» »

Ci7 860 problem?

Ci7 860 problem?

galu ::

No, zdaj mam ta proc že skoraj 2 tedna... - ampak mam (mogoče) 1 problem. Namreš vseeno če je BIOS ves na default, ali pa navit na 4.2GHz in RAM na full speed bo IntelBurnTest naredil napako vedno na istem mestu (konec 2. ali začetek 3. ne vem točno, ampak vedno tam). Matična že bla zamenjana, RAM probal drug notri - vedno enako (pri drugih ramih se je komp celo zrušil, ampak mogoče je bla to fora pokvarjene matične (ASUS P7P55D Pro).
Zdaj ma Asus Maximus III Formula in kot prej rečeno, isti problem.
Če bi bil skurjen verjetno nebi deloval, oz. bootal ne? Drugače pa proc dela... Edino kar mi je še čudno da pri navitju naredi Prime95 napako v jedru (skoraj vedno pri enakih), nikoli še se mi ni windows freezal ali BSOD kar se je v 95% dogajalo pri mojih zadnjih procesorjih.
Pregrevanje nebi smel biti problem, ker mam vodno in temperature nikoli ne presežejo 60°C v 100% load, @4.2GHz.

Tak da zdaj sumim software ali proc (windows je bil ponovno nameščen ob prihodu Maximusa, vsei diski formatirani).
Je to sploh problem, ali "za mene" čudno obnašanje procesorja?:|
Tako to gre.

x45 ::

kaj si pa šel na to ...s....

nič boljše ni sam dražje.

opeter ::

Zakaj pa navijaš CPU? Računalnik naj bi se uporabljal za delo...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

galu ::

Zastonj dodatna energija, osebni ego...:P
Bom si rekel da je napaka programa (IntelBurnTest), ker LinX in Prime (trenutno) na 4GHz delata bp ("rock solid"), 4.2 imam za 3DMarke, 4.3 pa redko...
Vseeno mi je malo čudno to.
Tako to gre.

M-XXXX ::

Poskusi še z memtestom.

kaj si pa šel na to ...s....

Na to super zadevo? Zato ker ceni varčnost procesorja, navijalske sposobnosti ter njegovo zmogljivost...

galu ::

What's wrong with this picture...:))


-EDIT: Sem obkrožil, če kdo nebi kapiral... :P

EDIT: Kar lepa voltaža ne? ;)

Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

__Devil__ ::

To maš vodno ne?

galu ::

Ja.

P.S. Ugotovil sem vzork Prime95 core-fails.. Premalo V (sem mislil da mu dovolj štroma dajem).:8)
Tako to gre.

TOP ::

Kolk waten maš napajalnik.Kot se jaz spomnim,si ti prej mel AMD X4 955 in opaziš razliko z prihodom na I5.

galu ::

Corsair TX850.
Sem zdaj na i7, prej pa sem mel 955BE ja. Windows se mogoče malo hitreje strezni, igre se mi zdi da kar opazno hitreje nalagajo, sintetični testi pa itak verjetno veš kakšni so.;)
Tako to gre.

x45 ::

Malo splošno glede core i5 oz vse na lga 1156

ta zadeva ima turbo bust ki itak dvigne frekvenco iz osnove če rabi....

tj sam navije... pa povejte se da to izklopit?

se tole vidi v cpu z ju.- tj boost
poanta: za primerjavo z drugimi cp u ji je treeba tud ostale navit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

M-XXXX ::

tj sam navije... pa pšovejte se da to izklopit?

Ja- da se izklopit

poanta: za primerjavo z drugimi cp u ji je treeba tud ostale navit.

Ne- ker je PRIVZETA hitrost procesorja, hitrost s turbot-om.

x45 ::

privzeta hitrost je ispisan nižje precej.

870 ima s turbom ca 3466 mhz.

Spet je phenom II v še lepši luči.... :D

M-XXXX ::

privzeta hitrost je ispisan nižje precej.

870 ima s turbom ca 3466 mhz.

Definitivno ni res, oziroma vsaj ne tako kot trdiš da je. Najprej si oglej kako deluje turbo, potem pa naprej...

jest10 ::

privzeta hitrost je ispisan nižje precej.

870 ima s turbom ca 3466 mhz.

