» »

Monitorji Acer vs. Samsung vs. ASUS

Monitorji Acer vs. Samsung vs. ASUS

Odsoten ::

Pozdravljeni!

naj se vnaprej opravičim, če ista tema že obstaja, vendar po hitrem preletu strani je jaz nisem opazil.

No prišel je čas da si kupim nov monitor, vendar med kar precejšnjo ponudbo nevem kaj bi vzel.

nekako imam ogledane 3 modele

Monitor LCD 22" Acer P223Wb ( http://www.mimovrste.com/artikel/265004... )

Monitor LCD 22" Samsung SyncMaster 2232BW ( http://www.mimovrste.com/artikel/265003... )

Monitor LCD 22" Asus VW222S ( http://www.mimovrste.com/artikel/265004... )

Razlike med cenami so zanemarljive, prvi acer se mi zdi da ima dobre karakteristike visoko kontrastno razmerje vendar zaostaja pri odzivnem času ki je "kar" 5ms in ima malo nižjo vertikalno frekvenco, in ima samo analogni vhod torej d-sub.

In prav zaradi tega sem v dvomih, saj nisem popolnoma seznanjen z prednostmi/slabostmi d-sub oz. DVI vhoda, tu bi potreboval kakšnen nasvet ali je bolje monitor z obema vhodoma ali pa je ista fekalija če ima samo analogni vhod, kvaliteta trpi ali ne?? Plus to da še nism imel nič od Acer-ja tako da nimam izkušenj s to znamko ali je zaupanja vredna ali ne?

Naslednji samsung je tako kot acer dizajnersko zanimiv vendar proti acerju zaostaja pri kontrastu vendar ga prekaša pri odzivnem času in vertikalni frekvenci, moti pa me dejstvo da se ga ne da nič nastavljati, višino nagib ... plus to da sem prebral da ve nekaterih primerih monitor piska kar je velik ne ne.

Tretji ASUS znan proizvajalec hardwera ima svoj monitor hmm, karakteristike so solidne 2ms OČ 1000:1 kontrastnega razmerja, vendar spet, ima samo analogni vhod, fiksen neda se ga nastavljati...

moje dileme pa so sledeče, vizualno mi najbolj ustreza acer vendar nimam izkušenj s to znamko, kontrastno razmerje je neverjetno, vendar koliko se poznajo te 3 ms razlike OČ in kaj pomeni pomanjkanje DVI vhoda?

Monitor bom uporabljal za klasična opravila, internet, filmi igre pa bolj ne kot da..

Že vnaprej najlepša hvala za menenja in nasvete!

Dejan
krkol

Ted ::

Mah...

nurmaln ::

yep glih hotu sm istega rečt, isti dizajn samo ivory bel pa še DVI ima
zmaga

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Odsoten ::

Samo jaz bi raje črnega:D
krkol

jimyboy ::

JOJ na isti strani maš črnega:\

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_1352_803118_Acer_20__LCD_monitor_P203Ws

Pri enem je verjetno cena napačna ali velikost. Pri Aperio 22" staneta enako, samo nažalost več.

http://www.aperio.si/article.aspx?articleid=171042
http://www.aperio.si/article.aspx?articleid=170947

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

nurmaln ::

22 črnih trenutno ni več
lahko najdeš 20 al pa 24 črne, 22 črne brez dvi al pa 22 bele z dvi

Odsoten ::

jimmy JOJ tale katerega si ti pripopal je 20" :) jaz bi pa 22

Sicer barva n i toooliko pomembna, vendar pa me še vedno zanima zakaj je monitor boljši/slabši če ima/nima DVI?

Ali je to ključenga pomena pri nakupu LCD-ja?
krkol

bluefish ::

ni ključnega, je pa pomembnega pomena. DVI priklop je sploh dobrodošel pri monitorjih diagonale 19" ali več. Praktično je to digitalni video signal, medtem ko je tisti drugi analogen. Tako mora monitor signal pretvoriti v digitalnega.
Z DVI dobiš veliko bolj jasno in čisto sliko, pri nekaterih ekranih pa se z analognim priklopom pojavi še malenkostno tresenje slike, pa še kaj nezaželenega.
Sicer je razlika med priklopoma odvisna od samega modela, vendar je DVI na večini vsekakor dobrodošel. Pri poceni ekranih pa ga seveda velikokrat ni, predvsem zaradi tega, ker tovrstni kerani že v originalu nimajo preveč kakovostne slike.

