» »

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega?

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega?

1
2
»

PaX_MaN ::

Še vsaka fakulteta je mela dostop do ene parih.

Gandalfar ::

NeMeTko ::

Ta čas, ko tuhta kolk in kaj bi copy/paste-al, bi že napisal pol diplomske....

Resnično me preseneča, da je nekdo pripravljen vložiti več truda, da bi zaobšel problem, kot pa da bi reševal problem.

by00 ::

Racunalnik je izjavil:

Ja potem pa prosim do teh "online pejprov" linke katere lahko uporabim. Sam nepoznam tega niti nimam nobenih dostopov.

Pojdi do fakultetne knjižnice pa si uredni članstvo. Ko boš že tam, si lahko sposodiš knjige in vprašaš, kako lahko dostopaš do online člankov (od doma).

Matija82 ::

http://home.izum.si/izum/ft_baze/

Drgač pa če kaj rabiš in res ne boš našel, pošlji ZS pa bom pogledal skozi svoj dostop. Ponudba za velja za vsakogar ampak dejmo se držat tam do pet linkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Racunalnik ::

Mitja82 Nasplosno kaj o
-omrezjih(topologija),opisi ethernetov, torej neka splosna knjiga
-Ostalo pa cimvec na temo VOIPa, to je to.
Gradivo je vrjetno najboljse enostavnejse, da nebi sli prevec v potankosti.

@ostali, torej te linke ki ste jih dali lahko uporabim za gradivo da nebo to povzetek povzetkov?

Zgodovina sprememb…

Matija82 ::

:D Malo narobe si me zastopil.

Ti greš na http://scholar.google.si/, vpišeš svoje pojme potem pa mi na ZS nalimaš linke za katere ne bo knjižnica mela dostopa.

Ala http://www.springerlink.com/content/uj4...

Ima pa GS dosti gradiva že sam po sebi (na desni strani glej)

Mi smo ti podali linke do iskalnikov. To je kot knjižnica. Poiščeš knjigo preko knjižnice/iskalnika ampak kot vir ne boš dal "knjižnica"/"iskalnik" temveč dejansko gradivo.

goldrake ::

Prosim vas za pomoč glede Turnitina kako lahko kupim pregled za enkratno uporabo alternativa stane 100 dolarjev rabim za diplomsko na FDV.

Invictus ::

Mavrik je izjavil:

Zanimivo kak nam je nekaterim uspelo napisati diplomsko brez copy-pastanja tujih tekstov v parih tednih ;) A ste res tako nesposobni? Kako točno vi mislite nadaljevati profesionalno kariero?

Sam res.

3 mesece je povsem dovolj za diplomsko. Tako, avtorsko, ne copy-paste. Ne vem kaj folk dela po eno leto.

Sam sem rabil mesec in pol za analizo problema ter rešitev in 2 tedna za tekst diplome. Plus dva tedna za popravilo besedila ob pomoči mentorja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lebdim ::

Odvisno je od pristopa, ki ga ubereš in od teme, kakšno imaš, in tudi odvisno od tega, kakšno vrsto diplomske imaš. Če v sklopu razviješ neko aplikacijo, je čisto drugače kot če nekaj raziskuješ. Potem je odvisno tudi od mentorja, kakšen je. Nekateri so zelo neodzivni in jim moraš dobesedno ves čas težiti, da se kaj premakne... Jaz sem imel srečo, da sem bolj sodeloval s somentorico, ki je bila zelo odzivna in mi je precej pomagala, me usmerjala ... Praktično mentorja sem imel samo za podpis na koncu. Vse to so stvari, ki lahko močno skrajšajo ali pa podaljšajo zadeve.

pisco ::

Kje bi lahko prišel do programa ali pa kake institucije kjer bi mi brezplačno preverili nek dokument za plagiatorstvom?

Tele tuje spletne strani ne najdejo nič, sem malo v dvomih, da so te strani sposobne preverjati slovenske vire.

Ali je možno kako priti brezplačno do Turnitin računa, menda fakultete preverjajo tudi preko njih?