Spet je phenom II v še lepši luči.... :D


Res? Kajti meni se zdi, da Phenomom po hitrem postopku zmanjkuje baterij:P
AMD znova konkurenčen le med poceni 4 in 3 jederniki(Athlon serija), namesto 4-jedernih Phenomov pa se v dosti primerih bolj splača vzeti i5

Dr_M ::

P.S. Ugotovil sem vzork Prime95 core-fails.. Premalo V (sem mislil da mu dovolj štroma dajem).:8)


Teli procesorji na 1156 rabijo zelo visoke napetosti pri navijanju, zaradi integriranega PCIe kontrolerja.
Za 4GHz+ rabi vsaj 1.4V, raje vec. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

in pol ga skuriš hitro.... :(...
pa vsi benchi so z navitimi delani ker sam navija... če je polno obremenjen. ( 3 d marki ipd ... cinebench ).

Valvoline ::

Če ti intelburn javlja napake potem je nekaj narobe 100%. Voltažo dvignit ramom ali procesorju. Drugače bojo BSOD-i pogosti pojav.
Trenutno mam e8200 navit na 3.5ghz in 1.34v v biosu oz 1.3v cpu-z intelburn stabilno,takoj k zmanjšam voltažo napaka,medtem k mi je orthos še z 0.1v manj deloval brez napak,na 1.25v

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

in pol ga skuriš hitro.... :(...
pa vsi benchi so z navitimi delani ker sam navija... če je polno obremenjen. ( 3 d marki ipd ... cinebench ).

Zanimivo, da jaz na dosti testih vidim test Z in BREZ turbo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

M-XXXX ::

in pol ga skuriš hitro.... ...

Pa jade- Intel procesorje je skoraj nemogoče skuriti (poleg fizične poškodbe). Mogoče umre eden na 10 000 ali pa še to ne...

pa vsi benchi so z navitimi delani ker sam navija... če je polno obremenjen. ( 3 d marki ipd ... cinebench ).

Kaj si hotel s temle povedat? Si ciljal na turbo ali kaj? Jaz sem stestiral 750 tako z kot brez turbota- pa 955 vseeno nima šanse!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Valvoline ::

in pol ga skuriš hitro.... :(...
pa vsi benchi so z navitimi delani ker sam navija... če je polno obremenjen. ( 3 d marki ipd ... cinebench ).

Stari e2160 mi je deloval na 1.55v navit na 3.4ghz z stock hladilnikom in temperaturami včasih prek 80c :) Pa se nič ni pritoževal :)

galu ::

Matične ki imajo 22x multi enejblan oz. ko je BIOS cel na default se proc noče v Turbo dat (drugače se v loadu da samo na 2.9, kar je posledica 22x multija). Treba je enejblati vse možnosti power-savinga itd, potem ti komaj začne Turbo delovat. - preizkušeno na Maximusu in P7P55D Pro.
Tako to gre.

M-XXXX ::

Matične ki imajo 22x multi enejblan oz. ko je BIOS cel na default se proc noče v Turbo dat (drugače se v loadu da samo na 2.9, kar je posledica 22x multija).

2933mhz JE turbo. Še nekdo, ki ne razume kako turbo pri i5 seriji deluje...

galu ::

i7 860 Turbo je 3.46Ghz.
Razsvetli nas prosim M-XXXX.:D

EDIT: http://www.hardforum.com/showthread.php...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

M-XXXX ::

i7 860 Turbo je 3.46Ghz.

v 1/3 primerov pa res:)

1 obremenjeno jedro = 3.46ghz
2 obremenjeni jedri = 2926mhz
3 obremenjeni jedri = 2800mhz
4 obremenjena jedra = 2800mhz

Mitja358 ::

i7 860 Turbo je 3.46Ghz.

v 1/3 primerov pa res:)

1 obremenjeno jedro = 3.46ghz
2 obremenjeni jedri = 2926mhz
3 obremenjeni jedri = 2800mhz
4 obremenjena jedra = 2800mhz

Tako je :D

x45 ::

in pol ga skuriš hitro.... :(...
pa vsi benchi so z navitimi delani ker sam navija... če je polno obremenjen. ( 3 d marki ipd ... cinebench ).

Stari e2160 mi je deloval na 1.55v navit na 3.4ghz z stock hladilnikom in temperaturami včasih prek 80c :) Pa se nič ni pritoževal :)


pravljica.... stock cooler>:D

oz en teden - pa je nekaj zasmrdelo krepko

M-XXXX ::

x45 kašna pa je razlika če imaš naprimer 75 stopinj pod stock coolerjem ali vodnim, ali pa celo pod dušikom če ti paše (čeprav bi bilo tam potrebno res veliko strpnosti:D). 75C je 75C pa če obneš tako ali pa drugače. A misliš da imajo AMD-ji kaj manj realne temperature pri stock coolerju?

x45 ::

stock cooler od 2180 je krah . 1 cm debela šnita brez bakra, tuli kot fen ohladi pa sam na stock ok...