Skratka, da ti pozneje ne bo žal, ti svetujem DVI. Lahko pa monitor pred nakupom preko neta poiščeš še v kakšni "standardni" trgovini in si ogledaš sliko. Če ti ustreza, potem ga pač izberi.

Res je, da iščeš LCD v najnižjem cenovnem in posledično kakovostnem razredu, vendar pa bi tivse omenjene odsvetoval. Večina ima preko zaslona še tisti svetleč premaz, ki pa zna ob gledanju v svetli sobi odsevati vse živo. Stvar se seveda ponovi tudi ob prižganih lučeh.
Tako raje še malo povarčuj in si kupi kaj malenkost boljšega.

Pa še nekaj, večina podatkov, ki si jih omenil v prvem postu, je napihnjenih. Kontrast bo tovrsten ekran dosegel le ob določenih pogojih, enako je za svetilnost in drugo. Seveda pa kaj več pri zaslonih s TN matriko ne moreš pričakovati. Bodo pa čisto dovolj za pisarniška opravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Odsoten ::

Lepa hvala za info, o DVI in to..

Zdej nevem glede kupovanja bolšega model..

Kaj bi pa predlagal? Ker če pogledam za kaj bom uporabljal monitor se mi zdi nesmiselno vlagati veliko denarja v to, sem mnenja da je ta cenovni razred zadosten.

Ne potrebujem pa ultra-hudega-oh-in-sploh bl kool k harry potter monitorja z funkcijami k jih nebom uporabljal.

Če pa imaš kakšen nasvet, napotek pa prosim prilimaj povezavo.

Hvala za info še 1×, Dejan
krkol

bluefish ::

Na tvojem mestu bi izbral Samsung (serija 226), čeprav imajo nekateri res težave z njimi, vendar pa je proti veliki večini omenjenih ekranov tukaj veliko boljši.

Ti pa še zmeraj svetujem, da si ekran pred nakupom nekje oglej v živo, saj boš tako dobil še najbolj realnmo predstavo o sliki. Morda se recimo jaz motim o analognem priklopu pri acerjih in drugih, ko pa ga boš preizkusil ti bo čisto ok.

Odsoten ::

hmmm

Tega samsunga sem že gledal pri kolegu, ni slab, samo v čem je pa toliko boljši tehnologiji zaslona? Sprašujem zato ker se vse bolj nagibam k nakupu Acerja.(ko ga vidim v živo že me bo navdušil..)
krkol

m0f0x ::

hej. Jaz tudi kupujem LCD in me zanima kaj menite o tem. Ima kdo kakšne izkušnje?

Nec 90gx2 pro

Cveto ::

Mene pa zanima če ima razen HP-ja še kakšen drug monitor svetleč "glossy" ekran?

nurmaln ::

ja glih teli Acerji o katerih je govora v začetku teme

destiny ::

X-gen : 19' ?! A si ziher? Če ti je 20WGX2 predrag, bi si jest verjetno rajši privoščil Dellov 2007wfp za 450€ pri FMC-ju, ki ima ravno tako S-IPS matriko (nekateri imajo tudi S-PVA, katero ima dejansko pa zveš preko servisnih menijev)

Odsoten ::

Sem naročil Acerja z mimovrste za samo 199€ so mel včeraj zgleda enodnevno akcijo ker danes je spet čez 200€, sem dobro "narajmal".

Ko ga dobim in ga sprobam napišem ali je za kej ali ni za nič.
krkol


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD monitor za igre?

Oddelek: Kaj kupiti
282595 (2595) Sc0ut
»

LG L1953TR ali SAMSUNG 940BF?

Oddelek: Kaj kupiti
5939 (832) dolenska
»

Wide 19" LCD best buy

Oddelek: Kaj kupiti
111494 (1185) krho
»

Ati x1550 pasvino hlajena - izkušnje?

Oddelek: Kaj kupiti
6811 (736) Meizu
»

nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
51254 (1190) Snegec

Več podobnih tem