» »

Program za odkrivanje teksta ki je bil kopiran iz neta

Program za odkrivanje teksta ki je bil kopiran iz neta

Ursus ::

Zanima me ali kdo pozna kakšen takšen program, ki označi stavke v tekstu ter zraven napiše od kje je bil tekst skopiran?
A bi to lahko tudi za pdf datoteke delovalo?

hvala

Ursus ::

:\ Ravnokar sem se vrnil v Slovenijo iz ISM Dortmund, kjer sem študiral in videl ta program v živo, imena seveda niso izdali...datoteka je bila .doc

Če ročno skopiraš stavek in daš v google tudi pokaže vir...

Je kdo tukaj malo bolj razgledan :)) in pozna kaj takšnega?

bluefish ::

lahko potrdim, da tak program res obstaja. O njem je bilo že nekaj časa nazaj govora v eni od računalniških revij. Služil naj bi profesorjem in učiteljem pri pregledovanju seminarskih nalog, da bi videli, koliko procentov so avtorji izdelali sami. Če se ne motim se je šlo za angleške šole.

gorjanc ::

http://www.copyscape.com/

Ampak lahko preverjaš samo spletne strani, se pravi moraš tekst spraviti na splet.

Ursus ::

Se spomniš v kateri reviji?

To bi bilo za spletne strani...

Tist program je zelo natančen, če recimo zamenjaš eno besedo označi cel stavek a brez te besede, zraven napiše vir in procente kopiranja.
Preverjeno ga uporabljajo angleški, nemški in španski profesorji, je pa to tako tajno da niti ostali zaposleni na fakultetah ne poznajo podrobnosti... 8-O

Tear_DR0P ::

to ni tajen program - in na spletu jih obstaja mnogo - načeloma ti že google deluje na ta način, samo da ti le stavek po stavek uspe normalno pregledat

in to tudi v sloveniji uporabljajo predavatelji, samo se jim kolegi smejijo, študentje jih pa zaničujejo, ker je plagiatorstvo še precej popularno pri nas

trenutno ne vem direktno za nobenega izmed teh programov, ti bo pa mogoče matthai aj pomagal v tej smeri - ali pa ga bom jaz povprašal
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

To bi moralo biti vsakemu jasno, kako to deluje. Vsakemu, ki zase misli, da se spozna na te zadeve.

Nobena mistika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pyr0Beast ::

Če je naprimer že uvod skopiran, potem nimaš več kaj početi s tistim papirjem. Da bi pa model dal nalogo na net bi bilo pa đe zanimivo :D
Sicer pa stavke ni težko malce obrnt, lepše, bolj humano napisat ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tear_DR0P ::

"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Ursus ::

Torej ne ve nobeden nič konkretnega?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720371 (3505) guestalison9
»

Diploma + navajanje virov (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5726727 (15891) mojca
»

Težave pri angleščini (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5118654 (17919) Phantomeye
»

Delo in drugi slovenski časniki uvajajo plačljivi dostop (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33267050 (57920) antonija
»

Kapaciteta nasih politikov: Cvikl prepisoval iz Wikipedije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7231169 (29067) oldguy

Več podobnih tem