priključene kartice in trdi diski.

Jaz se pri navijanju in testiranju stabilnosti vedno držim mojega osebnega pravila, da v času dokler ni vse 100% stabilno, nikoli nič ne zapisujem na diske.

Pa od 4 GHz naprej navijaj počasi, koliko berem po internetu gre navitje nekje do 4,3 GHz. Večina se hvali z 4,3 GHz več še nikjer nisem zasledil.

Dr_M ::

Ram gre do 490 4.4.3.6 stabilno, tko da tuki ni problem.
Napetost na NB smdau na 1.61V (defult mislm da je 1.3V), tko da tut tuki neb smel bit ksnih tezav pri relativno nizkih frekvencah.
Prej sm na hitr sprobu 400x9, pa sm vedno bsod dubu.
Hlajenje mam vodno (samo cpu), uceri ob prvem testiranju je voda mela cca 10°C. Raid se je pa sesul ze ob bootaju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Pa si ti sploh probal na default frekvencah, če tam deluje vredu ? Pa BIOS imaš najnovejši ?
Jaz pri navijanju še nikoli v življenju nisem videl BSOD, sistem vedno zmrzne ali se sesuje. BSOD bolj kaže na to, da je nekaj narobe z Windows sistemom.
Če si imel prej notri kakšnega enojedrnika bo treba tudi v Windows verjetno kaj popravit, če si menjal tudi matično je skoraj nujno nanovo naložiti Windows.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Dr_M ::

Na defult dela bp.
Menju sm samo procesor, prej sm mel not E2140. BSOD pri OCju ni nic posebnega,ce ni stabilno.

Edit: ocitno me caka se ogromno branja in testiranja. Tale P35-T2R plata ma res ogromno nastavitev in vsaka malenkost upliva na stabilnost.
Se mam upanje :)) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Dr_M ::

Za1x je takole. Zgleda stabilno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Alpheus ()

GUFY ::




Ša moj Xeon 3110 isti betch kot od Dr_M-ja

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Alpheus ()

xeon ::

am ja, da pripomnim, da Xeon 3110 = E8400 ne velja. Procesorja sta identična po številkah, ampak vsekakor to nista enaka čipa. Vsak ima svoje karakteristike. Poleg tega, da oba imata čisto drugačna podnožja. Xeoni so veliko bolj stabilnejši od Core2, in so striktno načrtovani za strežniška opravila. Torej če boš pa igral igre in počel vsakdanje pc zadeve s xeonom, boš pa zelo razočaran. Za to je pa Core2 najboljša izbira.

GUFY ::

kakšna naj bi pa bila razlika med E8400 in Xeon-om 3110, kajti jaz je do sedaj še nisem opazil razlike, razen tega da se Xeon proci malo bolje navijajo.:D

Engineer_SLO ::

GUFY: kako to da ti v orthosu kaže druge frekvence kot v pu-z? :\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

GUFY ::

Zato, ker Orthos odčita default multi krat FSB.

Pa še ena slikica, zgleda da moj proc za višjo frekvenco rabi manšo voltažo:D


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Alpheus ()

Samuel ::

@xeon
bluziš, da glava peče

Že starejši Xeoni npr serije E50x0, E51x0, E53x0, pa tudi serij X32x0 so bili prepakirana Core 2 Duo oziroma Core 2 Quad jedra v drugem podnožju in z večjim razponom frekvenc. Procesorji so seveda po zmogljivostih identični, oziroma pri nekaterih modelih so še hitrejši saj delajo pri višjih hitrostih FSBja (npr E53x0 deluje pri 1333MHz FSBja, Core 2 Quad iz te serije pa pri 1066MHzjih).

krneki0001 ::

Gufy - tudi E8400 rabi za višjo frekvenco manjšo voltažo. Meni na 450MHZX9 (4050MHz) rabi 1.225V, za 400MHzX9 (3600MHZ) ali 3733MHz pa rabi 1.380V. Pa tudi segreva se manj na 450X9 kot na 400 X 9, pa mi ni jasno zakaj.

Dr_M ::




Tole je verjetno ena najvisjih frekvenc, kar jih lohk dosezem. Verjetno bi slo se mal, ce bi mel bolje rame, ampak cez 4200 nebi slo, oz bi bla napetost ze cez 1.5V.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Alpheus ()

kmetek ::

dejte raje dol novi OCCT ne pa ORTHOS....

M-XXXX ::

Kaj pa je z Orthosom/ Prime 95 narobe?

Dr_M ::

Ce je Orthos stabilen, je tudi OCCT, obratno pa ne nujno. To sm ugotovil ze na stirih racunalnikih. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shark_nm ::

kolk pa kej SuperPI tale stvarca..navita, nenavita zračuna? ali pa morda 3dmark06 cpu test

LP

kmetek ::

novi OCCT hitreje najde nestabilnost....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ci7 860 problem?

Oddelek: Strojna oprema
421931 (1331) Valvoline
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940648 (22190) Dr_M
»

Test: E8400 vs. Q9550

Oddelek: Navijanje
342901 (1707) Rippy
»

Kateri procesor, dilema....

Oddelek: Kaj kupiti
171304 (898) BuBBle.D
»

E8500 ali E8400?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554892 (3502) JIM22

Več podobnih tem