1,55v pa tako navitje ima posledice.

Dr_M ::

Ah, procesorji ne umirajo kar tako, razen kaksni nedokoncani ES. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

X45 tvoji posti,že lep čas smrdijo pa se pritožujemo,sam smrad še vedno ostaja.

M-XXXX ::

stock cooler od 2180 je krah . 1 cm debela šnita brez bakra, tuli kot fen ohladi pa sam na stock ok...

1,55v pa tako navitje ima posledice.

Nobenih posledic ni... Sam sem gonil Q6600 na 4ghz dobro leto pa še malo, dokler nisem imel konkretnega hlajenja je imel load temperature tudi po 80C in to eno leto 24/7 pa je delal tako kot prvi dan. Kot sem rekel- procesorji se ne uničijo kar tako.

galu ::

Jap. Procesor je najmanj pokvarvljiva komponenta v celem kompu (razen ohišja:D).
Kolikim ljudem na forumu je že SPLOH izdahnil kak procesor?
Tako to gre.

Dr_M ::

Meni je ze pred mnogimi leti. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Meni. Ampak po tem, ko sem mu konkretno obkrušil jedro:P

M-XXXX ::

Meni. Ampak po tem, ko sem mu konkretno obkrušil jedro:P

Kot sem rekel- fizične poškodbe ne štejejo.

x45 ::

kaj pa posledica gretja za plato in kondenzatorje okoli?

Valvoline ::

kaj pa posledica gretja za plato in kondenzatorje okoli?

Joke ?
:))

stock cooler od 2180 je krah . 1 cm debela šnita brez bakra, tuli kot fen ohladi pa sam na stock ok...

1,55v pa tako navitje ima posledice.

Nobene posledice,če se segreje čez 85c ima thermal monitor ki zniža frekvenco in obremenitev. Dokler ne gre čez 80 np problemo tudi če je stock cooler gor

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

kaj pa posledica gretja za plato in kondenzatorje okoli?

Če zmore plata z trofaznim napajanjem gonit Q6600 na 5ghz, kar pomeni okoli 400W (narejena je za dobrih 100W) bo tudi sodobna plata za 75€ zmogla ganjat vse kar ji ponudiš.

x45 ::

kaj pa posledica gretja za plato in kondenzatorje okoli?

Če zmore plata z trofaznim napajanjem gonit Q6600 na 5ghz, kar pomeni okoli 400W (narejena je za dobrih 100W) bo tudi sodobna plata za 75€ zmogla ganjat vse kar ji ponudiš.


same pravljice berem.... tole je tahujša...
konstantne neumnosti pa seka jest.

M-XXXX ::

same pravljice berem.... tole je tahujša...

Se je oglasil nekdo ki 4ghz niti v živo še ni videl. Za to ti lahko osebno jamčim ter še ene 10 ostalih OC-LAB članov. Vendar predvidevam da tudi HWBOT-u ne boš verjel, saj je itak vse podkupljeno ter sfejkano:



Pa še en praktičen primer:

[oclbot]18164| 8800GTS G92 512MB@ 820/1092MHz - stock | C2Q QX9650@4803MHz, 1.84V |Crucial Value 2x1GB DDR2-667@1094 4-4-4-8 | P5K | SS[/oclbot]

Omenjeni primer po teoretičnem izračunu porabi okoli 350W in to na plati za 30EUR z trifaznim napajanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

Ko smo ze govorili o crknjenih procesorjih...
Kolega mi je sporocil, da je moj Xeon E3110 mrtev. 4150MHz 1.45V z vodnim hlajenjem.
Zdej moram samo se plato dobit nazaj, da preverim, ce je res tudi plata mrtva.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

Ko smo ze govorili o crknjenih procesorjih...
Kolega mi je sporocil, da je moj Xeon E3110 mrtev. 4150MHz 1.45V z vodnim hlajenjem.
Zdej moram samo se plato dobit nazaj, da preverim, ce je res tudi plata mrtva.

Prvič slišim za skurjenega procesorja c2d,svaka čast.
Sicer pa sej vam je prav,če z 4ghz(ali 3.7-3.8) za 24/7 niste zadovoljni :) Za tistih 200mhz več reskiraš plato,procesor,napajalnik...
A se splača ?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24541053 (27830) m0LN4r
»

Intel i7 950 85C temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916 (769) IvoJan
»

Navijanje Intel E6xxx procesorja

Oddelek: Navijanje
12987 (769) Destroyers
»

Nehalem procesorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1219066 (5656) ModriN96
»

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15312804 (8231) bluefish

Več podobnih tem