Twixz ::

Yo,
kako se ponavadi navede vir diplomsko delo? Naprimer, če jaz uporabim vir teoretičnega dela drugo diplomsko delo? Je dovolj link (je dostopna na internetu) ali je potrebno vir navesti kot pisni vir?

Hvala :)

harvey ::

Twixz je izjavil:

Yo,
kako se ponavadi navede vir diplomsko delo? Naprimer, če jaz uporabim vir teoretičnega dela drugo diplomsko delo? Je dovolj link (je dostopna na internetu) ali je potrebno vir navesti kot pisni vir?

Hvala :)

Tako kot imate določena pravila za citiranje virov (vsaka fakulteta ima rahlo drugačen sistem, načelom pa izhajajo iz ISO standardov); če je vir elektronski citiraš kot elektronski vir, če je vir drugačni obliki pač citiraš omenjeno delo. Važno je, da navedeš vir in da jih navajaš tako kot imate uveljavljen sistem za navajanje virov.

Priimek avtorja, Začetnica imena., Leto izida ali objave. Naslov: podnaslov. Diplomsko delo/Magistrsko delo/Disertacija. Mesto izdaje: Univerza, Fakulteta.


Avtorstvo ali vir, Leto izida ali objave. Naslov spletne strani ali spletnega dokumenta. [vrsta medija] (Datum posodobitve, če je na voljo) Dostopno na: spletni naslov ali URL [Datum dostopa].
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jernejl ::

Twixz je izjavil:

Yo,
kako se ponavadi navede vir diplomsko delo? Naprimer, če jaz uporabim vir teoretičnega dela drugo diplomsko delo? Je dovolj link (je dostopna na internetu) ali je potrebno vir navesti kot pisni vir?

Hvala :)

Enako kot vsak drug pisni vir.
Ker pa so diplomska dela ponavadi zbir ugotovitev drugih (bolj primarnih) virov, priporočam, da za del, ki bi ga rad uporabil, v izvirnem diplomskem delu preveriš, ali se sklicuje na kak drug vir, in v takem primeru uporabiš tistega.

Twixz ::

Jaz imam dosti praktičnega dela diplomskega napisanega iz lastnih virov (intervjuvanje direktorjev, itd.), vendar teoretični del ne morem pisati "iz glave" ker gre za predstavitev osnov diplomskega dela.
Bom pa za vsak slučaj še pogooglal o tej stvari, mogoče se celo v angleščini najde kaj.

Hvala še enkrat :)

bajsibajsi ::

Twixz je izjavil:

Yo,
kako se ponavadi navede vir diplomsko delo? Naprimer, če jaz uporabim vir teoretičnega dela drugo diplomsko delo? Je dovolj link (je dostopna na internetu) ali je potrebno vir navesti kot pisni vir?

Hvala :)


Oboje je lahko pravilno, saj bralec ne more vedeti, kateri vir (pisni, ali digitalni) konkretno si ti uporabil. Pomembno pa je, da je vir pravilno naveden po pravilih zakljucnih del, katera (naceloma) objavlja vsaka resna fakulteta zase. UL v zakljucnih delih praviloma navaja vire v APA 6 standardu. Dobro bi bilo, da se pozanimas pri svojem izbranem mentorju.

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

Ker gre za pisni vir, objavljen na spletni strani fakultete v elektronski obliki, sem se odločil da bom dodal vir kot pisni vir, seveda avtor, naslov, letnica, itd.

Bom pa mentorja opozoril na to, ko mu pošljem diplomsko v vpogled. Linke od vsake diplomske sem si shranil, tako da mislim da v najslabšem primeru bom izgubil še kakšno minuto s tem :)

guestalison9 ::

sem naročil brezplačen povzetek v profesionalnih tukaj https://resumeperk.com/free

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13230844 (18041) Phantomeye
»

Diploma + navajanje virov (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5726642 (15806) mojca
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729490 (24792) bajsibajsi
»

Diploma in začetek

Oddelek: Šola
92431 (1929) KraitPay
»

Diplomska na FDV... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22581086 (73757) Matako

Več podobnih tem